Şimdi Ara

BİMCELL [Ana Konu] (377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.415
Cevap
185
Favori
1.139.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
85. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir sorum olacak. bim den 36tl karşılığında faturasız hat aldım hazıran ayı içerisinde. ödemiş olduğum 36 tl nin 15.48 tl si yeni sim kart bedeli 20.52tl si tk kullanım ücreti diyor. ve bugun itibariyle hattımdan 1.7tl gibi telsiz ücreti kesilmeye başlandı. 1 yıllık peşin ödediğim ücreti benden ay ay tekrardan neden alıyor bu oprtör? bilgisi olan?
  • bimcell deydim turk telwkoma gectim aradilar aylik 29 tl ye 8gb 1000dk 1000sms aldim.ayrica 2 kat yazdim 5555 mesaj attim ucretsiz 3 ay icin aylik 8gb hediye aldim.yani 16 gb 1000dk 1000sms 29 tl isteyen degerlendirsin.numara tasimada ilk ay turk telekom faturasiza geciriyor sonra faturali icin onlar ariyor....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juma_efsane

merhaba

bir sorum olacak. bim den 36tl karşılığında faturasız hat aldım hazıran ayı içerisinde. ödemiş olduğum 36 tl nin 15.48 tl si yeni sim kart bedeli 20.52tl si tk kullanım ücreti diyor. ve bugun itibariyle hattımdan 1.7tl gibi telsiz ücreti kesilmeye başlandı. 1 yıllık peşin ödediğim ücreti benden ay ay tekrardan neden alıyor bu oprtör? bilgisi olan?

güzel soru tabi

ama aylık kesilen telsiz kullanım ücreti, o 36 liranin içindeki başka bişey olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesadüfen gittiğim başka bir yerdeki bimde yedek Micro Sim kartı buldum.
    Oh be Nokia N82 emekli oldu sonunda. :D
  • Paketlerin fiyatının ucuzlaması gerek, 5 GB 28 lira birkaç ay içinde pahalı olacak en yakın zamanda 25 liraya fln inmeli yoksa baya ezilecek bimcell diğer operatörlerin altında, çok hızlı bi fiyat düşüşü var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün numara taşıma ile bimcelle geçiş yaptım.

satış sonrası işlem formu isimli bir evrak doldurdular.

burda farklı maddeler var.

ayrıca abonelik, yer ve hat bilgilerimizi kullanmalarına dair izin vermeden numara taşımaya onay vermiyormuş sistem

sizde bu evrağı doldurdunuz mu acaba arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım bu evrakla ilgili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 3 Ağustos 2017; 20:10:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar.bimcell alacağım.yarın alsam ne zaman açılır hat.bimdeki bayan haftasonu açılmaz çarşamba anca açılır dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: sakalak

bugün numara taşıma ile bimcelle geçiş yaptım.

satış sonrası işlem formu isimli bir evrak doldurdular.

burda farklı maddeler var.

ayrıca abonelik, yer ve hat bilgilerimizi kullanmalarına dair izin vermeden numara taşımaya onay vermiyormuş sistem

sizde bu evrağı doldurdunuz mu acaba arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım bu evrakla ilgili

20 gün kadar önce Turkcell hattımı Bimcell'e taşımıştım.

Bahsekonu evrakları bende doldurdum. Çok ta üzerinde durmadım. Zaten talep edilen izinler verilmeden operatörün hattını kullandırması mümkün değil.

16 TL'lik kampanyaya 20 TL yatırıp 3 GB. internet'ten istifade etmek için, Bimcell'e geçiş yapmıştım. Yalnızca günlük işlerimi yapacak şekilde telefon üzerinden notebook'u internete bağladım. 3 GB. internet, nootebook'ta 4 günde tükendi. Cep telefonunun internetini, bilgisayarda kullanmaya gelmiyor... Hemen bitiveriyor.

Aynı 16 TL kampanya kapsamında, konuşma ve SMS paketlerinin süreleri, benim konuşma alışkanlığıma göre çok çok uzun süre... 500 dakika konuşmanın, ancak 100 dakikasını konuşmuşum.

