Şimdi Ara

Beyler spora başlayalı 2. ayım split mi full body mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sporda 2. ayım olacak ilk ay karışık gittim bu aydan itibaren iyi bir program yapayım diyorum.Sizce split şeklinde mi çalışıyım yoksa full body mi gitmeliyim ? hacim kazanmam lazım kilom yeterince iyi değil ne önerirsiniz

• Bir gun arayla full body.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Full body çalışmalar çok uzun sürüyor be hocam. 2 saatten erken çıkamıyom gym'den.
  • 2 aylıksınız ve full body'mi düşünüyorsunuz 1-2 senelik insanlar bile full body'de recovery sıkıntısı çekeceğini düşünebildiği için yaklaşmıyor full body'ye.İlk başlarda gidin göğüs- ön kol , omuz -arka kol, sırt -bacak çalışın ya da direk split'den de başlayabilirsiniz ama full body yeni başlamış insan için zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mcuk

2 aylıksınız ve full body'mi düşünüyorsunuz 1-2 senelik insanlar bile full body'de recovery sıkıntısı çekeceğini düşünebildiği için yaklaşmıyor full body'ye.İlk başlarda gidin göğüs- ön kol , omuz -arka kol, sırt -bacak çalışın ya da direk split'den de başlayabilirsiniz ama full body yeni başlamış insan için zor.

: (

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2 aylıksınız ve full body'mi düşünüyorsunuz 1-2 senelik insanlar bile full body'de recovery sıkıntısı çekeceğini düşünebildiği için yaklaşmıyor full body'ye.İlk başlarda gidin göğüs- ön kol , omuz -arka kol, sırt -bacak çalışın ya da direk split'den de başlayabilirsiniz ama full body yeni başlamış insan için zor.

Ne sacmaliyon sen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz Karaeski

quote:

Ne sacmaliyon sen

Sen anlat seni dinleyelim
  • Mcuk kullanıcısına yanıt
    Yeni başlayana full body verilir split önerilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stay With Me

Yeni başlayana full body verilir split önerilmez.

Full body programi vucudu tepeden tirnaga calistiran deadlift gibi agir hareketler iceren programlar toplam 7-8 hareket icerir ve haftada 3 gün gider kisi yeni baslayan adam icin bunlar cok agir olabilir he full bodyden kasit gogus kol omuz kol sirt bacak ise zaten bende onu yapsin diyorum

kardeşim full body den kasıt tüm kaslari o gün çalıştırmak bunu ister Deadlift le yaparsın ister leg Presle yada lungle neden bana full body programı nasıl olur açıklaması yapma gereği duydun anlamadım. air squat varken boş barbell Deadlift varken bir sıkıntı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stay With Me

kardeşim full body den kasıt tüm kaslari o gün çalıştırmak bunu ister Deadlift le yaparsın ister leg Presle yada lungle neden bana full body programı nasıl olur açıklaması yapma gereği duydun anlamadım. air squat varken boş barbell Deadlift varken bir sıkıntı olmaz.

İyide bütün dünyada full body calistiktan sonra vucudun recovery yapamamasi gibi bir durum oldugunu soylerler ben 1.5 senedir gidiyorum ve hala split yapiyorum yani illa yeni baslayan fb girecek diye bir sey mi var onu anlamadim

Yazık olmuş 1,5 seneye ;(

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertmertmertx

Yazık olmuş 1,5 seneye ;(

Cevremdeki tepkiler öyle degil

full body 7-8 hareket içermez.

Edit: Düzgün bir full body programı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Sovereign -- 19 Şubat 2016; 10:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbomanlet

full body 7-8 hareket içermez.

Edit: Düzgün bir full body programı.

Kac hareket icerir

Evet genel olarak yeni başlayanlara full body tavsiye edilir 6 hareket yeterli olur yeni başlayan ağırlıklara ve hareketlere alışmasi için verilir.

3-5 hareket içerir, olsun olsun 6 hareket içerir.
  • Full body

Squad
    Bench
    OHP
    Pullup/chinup
    triceps/biceps
    karın

Oldu bitti işte.

split kadar gereksiz bir antreman sistemi yok normal sporcular için
    illa bir split oalcaksa upper lower veya push pıll legs olabilir.
  • Patience kullanıcısına yanıt
    Ben de sizin gibi düşünüyordum ama split de güzel vuruyor hocam kasa 1 hafta recovery isteyecek kadar iyi çalışmak lazım sadece ben 2 sene full body 2.5 sene upper lower yaptım bi 2 aydır split giriyorum ve harbiden 4 gün boyunca kasta yanma kalıyor sonraki 2 günde de minimal yapılanma oluyor desek ? Ama tabi belli bir seviyeye gelmek lazım önce.

• Ben split diyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.