Şimdi Ara

Bilgisayarım GTA V Kaldırır Mı? [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.365
Cevap
7
Favori
49.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pek sanmıyorum
     Bilgisayarım GTA V Kaldırır Mı? [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Ufak bir bilgilendirme

Ekran kartınızın yeterli olup olmadığını öğrenmek için şu linklere bakın:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_graphics_processing_units (AMD)
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units (NVIDIA)

Oyunun istediği ekran kartı ile kendi ekran kartınızın bandwidth değerlerini karşılaştırın. Bw, en basit haliyle bus width (bit) ile bellek hızının çarpımıdır. Ayrıca GDDR5 bellek tiplerinde çarpım biraz değişir ve değer büyür. Yani GDDR5 bellek tipli ekran kartları, DDR3'lere göre 1-0 önden başlıyor demek yanlış olmaz.
    Örneğin GTX 660'ın bw değeri 144.2'dir. Bu değer, bir ekran kartı için oldukça iyi. Ekran kartınızın sahip olduğu bw değeri de hemen hemen bu düzeydeyse oyunu yüksek ayarda oynama şansınız da yüksektir. Bw ile ilgili diğer bazı tahminlere gelirsek:

0 - 25 arası olanlar pek umutlanmasınlar derim. (Zor)
    25 - 40 arası olanlar düşük ayarda rahat oynayabilirler. Tabii ki oyun sorunlu olmaz ise. (Düşük-Orta)
    40 - 60 arası olanlar orta ayarlarda oynayabilirler. (Orta)
    60 - 100 arası olanlar orta-karışık oynayabilirler. (Orta-Yüksek)
    100+ olanlar birçok ayarı yüksek yaparak oynayabilirler. (Yüksek)

Bellek miktarına pek takılmayın, önceliğiniz bu değerler olsun. Yoksa artık her ekran kartı en az 2 GB. Bunlar ekran kartı için geçerli ve hepsi birer tahmin, kesinlik yok. İşlemcide Core 2 Duo ve i3 gibi çift çekirdek işlemcilerin akıbeti ne olur bilinmez. Bunun için oyunun çıkmasını beklemek gerekli. Oyun en azından i5(dizüstü modellerin çoğunda çift çekirdektir fakat oynatma ihtimali yüksek), i7 gibi dört çekirdek işlemciler istiyor.

NOT: Çözünürlük sabit(etkisiz) kabul edilmiştir.

GTX 660Tİ var 144.2 oda.

Ekran kartından sıkıntı yok demek.

Fx8320 Bakalım napabilcek Overclocksuz.

Böle güzel konular için tşk ederim bu arada
  • Gpuboss'a pek güvenmemek gerek. Troll dolu Titan Black'in Crysis 3 FPS bölümünü 7 FPS olarak değiştirmişti biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 15 Ocak 2015; 0:01:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ3 2100 işlemci de durum ne olur, illada 4 çekirdekmi istiyor, bu işlemcide HT var, windows falanda 4 çekirdek görüyor sanırım.

Ekran kartı yetiyor R7 265

4gb ram im var
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxiDogi

İ3 2100 işlemci de durum ne olur, illada 4 çekirdekmi istiyor, bu işlemcide HT var, windows falanda 4 çekirdek görüyor sanırım.

4gb ram im var

2 gerçek çekirdek var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ustad-kun

quote:

İ3 2100 işlemci de durum ne olur, illada 4 çekirdekmi istiyor, bu işlemcide HT var, windows falanda 4 çekirdek görüyor sanırım.

4gb ram im var

2 gerçek çekirdek var.

Evet 2 gercek var da oyun 4 istiyor diyorumki 2 sanal da kurtarirmi arastirdigim kadariyla q6600 den daha iyi benim islemci.

• fx4100
    hd7750 2gb 128bit
    4gb 1333 mhz ram
    500gb harddisk

acaba hangi ayarlarda açarım tahmini olan var mı ?
  • quote:

Ufak bir bilgilendirme

Oyunun istediği ekran kartı ile kendi ekran kartınızın bandwidth değerlerini karşılaştırın. Bw, en basit haliyle bus width (bit) ile bellek hızının çarpımıdır. Ayrıca GDDR5 bellek tiplerinde çarpım biraz değişir ve değer büyür. Yani GDDR5 bellek tipli ekran kartları, DDR3'lere göre 1-0 önden başlıyor demek yanlış olmaz.
    Örneğin GTX 660'ın bw değeri 144.2'dir. Bu değer, bir ekran kartı için oldukça iyi. Ekran kartınızın sahip olduğu bw değeri de hemen hemen bu düzeydeyse oyunu yüksek ayarda oynama şansınız da yüksektir. Bw ile ilgili diğer bazı tahminlere gelirsek:

25 - 40 arası olanlar düşük ayarda rahat oynayabilirler. Tabii ki oyun sorunlu olmaz ise. (Düşük-Orta)

Bellek miktarına pek takılmayın, önceliğiniz bu değerler olsun. Yoksa artık her ekran kartı en az 2 GB. Bunlar ekran kartı için geçerli ve hepsi birer tahmin, kesinlik yok. İşlemcide Core 2 Duo ve i3 gibi çift çekirdek işlemcilerin akıbeti ne olur bilinmez. Bunun için oyunun çıkmasını beklemek gerekli. Oyun en azından i5(dizüstü modellerin çoğunda çift çekirdektir fakat oynatma ihtimali yüksek), i7 gibi dört çekirdek işlemciler istiyor.

