Şimdi Ara

binmek için alın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nerdeyse bütün 'araba arıyorum' diyenler daha almadığı araba için satış fiyatını belirliyor. ya o kadar para verip araba alıcaksınız ama satışı sizin için daha önemli neden? bu kadar tüketim delisi olmak zorunda değilsiniz ki bırak bindiğin araba 2yıl eski olsun bişey olmaz her yıl araç değiştiricem diye 'ben araba alıcam ama lazım olduğunda aynı gün satmalıyım'.. böyle bi sebebin varsa zaten tüm paranızı bi arabaya yatırmayın arkadaşlar azıcık keyif alın. herşeyin pahalı olduğu şu ülkede bişeyi sonrasını düşünmeden anı yaşamak için keyif almak için yapın yahu.

• Çok doğru.

Ama şöyle de birşey var, millet piyasası olmayan ama dört dörtlük araçları almıyor, böylece biz de ucuza alıyoruz.
  • powermoon kullanıcısına yanıt
    sorun o zaten 'BİŞEY OLURSA ACİL SATICAM' demekten kendilerini alamadıkları için dolu arabaya para vermeyip bomboş saçma sapan araba alıp burda ağlıyorlar bide paralarıyla rezil oluyorlar
  • Böyle tipler yüzünden tutulan araçların 0 fiyatları da uçuyor. Sahibinden de 0 ından pahalı 2.el ilanları görüyoruz .
  • Amann almasınlar, ben daha iyi fiyata bol donanımlı araç alıyorum keyfime bakıyorum.
    Beni ilgilendirmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Çok doğru.

Ama şöyle de birşey var, millet piyasası olmayan ama dört dörtlük araçları almıyor, böylece biz de ucuza alıyoruz.

+1

Piyasası olmayan d segment aracı aynı markanın c segment aracından daha uyguna aldım. Varsın bu millet bildiğini yapsın, ben keyfime bakarım
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    bi süredir mazda 3 bakıyordum çok niyetlenmiştim bayide full ağzına kadar dolu en iyi modeli 77bin tl indirimle 75e bırakıyorlar malum sitede 80bin tl! artık iyice şaşırdı satıcılar..
  • Genel olarak banka kredisiyle araç alındığı için, Hesap yapılmadan ; aracın sigortasını- kaskosu, bakım maliyetlerine bakmadan, bi kağıt kalemle toplamadan aldıkları için bir şey olursa hemen satmak için alırlar. aylık ödemem 1500 der, bi bakar ki 2000 e yaklaşmış. + yakıt masrafı eklenince bu arabaya binemiyor olunur ve acilen satılır. Satılmayan araç alsa hem zarar eder hem daha uzun süre bekler. ( tavsiye: krediye fazla girmeyin, dokunmasın )
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    sorunda bu alırken yapmadığı hesabı satarken yapmayı planlıyor. halbuki ihtiyacına göre araba seçmesini bilen bi millet olsak ne arabalar var ucuz dolu satılığa çıktığında temiz arabanın alıcısı her zaman olur da biz ne zaman farkında olucaz tüketim çılgınlığı ne zaman biticekte keyif alıncak arabalar görücez..
  • valla elde para bakınıyorum oraya buraya...piyasada tutulmayan ama f/p maximumda bi araba denk getirirsem alacam otomatik dizel bi araç...
  • Gelir seviyemiz de göz onunde bulunduruldugunda arabaya bi servet ,bi ömürlük emeğin birikimini veriyoruz.

Devlet ve firmalar bu gariban halkı zalimce sömürüyor.

Eee haliyle arabanin değer kaybi ve 2.eli çok önemli bir kriter oluyor.

Bunun için insanlari suclamayin , insanlara acıyın ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Çok doğru.

+1

Piyasası olmayan d segment aracı aynı markanın c segment aracından daha uyguna aldım. Varsın bu millet bildiğini yapsın, ben keyfime bakarım

Tahmin edeyim avensis

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    sanırım siz olayı yanlış anladınız demek istediğim şey bi insan arabasını neden satmak için alır daha almadığı arabanın satış fiyatına bakarak neden pazarlık eder? dediğiniz gibi tüm emeğimizi veriyoruz ama KEYİF alamıyoruz mesele bu illaki 2.el kaygısı olur olmalıdır da iş ya başınıza bi durum gelir allah esirgesin fakat herşeyi de kötüye yora yora bugün alıyorum ama akşam satabilme ihtimalim var diyip saçma sapan arabalara sırf satılıyor diye dünyanın parasını verip nerdeyse ondan %30 daha uygun olan dolu arabalara binemeyenlere neden acıyalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frood

quote:

quote:

Çok doğru.

