Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.264
Cevap
527
Favori
1.130.711
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hips

Evet hocam benim bahsettiğim de buydu zaten. Tam olarak burdan geliyor. Jarvfjallet de bu ses yok fakat bir kaç sayfa geride arkadaşın kaydettiği bir oturağın altından gelen ses var. Alanlar bu sesi bilerek alsınlar diyebiliriz Markus için :)

Marcus da ses çok rahatsız edecek seviyede değil.

• Arkadaşlar iki ürün arasındayım. Amazon üzerinden almak istiyorum, memnun kalmazsam iade de başım ağrımıyor. Hangisini tavsiye edersiniz? Antalya'da yaşadığım için deri olmamalı. Boyum 1.80M, 72-73 kiloyum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0972N15YM/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_DFNVCJ3WZW08H94TMEAM?_encoding=UTF8&psc=1

https://www.amazon.com.tr/dp/B094HFRJJX/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_MPQSSW74TVASW9XAF9W1?_encoding=UTF8&psc=1

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Arkadaşlar iki ürün arasındayım. Amazon üzerinden almak istiyorum, memnun kalmazsam iade de başım ağrımıyor. Hangisini tavsiye edersiniz? Antalya'da yaşadığım için deri olmamalı. Boyum 1.80M, 72-73 kiloyum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0972N15YM/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_DFNVCJ3WZW08H94TMEAM?_encoding=UTF8&psc=1

https://www.amazon.com.tr/dp/B094HFRJJX/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_MPQSSW74TVASW9XAF9W1?_encoding=UTF8&psc=1

Pahalı olanın sırtı kısa eğer sırtınızı dayayıp da kullanacaksanız kısa kalır. Ama ucuz olanında malzeme kalitesini bilemedim. Bu oyuncu koltukları tek bir yer üretip üzerine yazılı olan marka adını değiştirip tüm oyuncu koltuğu markalarına tedarik ediyor sanırım. Çünkü aynı koltuğun bir sürü farklı markalı halini gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 22 Ağustos 2021; 16:19:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Şimdi anladım. O kısmı metal olan var mı bilmiyorum çünkü çoğu modelde o kısımda kumaş kaplı oluyor artık. Ama bildiğim çoğu marka ve modelde o kısım sağlam bir tahtadan yapılıyor. Üzerine 130 kilodan fazla kilosu olan biri oturmadığı sürece de bu tür sorunlar olmuyor.

Ben gecen gün IKEA'dan Marcus aldım. 10 yıl garantisi var. Yıllardır satışta olan bir model miş. Hakkında hep olumlu yorumlar okudum hem forumda hem bir çok yerde. İnceleme videoları var ve videoları paylaşanların bir kısmı 7-10 yıldır kullandıklarını söylemişler. Eski videolarda var.

Marcus'un altı ne malzeme tam bilmiyorum ama gecen gün bir video vardı. Yurt dışında yaşayan biri çekmiş. İki koltuk gösteriyor dışı eskimiş biri Marcus biri oyuncu koltuğuydu. İkisi de eskimiş. Çeken adam Marcus'u överken diğer oyuncu koltuğunu bir kenara ayırıyordu. Marcusun kaplamasını değiştiyordu orada sanki oturulan yer kalın ve sağlam bir tahta gibi göründü gözüme.

Tekrar baktım tahta. Metal bulmanız çok zor bence. Mutlaka vardır ama büyük olasılıkla onlar aşırı palıdır.

Robbazyoutube
    Decided to upholster and refurbish my Ikea Markus chair. Quick, Cheap and Easy. Gaming Chairs aren't all they are made up to be, Markus on the other hand is and will always be Legendary.
    https://www.youtube.com/watch?v=jmHwlS_GpL0

Alıntıları Göster

Evet Marcus'u gördüm, IKEA'dan nefret ederim ama hakkını vermek lazım, mühendisliği yapılmış ve 10 sene ömrü olacak şekilde üretilmiştir. Tahta bile olsa dayanıklı bir malzeme kullanılmıştır, ayrıca videoda oturağa vidalanan altlık parçanın yüzey alanının bendeki koltuğa göre oldukça geniş olduğu görünüyor ki bu da sağlamlığı arttıran bir husus. Zira benim koltuk da aslında iyi niyetli üretilmiş ama mühendislik olmadığı için bu sorun yaşandı, oturağa vidalanan metal parça çok küçük, o yüzden koltuğun yan tarafına doğru ağırlığımı verdiğimde momentumdan dolayı çok daha fazla kuvvete maruz kalmış. Biraz da benim sürekli sağ tarafa yüklenmem (sağ tarafımda yazıcı/tarayıcı var, geçen yıl sürekli çocukların ödevlerini çıktı almak ve taratmak için o yöne eğilmem gerekti, ayrıca sağ taraftan oturup kalkıyorum) nedeniyle sağ taraftaki vidalar oturağın tabanını delerek içine girmiş.

