Şimdi Ara

BİMCELL [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.877
Cevap
139
Favori
612.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 23 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1725
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 18
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 139
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Yokizm (422 mesaj) ChaRisMaTiq1i (298 mesaj) Bilgisayar Teknisyeni (257 mesaj) Stainless.. (251 mesaj) bsliali (232 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4410 mesaj) Mobil (3941 mesaj) Tablet (236 mesaj) (4 mesaj) Mini (656 mesaj) Uygulama (196 mesaj) (127 mesaj)
  • @
20 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1171 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Resmi olarak duyuru yapildi.

Sadece Faturasız hat var.

Güncel Paketler ve detaylar için;http://www.bimcell.com.tr/Content/212/tarife-ve-paketler.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEGHRİ -- 7 Aralık 2017; 8:56:36 >

• Türk Telekom'dan (Avea'dan) Bimcell'e geçişte bakiyeniz sıfırlanmaz, gitmez, mevcut durumunda kalır.

Nickinle ilgili bir not: Yaratmak Allah C.C. mahsustur. Oluşturmak, yapmak fiilerini nickin için kullanabilirsin. Nickini kullanıcı panelinden kolayca değiştirebilirsin.
    bimcel diğerlerine göre daha iyi en azından konuşmaya dünyanın parasını vermiyosun diğerleri buna göre cok pahalı bimde konuş konuş bitmiyor
    Ne kadar tahammülsüz bir millet olduk.Adam yaşadığı sıkıntıyı aktarmış yalan mı söylüyor yani.Ayrıca Vodafone şarj sorunu yaşayan onbinlerce belkide yüzbinlerce insan var.Sorun sim kart olmayabilir başka bir şeydir ama kesinlikle Vodafonedan kaynaklı bir sorun var.Ben de 19 tlye 4 ay boyunca Vodafoneda 1000 dk. her yöne ve 1 gb internet kullandım.Ondan önce avea kullanıyordum senelerdir.Şu an Turkcelle mecburen geçiş yaptım hem de daha az dakika ve daha az internete.Telefon aveada iken ahat rahat 1 günü devirirken vodafoneda aynı kullanım alışkanlıklarında yarım günü dahi göremiyordu.Sırf bu yüzden avea-turkcell arasında seçim yapıp Turkcelle geçtim.Şu an kafam rahat.Heh ne var Turkcell yarın öbür gün tarifemi zamlarsa tekrar avea veya bimcelle dönerim.Ama vodafone benim için kapanmıştır isterse bedava versin.Yani diyeceğim şu kesinlikle bir sorun var.Ve bu sorunu çözecek olan kurum Vodafonedır.Çözmezse kendi bilir.Sırf bu yüzden onbinlerce,yüzbinlerce insan vodafonedan kaçıyor.
    Bimcell MANTALİTE de Türkiyenin en çağdaş, en kullanıcı dostu operatörü iken AVEA (Türk Telekom) altyapısını kullanarak kendine yazık ediyor.

Hiçbir opratör faturasız hatlarda ücretlendirmeyi saniye bazlı yapmıyor iken Bimcell 6 sn de bir yapıyor. Yani 5 sn konuştuğunda Turkcell de 1 dk giderken Bimcell de 6 sn gider.
    Tarifeleri anlaşılır ve kazıklamaktan uzaktır. Tuzakları yoktur. Diğer operatörlerde her an herşey olabilir. Bazı tarifeleri anlayamazsın.
    Bimcell Mevcut abonesine saygı duyan tek operatördür. Yeni bir tarife paket sunduğunda sadece numara taşıyana demez, mvcut abonesi de aynı fiyata alabilir. Ama diğerleri yeni ve avantajlı tarifeleri sadece yeni geleceklere sunarlar.
    Bimcell Düşünce de kalite nin adıdır ancak Avea alt yapısı kullanması eksik yanıdır.

Son ödeme tarihi geçmiş borcunuz yoksa sıkıntı olmaz. Kaldı ki son ödeme tarihi geçmiş borcunuz olsa da buna Bimcell çalışanı karışamaz,onu ilgilendirmez,eğer son ödeme tarihi geçmiş ödenmemiş borç varsa taşıma başvurusunu borcunuz olan operatör reddedebilir. Bim çalışanı,hat sizin üzerinize oldukça ve kimliğiniz oldukça taşıma başvurusunu almak zorundadır,kabul edecek yada reddedecek makamlar BTK koordinatörlüğünde operatörlerdir.

