Şimdi Ara

bilgisayarınızdan ne kadar memnunsunuz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
5
Favori
8.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptop kullanıyorum ama oyun esnasında memnun değilim artık yetmiyo be.

I7 3632QM

16 GB DDR3 630 MHz

Nvidia GT 630m Elite Group 2GB

Toshiba 465 GB 3200 RPM HDD

Yeni masaüstü toplamayı düşünüyorum bakıcaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık yaşandığını hissediyorum gerçi bir temizlik yapsam kendine gelir bu dolar kuru ile imkansız yenilemem.

🤔😐

• Öldürün beni a*k, hd7990 alabilecekken gt740m aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_mahmutpek -- 2 Şubat 2017; 13:7:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

quote:

Orijinalden alıntı: BRO EAGLE

Mesajim bulunsun. 14 yil sonra bi daha hortlarsa konu gorelim bakalim neler degismis.

Bu arada benim sistem:

Intel xeon e5450 3.00ghz (771 soket islemciyi 775 sokette kullaniyorum core 2 quad 9xxx gucunde)

R9 270 Asus DirectCU2 2 gb

8 gb ddr2 667 mhz ram

Lg 1680x1050 monitor

Hocam memnun musunuz? Ofisteki Core 2 Duo işlemciyi Q serisi veya Xeon modlu işlemciyle değiştireceğim performans artışı için. Ofis ve internet dışında kullanımı yok. Bir de W10'da akıcı çalışsın istiyorum.

Hangi core 2 duo? Yillarca core 2 duo e7200 kullandim. Win10 da akici calismasi icin xeona ihtiyaconiz yok. Eger akici calismiyorsa arka planda calisan cok fazla islem vardir gereksiz programlar falan yukludur veya ofisin programlari kastiriyodur.

Gereksiz seyler yukluyse bir suru, i5 alsaniz bile akici olmaz diye dusunuyorum.

Xeon ile core 2 duonun farkini oyunda gorursunuz. Oyunlar icin ciddi performans artisi var ancak ben iki islemcide de windows 10 u akici bir sekilde kullandim

• quote:

quote:

quote:

Mesajim bulunsun. 14 yil sonra bi daha hortlarsa konu gorelim bakalim neler degismis.

Bu arada benim sistem:

Intel xeon e5450 3.00ghz (771 soket islemciyi 775 sokette kullaniyorum core 2 quad 9xxx gucunde)

8 gb ddr2 667 mhz ram

Lg 1680x1050 monitor

Hocam memnun musunuz? Ofisteki Core 2 Duo işlemciyi Q serisi veya Xeon modlu işlemciyle değiştireceğim performans artışı için. Ofis ve internet dışında kullanımı yok. Bir de W10'da akıcı çalışsın istiyorum.

Hangi core 2 duo? Yillarca core 2 duo e7200 kullandim. Win10 da akici calismasi icin xeona ihtiyaconiz yok. Eger akici calismiyorsa arka planda calisan cok fazla islem vardir gereksiz programlar falan yukludur veya ofisin programlari kastiriyodur.

Gereksiz seyler yukluyse bir suru, i5 alsaniz bile akici olmaz diye dusunuyorum.

Xeon ile core 2 duonun farkini oyunda gorursunuz. Oyunlar icin ciddi performans artisi var ancak ben iki islemcide de windows 10 u akici bir sekilde kullandim

E7400 var hocam hatta tam sistemi yazayım.

Intel Core 2 Duo E7400
    MSI G41M P33 Combo (MS-7592)
    Zotac Nvidia GeForce 210
    Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2
    500 GB HDD

Konu açmıştım hattahttps://forum.donanimhaber.com/ofis-bilgisayari-upgrade-tavsiye-butce-belirsiz--123299412#123306095

Cihaz şu an Windows XP'de, HDD'de çok yedek var arada sırada internet ve ofiste kasma oluyor ama W10 daha stabil diye biliyorum. Kendi PC'mde 8.1 var.
    Ram'i yükseltsem yeter diyorsunuz yani? Ram alıp deneyeyim, Office 2007'yi de son sürüme güncelleyeyim o zaman duruma göre bakarım. Başka tavsiyeniz varsa yazın lütfen. 64-128'lik bir SSD veya fazladan 1 TB HDD düşünüyorum bunun dışında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 2 Şubat 2017; 13:28:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 2013de aldığım bilgisayarın şu an aynısını toplamaya kalkışınca %30 fiyat arttığını görüyorum susup oturuyorum dolar arttı tabi ama ben yinede memnunum her işimi görüyor yarı yolda hiç bırakmıyor.
  • Bu konuyu başlatanlar türkiyenin burjuva kesimi sanırım 2003 yılında PC toplayabilmek ve internete erişimi olmak ..

