Şimdi Ara

Bilgisayar evimde çalışmıyor, başka yerde çalışıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
3
Favori
12.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıktan da anlaşılacağı gibi çok ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. Google de bile çaresi yok :). Herhalde ilk bizim başımıza geldi. Durumu kısaca özetleyeyim ;

Benim Bilgisayar + LCD Monitor yaklaşık 5 aydır Kıbrısta kapalı evde duruyordu. Hiç kullanılmadı 5 aydır. 2 Gün önce türkiyeye getirdim. Evime kurdum sistemi herşey normal. Fakat PC açılmıyor. Power a basıyorum fanlar felan dönüyor. Elektrik geliyor fakat Monitöre görüntü gelmiyor. Bende direk monitor + kasayı bilgisayarcıya götürdüm. Orada aynı kabloları kullanarak herşey aynı taktık ve ÇALIŞTI. İnanılmaz bir şey yani. Çok saçma. Bilgisayarcıda sorunsuz çalışıyor herşey, eve getiriyorum evde çalışmıyor.

Bu sorunu çözebilene valla helal olsun. Hala kimse çözemedi. Bu bilgisayar ve monitoru aynı evde çok uzun süre kullandım yani. Ne değişmiş olabilirki evde ? Güç yetmese diyecem diğer şeyler çalışmaz evdeki. Aklıma bu geldi belki elektrik yetmiyor ama. 5 Tane klima var evde. 2 Tane büyük LCD TV var. Yani onlarda çalışmazdı o vakit.

Evdeyken bilgisayarın power tuşuna basınca Ekran Kartın çok hızlı fan çalışıyor üflüyor çok hızlı bir şekilde ve o bir türlü yavaşlamıyor. Normalde zaten bilgisayara basınca ben o yüksek devirde çalışan fan hızını duyardım. En fazla 3 saniye sönerdi normal hızına dönerdi. ( Ekran Kartı: Nvidia GTX 275 ). Bu normal yani gayet ama o fan sesinin sürekli olarak devam etmesi ilgimi çekti. Bir sorun var, ama ne olduğunu kimse çözemedi...

Yorumlarınızı ve teorilerinizi merakla bekliyorum, teşekkürler...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Çok ilginç birşeyler karşılaşmışsın valla.Bilgisayarcıda çalışıp evde çalışmama durumu ilginç bi konu.Bilgisayarı evde başka bir prize takarak çalıştırmayı denebirde.Ara kablosu kullandığın onuda değiştir.Belki onlarda bir problem vardır.Sonuçta bilgisayarcıda çalışmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Çok ilginç birşeyler karşılaşmışsın valla.Bilgisayarcıda çalışıp evde çalışmama durumu ilginç bi konu.Bilgisayarı evde başka bir prize takarak çalıştırmayı denebirde.Ara kablosu kullandığın onuda değiştir.Belki onlarda bir problem vardır.Sonuçta bilgisayarcıda çalışmış.

Denedim hiç bir prizde çalışmadı aynı sorun. Ara kablolarıda 5 kere değiştirdim. Bilgisayarcıda sürekli denedik zaten tak çıkar felan 5-6 kere reset attık. Her seferde açıldı yani. İnanılmaz bir olay yani. DH de tarihe geçicez galba
  • Akım koruyucu priz ile dene son çare olarak valla çok ilginç birşey yaşıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Akım koruyucu priz ile dene son çare olarak valla çok ilginç birşey yaşıyorsun

