Şimdi Ara

Bilinç; 6 Saniye Önce, Kuantum Mekaniği.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
20
Favori
3.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Matrixli olan videoda evranimizi kendi bilincimizin yarattığını söylüyorlar neye inanıyorsak dünyayı öyle şekillendiriyormuşuz. Eğer böyle bir şey varsa bunu kendi yarattığımız dünyamızdaki bir videodan, kendi yarattığımız bir insandan mı öğreniriz? Saçma.
  • mesaj bulunsun
  • mesajım bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeyjey11

Matrixli olan videoda evranimizi kendi bilincimizin yarattığını söylüyorlar neye inanıyorsak dünyayı öyle şekillendiriyormuşuz. Eğer böyle bir şey varsa bunu kendi yarattığımız dünyamızdaki bir videodan, kendi yarattığımız bir insandan mı öğreniriz? Saçma.

Ayrıca bütün insanların bilinci aynı mı da aynı şeyi şekillendiriyorlar? Hadi şimdi aynı diyelim, değişiremiyoruz, ilk insanların düşünceleri de mi aynıydı?

Bazıları sadece felsefe yapmak için felsefe yapmaya çalışıyorlar sanki. (Siz değiş tabiiki, izletilerden bahsedyorum.)
  • Atomaltı parçacıklar her yerdedir.. Eğer bilinçli bir gözlemci onu gözlemlemek isterse sistemde çökme denilen olay meydana gelir.. Yani belli ufak sınırlar arasında parçacık sabit kalır.. Buda kişinin bilinci ve düşünceleriyle meydana gelmektedir.. Mesela Klasik Mekanikte 100 kere zar atarsanız sürekli farklı rakamlar gelir belki 10 kere arka arkaya 3 veya 5 falan gelir ama sonuçta farklı sonuçlar illaki olacaktır.. Kuantum Mekaniğinde ilk attığınızda zar ne gelirse örneğin 6, ondan sonra attığınızda tüm sonuçlar yine 6 olacaktır.. Sonuçta bilinçli bir gözlemci, bir atomaltı parçacık gözlemlediğinde sistem çökmeye maruz kalacaktır.. Tüm 3 boyutlu katı dünyada atomaltı parçacıklardan oluştuğuna göre bilinçli bir gözlemcinin herhangi bir sistemi çökertmeye uğratması tüm bilinçlerin o sistemi çökmüş olarak göreceği anlamına gelir..

• mesajım bulunsun
  • bakarız yarın ,
  • Saat 3.28 :) uyandığımızda kısmetse.
  • tmm şöle yapalım,
    Biz kararı vermeden önce hangi kararı vericemiz zaten belli diyelim bilinç altımız sağ tarafı seçti görevli arkadasta bu 6 saniye içinde bize solu seç desin.
    Bizde görevliye uyup solu seçelim ve sonuçta kaderi aldattık(haşa) yada zaman mekan kavramında çok büyük bir çıkmaza soktuk evrenimizi, daha önce yapılmamış birşey yaptık ve kıyameti başlattık gibi...
    Umarım kader olmadını kendi mantıgımla anlatabilmişimdir...
  • bulun şu mesajı
  • Bunları incelerseniz bir süre sonra kesin kafayı yersiniz
  • Son videoda şoke oldum :S
  • videoları izledim.genel olarak anladıgım tek şey ruhun oldugu ve bilimsel olarak cok güzel acıklanmıs.aslında madde yada dünya yok.bizim beynimizde nasıl hayal ettigimiz,düşündügümüz,canladırdıgımız anlatılmış.ve bilinç cok güzel sekilde açıklanmış.yani sonuc olarak bu dünya boş
  • mesajım şuralarda buralarda
  • Mesajim buralarda takilsin
  • my message should be here
  • Güzel konu
  • liseliyim eve gelince okurum
  • silinmezse bilgisayara geçince izlerim
  • hahah 4. videoda ki david icke değil mi? moda oldu zaten herşeye kuantum demek salla anasını satayım sanki 40 yıllık fizikci sorsan fizikle tek alakası aynalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 22 Aralık 2011; 7:41:46 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.