Şimdi Ara

BİMCELL [Ana Konu] (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.412
Cevap
185
Favori
1.139.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün yeni hat aldım 2 gün içinde açılır dediler yaklasik 2.5 saat sonra açıldı.tl yüklemedigimiz hâlde arama yapıldı..hatta konuşma oldu.. normal midir arkadaşlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi 5tl içinde yüklü oluyor galiba. Miktarsan emin değilim ama hediye tl oluyor

• Teşekkürler abicim

• bimcell'den türk telekom'a geçince numara taşıma kampanyalarından yararlanabiliyor muyuz?
  • Yaratıcı Bir Nick kullanıcısına yanıt
    hayır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bimcell de aynı hattan bir tane daha çıkartabiliyor muyuz?

• Eve internet bağlattım. Dışarıda iken telefonun internetini kullanmaya pek ihtiyaç duymuyorum. Bu nedenle telefona karma paket satın almaktan vazgeçip, standart tarifeye geçtim.

Tabi standart tarifeye geçince, şöyle bir analiz yaptım.

=============================

Standart tarifede, yüklediğim paranın ay sonununda sıfırlanması gibi bir sınırlama olmamaktadır. Yani yüklenilen tutar, hangi gün biterse, bittiği güne kadar kullanmak mümkün oluyor. Örneğin; 3 ayda biterse, 3 ay kullanmak mümkün oluyor. Ben standart tariye geçip, 10 TL yükleme yaptım.

Standart tarifenin ücretlendirmesi şu şekilde ;

1 dakika; 6 kuruş,
    10 dakika; 60 kuruş,
    1 saat; 3 lira 60 kuruş,
    2 saat; 7 lira 20 kuruş,
    3 saat; 10 lira 80 kuruş,

Yani, paket satın almadan 10 liraya; 2 saat 48 dakika görüşebilmek mümkün oluyor.

==============================

Tabi standart tarifeyi, birde paketlerle karşılaştırmak lazım. En ucuz konuşma paketi olan, 12 TL'lik konuşma paketi ile karşılaştırdım.

12 TL'lik konuşma paketinin ücretlendirilmesi şu şekilde ;

250/12 = 20,83 ; yaklaşık 21 dakika...

Yani, konuşma paketiyle, 12 TL 'ye 4 saat 10 dakika görüşmek mümkün oluyor.

konuşma paketiyle, 10 TL'lik analiz ; 3 saat 28 dakika eder.

Sonuç olarak; 10 TL'lik ödemeye göre bir kartılaştırma yapıldığında, konuşma paketinde, standart tarifeye göre, 40 dakika daha fazla görüşülebiliyor.

Yani, Konuşma paketinde; 1 TL'ye 21 dakika görüşülebiliyor.

Standart tarifede ise ; 1 TL'ye 17 dakika görüşülebiliyor.

Sonuç olarak; telefonla az konuşanlar için, ay sonunda yatırılan paranın sıfırlanması da söz konusu olmadığı için, standart tarife avantajlı olmaktadır.

Tabi bu analiz; internet ve sosyal medyada sürekli fink atanlara göre bir analiz değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 10 Eylül 2017; 12:32:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: colsart

Bimcell de aynı hattan bir tane daha çıkartabiliyor muyuz?

Nasıl gsm şirketlerinden alıyorsan bimcellden de sınırsız hat alırsın.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    hocam tam anne baba tarifesi bu. yükle 15-20 tl 2-3 ay kullansınlar. öyle değil mi yoksa atladığım bir şey var mı?
    bir de mesela günde 3-5 kb lık bir internet kullanımı olsa acaba kaç para kesiyorlar bunun için. ücretlendirme detaylarında mb başına 50 krş denmiş ama 1 mb ı bulmayan kullanımlarda atıyorum 20 kb kullandık. bu durumda ücretlendirme nasıl oluyor acaba ? bilginiz ve ya bilgisi olan var mı acaba bu konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brownness

hocam tam anne baba tarifesi bu. yükle 15-20 tl 2-3 ay kullansınlar. öyle değil mi yoksa atladığım bir şey var mı?
    bir de mesela günde 3-5 kb lık bir internet kullanımı olsa acaba kaç para kesiyorlar bunun için. ücretlendirme detaylarında mb başına 50 krş denmiş ama 1 mb ı bulmayan kullanımlarda atıyorum 20 kb kullandık. bu durumda ücretlendirme nasıl oluyor acaba ? bilginiz ve ya bilgisi olan var mı acaba bu konuda ?

Hocam, niteleme olarak; anne - baba tarifesi olarak nitelemek doğru değilde, cepten internet kullanmayanlar ve 12 TL'lik konuşma paketi süresi, 250 dakika kadar konuşmayanlar için, standart tarifede kalmanın avantajlı olacağını belirtmek istemiştim. Zira standart tarifede kalınca, bir ay sonra yeniden yükleme yapmak gerekmiyor.

