Şimdi Ara

Bilgisayar evimde çalışmıyor, başka yerde çalışıyor! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
3
Favori
12.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pcyi 4 ay önce aldım(gtx 1070ti, i5 8500, 8gb ram, b360m-h anakart)

Pc ilk 3 ay sorunsuz çalıştı. Geçenlerde pcnin power tuşuna bastığımda speakerdan 5 kısa bip sesi geldi ve pcde ki fanların hepsi deli gibi dönerken 5 bipten sonra yavaşladılar ama yine de ekrana görüntü gelmemişti kasayı açıp parçaları kontrol ettim ve tekrar açtığımda çalışmıştı bir kaç kere yaptı bunu son olarak 2 gün önce yine aynısını yaptı ne yaptıysam açamadım. Vatandan almıştım toplama olarak pcyi götürdüm ve sorunsuz açıldı. Olay görüntüleyicisinde ki kayıtların hepsi psu/elektrik hatalı kayıtlardı adam bana korumalı priz almamı ve bu prizle açarsam açılıcağını söyledi. Eve geldiğimde ise pc yine açılmadı, tüm prizlerde denedim ama açılmadı. Bugün içerisinde hem aynı bina da başka prizde hem de komşuda denicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Az önce aynı binada ve karşı apartmanda ki komşuda da denedim. Sonuç yine aynı çalışmıyor.

• yıl 2020nin sonu aynı sorun bende de var.

başka yerlerde çalışıyor evde çalışmıyor. akım korumalı priz aldım denedim. psu değiştirdim denedim. kabloları değiştirdim denedim. hiçbir türlü çözülmedi sorunum Allah gerçekten kahretsin.

• Kıbrıstan evine getirdin :D belki alakasız ama ben şöyle düşündüm ne kadar doğru bilemem tabiki de :D mesela amerikadan alınan iPhone çalışırken türkiyeye gelince gümrükte birşeyler yapılmadığı için kullanılmıyor anca root atarsan seninkide belki o hesaptır ama emin değilim cidden
  • sdatawstasdgawt S kullanıcısına yanıt

ben de bir haftadır aynı sorunla uğraşıyorum, deliricem!

cpu, anakart, ram, kasa ve gpu değiştirdim. kendim kurdum sistemi.

eskisi ;

fx 8350

asus m5a78

2x4gb ddr3

ati 7870 xt 2gb

yenisi ;

ryzen 3 3100

msi b450m pro m2 max

2x8 ddr4 3000mhz

rampage kasa

sorunsuz kullandığım kasamı söktüm, yeni kurduğum kasayı taktım. anakarta güç geliyor. yani ışıklar yanıyor, fanlar çalışıyor. ama ekrana görüntü gelmiyor. ve anakartın üzerindeki ez debug ledlerden cpu olanı yanıyor.

önce işlemci, anakart ve gpu yu bilgisayarcıya götürdüm, çalıştı. sonra komple kasayı götürdüm bir daha uğraşmamak için. sorunsuzca kurdu sistemi. ama eve getirdim aynı sorun devam ediyor. yine götürdüm ve kasayı takıp tuşa bastığında sistem açıldı!

monitör ve psu kabloları değiştirdim, psu yu direkt prize taktım bana mısın demedi.

bugün kasayı bilgisayarcıdan alırken bugün de olmazsa psu değişiriz dedi. bakalım yarın başka psu ile deneyeceğim. olmazsa anakartı servise göndermeyi düşünüyorum. çünkü benim anakart ile aynı sorunu yaşayan çok kişi varmış araştırdığımda.

ama çıldırmamak elde değil!

• ben sorunumu psu değiştirerek çözebildim...
    bilgisayarcıda çalışıp evde çalışmayınca aklıma gelmişti ama umursamamıştım. anakarttan şüphelendim ama sağolsun bilgisayarcı denemem için 600w zalman psu verdi ve sorun çözüldü! gerçi benim psu da ocz 600w ama eskimiş demek.
  • Sene 2021 ayni sorunu yaşıyorum.
    Çözüm var mı? Herkes evinden taşındı mi? Ev fiyatlari bu yüzden mi yükseliyor? Hahahahhaha