Şu anda UPS yi şarj ediyorum. Inform UPS var. Onla denicem. Akım koruyucu priz maalesef yok. UPS de aynı görevi görür sanırsam... Sağolasın.
  • bilgisayar statik elektirik yapmış olabilir. bunun için önce ramleri sonra ekran kartını sonra bios pilini sök. biraz benle 5 dakika kadar sonra bios pilini söktüğünde içinde bir metal dil olduğunu göreceksin onu bir tornavida ile kenardaki metalle deydir. sonra ramlari farkli slotlara takmak kaydı ile hepsini tak ve bütün işlem boyunca power kablosu sökük olsun sonra toprakli bir prize power kablosunu takarak pc aç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_day_walker

bilgisayar statik elektirik yapmış olabilir. bunun için önce ramleri sonra ekran kartını sonra bios pilini sök. biraz benle 5 dakika kadar sonra bios pilini söktüğünde içinde bir metal dil olduğunu göreceksin onu bir tornavida ile kenardaki metalle deydir. sonra ramlari farkli slotlara takmak kaydı ile hepsini tak ve bütün işlem boyunca power kablosu sökük olsun sonra toprakli bir prize power kablosunu takarak pc aç.

Evet bu çözüm olabilecek gibi bencede. Kolay gelsin. Sonucu bekliyoruz.
  • Teşekkürler, birazdan denemeye başlayacağım. Ama bilgisayar statik elektrik yapmış olsa bile başka yerlerde çalışması ilgilnç değilmi ? Benim evimin dışında her yerde çalışıyor alet :) Çok enteresan olan kısım bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

quote:

Orijinalden alıntı: lord_day_walker

bilgisayar statik elektirik yapmış olabilir. bunun için önce ramleri sonra ekran kartını sonra bios pilini sök. biraz benle 5 dakika kadar sonra bios pilini söktüğünde içinde bir metal dil olduğunu göreceksin onu bir tornavida ile kenardaki metalle deydir. sonra ramlari farkli slotlara takmak kaydı ile hepsini tak ve bütün işlem boyunca power kablosu sökük olsun sonra toprakli bir prize power kablosunu takarak pc aç.

Evet bu çözüm olabilecek gibi bencede. Kolay gelsin. Sonucu bekliyoruz.

Benimde aklıma gelenler ram ile ekran kartını söküp takmak. Varmı bir gelişme...

• Denilenleri yaptım bizzat. Gene sonuç aynı. Değişen bir şey olmadı. Bu olay elektrik ile ilgili bir sorun olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Denilenleri yaptım bizzat. Gene sonuç aynı. Değişen bir şey olmadı. Bu olay elektrik ile ilgili bir sorun olsa gerek.

Haydaaa. dostum senin pc yerini yadırgıyor galiba evde başka bir yere taşı
  • Bende benzer sorunu yaşadım sadece tek bi soru sorcam sana orasını anlamadım ona göre yardımcı olabilirim.Kasa evde calısıyo sadece ekrana goruntu gıtmıyomu ? yoksa kasada calısmıyomu ?
  • Hocam eğer apartmansa komşunuza felan çıkın orada deneyin aynı sorun olursa kesin binanın elektrik tesisatı ile ilgilidir komşunuzda açılırsa sadece dairenizin tesisatı ile ilgili bir sorun olabilir birde bilgisayarcıdan deneme amaçlı başka bir psu al dene ne olur ne olmaz belki psu yadırgıyordur elektriği
  • Bilgisayara elektrik geliyor yani kasa dan sesleri duyuyorum ama işte görüntü gelmiyor monitore. Ekran kartının fanı en yüksek devirde çalışıyor acayip üflüyor arkadan bakıyorum. Sanki ekran kartına güç yetmiyor mu yada voltaj mı öyle bişiler dönüyor.

Valla tam bir gizem :D Lost vari bişi oldu.
  • Bence eve bir üfürükçü çağır, bir güzel okuyup üflesin :)
  • Monitör arızalanmış olabilir mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: o0SiRiSs

Monitör arızalanmış olabilir mi acaba

Hocam adam belirtmiş konuda monitör + kasa diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: o0SiRiSs

Monitör arızalanmış olabilir mi acaba

Herşey sağlam gözüküyor şu anda :).
  • Toprak hattında bısı vardır yada ramlere baktr
  • 3 lü pirizini değiştirde dene kardeşim. mümkünse topraklı olsun. psu sizin evdeki elektiriği dengeleyemeyebilir. orda çalışan evde çalışmıyorsa elektirik kablolarında veya prizlerde veya elektirik hattında problem olduğunu gösteriyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.