Şimdi Ara

BİM artık ucuz değil! Mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.425
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sabahki konumuz BİM'in eskisi kadar ucuz olmadığı.

İşyerinde herkes bundan şikayet ediyor.

Meğer piyasada daha ucuza ürün satan pekçok market varmış.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

İnsanlar arasındaki genel kanı, artık BİM'in ucuz olarak bilinme algısı üzerine çalıştığı.

Maalesef doğru olma ihtimali var siz buna katılıyor musunuz?

İyi günler cümleten. Allah cebinize zeval vermesin...

• Ürün ürün incelemek lazım. Mesela sebze meyve için Şok market çoğu zaman daha ucuza veya daha kaliteli oluyor. Süt ürünlerinde Şok kendi markasına ait 2. Kalite ürünleri Bim ile aynı fiyata veriyor. Akakçe, cimri gibi uygulamalardan bakmadan markete gitmiyorum çoğu zaman. Hatta Migros bile bazen BİM'den daha uygun oluyor

31 yaşındayım. 8 senedir çalışıyorum, neredeyse 13 senedir de yalnız yaşıyorum. Hayatım boyunca BiM, A101, ŞOK marketlerden alışveriş yaptım.

BİR AN BİLE kazık yediğimi, bir ürüne fazla para verdiğimi düşünmedim.

İnanın dolar 40 lira da olsa bu düşüncem değişmez çünkü bu marketler zinciri olabildiğince en düşük kar oranında satış yapıyorlar. Dolar da Bim yükseltmediğine göre, değil mi...

• Ürün ürün incelemek lazım. Mesela sebze meyve için Şok market çoğu zaman daha ucuza veya daha kaliteli oluyor. Süt ürünlerinde Şok kendi markasına ait 2. Kalite ürünleri Bim ile aynı fiyata veriyor. Akakçe, cimri gibi uygulamalardan bakmadan markete gitmiyorum çoğu zaman. Hatta Migros bile bazen BİM'den daha uygun oluyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evet, eskisi kadar ucuz değil, şu anda bir sürü uygulama var telefon üzerinden alış veriş yapabildiğimiz, Getir ve Yemeksepeti Banabi uygulamalarında ürünler pahalı ama kupon ya da kampanyaya denk gelirseniz market fiyatına yakın alış veriş yapılıyor... Diğer Trendyol ve hepsiburada market uygulamalarında civardaki marketlerden uygun ürünler alınabiliyor hele bir de kampanya yakalanırsa daha uyguna geliyor... Özellikle 3 harfli marketler ilk yıllarındaki ucuz market özelliklerini kaybettiler, hatta bazı ürünlerde daha da pahalıya geliyorlar.

• MnoktaAkif M kullanıcısına yanıt

Evet Migros konusunda size katılıyorum 

Bazen bile değil takip edince kampanyaları baya baya bi ucuza denk geliyor migros.

• bim öncesinde hem kalitede iyi hem de fiyat konusunda cazibeliydi. Şimdi ikisinden de ödün vermiş. Eski kalite yok hem de fiyatları diğerleriyle aynı gibi. Bi esprisi kalmadı.

• Tavuk döner olmuş 10 tl 

• bim zamanında dandik kalitesiz malzemeleri ucuza satıyordu,şimdi o dandik malzemelerde zamlanmış.

• 31 yaşındayım. 8 senedir çalışıyorum, neredeyse 13 senedir de yalnız yaşıyorum. Hayatım boyunca BiM, A101, ŞOK marketlerden alışveriş yaptım.

BİR AN BİLE kazık yediğimi, bir ürüne fazla para verdiğimi düşünmedim.

İnanın dolar 40 lira da olsa bu düşüncem değişmez çünkü bu marketler zinciri olabildiğince en düşük kar oranında satış yapıyorlar. Dolar da Bim yükseltmediğine göre, değil mi...