Şimdi ev için ayrı internet aboneliği başlattım.

Cep telefonunun internetini, yine cep telefonunda kullanmak gerekiyor sanırım. Değilse, nootebook'ta kurulu windows işletim sistemi, cep telefonunun internetini çok hızlı bir şekilde tüketiyor.

Şu anda faturasız hatlarda, en hesaplı paketler Bimcell'de sanırım. Önümüzdeki günlerde cep üzerinden internet kullanımına pek ihtiyaç duymazsam, hattıma yalnızca konuşma paketi yüklerim.

Birde Turkcell'in şebeke sinyali her zaman güçlü geliyordu. Bimcell, Türk Telekom Avea altyapısını kullandığı için, şebeke sinyali çok oynak... Bazen sıfıra iniyor. Telefonu biraz oynatınca, sinyal kısmen yükseliyor. Ama Turkcell'de iken böyle bir sorun yoktu. Yani şebeke sinyali yönünden, Turkcell dışındaki operatörlerin seçiminde, şehir/bölge zafiyetini önceden araştırmak lazım gelir.

Birde gelişmiş akıllı telefon kullananlar açısından, VoLTE kullanımı konusu var. Volte'ye kısaca HD kalitesinde ses iletimi diyebiliriz. Volte'nin günümüz itibariyle kullanımı, avrupa ve amerikada yeni yaygınlaşmaya başladı. Önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlayacaktır.

1. Eğer operatör kendi sistemleri üzerinden Volte desteği veriyorsa,

2. Akıllı telefonun donanımsal olarak volte desteği varsa,
    https://forum.donanimhaber.com/volte-4g-sesli-arama-destekleyen-telefon-modelleri--114376057

3. Telefonun sim kartı, operatör tarafından volte için aktif edildiyse;

karşı tarafta görüşeceğin kişi de, bu üç şartı sağladıysa, aynı operatör içinde iki kişi bir biri arasında Volte destekli yani HD ses kalitesiyle görüşebilmektedir. ( Farklı operatörler arasında Volte kullanımı şu an için aktif değil. İleride operatörler bir biri arasında anlaşırsa, farklı operatörlerden hizmet alan kullanıcılar, yukarıdaki üç şartı sağlayarak, bir birleri arasında HD ses kalitesi ile görüşebilir. )

Tabi volte aktif iken, telefonla konuştuğun kişi ile yanında konuşuyormuşsun gibi, çok net ve sağlıklı bir ses iletimi oluyor.

Volte konusunu neden açtım. En çok abonesi olan operatör Tukcell'dir. Volte kullanımı henüz çok yeni bir uygulama olduğu ve çoğu kişinin telefonu volte'yi desteklemediği için, mobil cep kullanıcıları, şu an için volte kullanımından habersiz gibiler.

İleride kullanıcılar volte destekli cep telefonu edindikçe, volte kullanımı da yaygınlaşacaktır. Tabi bu durumda kullanıcılar volte kullanımından istifade edebilmek için, en çok abonesi olan operatörü tercihe yöneleceklerdir.

Hasılı; Birkaç yıl içinde Volte yaygınlaşırsa, vatandaşlar da volte desteğini ağırlıklı olarak kullanmaya başlarsa, Volte desteğinden istifade edebilmek için, hattımı tekrar Turkcell'e taşırım. Değilse, hizmeti en ucuz veren operatörlere devam...

• Son zamanlarda "BİMden hediye kazandınız..." şeklinde mesajlar artmaya başladı.

Konu ile ilgili BİMden yapılan açıklama.

"Bilgilendirme
    Lütfen dikkat !
    Değerli müşterilerimiz, BİM adına gönderilen ücretsiz hediye çeki kazandınız duyurularına itibar etmeyiniz. Bu bildirimlerle BİM'in hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. İlgili kişiler hakkında hukuki işlemler başlatılacaktır."
  • 3-4 ay önce bimcell bir hat aldım.Bir iki kere kullandım.Bu numarayı kullanmak istemiyorum.20 TL bakiye ile Bimcell müşteri hizmetlerinden numara değişikliği sağlayabiliyormuşuz.Peki numara seçme hakkımız ve numara değiştikten sonra rehberdeki kişilere numarayı sms yoluyla iletme servisi var mı acaba ? ( Avea TT Numaramı duyur servisi gibi ) Bir diğer çekincem de uzun yola çok çıkan birisiyim Şehirlerarası bir yerde yolda kalırsam acil durumlarda çekmeme gibi bir şey yaşan var mı ? Eğer var ise TT hattımı tamamen iptal etmeyeceğim çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

Arkadaslar size Operator kisminda BİMcell yerine Turk Telekom yazmayi gosterecegim.

