Şimdi Ara

bios günlellemesi işlemci desteği sağlarmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakartım Gigabyte Ga-970a-D3 revizyon .1.1
    işlemcim fx 8350

işlemciyi anakarta monte ettiğimde pc çalıştı ama bios işlemci desteği kısmında anakartım olan
    Ga-970a-D3 revizyon 1.1 fx 8350 yi desteklemiyor yani bu durumda işlemcim tam kapasite çalışmıyormu ve bios güncellemesi yaptığıımda fx 8350 desteği alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

• alper2687 kullanıcısına yanıt
    Anakartın sitesinde revizyon 1.4 ve üstü için 8350 desteği oldugu yazıyor. Anakartının 1.1 olduguna eminmisin. Bu arada çalıştıysa sorun olacagını sanmam. Sen yinede biosunu kesinlikle güncelle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kmlhyt kullanıcısına yanıt
    hocam anakartın üzerinde yazan revizyon değeri 1.1

eğer desteklemeseydi anakart işlemciyi pc nin hiç mi açılmaması gerekiyordu
  • Sitesinde yazan bilgilere göre açılmaması gerekiyor. Ama.o.bilgiler.güncel olmayabilir. Bios güncelleme ile sorunu çözmüş olabilirler. Açıldıgına göre bi problem olacagını sanmam. Yinede daha uzman görüşe ihtiyaç var @LEON-X

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlhyt

Sitesinde yazan bilgilere göre açılmaması gerekiyor. Ama.o.bilgiler.güncel olmayabilir. Bios güncelleme ile sorunu çözmüş olabilirler. Açıldıgına göre bi problem olacagını sanmam. Yinede daha uzman görüşe ihtiyaç var @LEON-X

Rev. 1.1 için beta bios eklenmiş siteye, tam sürüm ne zaman gelir firma yetkilisine sormak lazım, ilgili bios ile işlemci desteği sağlanmazsa genelde ssitem çalışır durumda kalıyor ama görüntü gelmiyor, ya da uyarı sesi ile karşılık veriyor, değişiyor çipsete göre.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM YANİ SON BİR ANALİZ YAPARSAK
    İŞLEMCİYİ MONTELEDİM VE BEN DAHA ÖNCE ANAKARTA HİÇ BİR BİOS GÜNCELLEMESİ YAPMADIĞIM HALDE PC AÇILIYOR

BU DURUM İŞLEMCİ AÇISINDAN HERHANGİ BİR OLUMSUZ DURUM OLUŞTURURMU

BİRDE ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM SON BİŞEY ANAKARTIN SİTESİNDE BULUNAN BİOS GÜNCELLEMELERİNİ SIRASIYLAMI YAPMAM LAZIM VEYA İŞİME YARAYAN GÜNCELEMEYİ SIRA GÖZETMEKSİZİN YAPMAM YETERLİMİ
  • BIOS GÜNLEMESİ İLE ALAKALI SORUMUN CEVABINI BULDUMhttp://forum.donanimhaber.com/m_67363145/tm.htm

ANAKRTIM SON GÜNCELLEMEYE UPDATE EDİLEBİLRİMİ BUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper2687 -- 11 Haziran 2016; 15:25:16 >
  • alper2687 kullanıcısına yanıt
    Sayın İlgili,

Anakartınız o işlemciyi desteklememektedir. İşlemcinizi seçmeden önce sitemizde bulunan işlemci destek listesini kontrol etmenizi rica ederiz. Anakartınızın desteklemiş olduğu işlemcileri alttaki işlemci destek listemizden kontrol edebilirsiniz.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3908

Saygılarımızla
  • CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.