Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.265
Cevap
527
Favori
1.130.626
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam çok teşekkür ederim :).

Öncelikle Amazon'da uzun zamandır ürün listeme ekliydi. Bayağıdır 2500 lira idi, indirim yapmışlar, 2000 liraya aldım. 3 gün sonra yeniden 2500 liraya çıkacak gördüğüm kadarıyla.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0972N15YM/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_dl_YA16V970711ABJYRWC12?_encoding=UTF8&psc=1

Deneyimlerime gelirsek,

Minderi gayet rahat buldum. Oturunca kalça kemiğini rahatsız eden bir durum olmadı. Minder yumuşak ve konforlu benim için. Ayrıca minder ileri geri hareket edebiliyor.

Arkada plastik bir desteği var, el ile aşağı yukarı kaydırılabiliyor. File kısmı gayet kaliteli duruyor.

Ikea modellerinin bazılarında mekanizmadan ses geldiğini duydum, bu modelde ses hiç duymadım.

Sırtı dik konumda kullandığım için çok detaylıca kurcalamadim ama bildiğim kadarıyla salıncak modu var ve 4 noktada kilitlenebiliyor.

Kolcaklar ileri geri, aşağı yukari ve alttaki mekanizma sayesinde içeri ve dışarı doğru genişleyip daralabiliyor. Bu sayede daha geniş oturma alanı sunabiliyor.

Montajı çok basit. İnternetten videoya bakarak yaptım. Bir kişi montajını yapabilir. Kutulama gayet düzgündü.

https://www.youtube.com/watch?v=Wqsa-Tad8Lw&feature=youtu.be

Sonuca gelirsek,

Bütçesi 2000 lira civarı olup, bu tarz bir koltuk arayan arkadaşlara gönül rahatlığı ile önerebilirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Hocam çok teşekkür ederim :).

Öncelikle Amazon'da uzun zamandır ürün listeme ekliydi. Bayağıdır 2500 lira idi, indirim yapmışlar, 2000 liraya aldım. 3 gün sonra yeniden 2500 liraya çıkacak gördüğüm kadarıyla.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0972N15YM/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_dl_YA16V970711ABJYRWC12?_encoding=UTF8&psc=1

Deneyimlerime gelirsek,

Minderi gayet rahat buldum. Oturunca kalça kemiğini rahatsız eden bir durum olmadı. Minder yumuşak ve konforlu benim için. Ayrıca minder ileri geri hareket edebiliyor.

Arkada plastik bir desteği var, el ile aşağı yukarı kaydırılabiliyor. File kısmı gayet kaliteli duruyor.

Ikea modellerinin bazılarında mekanizmadan ses geldiğini duydum, bu modelde ses hiç duymadım.

Sırtı dik konumda kullandığım için çok detaylıca kurcalamadim ama bildiğim kadarıyla salıncak modu var ve 4 noktada kilitlenebiliyor.

Kolcaklar ileri geri, aşağı yukari ve alttaki mekanizma sayesinde içeri ve dışarı doğru genişleyip daralabiliyor. Bu sayede daha geniş oturma alanı sunabiliyor.

Montajı çok basit. İnternetten videoya bakarak yaptım. Bir kişi montajını yapabilir. Kutulama gayet düzgündü.

https://www.youtube.com/watch?v=Wqsa-Tad8Lw&feature=youtu.be

Sonuca gelirsek,

Bütçesi 2000 lira civarı olup, bu tarz bir koltuk arayan arkadaşlara gönül rahatlığı ile önerebilirim.
    Geriye yaslanınca kilitlenme özelliği var mı?

• ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    Var hocam. Kilitli şekilde kullanıyorum zaten.

• Hips H kullanıcısına yanıt
    Markus'un bel desteğini iki şekilde çıkartabilir, bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

1. Bel desteğini tamamen sökebilirsiniz (eskiden metala kaynakla tutturulduğu için çıkmazdı. Şimdi vidalı olduğu için çıkıyor)

2. Bel desteğinin fermuarını açıp içindeki süngeri çıkartabilirsiniz.

Ben ikinci seçeneği tercih ediyordum. Bambaşka bir koltuk oluyor. Ayrıca;

1. Bel desteğinin süngeri çok büyük olduğundan sırta bombe yaptığı için sırtı rahatsız edebiliyor. Onun çözümü de sırt süngerini kenardan kesmek. Bu işlem de sırtı çok rahatlatıyor.

