Şimdi Ara

Bilgisayar neden ısınır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizüstü bilgisayarım aşırı derecede ısınıyor, öyleki oyun oynarken arada kapanmalar bile oluyor.İşlemci sıcaklığı bilgisayar boştayken 60 derecenin altına düşmüyor.
    Bilgisayarın içini açıp tozlarından biraz arındırdım ama yeterli olmadı, 5 derece düşüs sağladı sağdece.

Bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim ?

• Termal macunu kurumuş olabilir yenilemeyi dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

Termal macunu kurumuş olabilir yenilemeyi dene

oda yapsa yapsa 5-6 derece fark eder
  • yan yatır
  • quote:

Orijinalden alıntı: snow-leopard

quote:

oda yapsa yapsa 5-6 derece fark eder

60 derece tozu silmişin -5 macun yeniledin -5 hadi bide öyle dedin -5 45 derece çok iyi
  • yüksek performansta çalıştırma daha düşük güç planı kullan
  • Kasanın yan kapağını çıkar öyle kullan yanına bide vantilatör koy
  • Son zamanlarda yüklediğin programlar neden oluyor olabilir, bilgisayarında bir temizlik yapman gerekebilir. Yaz mevsimindeyiz, havalar sıcak, bunun etkisi olabilir. Bilgisayarın yeterince hava almayan bir yerde duruyor olabilir. Fanlar ve havalandırma delikleri tozlanmıştır. Termal macun kurumuştur.
  • Bu termal macun dediğiniz nedir acaba ? Dizüstü bilgisayarımın termal macununu değiştirmek istesem bilgisayarcılar yaklaşık kaça yaparlar ?

Ben içini biraz temizledim ama tam anlamıyla temizleyemedim elbette bir bilgisayarcıya götürüp içini komple temizlettirsem ve termal macunu yeniletsem nhazır içi açılmışkende fanınıda yeniletsem ( tam rölantili dönmüyor gibi ) bu işlemler ne kadar tutar bir bilginiz var mı arkadaşlar, fazla para verip kazık yemeyeyimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 2 Ağustos 2011; 0:37:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxrunoxxx

Kasanın yan kapağını çıkar öyle kullan yanına bide vantilatör koy

Dizüstü bilgisayar aynştayn..
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

Bu termal macun dediğiniz nedir acaba ? Dizüstü bilgisayarımın termal macununu değiştirmek istesem bilgisayarcılar yaklaşık kaça yaparlar ?

Ben içini biraz temizledim ama tam anlamıyla temizleyemedim elbette bir bilgisayarcıya götürüp içini komple temizlettirsem ve termal macunu yeniletsem nhazır içi açılmışkende fanınıda yeniletsem ( tam rölantili dönmüyor gibi ) bu işlemler ne kadar tutar bir bilginiz var mı arkadaşlar, fazla para verip kazık yemeyeyimde

napar ne eder kazığı sokuştururlar. bence hiç uğraşmayın. 60C bu havalarda çok yüksek sayılmaz.

• quote:

Bu termal macun dediğiniz nedir acaba ? Dizüstü bilgisayarımın termal macununu değiştirmek istesem bilgisayarcılar yaklaşık kaça yaparlar ?

150 TL Temizzzz

• Termal macun yenile ve notebook cooler al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sniperci.

yüksek performansta çalıştırma daha düşük güç planı kullan

Dediğiniz gibi düşük performansta sıcaklığı düşürüyor fakat sistemimde sanırım bir sorun var, şu an bu mesajı yazarken bile işlemci sıcaklığı 55 derece gözüküyor ki sanırım normal değil ?

Yaz aylarında işlemci boştayken optimum sıcaklık ne kadar olmalıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pesidelphia

quote:

150 TL Temizzzz

150 çok değil mi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

Termal macun yenile ve notebook cooler al

Sistemimin sorununu çözdükten sonra bir soğutucu almayı düşünüyorum zaten , büyük ihtimal alacağım ürün Zalma nc-2500 plus.Bu ürün hakkında bir fikriniz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 2 Ağustos 2011; 0:48:14 >
  • quote:

quote:

Sistemimin sorununu çözdükten sonra bir soğutucu almayı düşünüyorum zaten , büyük ihtimal alacağım ürün Zalma nc-2500 plus.Bu ürün hakkında bir fikriniz var mı ?

Zalman ın ürünleri çok kaliteli oluyor ama açıkçası o kadar parayı vermezdim ben olsam bir soğutucu için.
    Cooler Master,Thermaltake in 60-70tl lik soğutucuları da aynı işi görür diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Zalman ın ürünleri çok kaliteli oluyor ama açıkçası o kadar parayı vermezdim ben olsam bir soğutucu için.
    Cooler Master,Thermaltake in 60-70tl lik soğutucuları da aynı işi görür diye düşünüyorum.

Dediğim ürün şu an 125 lira dolar kuru düşünce birde vatandan %25 indirim yakalayınca 90 liraya falan alırım diye düşünüyorum.
    Daha önce bir kaç soğutucu aldım 15-20 liraya hiç bir faydasını göremeden attım, bu sefer iyi bir şey alayım diyorum.Ama önceliğim bilgisayarımın aşırı ısınma sorununuz çözmek :(

• Öncelikle işlemciniz i7yse ve çekirdek sayısı yüksekse bu kadar ısı normal. Şuan bende de 50-60 arası geziyor. Klimalı odada olmadığım zaman 70ide buluyor. Hatırladığım kadarıyla Haziran ayında max. 88 dereceyi felan görmüştüm. Ağustosa geldik 95 i gördüğüm oldu. Ama hiç kapatmadı kendini. Bıktım artık sürekli ısıyı takip etmekten. Moralim bozuluyor valla
  • quote:

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.