Şimdi Ara

Bıkmadınız mı artık? Daha ne olması gerek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
4.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende kılımı kıpırdatmam otururum evde. 70 yaşındaki adamdan medet umanlar utansın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha ne mı olsun bekle gor :D

• Şu an ülkenin en büyük sorunu hayat pahalılığı, her şeyin fiyatı 3-4 kat arttı, "tünelin ucu göründü elhamdülillah" diye milleti kandırmaya devam ediyorlar.

• İşte bende bunu diyorum. Bize genç dinamik vizyoner lider lazım. 20 senedir ayni isimleri görmekten bıktım.

Şimdi mesela Suriyelileri gondericez diyorlar ama nasıl demiyorlar. Göndermekle gitmez bunlar gidecekleri yerin savaştan arınmış olması lazım yoksa gönderirsin yine sınıra dayanırlar o zaman ne olacak vuracaklar mı hepsini?

Akdeniz'de nasıl çözüm yapacaklar birşey dedikleri yok,

Akplilerin dış siyasette yaptıklarını nasıl düzeltecekler belli değil.

Şuan da tek yapacağız dedikleri şey parlamenter sisteme dönücez ama onuda beceremeyecekler bu kadar çok ortaklı hükümet kurunca hiçbir şey güllük gülistan olmayacak başkanlık sistemine devam edecekler her türlü. Halka net çözümler sunup bazı şeyleri de garanti etmeleri lazım ki %40 oy alan akpyi de hezimete uğratsınlar.

• Novagate N kullanıcısına yanıt

Fiyatlar düşmeyecek gibi ama. Sadece yerinde sayacak. Şimdi neyse o zamanda aynısı olacak. Hatrı sayılır miktarda turist gelirse ülkeye gene birileri çok zsngin olur bizim halkta kırıntıları toplar birazcık sonra aynı yola devam derler.

• BiletlerBiletxD kullanıcısına yanıt

Aynen hocam. Bu böyle giderse 40 sene önce olan Kürt sorununun aynısını yaşayacağız bu suriyeliler ile.

Şaka gibi savunuyorlar ya.

• furerg kullanıcısına yanıt

Hocam bir kesim var ki bu tarz eylem yapanlara terörist gözü ile bakıyorlar. Artık bu öyle bir raddeye geldiki hakkını arayan işçiye bile bu muameleyi yapıyorlar. O facebook yorumlarını vs bir görseniz.

Hoşnutsuz kesim ise korkuyor bunlardan. Bir kesimde bunlara diyorki yok koz vermeyin falan fistan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirzant -- 21 Şubat 2022; 21:20:8 >
  • Türk milleti zekiydi eskiden. Bu olanların yarısı Fransa da Rusya da falan olsa gider o iktidarın sarayını başına yıkarladı ama bizim orta gelir ve üstü halk bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda takılınca bu olanları tabii ki hak ettik

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bıkmadılar. Bir yanlışını görmediği, "gılışdar aday olursa oyunu koalisyona vermem” diyorlar. Gidip akpye vermeye devam etsinler. oh yeah

• Arkadaş herhalde gidin CHP'ye oy verin diyor ne alakaysa, yani enflasyon yüksekse bunun CHP ile ilgisi nedir o mu düzeltecek yardımcısı eski IMF memuru düşünün yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşam markette soda alayım dedim 6'lı soda 18tl yazıyordu vazgeçtim.

Oyumu reise atacağım çünkü bu yetmez ama evetçi güruh açlıktan ölmedikçe içim rahat etmeyecek.

• Yol yabtı diyenlere gelsin, dubai 85-16

Bıkmadınız mı artık? Daha ne olması gerek?
    Bıkmadınız mı artık? Daha ne olması gerek?

• Bıktık. ama benim elimden gelen bir şey yok, kendimi kontrolden başka. A partisi gidip B partisi gelse tüüüm bu zamlar geri inmeyecek. A'nın yaptıklarının benzerlerini B de yapacak.

Sorunun, aslında vatandaşların kendilerinde olduğu kanaatine vardım.

Daha geçen ay öğrendiğim 3 basit örnek vereceğim, devleti sıradan bir vatandaşın nasıl sömürdüğüne örnek: (Bu sıradan vatandaş bunu yaparsa, vatandaş olup koltuğa oturan neler yapmaz anlamında bu örneğim)

--//--

Benim çocuk yatılı okuyor, lisenin devlet yurdu. Yurda kayıt sırasında devletin biz velilere sağladığı bir imkan var : Gelirin asgari ücret civarında ise, çocuğun okulda parasız kalıyor bir üstüne devletten ufak bir harçlık alıyor. Evrakları aldım baktım okudum, benim gelirim asgari ücretin üzerinde. Serbest çalışan biriyim. Fakat bizim çocuğun 2 oda arkadaşının velileri benden daha zenginler ve devletin yurdunda bedava kalıyorlar! Devlet istese gelir durumlarından bunu çözer, Abd'de yada İngiltere'de olsa bu veliler hapis cezası bile alırlar ama burası Türkiye. Ben bu ülkeyi sevdiğimden, devletin hazinesinde gözüm yok.

2.bir örnek: tanıdığım bir arkadaşım var, babadan kalma büyük bir arazisi ve araziden güzel geliri var, bu arkadaş, çocuğunu bursluluk sınavı için özel ders alıdırıyor. Bursluluk sınavı be!! Giriş şartlarında bile gelir durumunun çok iyi olmaması gereken bir sınav. Ama serbest çalışan insanlar, isterlerse muhtardan aldıkları bir kağıda istedikleri gelirleri yazabiliyorlar.

bu örnekler çok güzel kardeşim.

O yüzden, bu halkın çoğundan çok bişey beklemeyin derim. bu benim düşüncem. Ben doğrudan şaşmayayım diye bakıyorum sadece...

özet bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_ahmet -- 22 Şubat 2022; 12:38:4 >

• Keyif çayı içip keyif alalım derim ben.

• Senin gibi düşünen en az %60 olması gerek

• Bak bu secimde de AKP yi sandiga gommezse bu halk, Turkiye batar batsin da zaten. Batsin ki baska bisey ciksin ortaya.

Ben artik bir secim daha kazanmayacaklarini dusunuyorum.

• Novagate N kullanıcısına yanıt

Çok iyimsersin. Bütün bu saçma kur koruma muhabbetlerine rağmen hükumet her ay yüksek faizle tefecilerden borç alıp 5 10 milyar dolar satıyor ki dolar 14 tl yi geçmesin.

geleceğimiz o kadar karanlık ki. Anlatamam dolar 100 tlyi bile bulacaktir 2 3 seneye

• bunlar daha iyi günler anı yaşamaya bak.

• son 20 yıl AKP iktidarı Türk milletinin gerçek iç yüzünü gösterdi tüm dünyaya.

tüm bu sürü Türk ise ben değilim...

ya gençlik gerçek değerlerine, Atatürk'e ve Cumhuriyete sarılıp AKP ve türevlerini bu ülkeden defedecek.

ya da bu ülke yok olup gidecek...demedi demeyin...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.