YERİ GELMİŞKEN ÖNEMLE BELİRTİYORUM:

ÇOK LAFI,KONUSU GEÇİYOR. SADECE BIMCELL MESELESİ DEĞİL.

NEREDE HANGİ OPERATÖR BAYİSİNDE YADA MAĞAZASINDA NUMARA TAŞIMA BAŞVURUSU YAPARSANIZ YAPIN. İSTER TURKCELL,İSTER TURK TELEKOM, İSTER VODAFONE MAĞAZALARINDA,BAYİLERİNDE..

1. ÇALIŞAN PERSONEL, SİZİN BAŞVURU YAPIP YAPAMAYACAĞINIZA KARAR VEREMEZ.

2. ÇALIŞAN PERSONEL,SİZİN FATURASIZA MI,FATURALIYA MI TAŞIYACAĞINAZA DA KARAR VEREMEZ. SİZ İSTEDİĞİNİZE TAŞIYABİLİRSİNİZ. BTK NUMARA TAŞIMA KRİTERLERİNE GÖRE FATURASIZDAN > FATURALIYA, YADA FATURALIDAN > FATURASIZA HAT TAŞINABİLİR,ENGEL YOK. BAYİ YADA MAĞAZA ÇALIŞANLARI ENGEL ÇIKARAMAZ,REDDEDEMEZ. AKSİ DURUMDA BAYİNİN TAM ADINI,ADRESİNİ ALIP BTK ÜZERİNDEN ŞİKAYET EDECEKSİNİZ,GÖRÜN BAKIN NELER OLUYOR. BU DURUMU BAYİ YÖNETİCİSİNE DE O AN,ORADA BELİRTİNİZ.

HAT SİZİN ÜZERİNİZE OLDUKÇA VE BUNU KANITLAYAN KİMLİK BELGENİZİ SUNDUKÇA ÇALIŞANLAR BAŞVURUYU ALMAK ZORUNDADIR.İSTERSENİZ HATTINIZ TAŞINMAYA MÜSAİT OLMASIN,İSTER YENİ 1 HAFTALIK HAT OLSUN,İSTER BORCU OLAN HAT OLSUN.

ÇALIŞAN SİSTEME BAŞVURUYU GİRMEK ZORUNDADIR,SİZE KURAL KOYAMAZ,REDDEDEMEZ.

BAŞVURUYU REDDEDECEK OLAN BTK ÜZERİNDEN İLGİLİ OPERATÖR YADA OPERATÖRLERDİR. BİR ENGEL VARSA BUNA BTK PLATFORMU ÜZERİNDEN TAŞINAN VE TAŞIYAN OPERATÖR KARAR VERİR. ZATEN SİZE DE OLUMLU YADA OLUMSUZ DÖNÜŞ YAPILIR. HA BAZEN REDDOLUNCA DÖNÜŞ YAPILMAZ,İŞLEMİ YAPAN BAYİYE GİDER ÖĞRENİRSİN SEBEBİNİ. DÖNÜŞ YAPILMAMIŞTIR ÇÜNKÜ İŞLEMİ YAPAN BİLGİLERİ YANLIŞ YADA EKSİK GİRMİŞTİR VE BAŞVURU BTK SİSTEMİNE DÜŞMEMİŞTİR. BAŞVURU BTK SİSTEMİNDE OPERATÖRLERCE REDDOLUNSA ZATEN SMS GELİRDİ REDDEDİLDİ DİYE.

BU AÇIDAN,MAĞAZALARDA VE BAYİLERDE UKALALIK YAPIP,BİLGİSİZCE SİZİN BAŞVURUNUZU ALMAYANLARA SADECE BAŞVURUYU ALMASINI SÖYLEYİNİZ. HATTIN YASAL SAHİBİNİ KANITLAYAN KİMLİK SUNDUKÇA ENGEL YOK.

BİR DİĞER DURUM DA: NUMARA TAŞIMA BAŞVURUSU KESİNLİKLE ÜCRETSİZDİR. TAŞIMA BAŞVURUSU SIRASINDA ASLA VE ASLA ÜCRET ALINAMAZ. SİZE 3-4 GÜN İÇİNDE AÇILACAK YENİ SİM KART VERİLECEK. VERİLEN YENİ SİM KARTIN DA ÜCRETİ ALINAMAZ,ÜCRET İSTENİLEMEZ.

ESKİ OPERATÖRDEN KALAN İSTER FATURA BORCU OLSUN İSTER VERGİ BORCU,NUMARA TAŞIMA BAŞVURUSU SIRASINDA İSTENİLEMEZ,TAHSİL EDİLEMEZ.