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkes yılını yazarak konuya girmiş ben de modaya uyayım yıl 2022 Şubat ayı benim bilgisayara elektrik gelmemeye başladı saçma bir arama olduğunu daha önce böyle bir sıkıntıyı kimsenin yaşamamış olduğunu düşünerek google'a bilgisayarım evde çalışmıyor yazdım. Arama motoru beni bu sayfaya yönlendirdi dediğim gibi evde derin dondurucu buzdolabı çamaşır bulaşık makinesı televizyon ve diğer elektrikli ev aletlerinin tamamı sorunsuz çalışıyor ama masaüstü bilgisayara 1 haftadır elektrik gelmiyor deli gibi elime kasayı ve psu kablosunu aldım evdeki bütün prizlerde denedim üst kattaki komşunun evinde denedim olmadı olmuyor yani bilgisayar açılmıyor kasayı bilgisayarcıya tamire gönderdim bilgisayarcı abi senin pc de hiç bir sıkıntı yok canavar gibi çalışıyor dedi kasayı aldım hatta vatan bilgisayardan bir de sıfır PSU kablosu aldım eve getirdim ama kasa evde çalışmıyor Allah rızası için bir yardımcı olun kafayı yemek üzereyim...

• 11.02.22 ewet yaklaşık 1 aydır benzer sorunla debeleşiyoruz çözüm buldugum yok :) denemeler devam ediyor arkadaşlar gülüyorum ama huzurumu kaçırdı bilgisayar evde çalışmıyor iş yerim bilgisayar teknik servisyle aynı iş mekezinde bilgisayarcı çıldırmıs turumda :D sürekli parçalar deniyoruz denenmiş ama faydalı olabilecek denemeye karar verdıgım işlem ups alıp denemek bilgisayar aynı mah. hiç bir ewde çalışmadı komsularım ve akrabalarımda denedım semtte baska bır mah. ( internet kafe , parça aldıgım elektirikçi ) çalıştı :) 2 senedir aynı prizde kulladım ne sebep oldu bilmiyorum ama mah. gelen elektirikte bir sorun oldugunu düşünmekten başka bir alternatifim yok şuan çözüm bulursam paylaşacagım deniyorum aklınıza gelen herseyi kablo power suply sımdılık benzer sorunu olan arkadaslar değiştirmesin ben yandım siz yanmayın :D cvp bekleyin :D önerisi olan varsa acıgım :D ewden taşınmak dısında hahaha

• Merhaba;

Sorunların geneli elektrik şebekesi.

Ülkemizde şehir şebekesi 220Volt, 50Hz ve sinüs eğrisi şeklinde dalgalıdır. Bu üç özellikten birinin (eksik, fazla, bozuk vb.) normalden farklı olması bazı elektrikli cihazların çalışmasını olumsuz etkilemektedir.

• Aynı ortamdaki bazı cihazların çalışması veya çalışmaması bu cihazların hassasiyetindendir.

• Çağırdığınız elektrikçi sadece şebeke voltajını ölçüp herşeyin normal olduğunu söyleyebilir. True-RMS özellikli Multimetre ve Osiloskop ile yapılacak ölçümler sorunun doğru tespitinde yardımcı olacaktır.

Kontrolkalemci arkadaşlar konuyu çok daha ayrıntılı anlatabilirler :)

Kolay gelsin.

• +1 SORUNDAN ÇOK ÇÖZÜM ODAKLI OLABİLMEK İÇİN BİR MÜŞTERİMDEN UPS ALIP AKSAM DENEYECEGIM KESİNLİKLE @cemcakmak YANITINA KATILIYORUM AKSAM DENEYİP CEVAP YAZIP GELİŞMELERİ AKTARACAGIM BİR ÖNCEKİ YAZIMI HATIRLATIP KESİNLİKLE AYNI SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLAR POWER ANAKART RAM KABLO GİBİ MADDİ DEĞER TAŞIYAN PARÇALARI DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE CEVABI BEKLESİNLER.

• Merhaba;

UPS ile test te doğru sonuç vermeyebilir! UPS giriş voltajını algılayıp direk şebekeyi çıkış olarak verebilir. Yani 50Hz veya sinüs dalgasını kontrol etmeyebilir. UPS Tam şarjlı olduğunda şebekeden ayırıp deneyebilirsiniz. Bu şekilde çalışması gerek.... ancak sorunu tam tespit edemessiniz değim gibi yetkin cihazlar ile ölçüm yapılmalı....

Kolay gelsin.