• Memnun sayılırım sadece z ve space tuşu bazen basmıyor. Yazın değiştirmeyi düşünüyordum ama dolar arttığı için zor

• Redshift kullanıcısına yanıt
    O kadar da değil. Dolar düşüktü zaten. O zamanlar pc çok lüks bişey değildi. Laptop lükstü diye hatırlıyorum. Adsl bağlatmak biraz sıkıntıydı
  • memnunum 8 yıl kadar oldu alalı daha tamirci yüzü görmedi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu arada benim sistem:

8 gb ddr2 667 mhz ram

Lg 1680x1050 monitor

E7400 var hocam hatta tam sistemi yazayım.

Intel Core 2 Duo E7400
    MSI G41M P33 Combo (MS-7592)
    Zotac Nvidia GeForce 210
    Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2
    500 GB HDD

Konu açmıştım hattahttps://forum.donanimhaber.com/ofis-bilgisayari-upgrade-tavsiye-butce-belirsiz--123299412#123306095

Cihaz şu an Windows XP'de, HDD'de çok yedek var arada sırada internet ve ofiste kasma oluyor ama W10 daha stabil diye biliyorum. Kendi PC'mde 8.1 var.
    Ram'i yükseltsem yeter diyorsunuz yani? Ram alıp deneyeyim, Office 2007'yi de son sürüme güncelleyeyim o zaman duruma göre bakarım. Başka tavsiyeniz varsa yazın lütfen. 64-128'lik bir SSD veya fazladan 1 TB HDD düşünüyorum bunun dışında.

Hocam ofis programları derken yanlış anladınız. Microsoft office değil de hani ofis bilgisayarı ya bahsettiğiniz bilgisayar, onun için programlar vardır diye dedim. Mesela bütün bilgisayarları birbirine bağlamak için ofislerde kullanılan programlar var o tür şeyler sebep oluyor olabilir. İçindekileri yedekleyip windows 10 a formatlarsanız akıcı olacağını düşünüyorum. Gereksiz şeyler yüklemeyin arka planda çalışmasın hiçbir program. Ram eklerseniz iyi olur en azından 4 gb olsun. Bir core 2 duo ile deneyin ki bence akıcı olacak, olmazsa xeona geçebilirsiniz.
    Ssd alırsanız bilgisayarın açılması falan çok hızlanır baya iyi etkiler

• Bilgisayar dediğim babamın laptopu.

Çok kullanmıyorum zaten memnunum yani

• Yok ki...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok.

1000 tl ye ssd aldık. bi zahmet.
  • Cok memnunum islerimi goruyor islemcim biraz dusuk seviye f/p islemcisi agir oyunlarda sorun yaratabiliyor ama normal kullanimda ssd de oldugundan 1 kere bile teklemiyor pc. Oyun olarak da cs go konusulmus 1080p max ayarlarda ortalama 220-230fps ile oynatiyor r9 380

• 5 sene önce 16gb ram 4gb e.kartlı bir monster laptop aldım çok şükür oyun oynadığım halde hala idare ediyor gayet memnunum

• BRO EAGLE B kullanıcısına yanıt
    Tam tartismayi bilmiyorum ama pentium g4400 ve 850 evo ssd ile windows 10 da surf yapiyor makinam. Coklu islem cok yapmadikca bilgisayarin tepkilerini acilis hizlarini vs ssd belirliyor

• asus n53sv'm vardı, i7 2630qm, gt540m, 16 gb ram var fakat gt 540m çalışmıyor, sadece intel hd graphics üzerinden görüntü alıyorum sırf bu yüzden yeni pc toplamaya başladım.

Monitör: Asus Vp228TE
    İşlemci: Intel i7 6700k
    Ekran K: Asus Rog Strix Rx480 8 gb GDDR5 OC 256bit (crosfire yapılacak)
    Anakart: Msi Z170a Tomahawk AC 3600 OC
    Ram: Gskill Ripjaws 3000 mhz 8gb ddr4
    İşlemci Soğutucu: Akasa Venom Atto
    Kasa: Zalman Z11 Neo
    Psu: High Power Element Smart 750w 80+ Bronze
    SSD: Sandisk Ultra II 240 gb
    HDD: Seagate Baracuda 1 tb 7200rpm

Burdan sadece almadığım anakart ve psu kaldı, yarın kredi kartım açıldığı anda onlarıda alacağım. ipad pro 12.7'' var, ama her zaman şunu yapmak istedim, önce sağlam bir masaüstü, orta üst dizüstü, iyi bir tablet...
  • Gtx 1070 ve ssd taktımmı tamamdır perfect
  • Strix 1080 OC ve 7700k

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.