Şimdi Ara

Bios bir türlü sıfırlanmıyor yada başka bir problem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pilli çıkarttım bekledim olmadı, iki pine tornavida değdirme olayını yaptım ama kısa devreden kasıt herhangi bir tepkime olmadı tabi. Anakart modeli MSI 970a g43, internette baktığım kaynakları değerlendirdim. Yabancı kaynakları çok anlamadım, anakart temiz duruyor bilmiyorum bozuk olabilir mi, güç kaynağında sorun olsa fanlar filan döner mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pili çıkartınca olması lazım.Şöyle bir yöntem deneyin o zaman. Pili çıkartın, güç kaynağı açık durumda olsun fakat PC' yi fişten çekin. Daha sonra PC'yi açma butonuna 5-6 saniye basılı tutun, bunu 2-3 kez tekrarlayıp sonra pili takın ve PC'yi açın. Sistemdeki tüm elektrik boşalmış olacak böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Pili çıkartınca olması lazım.Şöyle bir yöntem deneyin o zaman. Pili çıkartın, güç kaynağı açık durumda olsun fakat PC' yi fişten çekin. Daha sonra PC'yi açma butonuna 5-6 saniye basılı tutun, bunu 2-3 kez tekrarlayıp sonra pili takın ve PC'yi açın. Sistemdeki tüm elektrik boşalmış olacak böylece.

Denedim durum aynı, 2 haftadır böyle yatıyor sistem :\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 12 Ekim 2017; 21:10:20 >
  • Çağdaş kullanıcısına yanıt
    Sorun nedir tam olarak peki onu yazmamışsınız hocam. Yani elektrik geliyor, fanlar dönüyor da ekran mı gelmiyor? Her hangi bir ışık kırmızı yanıyor mu anakartta? Ya da kesik kesik bip sesi geliyor mu? Sorunu tam anlatırsanız yardımcı olabiliriz ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Sorun nedir tam olarak peki onu yazmamışsınız hocam. Yani elektrik geliyor, fanlar dönüyor da ekran mı gelmiyor? Her hangi bir ışık kırmızı yanıyor mu anakartta? Ya da kesik kesik bip sesi geliyor mu? Sorunu tam anlatırsanız yardımcı olabiliriz ancak.

Ekrana görüntü gelmiyor evet, herhangi bir uyarı sesi yok ve fanlar çalışıyor. Ramleri söküp denedim durum değişmedi, birisi kasadan söküp çalıştırabilmiş aynı dertten muzdarip olan biri, bende bugün deneyeceğim umarım sadece kasadan sıkıntı vardır :/

Hocam çift kanal dual ram kullanıyorsan sadece işlemciye en yakın olan slota tek ram takarak deneyin bir de. Genelde ram kaynaklı oluyor bu sıkıntı. Bi de bu sekilde dener misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 13 Ekim 2017; 10:29:27 >
  • Büyük ihtimal sorun işlemcide. Temassızlık olabilir
  • İki yöntemi de akşam iş çıkışı evde deneyeyim. Bilgisayarsız can sıkıntısından patlıyorum :(
  • Merhaba,
    Bir kaç sorum olacak,
    Görüntü gelmiyor diyorsun, siyah parlak bir görüntü mü? Yoksa monitöre de mi gelmiyor?
    Bu sorun birden bire mi oldu, yoksa format sırasında mi oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lofer_freud

Merhaba,
    Bir kaç sorum olacak,
    Görüntü gelmiyor diyorsun, siyah parlak bir görüntü mü? Yoksa monitöre de mi gelmiyor?
    Bu sorun birden bire mi oldu, yoksa format sırasında mi oldu?

Birden bire aslında şöyle söylüyeyim, ufak bir tadilat işi vardı. Kasayı bir süreliğine söktüm, kenara koydum kenarına köşesine yük koydular mı bilmiyorum. Bir gün çalıştı, ertesi gün çalışmamaya başladı. Monitör'de no singal ikazı var, hiç bir şekilde monitör kasayı iplemiyor, başka kablo denedim ve ayrıca tv'de de denedim sonuç aynı.
    Anladım.
    Kafanı karıştırmak istemem ama hatanın BIOS kaynaklı olduğuna emin misin? BIOS hatasında en azından siyah parlak ekran olur diye biliyorum.
  • Bir kaç method deneyeceğim ama umarım çözerim. Yoksa yeni sistem dizmeye koyulacağım fiyatlarda el yakıyor :(

• Şansa bilgisayar dirilmedi, sanırım sistem hepten çöp oldu. Nedenini anlamadığım şekilde çöp oldu, yeni sistem yolu göründü.
    görüntü gelmiyor diyorsunuz bios sıfırlanmadı diyorsunuz görüntü gelmiyorsa bunu nereden gördünüz? sıfırlanmıştır ama demek ki sorun başka yerde varsa harici ekran kartında yoksa dahili ekran kartında olabilir veya ramlerde sorun olabilir 2 rami çıkarıp tek tek deneyin sonuç aynıysa ekran kartı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Ekim 2017; 1:14:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

görüntü gelmiyor diyorsunuz bios sıfırlanmadı diyorsunuz görüntü gelmiyorsa bunu nereden gördünüz? sıfırlanmıştır ama demek ki sorun başka yerde varsa harici ekran kartında yoksa dahili ekran kartında olabilir veya ramlerde sorun olabilir 2 rami çıkarıp tek tek deneyin sonuç aynıysa ekran kartı olabilir

Hepsini denedim, eski bir ekran kartı vardı onuda denedim bana mısın demedi. Her şekilde deniyorum hiç uyarı sesi gelmiyor anakart mı gitti acaba
    anakart olabilir varsa bir pc tamircisine gösterin derim yada uygun ram bulursan dene derim
  • Benim de eski pc de bu problem olmuştu.Sorun anakartın üstündeki bazı kondansitörler şişmiş.Yenileyince açılmıştı.Birde hdd ve ssd leri komple söküp çalıştırabilir misiniz?
  • Ekran kartında bir sorun olup olmadığını hiç kontrol ettin mi hocam. Emanet bir kart alıp denesen.
  • Valla ekran kartında sıkıntı yok, bilgisayarcı arkadaşlar çözemedi. Yeni sistem yolu gözüküyor

• Psu? Başka psu denermisiniz ? Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir bide uzay montaj deneyin. Kısa devre yapıyor olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.