Şimdi Ara

Bim'de Patates İzdihamı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
3
Favori
36.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
264 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hala aynı muhabbet.

yani siz bunadn sonra fetö ye destek veriyorsunuz, bunu kabul de ediyorsunuz.

gerekçeniz: siz geçmişte destek vermiştiniz.

bu mudur? var mı farklı bi açıklamanız, teröre koltuk değneği oluyorsunuz bariz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bimde patates şoktada soğan izdihamı olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Toplu taşımaya binmesini bilmeyen bir toplum baklava için izdihama girmiş onumu tuhaf buldun

Değil chp o chp nin başına Rockefeller gelsin yine o konuda düzelmez ülke

Sıraya girmeyi bilemeyiz izdiham severiz hak hukuktan işimize gelmezse bahsederiz

Herşeyi akp ile ilişkilendirmeyin önce insanları aşağılamaktan vazgeçin biz böyleyiz diyerek kabul edin

37 yaşındayım ilk defa bu yıllarda bu kadar aşağılayıcı örgütlenme gördüm. Bu kafa ile chp iktidara gelemez. Ekrem nasıl konuşuyor işte sizde öyle olacaksınız güzellik iyilik kardeşlik aynı toprakta vatandaşlarız.

Yarın bugün s400 krizi ile alakalı amerika ekonomik yaptırım uygulasa böyle zıtlaşma ile çözebilir misin? Bunun bir tık ötesi suriye savaşı gibi Türkiye nin bölünmesi 10 yıla kadar o da olur siz bu kafa ile giderseniz

Alıntıları Göster
    Adam belki CHP li değil veya videodaki insanların toplumda çoğunluk olduğu için iktidara gelinemeyeceğini, gelinse bile toplumun düzelmeyeceğini düşünüyordur

CHP'li belediyelerde de bu insanlar çoğalıyor çünkü fakirler daha çok ürüyor

• Stanley patates bunlar evladiyelik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

benzer bir olayın farklı bir yorumu buda. geçtiğimiz yıllarda yaşanan eminönü baklava izdihamı.

Bu nedir, sesi de sanki zombilerle ilgili filmden yemek sahnesindeki müzik ve sesle kurgulamışlar

Y.Güney filmleri ülkemizde yasaktı uzun süre nedeni de halkı aşağıladığı için mesela bir filminde baklava sahnesi vardı mahkûm ( y.güney)baklava tepsisini çalar ve diğer mahkumlardan önce biraz yiyebilmek için kapıyı arkasına dayar ve baklavaları videodaki gibi avuçlayarak yemeye çalışır

• quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

benzer bir olayın farklı bir yorumu buda. geçtiğimiz yıllarda yaşanan eminönü baklava izdihamı.

Cevap 2:
    Bunun y.güney filmi versiyonlusu 40 sene önce yasaklanmıştı Türk halkını aşağılıyor diye

Aynısını İstanbul'un ortasında Fatih belediyesi yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 14 Nisan 2019; 15:15:35 >

• Gülüyorum valahi gülüyorum halimize bakın patates sağona kuyrugu bir yanda kaç gündür sayılan oylar neyin derdindesiniz sigaraya gelen zamlar elektirige gelecek olan zam ?
    Başkanlık sistemi süper değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekno moomce -- 14 Nisan 2019; 15:38:21 >
  • Tekno moomce kullanıcısına yanıt
    Ülkeden nefret ediyorum
    Edit: Keşke Türk olarak doğmasaydım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vjdrsjejv -- 14 Nisan 2019; 16:11:44 >
  • Reis in izinde yürümeye devam. Reis ne derse o. Adam bir eliyle amerikali yankilerle diğer eliyle de İsrafil tohumları ile mücadele veriyor. Beko için, Arçelik için şey pardon beka için hüloğğğğ. Patates sırasına ihtiyaçtan değil sosyal aktivite olsun diye giriyor bu millet. Cehape döneminde karneyle ekmek, diplomayla hıyar dağıtılırdi. Hülooooooğğğg

• İzdiham değil o varlık sırası.
  • Reise oy verseydiniz böyle olmazdı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Karne muhabbeti daha eski. Tek parti döneminde gerçekleşti. Ama düşünce güzel. Hak ediyorlar.
  • patates yoksa patito yiyin
    -bim sahibinin kayincosu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ne hallere düstük patates bile 4 lira oldu. Memlekette üstü kapalı %100 devalüasyon oldu aslında.

Ancak, kriz varsa, bu krizi fırsat olarak görenler de vardır mutlaka bun da unutmamak lazım.

Paranıza sahip cıkın arkadaşlar, fahiş zamlanmış ürünleri almayın. Ürünleri ellerinde patlasın.
  • sertace kullanıcısına yanıt
    Evet biliyorum sözde serbest piyasa hikayelerini. Her satıcı-üreticinin bir derneği yada sanayi odası var orta fiyat birliği yapıp bize serbest piyasa diye yutturuyorlar. Kimse zorla bişey satmıyor insanlara. Tabiki çifçiyede ek yada ekme diyemiyor. (patateste hastalık varmış bazı yerlerde ekilmeme kararı alınmış o ayrı bişey )

Üretimi okadar kolay bişey madem neden çifçi üretmiyor. Kime sorsam mazot gübre ağlıyor. Hiç biri hayvan gübresi ve kara saban ile zahmete girip daha ucuza üretmeyi istemiyor. Herkesin derdi az emek verip çok kazanmak olmuş. Alıştırmışlar hazır kimyasal gübreye, traktöre uğraşmıyorlar daha ucuza nasıl üretirim diye.

