Şimdi Ara

Beyin göçü yapmak isteyenler klübü kurdum, gelin [Tartışma Yasak]] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
14
Favori
8.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben ülkeden gitmeye sıcak bakmıyorum. Türkiye için çalışmak daha güzel olmalı. Elbette haklı oldugunuz kısım var ama düşüncem bu yönde
  • Şu iskandinav ülkerinin vizesine başvursam, asgari ücrete çalışıcam hiçbir zararım olmaz, kendi halimde takılıcam desem vize verirler mi ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekle beni

• Aşırı donanımlı olsan , o adamlar seni bulur. AB yasalarına göre öncelikle kendi ülkesinden daha sonra AB üyelerinden o da olmuyorsa Türkiye gibi 3'üncü dünya ülkelerinden işçi alıyorlar.
  • yaz beni kanka.

takipteyim.
  • Gidemiyorum lanet olası yerden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemi kaldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hava yolları açılır açılmaz Endonezya ya kaçıyorum. Anca ailemi görmeye falan gelirim. Asya buradan kötü diyenler lütfen gelmesin ve öyle bilmeye devam etsin :)
  • Hangi ulke lan? yil artik 2005 degil. ustu cizildi coktan!

• ben zaten yurtdışındayım,gün gelir burda işim biterse,burdan amerika kassam mı acaba diyorum ama orası da vergi cenneti ve kolay değil pasaport almak.

ingiltereyi araştırdım aşırı zorluyolar.çok yıpratıcı bir süreç olduğunu en kör göz bile görür. kanada da hem uzak hem soğuk hemde orası da vatandaşlık alana kadar uğraştırır.

tekrar yurtdışı bana çok zor geliyor. şuan tr den bulunduğum yerin uçuş mesafesi 5 saat. amerika ise 10saat.nasıl çekilir o yol ve uçak biletlerinin kol böreği dolar oluşu kafamı karıştırıyor.amerikadaki sağlık giderleri ve kendi evinin yıllık vergisinin ortalama 10bin dolar oluşu.. daha sayayım mı

dostum inan bana, bir libya katarda daha değerlisin. maaşını anlaşır hesap makinesiyle hesabını yapar gidersin. eğer biyere gideyim orda iş arıyım dersen asgari ücretin bi tık üstü paraya yıllarını feda edersin. çok kolay değil yani. işin sonunda güzel bir drama filmi şeklinde hayatın olur. bu abinde mühendis bak benim yurtdışı 10yılı devirdi. ben çok tipleme gördüm.sakın ola libya katar gibi ülkeleri küçümseme oraların sana daha iyi birikim sunma ihtimali olabilir. körü körüne rotayı amerikaya dönderme yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakaji -- 24 Mayıs 2020; 20:41:51 >

• çerkes89 Ç kullanıcısına yanıt
    fesapşı sıgoş. ülkeden gitmek falan ne diyorsun birader haynape.

• İnşaat muhendisiyim. O kadar iş yaptım ama olduramadım.
    Ben koşa koşa giderim.

• Bi sike yaradığım yok üni okuyorum yazılıma ilgim var onun üstünde yoğunlaşıyorum her iş olsa yaparım amerika almanya polonya norveç farketmez artık beni alın

• Elk.de kullanıcısına yanıt
    almanyadan gelip euro bozdurmak sana güzel.

selam ve avelliği bırakman ümidiyle.
  • Aga durmam lazım bişeyler değişecek burada.

• İmkanım olsa 1 dakika bile durmam.

• Türkiye'de doğduğuma değilde bazılarının bu ülkede doğduğuna üzülüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.