• HERKEZE İYİ AKŞAMLAR ÖZELLİKLE ( ups şarj ettikten sonra şebekeden ayırıp deneyebilirsin ) önerisi için @cemcakmak teşekkür ediyorum yaklaşık 1 aydır ewde çalışmayıp teknik serviste çalışan bilgisayar için nasıl bir ups yada yüksek gerilim önleyici prizden önce bir sürü ithimal düşünüp denedim kendimede kızıyorum bu arada bilgisayarın kasasını toprakta yuvarlamak dahil olmak üzere :) power suplyden tutunda anakarta kadar yaptıgım değışikler her neyse kötü günlerin geride kaldıgını düşünerek @cemcakmak önerisindeki gibi bir süre ups cihazını sarj ettikten sonra güç fişini prizden çekip bilgisayarın power tuşuna besmelelerle dualarla bastım ve kasadaki ledlerin fanların yine eskisi gibi döndügünü görmek gözlerimde bir kaç damla yaşa neden oluyorduki napıyorum ben dedim şaka bir yana bilgisayar şuan çalışıyor önce yazmak istedim bir kaç gün daha kullanıp merak edenlere bilgi aktaracagım şimdilik hepımıze geçmiş olsun :) iyi aksamalar

• Günaydın arkdaşlar yine hüsran ile uyandıgımız bir gündeyiz :) bilgisayar yine çalışmıyor regülatörmü alsam anakartmı değiştirsem ne yapsam bilemedim şuan işteyim ewe gidince tekrar deneyecegim acaba kulaklık mause klavye herhangı bırı statik oluşturmus olabilirmi gece boyunca diye kafamda deli sorular

• ewet arkdaslar yaklaşık 2 saatlik sok parçala test et çalıştır masaisinden sonra sizlerleyim pc ups e basglı olmasına ragman yine elektirk yoktu uzay mod testlerden sonra her parçayı çalıştıktan sonra kasaya montajladıgım bilgisayı yıne önceden sarj ettigim ups e bagladım bilgisayar acıldıktan sonra ups i şebekeye ( duvardaki priz ) taktım suan sorunsun çalıyorum bu arada istanbulda yaşıyorum bölgeye bedaş bakıyor teknik servis istedim ölçüm için ayrıca bilgisayımda daha önce onardıgım bir kulaklıgım vardı kullanmıyorum suan bilgisarı aç kapa yapıyorum sorun yok ama yıne aksamdan sabaha neler olacak bilemiyorum kendi sorunumu çözümlerken detay vermek istiyorum kı gelecekte aynı sorunu yaşan olursa benzer adımları uygulaya bilsin herkeze iyi hafta sonları ...

• Aynı sorunu bende yaşıyorum, sistem yükseltmek için eski x58 sistemi söktüm yeni anakart ve işlemciyi test etmek için kasaya takmadan bağlantılarını yaptım start verdim ses yok PSU yu yeşil siyah kablodan kontak yaptım fanlar çalışıyor, çıkan eski x58 anakarti taktım yine aynı ses yok. Anakartlari ve PSU yu alıp tamirciye gittim PSU yu taktı anakartlara bağladı hepsi çalışıyor. Eve getirdim bağladım yine çalışmıyor kablosunu değiştirdim yine yok, evdeki bütün prizleri denedim yok. Geçen hafta aynı sorun bulaşık makinasında olmuştu su devirdayim motoru dönüyordu sıkışmış gibi inliyordu söktüm motor gayret rahat dönüyordu tekrar topladım makinayı denedim olmadı bıraktım öyle 2 gün sonra kendi kendine düzeldi. Tahminimce evin elektrik şebekesi yeterli güç alamıyor 2 gün bekleyeceğim kesin dağıtım şirketinin bir hilesi bu

• BEKLEYEN MERAK EDEN VARSA DIYE YAZIYORUM ELEKTIRIKCI CAGIRDIM KONTROL ETTI HIC BIR PROBLEM OLMADIGINI SOYLEDI BU ARADA BILGISAYAR DONEM DONEM ACILIYOR KAPATINCA YINE ACILMIYOR

• 100 puanlık uzmanlık sorusu bilgisayar yıne 3 gundur calısmıyordu ofıse getırdım power tusuna basar basmaz acıldı bılgısayar odası acıksası soguk bu neden olur mu girişi söyle yapıyım sımdı bılgısayarı hıc kapatmadan tum gun ofıste calıstıyorum bır sorun varmı kontrol edıyorum eve goturup fıse taktıgımda calısıyor yenıden baslattıgmda calısıyor ama gece kapatıp sabah actıgımda yanı uzun sure kapalı kaldıgında acılmıyor :D yakından manzarayı bahane edecek gıbı gelıyor :D saka bır yana soguk ortam yada nem neden oluyor olabılırmı ?

•  Bilgisayar evimde çalışmıyor, başka yerde çalışıyor!

Bu arada işte o meşhut bilgisayar :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.