BU YAZI SÜREKLİ İHTİYAÇ OLAN,İÇERİĞİ ÇOK SORULAN GEREKLİ BİR YAZI.

YAZIYI HER OKUYANDAN RİCAM: YAZININ SAĞ ÜSTÜNDE YADA SAĞ ALTTA BULUNAN BEĞENİYE ( 👍 ) TIKLAYIP ÖN PLANA,İLK SAYFAYA ÇIKARMALARI VE BU ŞEKİLDE DAHA FAZLA KİŞİNİN GÖRÜP OKUYABİLMESİNİN SAĞLANMASI.

DAHA SONRA SİZE BU BİLGİ YADA HESABIM LAZIM OLURSA BU KONUNUN İLK SAYFASINDAN KOLAYLIKLA ULAŞABİLİRSİNİZ BU ŞEKİLDE.

KOLAY GELSİN..

Arkadaslar size Operator kisminda BİMcell yerine Turk Telekom yazmayi gosterecegim.

1-Hucresel aglara girin

2- Ag operatorune girin

3-Altta TR Turkcell Vodafone Avea BİMcell Avea yazacak

4- Avea nin uzerine tiklayin artik BİMcell yerine Turk Telekom yazacak

5-) Hala Bimcell yaziyorsa ucak moduna alin 10 saniye bekleyin sonra kapatin ucak modunu Hayirli Olsun

Okuduğunuz​ icin tesekkurler
    Eve internet bağlattım. Dışarıda iken telefonun internetini kullanmaya pek ihtiyaç duymuyorum. Bu nedenle telefona karma paket satın almaktan vazgeçip, standart tarifeye geçtim.

Tabi standart tarifeye geçince, şöyle bir analiz yaptım.

=============================

Standart tarifede, yüklediğim paranın ay sonununda sıfırlanması gibi bir sınırlama olmamaktadır. Yani yüklenilen tutar, hangi gün biterse, bittiği güne kadar kullanmak mümkün oluyor. Örneğin; 3 ayda biterse, 3 ay kullanmak mümkün oluyor. Ben standart tariye geçip, 10 TL yükleme yaptım.

Standart tarifenin ücretlendirmesi şu şekilde ;

1 dakika; 6 kuruş,
    10 dakika; 60 kuruş,
    1 saat; 3 lira 60 kuruş,
    2 saat; 7 lira 20 kuruş,
    3 saat; 10 lira 80 kuruş,

Yani, paket satın almadan 10 liraya; 2 saat 48 dakika görüşebilmek mümkün oluyor.

==============================

Tabi standart tarifeyi, birde paketlerle karşılaştırmak lazım. En ucuz konuşma paketi olan, 12 TL'lik konuşma paketi ile karşılaştırdım.

12 TL'lik konuşma paketinin ücretlendirilmesi şu şekilde ;

250/12 = 20,83 ; yaklaşık 21 dakika...

Yani, konuşma paketiyle, 12 TL 'ye 4 saat 10 dakika görüşmek mümkün oluyor.

konuşma paketiyle, 10 TL'lik analiz ; 3 saat 28 dakika eder.

Sonuç olarak; 10 TL'lik ödemeye göre bir kartılaştırma yapıldığında, konuşma paketinde, standart tarifeye göre, 40 dakika daha fazla görüşülebiliyor.

Yani, Konuşma paketinde; 1 TL'ye 21 dakika görüşülebiliyor.

Standart tarifede ise ; 1 TL'ye 17 dakika görüşülebiliyor.

Sonuç olarak; telefonla az konuşanlar için, ay sonunda yatırılan paranın sıfırlanması da söz konusu olmadığı için, standart tarife avantajlı olmaktadır.

Tabi bu analiz; internet ve sosyal medyada sürekli fink atanlara göre bir analiz değildir.
    Son zamanlarda BIMCell'e olan talep arttı. Ben de bu konuda bir rehber hazırlamak istedim.

BIMCell hakkında sıkça sorulan sorular:

1)BIMCell nedir, ne değildir? Tarife mi, yoksa operator mu?

BIMCell, Türk Telekom'un faturasız bir tarifesidir. Bu nedenle tamamen Türk Telekom altyapısını kullanır diyebiliriz.
    ---------------
    2)Türk Telekom'dan farkı nedir?