• Lautreamont kullanıcısına yanıt

en son 12 tl olmuş galiba  

Hocam 50 tane şok markete gittim yemin ederim bir kere bile düzgün bir meyve sebze'ye daha rast gelmedim. Nerde hayata küsmüş ürünler varsa onları koyuyorlar. Şuana kadar market olarak sadece Hakmar'da gördüm düzgün meyve sebzeyi.

• Kesinlikle doğru bu konu. BİM bazen Migros'tan bile pahalı kalıyor 3-4 senedir. Belki büyük marketler de kar marjlarını bim seviyesine çektiği için durum budur, BİM'de değişen bir şey yoktu... Bilemiyorum. Ama aynı ürünleri BİM ya da Migros'tan aldığınızda hiçbir fiyat farkı yok artık.

• Evimin dibinde bu marketler olmasına rağmen, BİM, A101, ŞOK gibi marketlerden kesinlikle alışveriş yapmam ve tanıdıklarıma ve arkadaşlarıma da yapmamaları konusunda tavsiye de bulunuyorum. Bu marketler yaşadığımız şu sıkıntılı günlerde çok kötü bir sınav verdiler ve alışveriş yapmama konusunda ne kadar haklı olduğumu ortaya çıkardılar. Bu marketlerin daha fazla piyasayı ele geçirmelerine fırsat vermemek lazım. Kesinlikle rekabetçi değiller ve aralarında sürekli anlaşıyorlar. Zaten sattıkları ürünlerin çoğu çöp, merdiven altı. Özelikle süt ürünleri hep kullanma tarihi bitmek üzere ürünler. Yaşadığım Ankara ilinde bir çok Gross market var. Fiyatları her zaman en uygun ve ürünlerde kesinlikle kaliteli ve taze. Hafta sonu sabah erkenden gidip tüm alışverişi yapar çıkarım. Diğer illerde Gross market olayı var mıdır, bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geek90 -- 21 Aralık 2021; 23:17:45 >
  • değil

• Bu marketler insanları yavaş yavaş kucağa aldılar sonra son darbeyi de vurdular.

• BIM hicbir zaman ucuz olmadi ki, parayla cop satilan bir yerdi hep.

• ne ucuzu ya su 2,5>2,75>3,25>3,5>4,5 tl 6-7 ayda yaptığı zamlar..Sözde bakanlık fahiş fiyat uygulaması ile şikayet edin diyordu..Ettikte ne oldu? %80 den fazla her ürüne geçirme ..ucuzluğu mucuzluğu bırakın kendi marka ürünleri bildiğin çöp , kedi köpek yemiyor..mağdem ucuz satıyorsun hiç olmazsa kaliteli ürün sat..piyasada satılmayan ne kadar işe yaramaz çer çöp toplayıp , kaliteli maldan 2 kuruş ucuz sattım diye ucuzluk marketi olunmuyor..mağdem sürümden kazanacaksın bilinen markaları grossmarketlerden daha ucuza satta görelim!!

Balık baştan kokar ...Şatafat içinde yüzen şerefsizler, %80-90 olan enflasyona öyle bir ayar çekiyorlar ki 36 oluyor....utanmasa negatif enflasyon var deyip üstüe para isteyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pineloop -- 5 Ocak 2022; 22:46:34 >
  • geek90 kullanıcısına yanıt

Senin onlardan alışveriş yapmaman umurlarındaydı zaten.

• Yerel marketler bile Bim ve diğerlerine göre fiyat belirlemeye çalışıyor. Yoksa piyasadan silinirler.
    Bim ilk çıktığı sloganla iş yapmayı bırakalı yıllar oldu. Ama yine de bunlar baz market, daha ucuz ve yaygın olanları yok. Çoğu ürünü yine bimden alırım, sonra a101 şok vs.
    Büyük şehirlerde altarnatif çok, ama ufak bir yerde iseniz bunlar candır, yoksa küçük esnafın keyfine kalırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.