Şimdi Ara

BİM’DE ÇALIŞIYORUM MERAK ETTİKLERİNİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
7
Favori
45.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlıkta göründüğü gibi bim markette çalışıyorum merak ettikleriniz varsa tüm samimiyetimle yanıtlayacağım.
    Tamamen can sıkıntısından açtığım bir konu fakat merak ettikleriniz varsa seve seve yanıtlamak istiyorum.

• crux07 kullanıcısına yanıt
    crux07 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: crux07

Hocam bim ve diğerleri neden çok fazla zam yapmaya başladı? Evet ekonomik kriz zart zurt ama hakikaten çok fazla olmaya başladı bimin kalitesindeki ürünler için.
    Centro gofret var bilirsin 1 lira olmuş ya. Ülker çikolatalı gofretin 2. belki 3.kalite bir taklidi.

Önceki senelerde 1 Ülker gofret fiyatına 2 belki 3 centro gofret alabiliyorduk. Daha kalitesiz ama aynı paraya 2 3 katı almak cazip geliyordu.
    Şimdi migrosta Ülker gofret 1.25. internetten koliyle alırsan adeti 1 TL.

Çoğu ürün için aynı şey söz konusu. Günümüzde 1 liranın bile hükmü kalmadığı için artik bime falan uğramıyorum. Migrostan yada yerel marketlerden hallediyorum.

Artik zincir marketler tekellesti. Aralarında rekabet etmek yerine anlaşma yaptıklarını düşünüyorum. En basit örnek eskiden bim a101 vs de kendi ürünleri piyasadaki muadil markalardan çok uygun olurdu şimdi mesela a101 in camasir suyundan daha ucuza başka orta markalari urunler alınabiliyor gross marketlerden. Centro gofret gercekten 1 lira olduysa daha ne söylenir ki...

Yardımcı ya da sorumlu değilim ama hepsini yaptım belirli dönemlerde. Alan vardır olabilir ben almıyorum 1-2 adet gelen ürünleri. İlk gittiğiniz şubede ilk giren sizseniz ve ürün gelmedi diyorlarsa diğer mağazalara sormalarını varsa ellerinde ayırtmalarını gidip alacağınızı söyleyin yardımcı olurlar. Kendilerinin aldığını düşünüyorsanız giriş kısmında ki numarayı arayıp şube ismini verip durumu anlatırsanız yardımcı olurlar eğer gelmişse size gelmemiş deniliyorsa vay hallerine işten atılmaya kadar gider olay.
    Ben çok fazla işte çalıştım. Fırında çalıştım, burger de çalıştım, komi garsonluk yaptım, balıkçıda çalıştım, marangozda çalıştım en uzun süre çalıştığım firma Bim oldu. Yeri geldi çok ağır şartlarda çalıştım ama genel olarak bakarsanız Bim çoğu asgari ücretli işten iyi öncelikle genel olarak sizi en yakın mağazalarda çalıştırmaya çalışıyolar genelde çoğu çalışan yürüyerek gidip gelebiliyor. Maaşların asla ama asla bir gün aksadığını görmedim. Pandemi başından bu yana toplamda bin liralık hediye bim kart verildi personel başına 1 senedir bayramlarda verilenler hariç. Ha zor mu zor ama her iş zor hocam en azından ay sonu geldiğinde acaba maaşım yatacak mı diye düşünmek zorunda kalmıyosun en azından diğer çalıştığım yerlerle karşılaştırınca. Ben kendi tecrübelerimr çalıştığım işlere bakarak asgari ücrete çalışabilicek en iyi yerlerden biri olarak görüyorum.
    Bizde öyle bir uygulama yok hocam A101 Şok falan yapıyor 100 tl üstü tarzı indirimleri. Normal şartlarda ürün ayırmak yasak bizim mağaza sorumlumuz bu konuda pinpirikli bende öyleyimdir bi üründen 10-15 tane gelmediyse ayırmam atıyorum bu hafta gelen kulaklıklar mouse falan 2şer taneydi ayırmam bu tarz ürünleri çünkü bi şikayette direk incelemeye alıyorlar ayırttığım ve aldığım ortaya çıkarsa işten atılmaya kadar gidiyor o yüzden 200-300 liralık şey için işimden olamam ama ayıran var mı vardır onlarda kendilerine alıyor riski şikayet edilirse sıkıntı yaşarlar çünkü işten atılmaya kadar gidiyor bu ürün ayırma olayı.
    3500 lira maaş alacağız zamdan sonra lise mezunu vasıfsız bi insan için Türkiye şartlarında iyi bi para diye düşünüyorum. Ben hep kendim ettim kendim buldum kafasındayım daha çok çalışıp okuyup daha azimli olsam farklı yerlerde olabilirdim ama şuan daha kötü durumda da olabilirdim. Allaha şükür başımı sokucak bi evim, bi arabam bi işim var. İnşallah bir gün refah seviyemiz yükselir de herkes hakettiğini kazanır.
    Ben hiç denk gelmedim çoğu kızla aram iyidir dışardan gelen müşteriyle tanışıp sevgili olanı duymadım 2.5 senedir çalıştığım mağazalarda. Zaten bime giren bimden evleniyor ben sevgilimi diğer bimde buldum, bizim mağaza sorumlusu başka mağazadaki kızla evlendi eski mağaza sorumlusu yardımcım yine bimden ondan önce ki de bimden biriyle evlendi bizim marketin kızı da oğlanı da dışarıya gitmiyor genelde ahahaha
  • Hangi şubedesin? Toplam kaç kişi çalışıyor bir şubede sorumlu dahil?

