Şimdi Ara

Bim'de Patates İzdihamı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
3
Favori
36.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
264 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Theologist

Sana teşvik verilse fazlasıyla kalkar gider misin 40-50 derece sıcakta tarlaya çalışmaya?

Kim amele olacak?

Kim tarlayı sürecek?

İşçi yok işçi... Artık herkesin elinde İnstagram tatil yerlerinde hava atmaya çalışıyor cebindeki üç beş kuruşla...

Asgari ücretlilerin sosyal medya hesabı milyonluk adamlarınkine benziyor...

Türkiye de sosyal medyada dünyada ilk sırada...

Bakın İLK diyorum...

Kim niye tarlada çalışmaya gitsin? Amelelik teşvik verilse bile yapılacak iş değil, zaten tembeldik.... daha beteriz.

Alıntıları Göster
    Öff en son ne zaman köye gittin be.

Tarım yapan olsa çalışacak adam zibil gibi.

Maliyeti kurtaramadıklarından ekmiyor insanlar. Saçmalamayı kes, bir İnternet rahat yaşam diye tutturmuşsun Bi halt bildiğin yok konuşuyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Ben evet Ecevit aldı işin sorumluluğu kimdeyse o aldı

Eminim şu konuşmaları ve bu konuşmalardaki kültürü asaleti görmediniz hayatınız boyunca çünkü 10 IQ zekanız ve sıfır genel kültürünuz var sadece ayda 50 lira verdiğin internet ile önüne gelen herşeye yorum yapan bir comarsiniz

Alıntıları Göster
    Benim tespitimin doğruluğunu kabul ettiniz ve her nedense de hakaret ediyorsunuz ben ise sizin tespitinizin doğru olmadığını söylüyorum . Diyeceklerim bu kadar

• O kuyruğa girenler AKP ye oy vermiştir büyük ihtimal.. 2 haftadır marketlerde SOĞAN yok farkettiniz mi? Pazarda 9-10 lira olmuş Soğan!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yaşına veriyorum . Çaresizliği karşı tarafa hakaret ederek gecistiyorsun. Atatürk ile Ecevit arasında bağ kurarak da cahilliğini kanitladin .

• quote:

Orijinalden alıntı: elLbufFer

Yaşına veriyorum . Çaresizliği karşı tarafa hakaret ederek gecistiyorsun. Atatürk ile Ecevit arasında bağ kurarak da cahilliğini kanitladin .

Alıntıları Göster
    Yaşım sizden büyük ama siz o mesajı atarak ne anlatmaya ne ima etmeye çalıştınız onu anlatın?

Bu ne demek?
    "Dediğinde kesinlikle haklısın ama sanki Kıbrıs'ı Ecevit aldı diyecek bir tip var sende"

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Maliyeti kurtaramadıklarından ekmiyor insanlar. Saçmalamayı kes, bir İnternet rahat yaşam diye tutturmuşsun Bi halt bildiğin yok konuşuyorsun.

Alıntıları Göster
    Öncelikle yaşının verdiği şekilde konuşman daha doğru olurdu...

Ne eğitimi aldığımı, nerede doğduğumu, köyü bilip bilmediğimi bilmeden karşıdakine hakaret ederek haklı olamazsın.

O zaman sana istatistik getireyim de öyle konuşalım...

Mesela Amerika'yı ele alalım... Çiftçilikten elde edilen gelir azalmış çünkü onlar da aynı şekilde zorluğa gelemiyorlar yıldan yıla... Buyur kaynak...

Bim'de Patates İzdihamı
    https://www.ft.com/content/ee6fb294-edc3-11e8-8180-9cf212677a57

Buyur buradan yak.... 30 yıl önce ile şimdiyi karşılaştır...

Bim'de Patates İzdihamı
    https://brandongaille.com/17-lazy-procrastination-statistics/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 15 Nisan 2019; 21:4:54 >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Te Allah'ım, ABD net tarım ihracatçısı ve her sene daha fazla ihracat yapıyor. Adamların çiftçisi zarar etmiyor.

yazdığın şeyin konu ile ilgisi bile yok.

Bizde tarım bitti çünkü eken zarar ediyor. Sürekli her başlıkta instagram tembellik diye zırvalayıp duruyorsun.