1-Hucresel aglara girin

2- Ag operatorune girin

3-Altta TR Turkcell Vodafone Avea BİMcell Avea yazacak

4- Avea nin uzerine tiklayin artik BİMcell yerine Turk Telekom yazacak

5-) Hala Bimcell yaziyorsa ucak moduna alin 10 saniye bekleyin sonra kapatin ucak modunu Hayirli Olsun

Okuduğunuz​ icin tesekkurler

androidde de yapabiliyormuyuz bunu?

selfy programinda 4545 e degistir diye atip degistirenler olmus acaba bimceldede ise yarar mi merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: juba09

quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

Arkadaslar size Operator kisminda BİMcell yerine Turk Telekom yazmayi gosterecegim.

1-Hucresel aglara girin

2- Ag operatorune girin

3-Altta TR Turkcell Vodafone Avea BİMcell Avea yazacak

4- Avea nin uzerine tiklayin artik BİMcell yerine Turk Telekom yazacak

5-) Hala Bimcell yaziyorsa ucak moduna alin 10 saniye bekleyin sonra kapatin ucak modunu Hayirli Olsun

Okuduğunuz​ icin tesekkurler

androidde de yapabiliyormuyuz bunu?

selfy programinda 4545 e degistir diye atip degistirenler olmus acaba bimceldede ise yarar mi merak ettim.

Sanmiyorum yarasin. Zaten android icin o

• acaba versiyon nedir? lg g3 android 6da ben bulamadim.
  • quote:

acaba versiyon nedir? lg g3 android 6da ben bulamadim.

Hucresel aglar kisminda ag ara gibi birsey olmali. Bana gore siz bulamiyorsunuz elimde yok malesef lg g3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 10 Ağustos 2017; 22:58:31 >
  • otomatik yada manual olarak operatör seçilen bir yer var fakat oradada 3er tane bimcell vodafone ve turkcell var sadece. lte gsm ve wcdma olarak ayrılıyorlar.
  • quote:

otomatik yada manual olarak operatör seçilen bir yer var fakat oradada 3er tane bimcell vodafone ve turkcell var sadece. lte gsm ve wcdma olarak ayrılıyorlar.

Sizde de gozukmuyor hocan sanirim direk satin almissiniz.Ben tasidigim icin gozukuyor sanirim tam bilmiyorum da sansa yaptim

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Notebook arkaplanda windows guncellemeleri yapmis olabilir, bu yuzden guncellemeleri kapattim.

• 1-T.telekomdan bimcele nunara tasima oluyor mu?
    2- Musteri hizmetleri gibi bi yeri arayip her turlu servis aboneligine kapatin deme sansimiz varmi yoksa sadece telesekreterle mi muhatabiz. Olmadik huzmetlere yanlis linki tiklayarak abone olarak aylik30, 40 tlmiz uçmadan onlem almak icin Sordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wickersan -- 12 Ağustos 2017; 16:36:51 >
  • türk telekom faturasızdan bimcell faturasıza geçiş ücreti varmı ? varsa ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Bende Turkcell'den BIMCELL'e hattımı taşıdım. 7 günde taşıma işlemi bitti. Alan kodu da aynı Türkcell'in alan kodu yine...

16 TL'lik kampanyaya 20 TL yatırdım. 1 GB. internet hediye olarak geldi.

Yalnız bana verilen sim kart 3G imiş...

Gerçi sorun değil. 4G sim kart olsaydı da aynı işi görecekti.

Şimdilik memnunum yani...

1 aydır hiç sorun yaşadınız mı ?
  • 
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.