Şimdi Ara

Bilgisayarım HDMI ile bağladığım TV'yi görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Evde eski bir TV vardı, odamda kullanmak dizi vs izlemek için taktım ancak HDMI ile bilgisayara bağladığımda görüntü gelmiyor. HDMI çoğaltıcı ile bağlantı yaptığımda ise görüntü geliyor fakat anlık kopmalar ve kesintiler yaşıyorum. HDMI kablolarımda hiçbir sıkıntı yok. TV'ye android tv box bağladığım zaman ya da uydu alıcı bağladığım zaman sorunsuz çalışıyor. Dizüstü bilgisayarıma da masaüstü bilgisayarıma da bağladığım zaman TV'de görüntü alamıyorum

Masaüstü bilgisayarımın teknik özellikleri:

İntel i3 4160

8 GB ram

AMD R7260x ekran kartı

TV marka model: LG 42PJ350

Fikri ya da çözüm önerisi olan varsa beklerim.

• PC nin ekran çözünürlüğünü 720p ye çekin öyle takıp deneyin bir de.
  • Hocam merhaba. 720p ye çektiğim zaman da görmüyor pcyi. Diğer yandan HZ ayarını değiştirebiliyorum, HDMI dağıtıcı taktığımda Hz ayarını düşürdüğüm zaman görüyor. Bunu da kabloyu taktığım zaman görmediğinden dolayı, direkt hdmi kabloyu tv'ye taktığımda yapamıyorum.

• Windows ayarlarından ikinci ekranı tanıttınız mı?

• Hocam görüntü ayarlarında ikinci ekran algılanamadı diyor. İkinci ekrqn tanıtmak için herhangi bir başka ayar var mı ben bulamadım açıkçası
  • masaüstünde sağ tuş . görüntü ayarlarında da ekran secenegi gelince ekranı algıla diyerek bi deneyin. olmazsa hdmi ile dvi aynı portta kalmış olabilir. dvi i değiştirip deneyin.

• Kablo dusuk versiyon olabilir. Degistirip deneyin
  • Hocam ekran algılanamadı diyor böyle yapınca. Dvi ile aynı port derken? Anlamadım. Açar mısınız?

@SuperMert hocam versiyon çok düşük olsa ekran bölücü mü ayırıcı mu nedir onu taktığımda çalışmazdı diye düşündüm. O cihazı takınca çalışıyor ama kesilme yapıyor.

• Hdmi ile dvi aynı portta olabilir. 4 tane cikisa tam destekli olmayabilir. kartın 2. dvi çıkısını deneyin.

• Din Djarin kullanıcısına yanıt

hocam kartımdan 4 çıkış almak istemiyorum ki ben 1 monitör 1 tv olacak çıkışım. 2. dvi çıkışı yok ayrıca, dvi, hdmi ve display port var hocam benim kartta.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.