Şimdi Ara

binmek için alın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ihtiyaçlar sınırlı, istekler sınırsızdır.
    insanoğlu, isteğine göre değilde, ihtiyacına göre davransa zaten sıkışmaz, mağdur olmaz.
    1-2 senede araç değiştiren, 6 ayda bir cep tlf değiştiren.....vs ler var.
    araç konusunda, ihtiyacını iyi tespit edip, işini gören bir araba alsa satmasına gerek kalmayacakki.
    parası olana lafımız yok, onlarda para var, akıl olmasada olur,
    benim lafım parası olmayana, ve aklı kullanmayana.
  • derememo D kullanıcısına yanıt
    konunun amacı o zaten hocam arabayı bugün alıyor kullanmak yerine yarın satıp yenisini alma amacında alma o zaman yani biriktir istediğini al
  • Düşüncelerime tercüman olmuşsunuz ama şunu söylemeden de duramayacağım : Sakın ha! Herkes piyasası olan aracı alsın, lazım olduğunda hemen satsın!

Yoksa altımdaki arabayı 90 model Şahin fiyatına alamazdım.
  • Binmek için 98 model 520i aldım. zırhlı camları bile var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celal-i Kibriya

Katılıyorum, aynı olay telefon için de geçerli. Reklam yapmış gibi olmayım ama 2012'de iPhone 5 alanlar 2013'de iPhone 5s çıkınca hemen telefonlarını satıp 5s'e saldırmıştı. Şimdi de iPhone 5s alanlar 9 Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 6'ya saldıracak. Arkadaşlar, bu işin sonu yok. Arkadaşlarınıza hava atacağım diye bir telefona milyarlar vermeyin. İşinizi gördüğü kadarı ile telefon alın. Yok yenisinde parmak izi olacakmış, yok büyük ekran olacakmış, yok kalp ritmini dinleyecekmiş. Şu an Asus Zenfone 5 veya 6 alın, işinizi fazlasıyla göreceğinden eminim. Allah'ım konuyu nasıl telefona getirmeyi başardım bende anlamadım.

+1

•  binmek için alın
  • Şahsi fikrime göre bir aracın satışının kolay olmasını istemekte ne 1-2 yıl içinde değiştirme amacı, ne tüketim çılgınlığının etkisi var. Bence bu tamamen mevcut düzende bazı model/markaların kişiye çok fazla para kaybettirmesi ile alakalı. Sonuçta kimse göz göre göre para kaybetmek istemez. Mevcut düzenin de değişmesi pek mümkün görünmediğinden insanların araç alırken ''acaba ilerde satarken ne kadar zarara uğrarım'' veya ''ne kadar zorlanırım'' gibi sorular sormasından daha doğal bir şey olamaz. Maddi durumu elverişli olan bir kişinin/ailenin de 5-6 yıllık dilimler sonunda araç değiştirmek istemesi de yadırganamaz. Sonuçta çoğu aile mevcut aracınının satımından gelen paranın üzerine koyarak yeni araç alıyor. Ayrıca şöyle bir algı da çok yanlış; ikinci eli olmadığı için alınmayan araçlar çok kaliteli, tutan araçlar uyduruk. O araçlar uyduruk olsaydı, yedek parçası kolay bulunur olmasaydı, tüketimi iyi olmasaydı, alana istediğini vermeseydi neden tutulsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wugott -- 3 Eylül 2014; 15:03:36 >

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    benim anlamadığım nokta; mazda 3 ü 5000 tl daha uzuca alıpta nasıl zarar ediyorsun?
    ihtiyacın s segment araba ise, astrada işini görür, mazda da
    ikisinden birini alacaksın ve uzun yıllar(ihtiyacını görmez oluncaya kadar, 5-10-15 sene kullancan)
    ihtiyacını göremz olduktan sonra satarkenki değer kaybını da önemsemeyeceksin, çünü yıllarca kullanmış, hatta alırken 5000 ucuza almış olacaksın ya,
    o yüzden zarar kısmını anlamadım yada katılmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celal-i Kibriya

Katılıyorum, aynı olay telefon için de geçerli. Reklam yapmış gibi olmayım ama 2012'de iPhone 5 alanlar 2013'de iPhone 5s çıkınca hemen telefonlarını satıp 5s'e saldırmıştı. Şimdi de iPhone 5s alanlar 9 Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 6'ya saldıracak. Arkadaşlar, bu işin sonu yok. Arkadaşlarınıza hava atacağım diye bir telefona milyarlar vermeyin. İşinizi gördüğü kadarı ile telefon alın. Yok yenisinde parmak izi olacakmış, yok büyük ekran olacakmış, yok kalp ritmini dinleyecekmiş. Şu an Asus Zenfone 5 veya 6 alın, işinizi fazlasıyla göreceğinden eminim. Allah'ım konuyu nasıl telefona getirmeyi başardım bende anlamadım.

ios dedin mi akarsular durur bak

• Wugott kullanıcısına yanıt
    herkes istediğini alabilir tabiki ama ne bu alınganlık? bi araba çok satılıyor diye iyi demek değildir ferraride çok iyi ama satışı belli saçma örnek diceksin belki ama bu böyle. bomboş donanımsız arabalar marka taraftarlığı yüzünden satılırken muhteşem arabalar ön yargılar yüzünden (İYİKİ BÖYLE) bize kalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkemalyigit

quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Çok doğru.

Ama şöyle de birşey var, millet piyasası olmayan ama dört dörtlük araçları almıyor, böylece biz de ucuza alıyoruz.