Üretici firma ile görüştüm, eğer oturak kısmı için uygun bir fiyat verirlerse tamir yoluna gidip daha dikkatli kullanmayı düşünüyorum. Olmazsa IKEA'nın koltuklarına bakabilirim...Dediğiniz gibi IKEA büyük ihtimalle uzun yıllar kullanılabilecek şekilde üretmiştir. İlginiz için de teşekkürler.

Düzenleme : Şimdi fotoğrafta bir şey dikkatimi çekti, sanırım minderin altlık plastiğini başka bir firma üretmiş ve vida yerleri mevcut vida yerlerine göre oldukça dışarıda :

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 22 Ağustos 2021; 14:49:31 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Ikea'da denediğimde her sırtımı çekip yaslandığımda epey ses geliyordu ve beni kalabalık mağazada bile rahatsız etmişti. Markus'un bel desteği de hoşuma gitmemişti. Fakat görüyorum ki Jarvfjallet'in de kilit mekanızmasından başka sesler geliyor. Yani Ikea'da söz konusu Markus ve Jarvfjallet olduğunda mekanizması bazı durumlarda ses yapabiliyor :)

• quote:

Ikea'da denediğimde her sırtımı çekip yaslandığımda epey ses geliyordu ve beni kalabalık mağazada bile rahatsız etmişti. Markus'un bel desteği de hoşuma gitmemişti. Fakat görüyorum ki Jarvfjallet'in de kilit mekanızmasından başka sesler geliyor. Yani Ikea'da söz konusu Markus ve Jarvfjallet olduğunda mekanizması bazı durumlarda ses yapabiliyor :)

Mağazada denediğiniz sorunlu olabilir çünkü mağazalarda çok insan denediği için çok daha çabuk eskiyor ve bozuluyor koltuklar. Benim mağazada denediğim marcus da arkaya yatırmayı ve sonra eski haline getirmeyi becerememiştik. Baya zorlamıştı. Hatta yükseklik ayarı bile zorlamıştı. Ama satın aldığım ve kurduğum Marcus da öyle bir sıkıntı yok çok rahat yapıyorum ayarlarını. Benim aldığım rahatsız edecek kadar ses çıkarmıyor. Hatta forumda bir arkadaş yazmadan önce farkında bile değildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 22 Ağustos 2021; 16:28:34 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Valla Hocam memnunsanız çok iyi. Ben Markus'u genel olarak beğenmemiştim. Beğenmediğim sebepleri de yazdım buraya. O nedenle Markus mu alayım Jarvfjallet mi alayım diyenlere tekrardan gidip deneyin diye hatırlatayım.

• quote:

Valla Hocam memnunsanız çok iyi. Ben Markus'u genel olarak beğenmemiştim. Beğenmediğim sebepleri de yazdım buraya. O nedenle Markus mu alayım Jarvfjallet mi alayım diyenlere tekrardan gidip deneyin diye hatırlatayım.

Mağazada gidip denenmeli elbette. Bu her koltuk için geçerli çünkü bana rahat gelen bir koltuk başkasına rahat gelmeyebilir.

• quote:

İade edin size hediye kartı verecekler. Para ödemesi olmuyor. Biraz daha para biriktirip yükseklik ayarı yapılabilenlerden alın derim çünkü İkea dahil üreticilerin çoğu sabit yüksekliği olan masaları en fazla yerden 75 cm yüksekliği sahip olacak şekilde yapıyorlar. Çünkü üreticiler bu masaları yaparken en fazla masaüstü bilgisayar kullanılacakmış gibi ve koltuklarda yükseklik ayarı olarak en düşük seviyeye yakın ayar kullanılacakmış gibi düşünerek üretiyorlar. Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız bu masaların yükseklikleri kesinlikle yetersiz. Sağlık açısından da dizüstü bilgisayar kullanıcıları için ideal değil. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için yükseklik en az 80 cm olmalı.

Yükseklik ayarı yapılabilen modelleri bu sebeple öneriyorum. 85 cm kadar hatta kimin de 90cm kadar yükseltilebiliyorlar. Ama o ayar yapılanlar genelde pahalı oluyor. O kadar para veremem derseniz size önerim masa almak yerine masa yaptırın olacaktır. Ayak yüksekliklerini ona göre ayarlatırsınız.

Alıntıları Göster
    Hocam masayı aldım artik
    1 2 ay oldu. Dizüstü bilgisayarı mi yükseltmek lazım yoksa masayı mi. Napmak lazim gelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Masanın ayakları nasıl bir şey. Bazı ayakların altına ek yapacak yükseltmek mümkün olabilir. Ama ayağın nasıl bir şey olduğuna göre değişiyor. Mümkün değilse dizüstü standı alarak dizüstünüzü göz hizasına getirmeniz gerekecektir. Doktorlar dizüstü bilgisayarları göz hizasında kullanmayı önermekte. Boğun fıtığı rahatsızlığı oluşmaması için.