-Kullanılan SIM Kart.
    -Operator alan adı kısmında "Turk Telekom" yerine "BIMCell" yazması.
    -Turk Telekom abonelerine özel paketlerden, kampanyalardan yararlanılamamaktadır.(Sil Süpür ve TL-Paket al GB kazan teklifleri hariç.)
    -Musteri hizmetleri numarası.
    -Paket alınırken 5555 veya 4545'e SMS göndermek yerine 4551'e SMS gönderilmesi.

Bunlar haricinde şebeke çekim gücü, internet hızı Türk Telekom ile aynıdır.
    ---------------
    3)BIMCell'de hangi paketler var?

4 adet paket çeşidi bulunmaktadır. Karma , internet, SMS ve dakika paketleri.

Karma paketler Dost paketler ismiyle geçmekte.
    4 adet paket bulunmaktadır.

Paketlerin tamamında 750Dakika+750SMS bulunmakla birlikte;
    4GB 23TL
    8GB 28TL
    12GB 32TL
    20GB 45TL'dir.

Dakika paketleri ise;
    250DK 14TL
    500DK 16TL

SMS paketleri ise;
    1000SMS 5TL.

İnternet paketleri ise;
    1GB 11TL
    2GB 18TL
    5GB 26TL
    10GB 36TL

Paketler hakkında detaylı bilgi için ;
    https://www.bimcell.com.tr/Content/212/tarife-ve-paketler.aspx

Paketler Online İşlemler, SMS Kodu ve *120# USSD kodu üzerinden satın alınabilir.
    Mobil Online İşlemler uygulaması üzerinden ister Banka/Kredi/Sanal kart, ister TL bakiyesi ile satın alınabilir.
    ---------------
    4)BIMCell'de taahhüt var mı?

Hayır, faturasız bir tarife olduğu için taahhüt bulunmamaktadır.
    ---------------
    5)BIMCell müşteri hizmetleri numarası nedir?

444 4 551
    ---------------
    6)BIMCell'e nereden geçiş yapabilirim?

BİM mağazalarından geçiş yapılabilir. Yeni hat, numara taşıma ve TL yükleme işlemleri yapılabilir.
    ---------------
    7)BIMCell'de yeni hat ne kadar?

85TL. Yeni hatlarda ilk ay 9GB+250DK+250SMS'de hediyedir. Hediyenizi hattınız açıldıktan sonra BIMCELL BONUS yazıp 4551'e yollayarak alabilirsiniz.
    ---------------
    8)BIMCell'de Türk Telekom'dan gibi Sil Süpür var mı?

Evet. Ancak verilen hediyeleri çeşidi Türk Telekom 'daki hatlara göre daha kısıtlıdır.
    ---------------
    9)BIMCell'de VoLTE&VoWiFi var mı?

Evet. Sistem tamamıyla Türk Telekom ile aynıdır. Cihaziniz Türk Telekomun uyumluluk listesinde mevcut ise VoLTE&VoWiFi özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

VoLTE'yi VOLTE yazıp 5555'e göndererek veya Mobil Online İşlemler uygulaması uzerinden,
    VoWiFi'yi WİFİ ARAMA yazıp 5555'e göndererek veya Mobil Online İşlemler uygulaması üzerinden aktif edebilirsiniz.
    ---------------
    10)BIMCell'de Selfy üyeliği oluyor mu?

Hayır. Üstte de yazıldığı gibi Türk Telekom hatlarda bulunan kampanya ve paketlerden yararlanılamaz. Buna Selfy üyeliği de dahildir. Aynı şekilde Türk Telekom hatlarda da BIMCell'e özel paketler ve kampanyalar kullanılamaz.
    ---------------
    11)BIMCell'e diğer operatörlerden numara taşıyarak geçilebilir mi?

Evet, bunun için BİM mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Türk Telekom'dan geçişler 1-2 gün içerisinde ve herhangi bir SMS bilgilendirmesi yapılmadan, diğer operatörlerden geçiş ise 3-4 gün içerisinde ve SMS ile bilgilendirilerek yapılır.
    ---------------
    12)BIMCell'den alınan numaraların alan kodu nedir?

0551
    ---------------
    13)TL yükleme, Kalan kullanım sorgulama, kampanyalardan yararlanma gibi işlemler için kullanabileceğim bir mobil uygulama var mı?

Evet, Türk Telekom ile aynı altyapıyı kullandığı için Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanabilirsiniz.
    ---------------
    14)Telefondaki Online İşlemler'e giriş şifrem ile bimcell.com.tr üzerindeki Online İşlemler platformuna giriş yapamıyorum, neden?