Benim için hava hoş soğansız patatessizde gayet güzel yemekler yapılıyor. Dediğin stokçu olayları seçim zamanı halkı soğan patates fiyatlarında proveke edenleri susturmak için yapıldı. O aradada gümrüksüz ithal soğan patates temin edildi. Kalitesi düşük ama alıyor gene insanlar. Kanunlarımızda stokçuluk suçsa devlet istediği zaman müdahale edebilir. Ayrıca o depoda stoklanan malların alış fiyatlarını bile bilmiyoruz. Belki patates hastalığı olaylarını bilip stoklayıp fiyat arttırdılar. Dediğim gibi artık herkes az uğraşıp çok kazanma derdinde. Devletin her üründe ekmekte olduğu gibi bir taban fiyat belirlemesi gerek yoksa bu sözde serbest piyasa kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

Bu arz olayına devlet müdahale etmezse bu fiyatlar dahada uçar çünkü bizim halkta boykot bilinci yok. Gerekirse 1-2 sene soğan patates almayıp bakliyat makarna filan gibi gıdalar ile beslenebilir insanlar ama rahata alıştırdılar bikere. Tüketim toplumu olduk kaldık.

Suçu tek AKP ye atıp yırtamayız. Bu sistematik tüketim toplumuna çevrilmemizin temelleri çok eskilere dayanıyor. Kazandığından çok harcayanı sistem affetmiyor. Devlet ne yapsın senin benim gibileri şehirdeki rahat masa başı işimizden zorla alıp köylere çifçimi yapsın.

Halk ne isterse AKP onu yaptı. Vatana ne düşmanlık yapmış.

Hatırlarmısın bilmiyorum ecevit zamanıda böyle idi AKP kurtarıcı olarak geldi. Bu fetö ile ters düşene kadarda iyi gidiyordu. Böyle giderse önümüzdeki genel seçimde başka bi kurtarıcı gelir. Tabiki bişey değişmez. Parti sistemleri üyelerini koruyup kollayan bir örgüt. Herşey para için...

• Bir ucuz patates maratonu ile günümüzü gün ettik der bu grup
  • İstanbul belediye seçimlerinde yapılan ittifak gibi olacak genel seçimlerde. HDP bile aday çıkartmayarak gizliden millet ittifakını destekledi. Başa kimin geldiğinin önemi yok. Hepsi birilerinin önümüze attığı kukla. Önemli olan kazanınca bu pastayı nasıl paylaşacakları. Kimse kimsenin hayrına vatan millet için birbirini desteklemiyor.

Al sana pazar fiyatlarının sebebi. Gübrede bile %90 dışa bağımlıyız.

"Hammadde bakımından gübrede yüzde 90’nın üzerinde dışa bağımlı olan Türkiye, dövizdeki artışa bağlı olarak fiyat artışlarını kontrol edemiyor. Fiyat artışı nedeniyle çiftçi gübre alamamaktan şikayetçi. Kışlık ürünleri ekmeye hazırlanan çiftçi, yüksek fiyat nedeniyle ihtiyacı olan gübreyi alamazsa bir çok üründe tarımsal üretimin düşmesi bekleniyor. Gübre üreticileri ise, Türkiye’nin yıllık 6.5 milyon ton gübre tükettiğini ancak ithalat kaynaklı fiyat artışı nedeniyle tüketimin bu yıl 6 milyon tonun altına düşeceği endişesini yaşıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü verilerine göre 2017'de ortalama fiyatı ton başına 617 lira olan %21 Amonyum Sülfat gübresinin şu anda piyasa fiyatı 1400 lira. Aynı dönemde DAP gübresinin tonu 1493 liradan 3 bin 200 liraya ulaştı. Yine 20.20.0 gübresinin tonu 1009 liradan 2 bin 160 liraya, ürenin tonu 1000 liradan 2 bin 200 liraya çıktı. Potasyum ve nitratlı bazı gübrelerin tonu 4 bin lira ile 7 bin lira arasında satılıyor."https://www.dunya.com/kose-yazisi/fiyat-artti-ciftci-gubre-alamiyor/426242

Öyle bahsedildiği gibi vatanımızda cennet filan değil. Kurak biyer. Sulamadan gübrelemeden yani çok emek vermeden üretemiyorsun. Bunlarda hep maliyet. Fiyatlara yansıyor. Bak aşşağıya uydu görüntüsü atıyorum yeşil yer okadar azki heralde bu kurak yerleri alıp ne yapacağız diyerek zamanında buraları bize bıraktılar...
    Bim'de Patates İzdihamı

• Kardeş komplo teorileri üreterek insanları zan altında bırakma kimin kimi desteklediğini bilemezsin. 90'larda biz eve çuval çuval patates alırdık, her hafta kırmızı et yerdik, herkes eker dikerdi senin bahsettiğin gibi değildi işler. Ne gübre sorunu yaşardık, ne saman sorunu ne de patates soğan sorunu bu sorunların hepsini son dönemlerde yaşamaya başladık. ekonomimiz sorunlu, işsizlik artmaya başladı, dolar kontrol altına alınamıyor, inşaat sektöründe hareket yok, sürekli bir şeyleri ithal edip duruyoruz bütün bu sorunlar çözülemiyor. Ülkeyi yöneten partinin kendisine özeleştiri yapması ve bunları düzeltmesi gerekmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

Black pattis day
    Koptum :D

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.