Şimdi Ara

Mouse Sol Tık Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
82.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar mouse'nin sol tıkında sorun var bazen basıyorum basmıyor sadece sol tık basmıyor ama diger tuşlar hep çalışıyor , sol tıkladıgımda bazen basmıyor 2 3 saniye basılı tutup bıraktıgımda her seferinde çalışıyor mouse başka bilgisayarda denedim sorun yok , ve özellikle mouse oyunda basıyor masaüstünde böyle bir sorunla karşılaşıyorum , daha öncedende olmuştu kendiliğinden düzelmişti şimdi formatta attım düzelmiyor

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrawL

Arkadaşlar mouse'nin sol tıkında sorun var bazen basıyorum basmıyor sadece sol tık basmıyor ama diger tuşlar hep çalışıyor , sol tıkladıgımda bazen basmıyor 2 3 saniye basılı tutup bıraktıgımda her seferinde çalışıyor mouse başka bilgisayarda denedim sorun yok , ve özellikle mouse oyunda basıyor masaüstünde böyle bir sorunla karşılaşıyorum , daha öncedende olmuştu kendiliğinden düzelmişti şimdi formatta attım düzelmiyor

başka bilgisayarda sorun olmaması çok ilginç farklı bir usb portuna tak ve alttakileri yap.

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u tıklayıp sağda ErrorControl diyeni çift tıklayın ve

3. Buradaki değer verisini 3 yazın, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf (usbstor.inf_x86_neutral_buradaki kod farketmez) klasörünü tıklayın ve açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın, dizüstü bilgisayarsa pilini çıkarın. Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın. 10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

• abi saçma sapan bi problem bu. Ne oldugu belli degil. Mouse yeni, sorun kesinlikle mousede degil bu iş başka bişey ama anlamadım. bazen basıyo bazen basmıyo bi gidiyo bi geliyo, uzun basıyosun geliyo bidaha gidiyo falan saçma sapan bi durum
  • aynı sorun windows 10 geçtiğimden beri counter strike oynarken bende de var lanet olsun oyundan soğudum seri ateş etmiyor sırf bu yüzden windows 8 dönecem
  • Arkadşlar benim razer deatheddar chroma var yere düşümüştü bu mouse sonra sol tıkı arada basmamaya başladı disadece sol ama mesela 10 tıklamadan 2 si basmıyo bunu nasıl düzelticem lütfen yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekmekte faydalı

Arkadşlar benim razer deatheddar chroma var yere düşümüştü bu mouse sonra sol tıkı arada basmamaya başladı disadece sol ama mesela 10 tıklamadan 2 si basmıyo bunu nasıl düzelticem lütfen yardım edin
    Hocam mouse tamiri kolay bir iş değildir, bozulabilir, isterseniz şuradan izleyebilirsiniz. Ama yeni mouse almanızı öneririm:

• quote:

Orijinalden alıntı: Stormfang

abi saçma sapan bi problem bu. Ne oldugu belli degil. Mouse yeni, sorun kesinlikle mousede degil bu iş başka bişey ama anlamadım. bazen basıyo bazen basmıyo bi gidiyo bi geliyo, uzun basıyosun geliyo bidaha gidiyo falan saçma sapan bi durum
    cozuldumu
  • Bilgisayarı sıfırlayın hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam biraz hortlatmış gibi olabilirim kusuruma bakmayın.
    Sorunun kaynağı SteelSeries'in kendi programından kaynaklı.
    Aynı sorun bende de var programı komple kapatınca sorun ortadan kalkıyor.
  • fareyi tekrar düşür hocam bende aynı sorun vardı tekrar attım çözüldğ
  • Bende de aynı sorun var oyundan soğuttu la herneyse yeni fare al tek çözüm  

• 30saniyede Bu videoda görüldüğü üzere sorun yaşayan arkadaşlar gayet basit bir çözümdür..

• Omisis046 kullanıcısına yanıt

Çok ama çok teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.