Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (424. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.266
Cevap
527
Favori
1.130.815
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Merhabalar.

Yeni koltuk alma arefesindeyim. Koltuktan beklentim sırt ağrısı oluşturmaması, ve de dayanıklı olması. Ek özellikler çok gerekmiyor, fakat dayanıklı olması ve uzun süre kullanımlara dayanmasını bekliyorum koltuktan.

Ikea Jarvfjallet, Markus modelleri, birkaç bürosit modelleri, bir de XPrime'ın üst modelleri arasında kaldım.

Hangi koltukları önerirsiniz, neden ve ne kadar süre dayanırlar?

Teşekkürler.

Hocam ben de benzer durumdayım. Benim de aklımda Adore Manager VLT-380 var. Ama çok fazla farklı yorumlar oluyor genelde. Kafam karıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Merhabalar.

Yeni koltuk alma arefesindeyim. Koltuktan beklentim sırt ağrısı oluşturmaması, ve de dayanıklı olması. Ek özellikler çok gerekmiyor, fakat dayanıklı olması ve uzun süre kullanımlara dayanmasını bekliyorum koltuktan.

Ikea Jarvfjallet, Markus modelleri, birkaç bürosit modelleri, bir de XPrime'ın üst modelleri arasında kaldım.

Hangi koltukları önerirsiniz, neden ve ne kadar süre dayanırlar?

Teşekkürler.

Hocam hem Marcus hem oyuncu koltuğu olan insanların videoları izledim gecenler de. Adamlarda ikisi de var. Hatta birinde iki koltukta eskimiz adam dış kaplamasını yenilerken Marcus'u tercih edip onun kaplamasını yeniledi. Marcus'un sadece oturma kısmı eskimiz sırt tarafı hala sağlam görünüyordu. Oyuncu koltuğunda ise sırt tarafı bile eskimişti.

Oyuncu koltuklarına gelirsek. Bariz tüm dünyada bu koltukları tek bir firma üretip farklı markaların isimleri basıp o markalara temin ediyor. Çünkü hangi markaya bakarsanız bakın koltukların %95 aynı tek fark üstünde yazan marka adı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jasonu

6 Mayıs'ta verdiğim sipariş bugün(18 Mayıs) teslim edildi. Merak edenler için paketlemesini, eski koltuğum Ikea Renberget ile fotoğrafını ve kolçak ile masa fotoğrafını koyuyorum. Masa da Ikea bu arada kolçağın boyu sorun olmadı bu sistemde.

Şimdilik gayet rahat zaten denediğim bir koltuktu. Referans olması açısından 190 cm 75kg'ım. Bel ve kafa destekleri gayet yerinde 5 cm+- kişilere de uygun olacaktır rahatlıkla diye düşünüyorum.

Güncelleme,Rahatsız değil ancak geriye yatmasında ağırlığın ayarlanamıyor olması benim için uzun vadede zorlayıcı oldu. Markus'la arasında kalan arkadaşlar için de bir geribildirim olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jasonu -- 27 Ağustos 2021; 22:37:40 >

• Benim eski koltukta yükseklik ayarı bozuk sanıyordum meğer değilmiş galiba. Önünde yer alan yuvarlağı annem çevirince koltuk oturunca alçalmıyor artık. Ama ben onu daha önce sıkıştırmıştım buna rağmen yüksekliği azalıyordu.

Şuan nasıl düzeldi anlamıyorum. İKEA'dan aldığımız koltuğu iade edelim diyecekler mi bakalım. Eski koltuk 15 yaşında ve hala gideri var.

• 7-8 sene kadar önce şu fotoğraftaki Adore VLT-160 model koltuğu almıştım, şu an bile kullanıyorum fakat biraz ses yapıyor ve kaplaması epey gitti. Yeni koltuk arayışına geçtiğimde ise +100kg insanlar için önerilen ürünlerin daha kaliteli olması gerektiği, bu yüzden fiyatların da daha şişik olduğunu fark ettim. Bir nevi oyuncu koltuğu adı altında bu müdür/ofis koltuklarını bir güzel segmentasyon yapıp malzeme kalitelerini düşürüp, fiyatları da şişirmişler. Sanırım bu yüzden eski koltuğumu bir mobilyacıya kaplattırıp, mekanizmasına da bakım yaptırarak kullanmaya devam edeceğim. Bu arada hepsiburadadan aldığım Adore VLT-160 modeli 200 TL bile değildi aldığım zamanlarda fakat maalesef ki site o kadar eski yılların alışveriş geçmişini göstermediğinden buraya ss ekleyemedim.

