Şimdi Ara

[BİLGİLENDİRME]SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.379
Cevap
55
Favori
77.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ozaman 30Tl yi geçmiycek bi wax onerebilirmisiniz? Mat olması tercihim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Ramsey di sanirim bu.Bu saca hem volume hem de sert tutuslu bir clay wax tarzi sey lazim.Alabilirseniz yurtdisindan hdf claymation,by vilain dynamite clay alin derim.Turkiye' de pek kaliteli denilecek urun yok acikcasi.Yilbasina denk geldigi icin ayrica kargolar ucretsizdi sanirim.

Evet hocam Ramsey. Buna yakın bi saç kesimi yaptırdım bugün, Türk markalardan alınabilecek birşey yok mu By vilain dynamite clay biraz tuzlu geldi aslında

• Synster S kullanıcısına yanıt
    davines strong olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • faydalı bir başlık olmuş teşekkürler.saç konusundaki bilginize hayran kaldım. iu tarz saç modellerinin yapımı zpr mudur ,hangi ürünleri kullanmak gerekir,bilgilendirirsen sevinirim.saç tipim ince telli ve yumuşak bu arada.
     [BİLGİLENDİRME]SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER [BİLGİLENDİRME]SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER

• mnh M kullanıcısına yanıt
    Hocam kesim onemli.Kesimi dogru olmazsa hicbir saci yapamazsiniz.Mesela Francisco'nun sacinin yanlari geriye taranmis ust taraf quiff yapilmis.Tabi normalde geriye dogru taradiginizda arka tarafta bir bolluk olusur bunu berberinize soylerseniz halledebilir.Ayrica saca doku kazandirmasi icin bazi kesim teknikleri kullanilmis.Bunu uzman bir yerde yaptirmaniz gerekebilir.İlk resimdeki arkadasin saci ise podyumluk,cekimlik sac uzun sure bir sacin o sekilde kalacagini dusunmuyorum.Ama yine de soyleyeyim.Sol tarafi side part yapmis ve sol alt kismi geriye dogru taramis on tarafta ise baya bir volume var bu da sacini cikis yonunun tersine taradigini gosterir.Urun olaraksa saglam tutuslu bir sprey ve volume verici bir wax olabilir.İlk resimdeki sac icin quicksand ve claymation cuk oturur diye dusunuyorum.Francisco'nun saci icinse sponge wax gider diye dusunuyorum.Cunku sponge wax dogal bir matlik veriyor (toni&guy matte putty kadar degil tabi) ayni zamanda 5 uzerinden 4.7 lik bir tutusa sahip ama eriyen bir yapisi var yani sacinizi gun boyu istediginiz gibi sekillendirebilirsiniz.Ek olarak en kolay uygulanan urunlerden birisi.Claymation ve quicksand te bu biraz daha zor.Uygulanmasi hem biraz daha zor hem butun gun oynanmiyor.Francisco'nun sacini ayrica kopuklede yapabilirsiniz.Hatta her ikisinide kopukle yapabilirsiniz.İlk resim icin kopuk kullandiktan sonra birde volume verici beyaz toz seklindeki urunler var onlardan kullanmak gerekiyor son olarak spreyle guzelce sacin sekli dondurulmali.Francisco icinse kopugu surun (tabi nemli saca ne islak ne kuru) fonunuzu tarakla guzelce cekin yanlara geriye tarin.Spreyi hafifce elinize sıkıp yanlara ve sacin onune hafifce surun daha sonra tum saca sprey sıkın.

• Aslında saçı kuruttuktan sonra toni&guy'ın sarı bir köpüğü var onunla francisco'nun şeklini verebiliyorum ama gün içinde bozuluyor.spreyle sabitleştirmeyi deneyeyim bir de.cevap için teşekkürler..
  • İnternette wax araştırırken bu konuyu budum şansıma güncelmiş
    Hocam sizin meslek ne bu arada ? :)
    Ben saçımla fazla uğraşmadan ön tarafını yukarıya doğru kaldırıyorum. Saçımla sürekli oynarım yukarıya doğru atarım bana doğal bir görünüm verebilecek, saçımı uzun süre sağlam tutabilecek ve Watson gibi yerlerde rahat bulunabilecek bir wax önerebilir misiniz ? Tony&Guyun mat bir waxını düşünüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

hocam yanlar makasla kisaltilmis yani tam net uzunluk soyleyemem ama ya 2 ya da 3 cm var yanlar ve geriye taranmis, ust taraf bir 8-9 cm var buna side part deniliyor ama kendisi birazcik degistirmis yanlarin geriye taranmasi gibi ve saca pomade surmus toni&guy pomade veyahut hanz de fuko modify pomade gibi urunler sayilabilir kolayca evde yapabilirsin fon cekerken mutlaka orta sicaklik olsun

Eyvallah cevap için aynı şekli az buçuk yapabiliyorum ama pomade dediğiniz üründen tedarik edip bir de öyle deneyim :) Bir de fon suyu dediğiniz ürün nedir çünkü ben her gün saçımı yıkamadan asla dışarı cikmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Biperva_ -- 24 Aralık 2014; 22:08:17 >
  • isi koruyucu diyorsaniz gereklidir cunku fon cekeren saciniz isiya maruz kaliyor ve sacin dokulmesine vb neden oluyor tabi hergun fon cekiyorsaniz

• Markus Schulz kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam önerinizle hemen bir Toni&Guy pomade ürünü sipariş verdim. Saç kesimi mi berberim sağolsun özel ilgilenip kesiyor ama nedense bir türlü o şekli yakalayamıyorum. Belki bu ürünle birlikte becerebileceğim
  • s.a beyler sonunda guncel bir yer buldum :D Ben 2-3 yıldır axe spiked up look kullanıyordum anca izmire taşınınca hıç bir yerde bulamadım bu wax benzer başka bir wax onerir msinii saçım usttu 9 -13 cm cıvari çok tarz bişey assdgadg:D tutuşu axe gibi olmali yardımci olursanız sevinirim :)
  • 35 EMRE kullanıcısına yanıt
    axe urunlerini hic denemedim bir fikrim yok acikcasi belki amazondan alabilirsin yurtdisinda lynx diye satiliyordu sanirim

• peki kardşm bana SpongeWax önere bilir misin kolaylıkla bulabilecegim
    SpongeWax, HDF nin kendi urunune verdigi isim sanirim sert tutus istiyorsunuz, clay wax lara bakabilirsiniz

Axe bikac ay once merak ettim sordum Türkiye'de üretimden kalkmış

• Markus Schulz kullanıcısına yanıt
    Francisco loreal txt kullaniyor çok merak ettiğim yeni çıkan Türkiye'ye ye gelmesi 2 yıl surebilecek ürünler tahminim

• ben bu yaz antalya dan 4 tane axe wax lardında aldım eger piyasada kalktıysa sıkıntı kardşm bana marka önerirseniz HDF VEYA BY VİLAİN BENZER BENİM İÇİN DDAHA İYİ OLUR :D
    piyasadan kalkmamistir ama hic almadim bilmiyorum kozmetikcilerde vardir axe eger oneri istiyorsan hanz de fuko claymation veyahut by vilain dynamite clay alabilirsin ikiside sert tutusludur

• önerilerin için saol bulmazsam waxları deneye deneyeuygun olanı bulcaz galiba :) hadi ii geceler
  • Hocam bi cevap vereydiniz iyiydi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.