+1

Piyasası olmayan d segment aracı aynı markanın c segment aracından daha uyguna aldım. Varsın bu millet bildiğini yapsın, ben keyfime bakarım

Araç nedir? Daha açık yazar mısınız?

Corolladan daha uygun fiyata avensis aldım. Daha sessiz, daha konforlu, daha güvenli, daha donanımlı aracım oldu. Aralarındaki fark 100km'de 1litre yakıt ve yılda 200tl vergi. Zaten alırken 2-3bin uyguna aldığım için hiç sorun değil.

• Dediklerinize katiliyorum fakat araba da surekli yenilenen birsey oldugu icin de biraz insan yenisini alirken fazla bayilmiyim diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gun (sattigi gun) mutlu olmak icin 5 sene sirf 2. Eli kuvvetli diye bombos veya 5 para etmez 10 senelik hurdalara dunya para veren insanlari anlamiyorum

• Satimi kolay olan araba almak mantiksiz değildir bana gore. Ama arabanın butun özelliklerini bi kenara birakip sadece satima odaklanmak mantiksizligin daniskasidir.
    Ha peki bu olay piyasayi etkiliyor mu tabiki de evet. Zaten suanda 2.el jaguarlarin diğer rakiplerine gore daha uygun olmasi bu sebeple. Parasi olan kisi jaguari gider sifir alir. Orta halli 2.el alir ama vergisi ve yakitindan dolayi vazgecer. Cunku arac luks sinifir. Ve c-d segmenti araclara yonelir. Boylece piyasadaki degeri duser. Tabi aslinda ulkemizde böyle deger kayiplarinin yasanmasi vergiler ve yakit fiyatlaridir. Hükümet yakit fiyatlarini normal duzeye çekse suanda jaguarlar bu fiyata ya kapis kapis gider ya da bu fiyata gitmez (2.el)

• Kaygerya kullanıcısına yanıt
    aynen öyle satarken 2 3kuruş kar edicem diye leş arabalara para veriyorlar ve bu durdurulamıyor
  • Günümüzde, alım satımın 5dakika ve neredeyse bedava olması ve satış platformlarının fazlalığı insanların bu yöndeki iştahlarını kabartıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wugott

Şahsi fikrime göre bir aracın satışının kolay olmasını istemekte ne 1-2 yıl içinde değiştirme amacı, ne tüketim çılgınlığının etkisi var. Bence bu tamamen mevcut düzende bazı model/markaların kişiye çok fazla para kaybettirmesi ile alakalı. Sonuçta kimse göz göre göre para kaybetmek istemez. Mevcut düzenin de değişmesi pek mümkün görünmediğinden insanların araç alırken ''acaba ilerde satarken ne kadar zarara uğrarım'' veya ''ne kadar zorlanırım'' gibi sorular sormasından daha doğal bir şey olamaz. Maddi durumu elverişli olan bir kişinin/ailenin de 5-6 yıllık dilimler sonunda araç değiştirmek istemesi de yadırganamaz. Sonuçta çoğu aile mevcut aracınının satımından gelen paranın üzerine koyarak yeni araç alıyor. Ayrıca şöyle bir algı da çok yanlış; ikinci eli olmadığı için alınmayan araçlar çok kaliteli, tutan araçlar uyduruk. O araçlar uyduruk olsaydı, yedek parçası kolay bulunur olmasaydı, tüketimi iyi olmasaydı, alana istediğini vermeseydi neden tutulsun?

Madem böyle düşünüyorsunuz, yedek parçasının kolay bulunabilmesi dışında, hangi kritere uyuyor şahinler? Ben kalite, tüketim, güvenlik gibi unsurları bulamadım da.... Evet, kimse para kaybetmek istemez, haklısınız. Ancak tutulan araçlar da kaliteli, donanımlı olduğundan değil, para ettiğinden tutuluyor. Amaaaa...... Allah göstermesin olası bir kazada bu unsurlar çok önemli. O zaman parayla bir derdiniz kalmayacak. Hele ki aileniz de içinde olursa.... Bu paha biçilemez. Kısacası herşey para değil.... Parayı zor da olsa, kolay da olsa yine kazanırsınız. Ama hayat 1 adet verilmiştir her insana ve harcadınız mı, dönüşü yok!

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Araba değer kaybediyor alınan vergi kaybetmiyor

• Ben geçen sene seat leon aldım 30 bine. Herkes tutulmuyor neden aldım dedi. Çocuk oldu sedan araç alayım dedim ilanı verdim 6 gün sonra 34 e sattım. Araca 14 ay bindim bir kere bakım yaptım. Ben şunu oğrendimki her aracın bir alıcısı vardır. Pnceki aracım 88 model murat 131 di ilana verdiğim gün sattım 3 milyara razıydım 3400 e sattım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bir gun (sattigi gun) mutlu olmak icin 5 sene sirf 2. Eli kuvvetli diye bombos veya 5 para etmez 10 senelik hurdalara dunya para veren insanlari anlamiyorum

Aynen katılmaktayım aracı almadan satacağı günün hesabını yapanlar var geçende konusu bile vardı 5 sene sonra satarken zarar ettirmeyen model tavsiye edin diye. Bu yüzdende galerici markaları bomboş sıfır donanım arabalara dünya fiyatlar çekilirken garip önyargılar sebebiyle bazı güzelim full araçların yüzüne bile bakılmıyor. Araç tercih kısmına bakın sürekli aynı 4-5 marka tavsiye ediliyor piyasada başka araba yokmuş gibi...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.