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

• İş görür mü? 250₺

https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/ofis-sandalyesi/kral.aspx

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
    Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]akakce.com
    MSI Mag CH120 X Oyuncu Koltuğu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/oyuncu-koltugu/en-ucuz-msi-mag-ch120-x-fiyati,963574732.html

fiyatı 2000 lira civarı, msi geri ödeme kampanyasıyla 350 lilra daha düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lecnotr -- 27 Ağustos 2021; 10:41:28 >
  • Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt

Az önce kayınvalide torununa aldı. Sırt kısmı sağlam ve ergonomik, amortisörü başarılı geldi. Bir tek yan kol dayama yeri dayanıksız gibi. Bence fiyatına göre gayet güzel...

• ironic kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Merhaba, bende markus ve jarvjallet arasında kaldım. İkisini de deneyimleyen birinin fikirlerini yazdığı yorum var mı? Ben göremedim.

Bu yüzden aşağıya birkaç soru yazıyorum ve bulabildiğim markus&Jarvjallet kullanıcılarını etiketleyerek herkesin kendi tecrübesini paylaşmasını rica ediyorum. Böylece güzel bir karşılaştırma elde edebiliriz.

@jasonu @Noctivagant @Hips @nbaps3 @Gorthol

1) Sandalyedeki bel desteği nasıl? Faydalanmak için hep dik mi oturmak gerekiyor? Sağlıklı oturma yapmanıza yardımcı oluyor mu?

2) Sağa yada sola yatık oturduğunuzda, ayağınızı altınıza aldığınızda vs bel desteğinden faydalanabilir musunuz? Özellikle Jarvjallet de bunu için kötü bir yorum gördüm, destek ortada olduğu için sağa sola yaslanınca bel boşta kalıyormuş, katılıyor musunuz?

3) Uzun süre oturduğunuzda sandalye sizi rahatsız ediyor mu? Bel, oturma yeri vs.

4) Bel boyun desteğinin hareket etmesi sizce faydalı mi, kullanıyor musunuz? Markusta sabit örneğin, uzun boylu birisi gerek duyar mı markusta özellikle bu özelliğe

5) Yaylanarak rahat oturabiliyor musunuz? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicolai Tesla

Merhaba, bende markus ve jarvjallet arasında kaldım. İkisini de deneyimleyen birinin fikirlerini yazdığı yorum var mı? Ben göremedim.

Bu yüzden aşağıya birkaç soru yazıyorum ve bulabildiğim markus&Jarvjallet kullanıcılarını etiketleyerek herkesin kendi tecrübesini paylaşmasını rica ediyorum. Böylece güzel bir karşılaştırma elde edebiliriz.

@jasonu @Noctivagant @Hips @nbaps3 @Gorthol

1) Sandalyedeki bel desteği nasıl? Faydalanmak için hep dik mi oturmak gerekiyor? Sağlıklı oturma yapmanıza yardımcı oluyor mu?

2) Sağa yada sola yatık oturduğunuzda, ayağınızı altınıza aldığınızda vs bel desteğinden faydalanabilir musunuz? Özellikle Jarvjallet de bunu için kötü bir yorum gördüm, destek ortada olduğu için sağa sola yaslanınca bel boşta kalıyormuş, katılıyor musunuz?

3) Uzun süre oturduğunuzda sandalye sizi rahatsız ediyor mu? Bel, oturma yeri vs.

4) Bel boyun desteğinin hareket etmesi sizce faydalı mi, kullanıyor musunuz? Markusta sabit örneğin, uzun boylu birisi gerek duyar mı markusta özellikle bu özelliğe

5) Yaylanarak rahat oturabiliyor musunuz? :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicolai Tesla -- 28 Ağustos 2021; 20:55:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00112CF5F

Bu mesaj silindi.

Sünger konusunda onların da ellerinde vardır diye düşünüyorum, daha kaplamaya götürmedim ama gitmeden önce arayıp bu konuda bir bilgi alırım, kaplama işlemine sünger dahil değil ve bizde yok derlerse o zaman dediğiniz gibi yaparım. Tavsiyeniz için teşekkürler. Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

• Duan xdrive 15 li de kampanya var dediler 1400 TL fiyat verdi mağaza. kardeşim icin alacağım 170 45 kilo cılız olur kendileri :) aslında fiyat olarak bütçemizi oldukça aşıyor. İkea ürünleri hep tavsiye edilmiş ama fiyatlar ateş pahası. başka tavsiyesi olan var midir?
    Teşekkür ederim

• Bende Markus veya Jarvfjallet yok ama 410. sayfada mağazadaki deneyimlerimi yazdım. Onun dışında kullanıcıların da yorumlarını okumayı ihmal etmeyin. Ayrıca youtube'da da video'lar bulunmakta.

