Şimdi Ara

BİM artık ucuz değil! Mi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.427
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

o mevkiye göre değişiyor . standart bir hizmet kalitesi yok ülkemizde . mesela bana yakın 5m migrosda nerede allahına kavuşacak sebze meyve var dolduruyorlar . a101 daha derli toplu oluyor . birde tek m migros var o da fena değil. tarım kredi arada bişeyler yapıyor . bim de hiç bir şey yok. şok başıboş ,çok dandik . etiketler sürekli kasayla uyumsuz . genel olarak bi halt ucuz değil,herşey kalitesiz ve pahalı.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

millet ürün kalitesini beğenmiyor ama 3 harfliler ve tarım kredideki ürün kalitesini yerel bir marketteki yerel bir markayı alınca anladım. cidden çok kötü . bundan sonra bilindik markalar hariç almayacağım. gerekirse yemem.

• mmucit M kullanıcısına yanıt

varya eline geçirdimi kuru kuru yapıyor küçük esnaf. küçük yerlerde yaşayanlar yada göreve gidenler bilir . bir tanıdık çanakkalenin ufak bir ilçesine a101 açıldı diye 2014 de göbek atacaktı. medeniyet geldi diyordu.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Aynen öyle, bunlar baz market. Herkes bunlara göre kendine çeki düzen veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bim ve migros mu? bu ikisini hangi ürünler için kıyaslıyorsunuz? hemen örnek verin etiketiyle.

migros pahalıdır. bim her daim daha ucuzdur. kalite açısından, migros öndedir. a101 ise bim den pahalıdır.

konuya cevabım ise sadece bim değil, her satıcı evrime maruz kaldı. her şeyin fiyatı iki katına çıktı desek, yanlış söylemiş olmayız.

• Bim ucuz da biz fakiriz

• Artık ucuz bir şey yok üzgünüm

• şu an gördüğüm migros bile bimden ucuz bazı ürünlerde... hatta benim aldığım çoğu üründe öyle artık

• Ucuz diye birşey kalmadı. Herşey lüks oldu ülkede

• geek90 kullanıcısına yanıt

Her kelimesine katılıyorum yazdıklarınızın. Bu marketler artık ucuz değil, kalitesiz ürünler satıyorlar, aralarında whatsapp grubu kurup fiyat karteli oluşturuyorlar ve maalesef yıllar içinde açtıkları şubeleri ile tekelleştiler.

Artık bu firmalara dur demek gerekiyor. Fiyat karteli ve stokçuluk nedeniyle insanları mağdur ederlerse ilk denetim de para cezası, ikinci tekrar da daha yüksek para cezası, üçüncü tekrarda Devlet el koymalı bu marketlere.

• Evet Bim lerde fiyatlar diğerlerine göre hemen hemen aynı.

• ben bile sigarayı bırakıyorum kanka sen ne diyorsun ?

• Mesela bir ürün alacaksınız ve Bim olsun, A101 olsun veya Şok; kıyasladınız ve bulunduğunuz yerdeki yerel bir markette daha ucuzunu buldunuz. Kim kalkıp yerel marketten değil de bu zincir marketten alır ki? Tabii ki millet ucuzun peşinde. Kaliteli de istiyor tabii ama bunun için de araştırması lazım biraz. Şimdilik ucuzluk ölçüsü önde tabii.

• Son zamanlarda sadece a101den alışveriş yapıyoruz.Gerçekten dehşet indirilimli ürünler yakaladım.

• benim bu marketlere bakış açım değişti. keşke sadece fiyatlar değişmiş olsa. dün aç bitir kaşar paket aldım. daha önce fiyatı 6,5 ya da 7₺ mi neydi. ben aldım yalan olmasın ya 11 ya 11,5₺ bim'den. benbuna şey diyorum, eski tas eski hamam.   böyle bir kaç sefer daha fiyatlar yükselir, maaşlar yükselir felan.. sonra paradan bir 6 sıfır atarız yine olur biter. yalnız keşke durum sadece böyle olsa. gıda sektöründe kalite düştü. bunun sağlık yönünden olumsuz getirileri var. bu durum kimsenin umurunda değil görünüyor.

imkanı olan veya bulan herkes bir marka yaratıyor ve gıda sektörüne giriyor. bu hiç de normal değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 30 Haziran 2022; 9:50:3 >
  • Hem tüm marketlerde, hem çarşı pazarda ürnlerin uygun fiyatlısı da var pahalı satılanı da. Piyasaların ve fiyatların bu kadar oynak olduğu dönemlerde tek yerden alışveriş yapmamak lazım.Bim'e ayak alışkanlığım yok ama bazen a101 e girerim.Geçenlerde bütün tavuk fiyatını 36 küsur tl fiyat bandında görmüştüm geçenlerde. Çarşıda şenpiliç satış bayisinden 28,95 tl ye alıyorum mesela...

• Bunların içinde en kalitelisi BİM, a101 kaliteyi çok çok düşük tutuyor.

• tuvalet kağıdı ve kağıt havlu hariç ucuz değil.

blume'den şaşmamaya çalışıyorum mümkün mertebe...

solo ve selpak iyice sapıttı...

çok afedersiniz tuvalet kağıdının (matematikçi terimi ile) "parçalanma cismi" çıkıyor resmen...

blume bile onlardan daha dayanıklı...

• Haftalık marka bazında incelersek hala çok ucuz.

• Yine de şaibeli bence

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.