Şimdi Ara

Bilinç; 6 Saniye Önce, Kuantum Mekaniği..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
20
Favori
3.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Videolardaki bilinç ile ilgili tıbbı ve felsefi konular hakkında size bilgi veremem çünkü bu konuda bir bilgim yok arkadaşlar sadece yorum getirebilirim herkez gibi.. Bu konuda bilgisi olanlar varsa lütfen aydınlatsın bizi.. Kuantum Mekaniği hakkında bildiklerimi paylaşabilirim.. Konuyla ilgili bir çok video ve kaynak mevcut ama bir çoğu kendi dini, felsefi düşüncelerine göre konuyu çekmeye çalışmış, en yalın olanları seçip koymaya çalıştım.. Yalın ve bilimsel kaynaklar buldukça eklicem şimdilik iyi seyirler dilerim..

----------------------------

Videoları ilgi çekici bulanlar bu belgesel filmleride izliyebilir,

The Quantum Apocalypse of The Holographic Universe
    What The Bleep - Down The Rabbit Hole (1. - 2. Bölüm)

Linkleri konu şişmesin diye paylaşmıyorum bulamayan olursa Pm atabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgue -- 29 Ekim 2011; 4:43:54 >

• Zaten uykuluyum kafam karıştı sabah bir daha izleyeyim
  • hocam çok teşekkürler uzun zamandır böyle yararlı konular açılmıyordu.hep merak ettiğim bir şeydi bu olay ve videoda da bunu görünce çok sevindim
  • İşin ilginç tarafı biz kararı verip eylemi yaptıktan yarım saniye sonra bilinç devreye giriyormuş.

zyx bir konuyuda karıştırma ya şurda 40 yılın başı yararlı bir konu açmış arkadaş düzgün bir tartışma ortamı çıkacak cahilliğini ortaya koymuş gitmişsin.
  • Mesajım bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XsI

İşin ilginç tarafı biz kararı verip eylemi yaptıktan yarım saniye sonra bilinç devreye giriyormuş.

zyx bir konuyuda karıştırma ya şurda 40 yılın başı yararlı bir konu açmış arkadaş düzgün bir tartışma ortamı çıkacak cahilliğini ortaya koymuş gitmişsin.

iyi hadi biraz kırpayım lafı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

hocam çok teşekkürler uzun zamandır böyle yararlı konular açılmıyordu.hep merak ettiğim bir şeydi bu olay ve videoda da bunu görünce çok sevindim

Ben teşekkür ederim hocam..
  • Kaderin varlığının ispata dökülmüş hali
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zyx

videoda anlatmak istediği, vereceğimiz kararları bilinç altımızın verdiğidir. Önceden yazılmış şeyler değil yani

Tam tersi şekildede anlamak isterseniz öylede anlaşılır hocam.. Kendiniz fark etmeden neyi seçip neye karar vereceğinizi dahi bilmeden sizden önce bilincinizin karar veriyor olmasıda bir tür kaderin oyunu olarak anlaşılabilir..
  • sebebi anlık olarak beynimizde oluşup yok olan solucan delikleri
  • neyse ne yahu hadi uyuyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morgue

quote:

videoda anlatmak istediği, vereceğimiz kararları bilinç altımızın verdiğidir. Önceden yazılmış şeyler değil yani

Tam tersi şekildede anlamak isterseniz öylede anlaşılır hocam.. Kendiniz fark etmeden neyi seçip neye karar vereceğinizi dahi bilmeden sizden önce bilincinizin karar veriyor olmasıda bir tür kaderin oyunu olarak anlaşılabilir..

peki bütün bilinç altı olayları kadere mi yorumlayacağız? rüyalar da mı kader, tanrının bize göstermek istedikleri falan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyx -- 29 Ekim 2011; 0:32:31 >
  • Çok teşekkürler, gayet güzel ve yararlı bir konu. Hayırlı geceler.
  • mesajım bulunsun ızlıcem
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Morgue

quote:

peki bütün bilinç altı olayları kadere mi yorumlayacağız? rüyalar da mı kader, tanrının bize göstermek istedikleri falan?

Herşeyi kadere yormak zorunda değilsiniz zaten dedim mesajımdada tam tersi şekildede anlaşılabilir diye, burda yorum kişiye göre değişir.. Zaten ben bu tarz konuların %100 olarak aydınlatılabileceğini düşünmüyorum, bir çok bilimsel araştırmalarada bakarsak yeni bir şey bulunsada illaki açık noktalar her zaman kalıyor.. Bunları tam olarak insanoğlu anlasaydı yaşamın amacı kalmazdı diye düşünüyorum.. Maksat insanlar bu tarz konularda düşünsünler felsefe yapsınlar bilim bir adım daha ilerlesin yaşamanın amacı olsun..
  • mesajım bulunsun kavga çıkacak arada bende gaz verecem
  • Geçmiş aslında şimdiki zamandır.

Öğlen saatlerinde bir arkadaşta güneş, ışık falan fistan yine geçmişi yaşadığımızla ilgili bir konu açmıştı. Şimdi de bu... İyice kafayı yedim
  • Yeni bir video daha ekledim Bilinçle ilgili alakalı süper bir video..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgue -- 29 Ekim 2011; 0:44:59 >
  • İlginç, Teşekkürler
  • gece gece video filan izlenmez. sabah bakmak lazım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.