@icoskuner

Hocam Ikea'nın ürünlerinin tavsiye edilmesinden ziyade ofis sandalyeleri/fileli sandalyeler; terleme, suni deriye oranla daha az yıpranma veya farklı konularda tavsiye edildi en azından benim tercihim kaliteli fileli ofis koltuğu.

Fakat oyuncu sandalyesi alınmaz diye bir şey söz konusu değil. Kullanacak kişi rahat ettiyse, suni derinin yıpranmasına dikkat ediyorsa, yazın terlemek gibi problemleri yoksa, odasında klima veya farklı soğutucularla rahat bir konfor sağlayabiliyorsa ve bütçe uygunsa tabii ki alınabilir.

Ofis sandalyesi, kumaş sandalye, oyuncu sandalyesi vs temelde hepsi kullanacak kişinin keyfi ve konforuna göre alınabilir. Ben ofis sandalyesi tercih ederim bir başkası hiç beğenmez vs. O nedenle sabit fikirli olmadan gidip deneyin.

• Hips H kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgilendirme icin teşekkür ederim. Zaten suni deri üreten firma da çalışıyorum sıkıntılarını biliyorum. Yarın öbür gün deri de deformasyon olsa kaplatmam sorun degil. Bunlardan ziyade ürünün plastik aksam ve iskelet sağlamlığını merak ediyorum.
    Çöp bir ürüne fazla para vermek istemem yahut tamam uyduruklar bu fiyat iyiler iki katı fiyat diyebilmem için bilgi gerekiyor ısın açıkçası.
    Standart ofis koltuğu ile başladık 700 TL gibi. Kardeşimde skolyoz başlangıcı var o yüzden bel ve boyun destekli olduğu icin oyuncu koltuğuna bakalım dedik.
    Kısacası verdiğim paranın karşılığını almak isterim.
    Teşekkür ederim.

• Ben de koltuk alma arifesindeyim. Terletme durumlarından dolayı oyuncu koltuğu almayacağım sanırım, filelilere bakıyorum. Ancak bir kaç post yukarıda msi 120x ile ilgili bir kampanya bilgisi var. Duan xdrive pek araştırmadığım için bilmiyorum ama msi belki daha iyi olabilir mi diye söylemek istedim. Geri iade ile 1700 lere geliyor msi da.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Archimede kullanıcısına yanıt
    İkinci sorunda evdeki kediler ve terletme dediğiniz gibi. o yüzden bizimde onceligimiz fileli fakat henüz o konforu veren bulamadık. Çok güzeller var fakat bel ve boyun desteğinden yoksunlar

• Evet konfor sıkıntılı haklısınız, forumda da çokça adı geçen nuruslar ilgimi çekti benim de ancak fiyatları bütçemin oldukça üstünde. Filelilerde de sanki ucuz ve standart ürünlerden üst seviyeye geçince fiyat bir anda fazla yükseliyor gibi. 900 liraya sedunadan sonra 3-4 bin liralarda nuruslar. Aradaki ürünler de biraz daha belirsiz gibi. Oldukça zorlayıcı bir süreç koltuk alma süreci :)

• 7 yaşındaki kızıma çalışma sandalyesi bakıyorum... Tavsiye edebileceğiniz bir model var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nicolai Tesla kullanıcısına yanıt
    Şu sıralar ben de deli gibi sandalye araştırıyorum. 1k ile başlayan bütçem şuanda yeter 1600-1800 vereyim ama sağlam olsun en azındana döndü. Ama işte bu işin sonu yok onu fark ettim arttıkça artıyor fiyatlar ama HM almadıkça da sağlam sandalye bulabilir miyiz şüphe etmeye başladım.

Gelelim deneyim meselesine. Geçen gün Markus modelini denemek ve seversem almak için Ikea'ya gittim. Jarv. , Markus'un deri ve kumaş modelini denedim. Aralarındaki farkı çok anlayamadım Markus'un 2 modelinin ama kumaş olanı nedense bana çok rahatsız ve kalitesiz geldi.Deri modeli ise sünger yumuşaklığından olsa gerek bayağı rahata benziyor(300 lira fark var). Son olarak jarv. modelinin de kenarlıkları yoktu o şekilde denedim, Markus'un kumaş modelinden daha rahat gibiydi de Ikea'dan almaktan ben vazgeçtim f/p olarak. Yeni bir seçenek bulursanız beni de haberdar ederseniz süper olur.

• 
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.