Bende sana söylüyorum iş olsa köyde herkes ça-lı-şır

Nokta.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    İş olsa kimse şehirdeki rahat klimalı işleri bırakıp güneşin altına çalışmaya gitmez!

Nokta!

Kayınbirader ziraat mühendisi, kendisi de doğruluyor istatistikleri. Bilimsel araştırmalar da var yukarıda kaynakları ile verdim zaten!

Amerika’da gelirler düşmüş diyorum sen ne diyorsun hala.... kaynakları konuşalım kafadan sallamayalım arkadaşım!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

İş olsa kimse şehirdeki rahat klimalı işleri bırakıp güneşin altına çalışmaya gitmez!

Nokta!

Kayınbirader ziraat mühendisi, kendisi de doğruluyor istatistikleri. Bilimsel araştırmalar da var yukarıda kaynakları ile verdim zaten!

Amerika’da gelirler düşmüş diyorum sen ne diyorsun hala.... kaynakları konuşalım kafadan sallamayalım arkadaşım!
    La saçmalamayı kes.

Sana iş olsa çalışacaklar yana yakıla iş arıyor köydekiler diyorum. Halen zırlıyorsun klimalı iş arıyorlar diye.

Adam günde 50 tl'ye ırgatlık işi bulamıyor.

Köylerde genç işsizliği yüzde 40. Ceplerinde 5 kuruş yok insanların. Kayınbiraderine selam söyle.

Bilimsel araştırma dediğin şey Abd'de yapılmış, hayatın boyunca köye gitmemişsin ötüyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 15 Nisan 2019; 21:24:0 >

• quote:

La saçmalamayı kes.

Sana iş olsa çalışacaklar yana yakıla iş arıyor köydekiler diyorum. Halen zırlıyorsun klimalı iş arıyorlar diye.

Adam günde 50 tl'ye ırgatlık işi bulamıyor.

Köylerde genç işsizliği yüzde 40. Ceplerinde 5 kuruş yok insanların. Kayınbiraderine selam söyle.

Bilimsel araştırma dediğin şey Abd'de yapılmış, hayatın boyunca köye gitmemişsin ötüyorsun.

Alıntıları Göster
    Bak kaynaklara laf edemeyince nasıl kişisel saldırıya giriyorsun, sıkışınca nasıl sinirleniyorsun....

İngilizce kaynak yetmedi al sana Türkçe akademik çalışmalardan derlemeler ve alıntılar.

‘Bilgi toplumu gözlüğünü takıp baktığımızda ülkemizin ‘bilgi üretmek için’ gerekli altyapıya sahip olduğunu gö.steriyor bu tablo. Ancak bilgi iletişim teknolojisi (BID üretimimizin aynı oranlarda olmaması ‘cepten yemekte olduğumuzun’ da bir göstergesi. Demek ki tembelliği de dijital dünyaya taşıyan ülkeler kategorisindeyiz." demektedir.’

https://m.timeturk.com/internet-bagimliligi-tembellik-sebebi/haber-685431

‘Türkiye'de gençler günde ortalama 222 dakika internette ve sosyal medya platformlarında geçiriyor.’

E günde 222 dakika internette geçiren gençler kalkıp tarlada mı çalışacak? Güldürme beni...

http://www.megabeyin.com/dijital-tembellik/

https://www.akademikkaynak.com/kirdan-kente-goc.html

KÖYLÜSÜ TEMBEL OLAN BİR ÜLKEDE BUNLAR OLUR

http://avrupabirligigazetesi.com.tr/2017/02/12/koylusu-tembel-olan-bir-ulkede-bunlar-olur/

https://books.google.com.tr/books?id=sFp2DwAAQBAJ&pg=PA12&lpg=PA12&dq=k%C3%B6yl%C3%BCs%C3%BC+tembel+olan&source=bl&ots=Ql9eZegr5p&sig=ACfU3U0HBv_G3WXGSuAlW-AOPE-1wD2OPA&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwjs0avF4dLhAhWMw6YKHUYQADcQ6AEwCXoECAUQAQ

Daha fazla kaynak istiyor musun?

Birader verdiğin linklerin konu ile ilgisi yok. Köyden kente göç ile ilgili biri diğerleri İnternet ile.

