Şimdi Ara

Bildiğiniz sağlam bir diyet var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

askere giderken 78 kilo olarak gittim ancak 96 olarak geri döndüm ve şu anda 106 kilo civarındayım. Askerdeyken Koska sağolsun çılgın bir tahin pekmez yapmış 4 öğün onu yerdim tabi yanında da ister istemez 1 e yakın ekmek yeniyor. Diğer yediğim yemeklerin yanındaki ekmekleri de sayarsanız günlük 4 ekmek rahat yiyordum ve akşam gazinoda yenen cips kola kek dondurma vs. de cabası

Hep şekerli şeylere yöneliyordum, askerden gelince doktora gittim şeker hastalığım varmış ne yersem yeyim ne kadar yersem yeyim iki saat sonra midem kazınıyordu, meğersem şekerim düşüyormuş ve ben ciddi manada açlık hissediyormuşum. Doktor diyetisyene git dedi, diyetisyen ücretleri de malumunuz ciddi seviyelerde geziyor veremeyeceğimden değil fakat ilk başta kendim bir diyetin içine girmek istiyorum.

Daha önce denediğiniz, başarılı olduğunuz bir haftada bir kaç kilodan fazlasını verdiren bir diyet bilgisi olan varsa acil bekliyorum

• oyle diyet listelerine ihtiyacin yok ekmegi kes 2 tabak yiyosan ilk hafta 1 tabaga dusur az az ye ama her ogun ye yaninda sporda sart en azindan 30 dk tempolu yuruyus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekmeği tam olarak kesemedim eski alışkanlıklar bırakılmıyor öyle hemen ama deniyorum, spor olarak da haftanın üç günü 15 dk koşu+ağırlık+yüzme şeklinde 2 saat civarı spor yapıyorum
  • Spor şart tek diyetle olmaz.
    geçen sene sabah kibrit kutusu peynir+süt.bazen sadece elma yerdim sabahları.
    akşamları biraz salata+yoğurt yerdim.akşam yemeğinden önce 1 saat kadar koşardım.
    çok yoruyor insanı

• bu lanet kiloyu alması kolay yerken güzel ama verene kadar göbeğimiz çatlayacak
  • Ölüm diyeti yapma da, ayda 4 kg civarı verdiren spor destekli standart diyetleri uygulasan yeter. Bende askerden dönünce bariz kilo aldım.

• Günlük 30 dk koşu makarna vb yok cips kola abur çubur unut ekmek kepek ayda tam buğday yemeklerin sebze yada protein olsun porsiyon 1 tabak.salata yoğurt mutlaka ye bu arada en az öğünü akşam ye akşam 8 den sonra yemek içmek yok en fazla bir porsiyon meyve.öğün aralarında biraz meyve yada azıcık kuruyemiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölüm diyeti yapma da, ayda 4 kg civarı verdiren spor destekli standart diyetleri uygulasan yeter. Bende askerden dönünce bariz kilo aldım.

• tamamdır, bugünden itibaren hamurla yapılan ne varsa yemeyi bırakıyorum, çikolata, cips, çerez de ve kola da yok.

Salata,meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye çalışacağım. Arada sırada da protein bakımından et yenir tabi ki
  • Diyetisyene hiç gittiniz mi? 50-100 tl tutar özel hastanelerde.
    Diyetisyenden önceki kontroller drğil mi asıl geçiren adama, onları da halletmişsiniz.

• diyetisyenden önceki kontroller çok fazla tutmadı özel hastaneye gitmeme rağmen kan tetkikleri, şeker ölçümleri, muayene ve ilaç masrafları 100 lirayı geçmedi ama şöyle bir mantık var benim kafamda ekmeği, çerezi, kolayı, tuzu ve şekeri azaltmam gerektiğini ben de biliyorum fakat şimdilik uygulayamıyorum, kendim bildiğim halde yapamıyorsam doktoru neden dinleyeyim şeklinde düşünüp; gitmiyorum...
  • İnternette başkasından diyet formülü istemek hem yanlış hem de tehlikeli bir yöntemdir. Zira herkesin bünyesi farklı ve bazı testler sonucu kişinin değerlerine göre bir diyet formülü yazılır. O yüzden bir diyetisyene gitmek en doğru yöntem olacaktır.
  • mecburen diyetisyen diyorsunuz yani
  • kardeş şeker hastasıyım demiyor musun ? o zaman diyetisyene gidiceksin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.