• quote:

Masanın ayakları nasıl bir şey. Bazı ayakların altına ek yapacak yükseltmek mümkün olabilir. Ama ayağın nasıl bir şey olduğuna göre değişiyor. Mümkün değilse dizüstü standı alarak dizüstünüzü göz hizasına getirmeniz gerekecektir. Doktorlar dizüstü bilgisayarları göz hizasında kullanmayı önermekte. Boğun fıtığı rahatsızlığı oluşmaması için.

Hocam masa ayakları çıkıyor. Masa ayaklarını kendi etrafında dondurunce çıkıyor. Ucu vidalı gibi. Başta o ayaklar ile masayı yükseleceğimi düşünmüştüm. Ama o ayakları çevirince çıktığını gördüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edepliadam

Hocam masa ayakları çıkıyor. Masa ayaklarını kendi etrafında dondurunce çıkıyor. Ucu vidalı gibi. Başta o ayaklar ile masayı yükseleceğimi düşünmüştüm. Ama o ayakları çevirince çıktığını gördüm.

Alıntıları Göster

Anladım bir görsel atabilir misin ayaklarla ilgili bakalım bir ek yapılıp yükseltilebilecek bir şey mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Şöyle anlatıyım, amortisör ve ayaklar komple metal, ancak oturağın ayaklara vidalanan alt kısmı plastik (ya da başka zayıf bir malzeme)... Ağırlıktan kırılmış, bir ara fotoğraf çekip paylaşırım.

Alıntıları Göster

Arkadaşlar firmayı (Decofis) arayarak parçayı yedek parça olarak temin etmek istediğimi söyledim. Sağ olsunlar parçayı garanti kapsamında ücretsiz yenileyecekler. Firmaya geçen yıl koltuğun hafif eğri durduğunu, tam düz durması için bir ayar olup olmadığını sormuştum. O zaman da direkt olarak "size yeni oturak gönderelim isterseniz" demişlerdi. Gerçekten müşteri memnuniyetini ön planda tutan, örnek bir firma.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Arkadaşlar firmayı (Decofis) arayarak parçayı yedek parça olarak temin etmek istediğimi söyledim. Sağ olsunlar parçayı garanti kapsamında ücretsiz yenileyecekler. Firmaya geçen yıl koltuğun hafif eğri durduğunu, tam düz durması için bir ayar olup olmadığını sormuştum. O zaman da direkt olarak "size yeni oturak gönderelim isterseniz" demişlerdi. Gerçekten müşteri memnuniyetini ön planda tutan, örnek bir firma.

Alıntıları Göster

Adınıza sevindim.

• quote:

Adınıza sevindim.

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam, pahalı bir koltuk değil ama 1 yıl bir ofis koltuğu için çok kısa bir kullanım süresiydi. Ben de memnun oldum ücretsiz yenilenmesine. Firmaya gördüğüm sorunu da yazdım, umarım dikkate alırlar.

• fileli mi yoksa kumaş mı alınır koltukta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt

Yaşanılan şehrin iklimine göre ikisi de alınabilir. Kumaş yazın bir tık daha terletir ama her türlü suni deriden iyidir. Hatta belki sırt konforu fileli koltuğa göre biraz daha iyi bile olabilir. Kaliteli fileli koltuk alındığında da konfor sorunu olmaz. Hangisinde rahat ediyorsanız onu alabilirsiniz. İkisi de alınabilir kanımca. Bütçe ve konfor önemli olan. İşin zor kısmı kaliteli ve bütçe dostu koltuk bulmak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖZELKUVVET

fileli mi yoksa kumaş mı alınır koltukta?

Kaliteli ve uzun ömürlü olmak şartıyla fileli tercih edilebilir. Ben fileli koltuklara sıcak bakmıyordum ama gecen günlerde satın aldığım koltuğu kullanan çoğu kişinin olumlu yorumlarını ve incelemeleri izleyince koltuğu da deneyince aldım.

• Merhabalar. Yazılanları biraz okudum fakat ne alacağımdan pek emin olamadığım için size sorayım dedim. 1.70 boyum var 74 kiloyum. İş yerinde ve evde sürekli bilgisayar başındayım. 2016'da ucuz bir model koltuk aldım ama çok çok rahatsız etmeye başladı. Şu model =https://www.hepsiburada.com/turksit-karizma-file-mudur-koltuk-krom-ayak-pm-HB0000042XOI?magaza=Avta.

O zaman öğrenciydim şimdi bütçeyi arttırıp 1500 TL civarına alayım dedim ama sanırım ekonomimiz çökmüş. Fiyatlar çok pahalı ve çok fazla kötü yorumlar var. Siz ne tavsiye edersiniz ?

• Merhabalar.

Yeni koltuk alma arefesindeyim. Koltuktan beklentim sırt ağrısı oluşturmaması, ve de dayanıklı olması. Ek özellikler çok gerekmiyor, fakat dayanıklı olması ve uzun süre kullanımlara dayanmasını bekliyorum koltuktan.

Ikea Jarvfjallet, Markus modelleri, birkaç bürosit modelleri, bir de XPrime'ın üst modelleri arasında kaldım.

Hangi koltukları önerirsiniz, neden ve ne kadar süre dayanırlar?

Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.