Burada, sorun gençlerde İnternette instagramda değil.

Köylerde iş yok, insanlar para kazanamıyor ekince.

Anlamamak için ne kadar kasacaksın, adam 50 TL gündelik ile ırgatlık işi arıyor bulamıyor.

Bu adama ne İnternetten,. Her konuda aynı haltları yazıyorsun üstelik İnternettesin. Bu ne ya.

• quote:

Birader verdiğin linklerin konu ile ilgisi yok. Köyden kente göç ile ilgili biri diğerleri İnternet ile.

Burada, sorun gençlerde İnternette instagramda değil.

Köylerde iş yok, insanlar para kazanamıyor ekince.

Anlamamak için ne kadar kasacaksın, adam 50 TL gündelik ile ırgatlık işi arıyor bulamıyor.

Bu adama ne İnternetten,. Her konuda aynı haltları yazıyorsun üstelik İnternettesin. Bu ne ya.
    Bak sinir katsayın üçe katlanmış, sebebi basit... anlamamak için kendini zorluyorsun.

Sokaktan çevir birini gönder tarlaya gündelik 200 liraya... kaç gün çalışabilecek acaba?

Yahu askerden kaçan insan sayısı kaç biliyor musun bu ülkede?

5.5 Milyon Genç! ülkede 12 milyon genç var askerlik çağı gelmemiş olanlar da bunların arasında yani 3 kişiden 2’si asker kaçağı!

Ekmek elden su gölden askerlik bile zor geliyor gençlerimize! Sen bu adama kalk tarlada çalış diyorsun öyle mi!

Azıcık mantık!

Al kaynak ve ekran görüntüsü!

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/kestane-ureticileri-aylik-9000-liraya-calisacak-isci-ariyor-40616121

Bim'de Patates İzdihamı

Daha söyleyecek sözün var mı?

200 TL ver millet izdiham yaratır polis dağıtır, toma falan gerekir.

Nerede yaşıyorsun sen birader. Şaka mıdır nedir? Gitmiş klasik üfürme kestane çırpma işini örnek vermiş birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 15 Nisan 2019; 22:19:33 >

• quote:

200 TL ver millet izdiham yaratır polis dağıtır, toma falan gerekir.

Nerede yaşıyorsun sen birader. Şaka mıdır nedir? Gitmiş klasik üfürme kestane çırpma işini örnek vermiş birde.
    Dağdan ot toplasan 10 kilo 200 lira gelirin olur net! Günde 10 kilo ot toplayamamak da zor değil!

İş verene gerek bile yok!

https://m.timeturk.com/bu-ot-zenginin-sofrasini-garibanin-cuzdanini-susluyor/haber-541597-m

http://www.tarim.com.tr/Daglarda-Yetisiyor-Kilosu-100-Liradan-Yok-Satiyor,39300h

• quote:

Alıntıları Göster
    anlatamazsınız, instagram yada sosyal medya sadece Türkiye'de var sanki, amerikanın texas eyalatinde yok ki buğdayı oradan alıyoruz yada kanada adam yok tarlada çalıştıracak ki mercimeğide oradan alıyoruz keza brezilya da da insta yok.

• Bugün bimde patatesin kilosu 6.5 lira idi. 1 liraya patates nerede?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

anlatamazsınız, instagram yada sosyal medya sadece Türkiye'de var sanki, amerikanın texas eyalatinde yok ki buğdayı oradan alıyoruz yada kanada adam yok tarlada çalıştıracak ki mercimeğide oradan alıyoruz keza brezilya da da insta yok.

Alıntıları Göster
    Düşüş ve gıda üretimi onlarda da var grafikleri koydum!

Gelişmiş ülkeleri ayakta tutan sanayi ve teknoloji gelişimi, tarlada gıda üretimi değil, var olan üretimi de makinalaşma sağlıyor, amele çalıştırmıyorlar artık, çalışmak istemez kimse ağır tarla işlerinde... yeter ki bir defa tatmış olsun rahatlığı, görmüş olsun İnstadan başkalarının yaşamını....

Asker kaçağı 5.5 Milyon ülkede, 3 kişiden 2’si asker kaçağı... askere bile gitmeyen gençleri tarlada çalışmaya mı göndereceksiniz?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.