Ati radeon hd3850 - 256 bit kullanıyorum. Bandwith 53.6 sence bu ekran kartıyla orta ayarlarda oynayabilir miyim?

ayrıca ekran kartım GDDR3. yanıtını bekliyorum, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wh1terose -- 15 Ocak 2015; 3:06:55 >
  • Oyun sorunlu olmazsa orta ayar oynatır diye düşünüyorum.
  • EKRAN KATRTI : Msi Gtx750Ti Twin Frozr Gaming Gddr5 2Gb 128Bit

RAM: 4GB DDR3 1600 CL9 (ram takviye düşünüyorum +4 gb yada +8 gb )

İŞLEMCİ : AMD FX 6300

işletim sistemi : WİN 8.1 ENTERPRİCE

BU İŞİN KURDU olanlar nasıl bı verım alırım oyundan acaba sizlerın tahmini nedir ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ustad-kun

quote:

4gb ram im var

2 gerçek çekirdek var.

Evet 2 gercek var da oyun 4 istiyor diyorumki 2 sanal da kurtarirmi arastirdigim kadariyla q6600 den daha iyi benim islemci.

2 çekirdekli işlemcilerin hepsi 4 çekirdek olarak gözüküyor, kurtmarmaz.
  • Cyri gibi sitelere pek güvenmemekte fayda var. Bazen yanlış sonuçlar veriyorlar. Şu örnekte olduğu gibi:

Bilgisayarım GTA V Kaldırır Mı? [ANA KONU]

Oysa 4460 cyri'nin gerekli gördüğü 3470'den bir tık daha iyi. Cyri nesine yetersiz dedi ki. Pek güven olmuyor bu tarz sitelere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 15 Ocak 2015; 15:38:30 >
  • Core 2 Quad Q9300 2.50 Ghz
    6 GB RAM
    Zotac 9800 GT Eco 1 GB 256 bit

Medium'da falan kasmadan oynanır mı ?

• Bu sistem gereksinimleri hangi çözünürlük için benim ekran max 1280x1024 destekliyor

Yeni ekran getiremezsem bununla idare edecez artık.

Sistemim;

3570k
    8 gb ram
    Gtx 460

High-Ultra karışık oynatır herhal...
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Hocam herkes size soruyordur muhtemelen bende size sorayım :) Sizce benim donanım yeterli gelir mi önerilen sistem ayarlarına baktığımda sanırım GPU biraz geride kalıyor benim.

Sistem: i7 2630QM 2 GHz, 8 GB Ram, ATI 6770M ekran kartı. Full ayarlarda oynatmasını zaten beklemiyorum ama en azından kabul edilebilecek düzeyde grafiklerde sıkıntı yaşamadan oynayabilir miyim ?
  • Bildiğiniz gibi gta 5 in sistem gereksinimleri açıklandı ve ben oyunu almak istiyorum
    İşletim sistemi:Windows 8.1
    işlemci: i5 3230m 2.6 ( turbo boost ile 3.2) ghz
    ekran kartı: nvidia gt635m 2gb + intel hd graphics 4000 2gb
    ram: 8GB
    Hardisk: TOSHİBA 750 gb

far cry 3 ü medium da sorunsuz oynuyorum
    açılış süresi 9sn
    oyunu alayım mı? alırsam nasıl çalışır? paramın ziyan olmasını istemiyorum.

Herkese teşekkürler.
  • quote:

Ufak bir bilgilendirme

Hocam wikipedia tablosunda Sapphire R9 280 için bw değeri 240 gözüküyor, bir hata yok değil mi bunda?
  • @S.Soylu, işlemcide sıkıntı görünmüyor, Ekran kartı da orta ayar için uygun diye düşünüyorum.

@sefayksl, AMD'nin sitesinden de baktım, orada da memory bandwidth 240 GB/s olarak görünüyor. Sıkıntı yok yani:http://www.amd.com/tr-tr/products/graphics/desktop/r9
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bi sorum olacak GTA 4 indirmiştim ben fakat inanılmaz derecede kasıyordu oyun en başta arabaya biniliyodu sanırım takıla takıla ilerliyordu. Sistemim yetersiz olduğundan mı yoksa oyunda mı sıkıntı vardı acaba
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.