Her iki platformda kullanılan şifre aynı değildir, Mobil Uygulama için gereken şifre tek kullanımlık bir şifredir. bimcell.com.tr üzerinden Online İşlemler'e girmek için kullanılan şifre ise uzun süre kullanabileceğiniz bir şifredir.
    Mobil Online İşlemler uygulamasına giriş için gereken şifreyi 9520'ye SIFRE yazarak, bimcell.com.tr üzerindeki Online İşlemler kanalına girmek için ise *952# üzerinden alacağınız şifreyi kullanabilirsiniz.
    ---------------
    15)Kalan Kullanımlarını Mobil Uygulama dışından nereden sorgulayabilirim?

*123# üzerinden, 9333'a DETAY yazıp göndererek ulaşabilirsiniz.
    ---------------
    16)Telsiz kullanım ücreti borcumu nereden sorgulayabilirim?

5555'e TELSİZ yazıp göndererek veya *123# üzerinden sorgulayabilirsiniz.
    ---------------
    17)Numaramı BIMCell'e taşıdım, eski operatörüm telsiz kullanım ücreti borcumun numaramı tasidigim işletmeciye devredildiğini söyleyen bir SMS attı, bu nedir?

Telsiz kullanım ücreti yıllık olarak hesaplanır, operatörler kolaylık olması açısından sizden bunu taksitlendirerek tahsil eder. Numaranızı taşığınızda ödemediğiniz aylar toplanır, hattinizda eğer TL bakiyesi var ise tamamı kalan ödenmeyen aylar için tahsil edilir. Kalan ücret ise BIMCell'e devredilir. BIMCell'e geçtiğinizde kalan borcunuzu yine taksitli bir biçimde ödersiniz.
    ---------------

Güncellenecektir...
  • Yarbay
    14162 Mesaj
    Fiyat ucuz

Kalite rezalet

Bimden bi ton baligi yemistim..

Artik yiyemiyorum :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    11810 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Fiyat ucuz

Kalite rezalet

Bimden bi ton baligi yemistim..

Artik yiyemiyorum :))
    İyi olur aslında ya. Yıllardır BİM'i besliyorum zaten, biraz daha beslerim. :)
  • Yarbay
    4819 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sis651

İyi olur aslında ya. Yıllardır BİM'i besliyorum zaten, biraz daha beslerim. :)

Alıntıları Göster
    bim bu, şöyle bomba 3G paketleri çıkarsa süfer olur.

12GB 25TL mesela.
  • Yarbay
    4570 Mesaj
    yalnızca bim çalışanı ve yakınlarına özel olmasın .?

• Yarbay
    14321 Mesaj
    cuma günü sabah 8den öğlene kadar bedava :)

• Yarbay
    9331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: inexo

cuma günü sabah 8den öğlene kadar bedava :)

|
    |
  • Yarbay
    14162 Mesaj
    Secim donemlerinde cem uzanin telsimi gibi calisir belki :))

İsin sakasi bi yana

Sanal operator demiyorum ben artik bunlara..

Turkiyedeki tek sanal operator ttnet mobildir..

|
    |
  • Yarbay
    9274 Mesaj
    Hadi bakalım vatana millete hayırlı olsun

|
    |
  • Emekli Yönetici
    21441 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

Hadi bakalım vatana millete hayırlı olsun
    Bimvea güzel olur aslında. İnternet paketleri ucuz olur belki
    |
    |
  • Yarbay
    14679 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Bimvea güzel olur aslında. İnternet paketleri ucuz olur belki

Alıntıları Göster
    Yakışır.
    |
    |
  • Yarbay
    12216 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

Yakışır.

Alıntıları Göster
    beklenir
  • Yarbay
    5870 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

Yakışır.

Alıntıları Göster
    Ne kadar alakasız bir durum.
    |
    |
  • Yarbay
    14917 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

Ne kadar alakasız bir durum.

Alıntıları Göster
    kamera nerde kamera
    |
    |
  • Teğmen
    112 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

kamera nerde kamera

Alıntıları Göster
    ( Le'avea ) olur adı heralde.
  • Teğmen
    244 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maksimus07

|
    |
  • Yarbay
    2133 Mesaj
    quote:

Puhahaha. :D Cümle cuk oturmuş kardeşim.
    |
    |
  • Yarbay
    12216 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mp3DeLiSi

quote:

Puhahaha. :D Cümle cuk oturmuş kardeşim.

kesinlikle
    |
    |
  • Yüzbaşı
    364 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: computeron

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    le'bimcell
    |
    |
  • Yüzbaşı
    265 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bico

yalnızca bim çalışanı ve yakınlarına özel olmasın .?

mantıklı
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.