Bu çözümleri redditte bulmuştum. Yalnızca bel desteği nedeniyle markus'u seçmediyseniz bence yazdığım çözümler sizi markus'ta daha rahat ettirecek. Jav'ın o bel desteğine alışmanız zor gibi. Sizinle aynı şeyi yaşadığım için söylüyorum.

Bu konuda herkese yardım etmeye çalıştığınız için yardımcı olmak istedim.

----

Son 4 ayda grammer, nurus, bürotime, bürosit, rapido markalarının birçok ürününü satın alıp iade ettim. Hiçbiri parasının ürünü değildi. Steelcase, herman miller, haworth, humanscale gibi markalar ederinde satılmadığı sürece ikea ürünü kullanacağım. Çünkü biliyorum ki fiyatı bu. ederi bu. 100-200 dolarlık ürünü 3.000-4.000 liraya satmıyorlar diğerleri gibi. O nedenle gittim tekrar markus aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nhtgrck -- 5 Eylül 2021; 11:57:47 >

• nhtgrck N kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim bu detaylı bilgilendirme için. Reddit linkini de buraya yazmanızı rica edeceğim benim gibi Jarvfjallet almak yerine direkt olaran Markus tercih edenlere de büyük bir aydınlanma sağlayacaktır.

Açıkçası minder kısmı kalçamı şu anda çok ciddi baskılıyor, kemiği de rahatsız ediyor olabilir. Bel kısmına da benim oturuş tarzımla alışmam mümkün olmayabilir ama onu zaten çıkartabilme şansım olduğu için çok takmıyorum sonuçta paketin içinden çıkıyor diye rahatsız olduğum bir şeyi kullanmak zorunda değilim.

Fakat bu minder işi ve rahatsızlığı değişmezse ben de Jarvfjallet'i iade edip Markus'a dediğiniz yöntemle geçiş yapabilirim çünkü Markus'un bel desteği sabit iken gerçekten inanılmaz rahatsız edici. Benim boyum 1.83 ve ciddi derecede sırtımın ortasına geliyor. Hiçbir manası yok. Ama eğer garantiyi bozmadan çıkartılabiliyorsa Markus da denenebilir. Bununla birlikte Markus'un kilit mekanizması aktifken her sırtınızı çektiğinizde kilit mekanizmasından gelen o çıt çıt çıt sesi çok can sıkıcı idi. Artık alışamazsak ona da katlanacağız gibi.

Bu arada siz Jarvfjallet kullanıp iade etmiş miydiniz yoksa uzun süredir Markus kullanıcısı mıydınız?

• Arkadaşlar Nurus'un Breeze modeli mi Me Too modeli mi? Hangisini önerirsiniz? Ayrıca bu paraya değer mi gerçekten? Me too daha popüler sanırsam ama breeze daha rahat gibi gözüktü gözüme daha sade gibi sanki?

nurus
    NURUS ME TOO Fluid Motion Plus® - Çalışma Koltukları
    https://shop.nurus.com.tr/tr/urunler/calisma-koltuklari/me-too-fluid-motion-plus-siyah-kumas

• Chaussure kullanıcısına yanıt

Breeze'de bildiğim kadarıyla senkron mekanizma yok. Yani geriye yaslanırken minder kısmı da sırt ile birlikte açı değiştirmiyor.

Mee too 'da fazladan bu özelliğin de olması lazım.

Onun dışında Breeze de son derece kaliteli ve ömürlük bir sandalyedir.

• quote:

Var hocam. Kilitli şekilde kullanıyorum zaten.

dostum hayırlı olsun.

keşke başlıklı alsam dedin mi hiç?

arada 500 lira fark var bana çok geldi.

dik durmama yardım etsin rahat olsun desek başlıksız da yeterli olur sanırım.

bir de 1999a mou modeline baktın mı hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyvahnecdet -- 6 Eylül 2021; 14:46:15 >
  • eyvahnecdet kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim.

Hic demedim. Yıllardır başlıksız koltuk kullandım. 500 lira fark çok geldi. Koltuk rahat ve dik durmaya yardımcı oluyor.

• quote:

Hocam çok teşekkür ederim.

Hic demedim. Yıllardır başlıksız koltuk kullandım. 500 lira fark çok geldi. Koltuk rahat ve dik durmaya yardımcı oluyor.

teşekkürler.