• Kassady kullanıcısına yanıt
    Ciro skalası var aylık ortalama cirosuna yani bi nevi yoğunluğuna göre belirlenen skalada ki karşılığına göre personel ve sorumluyla çalışıyor. Minimum 4 kişi çalışıyor mağaza sorumlusu yardımcısı ve 2 personel.
  • maaş nedir hocam

• Reis kampanyalı ürünler oluyor 100 tlyi geçersen şu indirimde oluyo tarzı onlardan kaç para kazanıonuz aylık ortalama birde çok ucuz bir ürün geldiğinde ilk siz alıp tanıdığınıza yada kendinize aldığınız oluo mu

• Zibidi Gonzales kullanıcısına yanıt
    Son zamla 3200-3600 arası bişey olur sanırım
  • bir bim ne kadar kâr ediyor?

her bimi bimin kendisi mi yönetiyor?

bime özel ürünleri normal bakkalın da alıp satma şansı var mı?

• meola147of kullanıcısına yanıt
    Bizde öyle bir uygulama yok hocam A101 Şok falan yapıyor 100 tl üstü tarzı indirimleri. Normal şartlarda ürün ayırmak yasak bizim mağaza sorumlumuz bu konuda pinpirikli bende öyleyimdir bi üründen 10-15 tane gelmediyse ayırmam atıyorum bu hafta gelen kulaklıklar mouse falan 2şer taneydi ayırmam bu tarz ürünleri çünkü bi şikayette direk incelemeye alıyorlar ayırttığım ve aldığım ortaya çıkarsa işten atılmaya kadar gidiyor o yüzden 200-300 liralık şey için işimden olamam ama ayıran var mı vardır onlarda kendilerine alıyor riski şikayet edilirse sıkıntı yaşarlar çünkü işten atılmaya kadar gidiyor bu ürün ayırma olayı.
  • Bimin eleman alırken gözettiği kriterler nedir hocam? Mülakata falan giriyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 17 Ocak 2021; 1:0:2 >
  • 120205044 kullanıcısına yanıt
    Kâr konusunda bilgim yok. Bimin kendisi mi yönetiyor derken anlamadım hocam. Bime özel ürünleri normal bakkalların alma şansı illa ki vardır sonuçta bim kendisi atıyorum kaşar fabrikası açıp üretmiyor fabrikayı bağlıyor kendine çalıştırıyor bakkalında öyle bi gücü varsa neden olmasın :)
  • MANGUTAY kullanıcısına yanıt
    Güzel bi cv her zaman öncelikli her yerde olduğu gibi. Bim seçicidir eli ayağı düzgün konuşması düzgün insanları tercih ederler zaten çok fazla işe girmek isteyen olduğu için de çok kolay adam elebiliyorlar. Önünde 3 cv varsa öncelik üniversite mezunu, askerliğini bitirmiş ya da evli olanlardır. Mülakata girmiyoruz iş görüşmesine giriyoruz orda da bazı işte psikolojik stanımak amaçlı sorular soruyorlar
  • Hocam marketten birşey çalındığında çalınan şey kaç liraysa parasının sizin cebinizden çıkması iddiası doğru mu ?