Ki, standart tarifede, 10 TL yükleyince, 2 saat 48 dakika bitinceye kadar kullanılıyor. Bu süre 3 ayda bittiyse, 3 ay kullanma imkanı oluyor yani...

=======================================

Standart tarifede iken, internet kullanımının ücretlendirilmesi hususunu hiç irdelemedim. Çünkü evde wifi'den bağlanıyorum.

Birde iki ay üst üste Bimcell IDEAL paket kullandım. IDEAL paket ile cepten internete bağlandığımda, açılan sayfaların hızının çok yavaş olduğunu gördüm. Yani Bimcell operatörü aracılığıyla internet bağlantı hızı yetersizdi, bana göre...

Bu nedenle de cep telefonumda internet olmaması kayıp değil, benim açımdan...

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    tamamdır o zaman 2.48 dk bizimkilere rahat 2-3 ay yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brownness

tamamdır o zaman 2.48 dk bizimkilere rahat 2-3 ay yeter.

Rica ederim. Güle güle kullansınlar.

O değil de, benim bu analizleri yapmamın asıl nedenine değinmek gerekirse;

Ben yurtdışında yaşıyorum. Sağlık sorunum nedeniyle, birkaç aylığına yurda dönmek zorunda kaldım. Gelince de iletişimsiz kalmamak için, en uygun görüşme imkanı sunan operatörün faturasız hattını edindim.

Yurtdışında iken, kullandığım operatörünün en ucuz tarifi ile ayda 5 TL verdikten sonra, kendi operatörü içindeki numaralarla hergün 1 saat telefonla konuşma hakkı oluyor. ( Diğer operatörlere ait telefonlara çalınca, bu süre, hergün yarım saat civarı oluyor. )

Az konuşanlar için günlük yarım saat süre bile çok çok uzun bir süre... Yani ayda 15 saat eder...

Cep telefonunu çok kullananlar için ise, aynı operatörün bir başka paketi var. Bu paket, ayda 20 TL'ye, limitsiz full 4.5G internet ve limitsiz konuşma ve SMS paketidir. Yani internete de, konuşmaya da limit - mimit yok. Konuş konuşabildiğin kadar. Çoğu kişi notebook'ları ile bu tarife üzerinden internet kullanmaktadır. Ben de bir ara USB kablo ile notebook'umla 4.5G hızı ile cep telefonu üzerinden internete bağlandım. 80 Mbit hızına kadar download yaptığıma müşahit oldum.

Herneyse... Bu detaylara girmekten maksadım, Türkiye'de en uygun konuşma imkanı sunan cep operatörü ile konuşma, yurtdışına göre en az 5 kat pahalı... Operatörlerin Türkiye'de cepten internet sunumu ise, sosyal medya bağımlılarını sömürü aracına dönüşmüş.

Hazır yeri gelmişken, cepten sosyal medya kullananlara da bir çağrı da bulunayım ! Sosyal medya kullanınca ne oluyor. Sosyal medyalar da mok mu var ? Sosyal medya kullanmazsanız, bir yeriniz mi şişer ?

Ben ne cepten ne de normal internet üzerinden sosyal medya kullanmıyorum. aileme ve kendime daha çok zaman kalıyor. Sizlere de sosyal medyayı kullanmamanızı tavsiye ederim.

Hasılı; bizim milletimizde çılgınca ve kontrolsüz telefon kullanımı devam ettiği müddetçe, telefon operatörleri bizlerin ceplerinden parayı tatlı tatlı almaya devam edecektir. Yani Türkiye'de cepten görüşme tarifelerinin yüksek olmasının asıl nedeni, Türk halkının cep telefonlarına düşkünlüğüdür. Bana göre...

• quote:

Orijinalden alıntı: gelecek3535

Bimcell deydim.iyi guzel hos ama internet yetmedi.ttelekoma gectim.turk telekomda 8 gb 1000dk 1000sms 25 tl ye alan var.

Sen bir ara bimcellin ceo su gibiydin her yere yaziyodun bime gelin diye :D

• yeni hat alınca kaç güne açılır?

• quote:

Orijinalden alıntı: svenusta

yeni hat alınca kaç güne açılır?

1hafta diyorlar ama 4-5saatte açılıyor.

• fasson kullanıcısına yanıt
    sağol hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

quote:

Orijinalden alıntı: svenusta

yeni hat alınca kaç güne açılır?

1hafta diyorlar ama 4-5saatte açılıyor.

hocam dün aldım.kasiyer akşama açılır dedi.ama hala 'yalniz acil aramalar' yazıyor.kontör falan mi yüklemek lazım düzelmesi için acaba?

• Tam hatırlamıyorum ama açıldıktan sonra tl yükledim sanırım bimcell müşteri hizmetlerini bir arayın isterseniz.

• selam arkadaşlar bugün akşam üstü telekom dan bimcell e numara taşıdım acaba kaç günde açılıyor tecrübesi olan arkadaş var mı
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.