• eyvahnecdet kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Breeze'de bildiğim kadarıyla senkron mekanizma yok. Yani geriye yaslanırken minder kısmı da sırt ile birlikte açı değiştirmiyor.

Mee too 'da fazladan bu özelliğin de olması lazım.

Onun dışında Breeze de son derece kaliteli ve ömürlük bir sandalyedir.

Aaa öyleyse net me too o zaman ya

Baya önemli bi özellik o

Araştırayım biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chaussure kullanıcısına yanıt
    Tulya modeline de bir bakın o da senkron galiba ama tam emin değilim.
    Bence de önemli bir özellik konforu epey artırıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu sektörde kurumsallaşmayı başarabilmiş doğru dürüst firma yok. Say desen 5 tane sayabilirim en fazla.
    En büyük olanları bile atölye tarzında üretim satış dağıtım yapıyor.
    Alenen vergi kaçırma bile var. Çoğu koltuk mağazası fatura kesersem KDV eklerim diyordu ben fiyat alırken. :)

• Quattro kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun katılıyorum. Bende aynı muameleyi gördüm peşin fiyatı bu kart ile çekersem KDV eklerim. Taksit olursa vadeli olur. Sorduğum yer yetkili satıcısı birde. İnternette baktım aynı ürüne, dediği peşin fiyatına taksitli alabiliyordum :)
    Esnaftan ayrı soğudum Türk üreticiden ayrı soğudum. Teşvik veriliyor kalkınsınlar diye ithal ürün fiyatına satmaya çalışıyor ama kalite 10 da biri bile degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Tulya modeline de bir bakın o da senkron galiba ama tam emin değilim.
    Bence de önemli bir özellik konforu epey artırıyor.

Hocam inceledim Breeze de senkron mekanizmaymış sitesinde öyle yazıyor ne kadar doğru bilemem  

Tulya da dediğiniz gibi senkron. Hiçbirinin teknik olarak farkları yok gibi ne yapsam bilemedim.

Gözüme Breeze rahat gibi geldi.

Hocam sizce denemeden alınır mı malum az para da değil. Her oturan ohh be rahata bak diyor mudur bu koltuklara  

• Koltuk bulmak çok zor. Bana da 250-500 arası bir koltuk lazım. Yorumlar çok kafa karıştırıyor. Oturma yeri rahat, yaşlanma yeri iyi olan bir koltuk tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaussure

Hocam inceledim Breeze de senkron mekanizmaymış sitesinde öyle yazıyor ne kadar doğru bilemem  

Tulya da dediğiniz gibi senkron. Hiçbirinin teknik olarak farkları yok gibi ne yapsam bilemedim.

Gözüme Breeze rahat gibi geldi.

Hocam sizce denemeden alınır mı malum az para da değil. Her oturan ohh be rahata bak diyor mudur bu koltuklara  

Alıntıları Göster

Denemeden kesinlikle alınmaz ama aslında 5-10 dk. denemek de yetmiyor. Aslında en az 2-3 saat koltukta vakit geçirmek lazım ama onu da yapamıyoruz. Alıp alıp iade etmekte çok kolay değil malum epeyce büyük ve ağır ürünler bunlar.

Breeze'nin senkron modeli de varmış. Bizim ofise alınanlar muhtemelen en ucuz versiyonuydu o yüzden senkron değil ve farklı açıya sabitlenme özellikleri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 6 Eylül 2021; 21:16:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sokrates60

Koltuk bulmak çok zor. Bana da 250-500 arası bir koltuk lazım. Yorumlar çok kafa karıştırıyor. Oturma yeri rahat, yaşlanma yeri iyi olan bir koltuk tavsiye eder misiniz?

Geçen gün tabure aldık tekerlekli ve aşağı yukarı hareketli Plastik ayak. Sırtlığı ise koltuk gibi değil çok küçük bir model 450 TL'ye aldık. 250-500 TL arasında rahatı bırak dandik koltuk bile almak imkansız hale gelmiş. Tabure araştırırken ülkenin durumunu farkettim. Herşey Ateş pahası olmuş ya

• 190cm 90kg biri için 2000 e kadar bir koltuk önerir misiniz? Günde yer gelir 5-6 saat otururum. Hem bilgisayar hem de kağıtla işim var o yüzden boyun bel ağrıtmayacak bir model arıyorum. Biraz dik olursa daha iyi olur. Marcus a baktım o sanki jarv a göre daha arkaya eğik gibi. Jarv da stokta yok.

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.