Herkes böyle diyor, bir şey çalındığında açık fark edilince çalışanlar karşılıyor deniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLLibe

Güzel bi cv her zaman öncelikli her yerde olduğu gibi. Bim seçicidir eli ayağı düzgün konuşması düzgün insanları tercih ederler zaten çok fazla işe girmek isteyen olduğu için de çok kolay adam elebiliyorlar. Önünde 3 cv varsa öncelik üniversite mezunu, askerliğini bitirmiş ya da evli olanlardır. Mülakata girmiyoruz iş görüşmesine giriyoruz orda da bazı işte psikolojik stanımak amaçlı sorular soruyorlar
    Anladım. Peki eleman olarak girdiğinizde yükselme gibi bir imkanınız var mı orada?
  • quote:

Ciro skalası var aylık ortalama cirosuna yani bi nevi yoğunluğuna göre belirlenen skalada ki karşılığına göre personel ve sorumluyla çalışıyor. Minimum 4 kişi çalışıyor mağaza sorumlusu yardımcısı ve 2 personel.

Siz kasiyer misiniz yoksa sorumlu mu yoksa yardımcı mı ?

Bir de şu bime gelen uygun fiyatlı elektronik aletleri genelde çalışanlar kendi mi satın alıyor? Mağazaya bu tarz aktüel ürünler saat kaç gibi geliyor? Genelde şubeye ilk giden ben oluyorum ama kasiyer gelmedi deyip başından savıyor böyle durumlar için ne ypaılabilir?

• Hocam öyle bi durum yok. Fakat şöyle birşey var envanter sayımları yapıyoruz ayda bir 2 ayda bir yada son envanter iyi çıktıysa 3 ayda bir. Çalınan her ürün, kırılan her ürün, fireye çıkan her ürün envantere eksi olarak yansıyor ve bu da prim alma şansımızı yok ediyor. Cebimizden çıkan birşey olmuyor fakat cebimize ekstradan girebilecek bi paradan oluyoruz.
  • MANGUTAY kullanıcısına yanıt
    Tabii 3 senede mağaza sorumlusu olan arkadaşım vardı. Çok fazla açık oluyor özellikle bu dönemde.
    Yardımcı ya da sorumlu değilim ama hepsini yaptım belirli dönemlerde. Alan vardır olabilir ben almıyorum 1-2 adet gelen ürünleri. İlk gittiğiniz şubede ilk giren sizseniz ve ürün gelmedi diyorlarsa diğer mağazalara sormalarını varsa ellerinde ayırtmalarını gidip alacağınızı söyleyin yardımcı olurlar. Kendilerinin aldığını düşünüyorsanız giriş kısmında ki numarayı arayıp şube ismini verip durumu anlatırsanız yardımcı olurlar eğer gelmişse size gelmemiş deniliyorsa vay hallerine işten atılmaya kadar gider olay.
    Bu arada ürünler günler öncesinde geliyor mesela bugün 2 hafta sonranın ürünleri geldi fakat bunlar o günden önce satışa konulamıyor zaten son gün gelse hangi birini sepetlere dizeceksinde satışa koyacaksın.
  • quote:

Bu arada ürünler günler öncesinde geliyor mesela bugün 2 hafta sonranın ürünleri geldi fakat bunlar o günden önce satışa konulamıyor zaten son gün gelse hangi birini sepetlere dizeceksinde satışa koyacaksın.

Cevabınız için teşekkürler. Benim kastettiğim az sayıda gelen çoğnlukla piyasaya göre uyun fiyatlı olan teknolojik ürünler. Hep aynı sorunu yaşıyorum sadece bim değil a101 de de böyle dediğiniz gibi ilerleyeceğim bundan sonra ço kteşekkürler. Hangi ildesiniz hocma?

• Kaçta kapanıyorsunhz çalışanların erken çıkma şansı var mı 20 00 yı beklmeden
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.