Şimdi Ara

bi biosdan boot edemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
53
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaslar birturlu boot proity kismini ayarlayamiyorum boot kisminda windows bilmem ne ve network adaptorleri gozukuyor

biosta ne advanced kismi var ne baska birsey var hayatimda bukadar kapali anakart gormedim ben bunu nasil formatlayacam boot secure olayi var onuda kapattim kendim baska bir isletim sistemi kuracagimdan dolayi cok tesekkurederimnsimdiden

edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 8 Şubat 2017; 15:53:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• laptobun modeli ney ve içindeki işletim sistemi ney siz ne kurmak istiyosunuz.
  • Legacy boot açıkmı onu kontrol et bi bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal___61

laptobun modeli ney ve içindeki işletim sistemi ney siz ne kurmak istiyosunuz.

hocam medion diye bir markanin akoya modeli almanyanin bim mali linux yada hackintos kurmayi planliyorum veya win10 pc cok yavas firmst stmam gerekiyor ama boot kismi resimlerdeki gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: BeratNalbantoglu

Legacy boot açıkmı onu kontrol et bi bakalım

hocam sadece secure biot ayarlaniyor onun disinda hicbir ayar yapilmasina izin verilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: loses

quote:

Orijinalden alıntı: jackal___61

laptobun modeli ney ve içindeki işletim sistemi ney siz ne kurmak istiyosunuz.

hocam medion diye bir markanin akoya modeli almanyanin bim mali linux yada hackintos kurmayi planliyorum veya win10 pc cok yavas firmst stmam gerekiyor ama boot kismi resimlerdeki gibi

usb diskini uefi olarak hazırlarsan bu ekranda görünecektir.
    windows 10 uefi olarak usb ye kurma diye arat bulursun
  • Bilgisayara henüz format atmadıysanız windows üzerinden hangi marka ve model bir anakartınız var onu öğrenebilirseniz güzel olur. Neticede ne ile uğraştığımızı bilemezsek size pek yardımımız olmaz. Söylediklerimiz sadece farazi olarak kalır. Çok çeşit ve model anakart ve kendilerine göre özelleştirilmiş biosları olduğu için, biz size şunu yapın dediğimizde o işlemi yapmak için gireceğiniz bir bios ayar sekmesi olmayabilir yada farklı isimlerde bir sekme de olabilir. Bilgisayarınız leptop ise anakart ismini bulamıyorsanız bilgisayarınızın marka ve model numarasını eksiksiz olarak yazarsanız, bilgisayarınızın özelliklerini öğrenme imkanımız olur.

Bunca yıldır bilgisayarlar ile uğraşırım, elimden baya bir bilgisayar geçmiştir. O tarz kapalı bir biosa sahip bir bilgisayar görmedim. Windows 8.1 ve windows 10 yüzünden bios'a girmek zorlaşsada yine de biosa girip dediğiniz sekmeleri olmayan bir bios görmedim. Çok çok eski bir bios sürümü mü acaba? Ya da bazı bioslarda bir genel bir ekran olur durum bilgisi vs... ve bir de ikinci bir ekranı olur detaylı ayarlar yapabileceğiniz bir yer. İkinci ekrana da bir takım seçenekler ile geçiş yapabiliyorsunuz. Sizinkisinin de öyle bir şey olma ihtimali var.

Şimdilik kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.