Şimdi Ara

Dizüstü bilgisayarlarda FN tuşu yerine ne kullanabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
27.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, elimde eski bir Exper M622-UCX (Clevo) dizüstü bilgisayar var. Klavyesinde bir kaç tuş (FN dahil) çalışmıyor. Klavye değiştirmek istesem çok para. makinaya değmez. FN tuşu çalışmadığı için Wireless (kablosuz) açamıyorum, ekran parlaklığını değiştiremiyorum.
    Bilgisayarda XP Home SP3 yüklü. Donatılar/Erişebilirlik seçenekleri/Ekran klavyesi açıyorum ama orada FN tuşu yok. Ekran Klavyesinde FN tuşu olmadığı için fonksiyonları çalıştıramıyorum.

Peki, tüm bu bilgiler ışığında ben başka bir yolla FN tuşu oluşturabilir miyim yani başka bir tuşa FN atayabilir miyim?
    ya da başka bir tuş kombinasyonunu FN+Wireless gibi atayabilir miyim?
    ya da başkaca önerisi olan var mı?

Not: Driver sorunu yok, tuş elektronik olarak çalışmıyor. yani Hotkey ATK falan ile ilgili sorun değil.

Göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışa çok teşekkür ederim ve herkese sorunsuz ve neşeli günler dilerim.
    Saygılarımla,

• kablosuz multimedya klavye al sende :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

kablosuz multimedya klavye al sende :D

çok komiksin

Wireless sorununu Bios'tan çözdüm. Varsayılan (Default) olarak Kablosuz (Wireless) sürekli açık tutma seçeneği varmış (adamlar böyle bir şeyi öngörmüş galiba). Oradan aktif (enable) hale getirdim. Böylece kablosuzu sürekli açık hale getirince sorun çözüldü, ama hala fonksiyon tuşlarını ayrıca kullanma yolunu bulamadım henüz.
  • DJ DEMYR D kullanıcısına yanıt
    w8 ekran klavyesi :D
    W7 yüklersen ondada var, bak gerçekten kablosuz klavye alabilirsin
    Daha sonrada kullanırsın?
    Harici klavyede alabilirsin 10 liraya bile bulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 10 Ekim 2013; 16:00:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirketdestek

ARKADAŞLA AYNI SORUNU YAŞAYANLAR FN KAPAMA-AÇMA VİDEOLU ANLATIM

mirketdestek, verdiğin cevap için çok teşekkür ederim (hem de videolu anlatım olması harika). Başka dizüstü bilgisayarlarda bu tür sorunların çözümü olacaktır. Çok işime yarayacak.

Ancak şu anki dizüstünün Bios'unda maalesef o seçenek yok. Neyse en azından kablosuz adaptör sorununu çözdük.

• ekran klavyesiyle işini halledebilirsin en basiti
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

w8 ekran klavyesi :D
    W7 yüklersen ondada var, bak gerçekten kablosuz klavye alabilirsin
    Daha sonrada kullanırsın?
    Harici klavyede alabilirsin 10 liraya bile bulursun.

onur01651,
    yukarıda belirttiğim gibi bu dizüstü bilgisayarda XP yüklü ve çok eski bir model olduğu için Win7 ve üstünü desteklemiyor maalesef. Yani XP dışında başka bir OS yükleme seçeneğim yok.

Ama eğer tools olarak yeni tip ekran klavyesi programı (içeriğinde sanal FN tuşu olan) varsa ve bana bulabilirseniz mükemmel olur.

İlginizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.
    Saygılarımla,

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

ekran klavyesiyle işini halledebilirsin en basiti

ahmetkep,
    yukarıdaki ilk mesajıda da yazdığım gibi XP ekran klavyesinde maalesef FN tuşu yok. Keşke olsa da, bu kadar uğraşmasam. Ama eğer sen bunun tools olarak programını bulursan çok makbule geçer.
  • Arkadaşlar Yeni everest KM-8000 KLAVYE ALDIM AMA SOL ALT KÖŞEDE WİNDOWS TUŞU YERİNE FN TUŞU VAR ONU YAZILIMSAL OLARAK NASIL WİNDOWS TUŞU YAPABİLİRİM YARDIM EDİN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.