+1

Tahmin edeyim avensis

Doğru :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgmslck

sanırım siz olayı yanlış anladınız demek istediğim şey bi insan arabasını neden satmak için alır daha almadığı arabanın satış fiyatına bakarak neden pazarlık eder? dediğiniz gibi tüm emeğimizi veriyoruz ama KEYİF alamıyoruz mesele bu illaki 2.el kaygısı olur olmalıdır da iş ya başınıza bi durum gelir allah esirgesin fakat herşeyi de kötüye yora yora bugün alıyorum ama akşam satabilme ihtimalim var diyip saçma sapan arabalara sırf satılıyor diye dünyanın parasını verip nerdeyse ondan %30 daha uygun olan dolu arabalara binemeyenlere neden acıyalım?

Ben seni gayet iyi anlıyorum hocam , sen de beni anla ...

Elestirilerinde elbette haklilik payi var ama ülke şartları da ortada...

Ilk sorgulanması gereken bazi markalarin 2.el değeri değil, komple 2.el araçların bu kadar değerli olmasi.

Kayinbabam bizde muhtemelen 80 90 civari satilacak 2.el E serisini 8 bin euroya aldi avrupada.

Amerikada 500 1000 dolara ne arabalar alınıyor.

2.el araba eski araba bizde inanilmaz degerli ve ilk bunun sebepleri sorgulanmali.

Sıfır araçlar pahali alim gücü düşük, gelir dengesizliği had safhada.

Yani araba gerçekten değerli ve insanlar da sartlara uyum saglamaya çalışıyor .

Ki modeller arasinda kalite ve özellik noktasında ucurumlar yok insanlar da değeri az düşecek rahat satilacak olani tercih ediyor.

5 bin ucuza mazda 3 alip zarar edecegime astra alırım ,zaten bariz fark yok diye düşünüyor.

Kaldi ki 2.eli ucuz modellerin olmasi ne istediğini bilen ve sizin deyiminizle sadece binmek için alanlara avantaj oluyor bence caktirmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 3 Eylül 2014; 12:20:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

Orijinalden alıntı: mgmslck

Ben seni gayet iyi anlıyorum hocam , sen de beni anla ...

Elestirilerinde elbette haklilik payi var ama ülke şartları da ortada...

Ilk sorgulanması gereken bazi markalarin 2.el değeri değil, komple 2.el araçların bu kadar değerli olmasi.

Kayinbabam bizde muhtemelen 80 90 civari satilacak 2.el E serisini 8 bin euroya aldi avrupada.

Amerikada 500 1000 dolara ne arabalar alınıyor.

2.el araba eski araba bizde inanilmaz degerli ve ilk bunun sebepleri sorgulanmali.

Sıfır araçlar pahali alim gücü düşük, gelir dengesizliği had safhada.

Yani araba gerçekten değerli ve insanlar da sartlara uyum saglamaya çalışıyor .

Ki mideller arasinda kalite ve özellik noktasında ucurumlar yok insanlar da değeri az düşecek rahat satilacak olani tercih ediyor.

5 bin ucuza mazda 3 alip zarar edecegime astra alırım ,zaten bariz fark diye düşünüyor.

Kaldi ki 2.eli ucuz modellerin olmasi ne istediğini bilen ve sizin deyiminizle sadece binmek için alanlara avantaj oluyor bence caktirmayin

aynen öyle hocam yani inanılmaz bi 2.el fiyatı var ha doğruya doğru 0 araç fiyatları bu seviyedeyken 2.elde yüksek olur ama bazi fiyatlar görüyorum ki bayi fiyatından yüksek neymiş en full modeliymiş

dediğiniz gibi bu tamamen kullanıcı olan kişilere yarıyor mis gibi donanımlı arabayı 3kuruşa alabiliyoruz allah korusun arabadan 30bin satılsa yılda bizde alamıcaz
  • quote:

quote:

Çok doğru.

+1

Araç nedir? Daha açık yazar mısınız?

• mgmslck kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen size katiliyorum cok dogru dediniz millet daha almadan satmayi dusunuyo bu yuzden piyasa iyice battikca batiyo tutulan arabalarin fiyatlari uctu araba kalmadi piyasada

• @boss___ sıfırı 60bin olan aracın ikinci elide 60bin ilan açıklamasına EN DOLUSU yazan sıfır fiyatına satıyor

@mkemalyigit avensis olabilir arkadaşın aracı
  • mgmslck kullanıcısına yanıt
    hocam o tarz ilanları görünce içimden sahibinin kulağını çınlatıp geçiyorum iyici çoğaldı bu aralar zaten böle ilanlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.