Şimdi Ara

Beyaz farlara artık birşey yapılmalı(Cimer'e bildiriyoruz.) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
30.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Komik şey , babamın aracı değil kendi çalışıp biriktirip aldığım aracı kullanıyorum. Ayrıca ayda 1 kere gece yolculuğu yapıyorum yaklaşık 3 saat. Ve ayrıca ben rahatsız olmuyorum ve bunu dile getiriyorum ben kendi aracımda kullanmadığı mı da söyledim. BU FORUMDA SENİN GİBİ DAHA NİCE BOŞ İNSANLAR VAR.

Alıntıları Göster
    o zaman gece özellikle tek şeritte sana bir dayamak lazım uzunları..
  • 100watt power led ile çok güzel kör edilir :)
  • görüntü güzel ama karşı taraftaki sürücüyü de düşündüğümden takamıyorum.
  • quote:

Onu yapmayın bunu yapmayın ne yapacak millet. Aracın farına baka baka araç sürmezseniz hiç birşey olmaz.
    Ben aracımda sarı halojen kullanıyorum farlar mercekli.
    Rlly?
  • Profesyonel şoförüm (geçimimi bu işten sağlıyorum) artık trafiğe çıkmak direksiyon sallamak fikri bile midemi bulandırıyor. istanbulda 5 sene yarım otobüs (otokar sultan) ve hafif ticari araç kullandım lakin giresunda 6 ay binek araç kullanmak nefret etmeme yetti de arttı. Bu sis takımlarını açıp insanı kör eden apaçiler mi istersin, tek şerit yolda ördek yapmak için 15km hızla giden ve aniden yolun ortasında duran dolmuşçular mı ararsın, yol vermek için arabayı 5 metre geri götüremeyen dingiller mi ararsın, sağına soluna bakmayan yayalar, yetersiz yollar adım başı trafik lambaları, kasisler çukurlar engebeli asfaltlar %15 eğimli rampalar neler neler neler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani tepki görmemek için fabrika çıkışlara lafım yok demişsiniz de o lüx bmw,mercedeslerin de beyaz farı pekala gözümüzü kör ediyor.Bence olmayacaksa toptan bütün beyaz farları yasaklasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 20 Ağustos 2019; 12:6:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

o zaman gece özellikle tek şeritte sana bir dayamak lazım uzunları..

Alıntıları Göster
    Ya hocam anlamıyor musunuz benim demek istediğimi. Ben sarı halojen ampul kullanıyorum. Ayrıca gidip geldiğim yolun yarısı tek gidiş tek geliş yol.

• Ben kendi arabamda xenon kullanmiyorum ama boyle gidisle yukselttirecem ayarlarini gece gunduzun kullanmaktan daha tehlikeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konudan o kadar muzdaribim ki, nereye yazsak bilemiyorum..Konuya el atması gerekenler başka meselelerle meşgul galiba..Daha geçenlerde konu açıldı oraya da yazdım,kuzenim aynı davranışta bulunan yeni jenerasyondan bir genç hatta askerliğini yaptı geldi geçen sene..Hepsinin özentisi beyaz kuvvetli ışık fakat xenon far mercekli olması gerekiyor ışığı toplaması için bunlar standart yansıtıcılı fara xenon ampul takıp ışığı dağıtıyorlar ve karşıdan gelenide önlerinde gidenide kör ediyorlar..Kuzenime şöyle dedim; inşaallah senden başlayarak bu tip far yakan araçları bağlayıp seni ve senin gibileri trafikten men ederler..Ön cama siyah film dahi kaplatmış bu nasıl bir kafa anlamak mümkün değil..Emniyet genel müdürlüğüne yada CİMER’e yazsak faydası olur mu acaba?

• ciddi miktarda ceza yazılmalı 1 ay içinde 2.kez yakalandığında ise trafikten 1 hafta yada 15 gün men edilmeli
    başka türlü düzelmez bu iş
    insanlara kaza yaptırmaya çalışıyorlar, o kadar basit bir olay değil ciddi şekilde yol güvenliğini tehlikeye atıyorlar.
  • Kısalara Philips halojen taktım uzunlara çin malı LED koydum.Uzunları neredeyse hiç kullanmıyorum ama arka yada ön sisleri açık kısalarda LED olanları açıyorum kendi uzun ledlerimi. Bide yukarı iyice kaldırdım tam kör etmelik. )10/4 hatasını anlıyor gerisi ya LED le karşılık veriyor yada geçip gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Yani tepki görmemek için fabrika çıkışlara lafım yok demişsiniz de o lüx bmw,mercedeslerin de beyaz farı pekala gözümüzü kör ediyor.Bence olmayacaksa toptan bütün beyaz farları yasaklasınlar.
    Hocam fabrika çıkışlı beyazlar genel olarak mercekli ve ayarlı oluyor.Önceki aracımda da bixenon farlar vardı hiçbirşekilde göz almıyordu.Ama gidip 20 liralık farla şekil yapmaya çalışan davarlar ile aynı şey değil ikisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her zaman söylüyorum,merceksiz halojen farlı araçlara Led ya da Xenon far TAKILMAZ.Ülkedeki çoğu kişi araba sürmeyi dahi bilmiyor,bunu mu bilecekler Allah aşkına..
  • quote:

Led farlar muayeneden geçiyor aslan parçası. Zamanında sana çok yedirmişler ki böyle konuşuyorsun. Ayrıca senin gibi tipler burada böyle boş boş konuşurlar sadece. Yok yeşil lazer tutuyormuş adamın gözüne. BİRAZ UFAK AT.

Alıntıları Göster
    iddia edip verebileceğin bir şey varsa gel birlikte gidelim muayeneye. ama yoksa dikkat et, kaybetmemen gereken şeyleri kaybedersin.
  • Bizim insanımız malesef çok görgüsüz ulan far beyaz olunca ne oluyor mantığa bak yaw..ah avrupa ah amerika ah medeniyet..orda yaşamak vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

iddia edip verebileceğin bir şey varsa gel birlikte gidelim muayeneye. ama yoksa dikkat et, kaybetmemen gereken şeyleri kaybedersin.

Alıntıları Göster
    Xenon kitlerle Led farları birbirine karıştırmayın.

Xenon farlarda far yıkama gerekli ayrıca normal farlardab başka bakılan ağır kusurlar;

Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok
    Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor

Led farlarının sorunu teknik olarak çok ısınması ve aydınlatma ayarının zor yapılması tuv için hüzme ayarsızlığı hafif kusurdur. Geçmeye engel olmaz.

Led farları sıkıntılı olarak gösteren çinlilerin dandik ürünleri. Philips Halojen (Merceksiz) araçlar için X-Treme Ultinon Led serisini geliştirdi. Safebeam teknolojisi sayesinde bu göz alma sorununu çözmüş gibiler. Keza ısınma sorunuda yok bu farların ;
    http://www.geceucusu.com/topic/8409-philips-x-treme-ultinon-led-ve-far-ayarı/

Aynı araca sahibim merceksiz araca montaj ve far ayarından sonra halogen farla çizgi karşılaştırması var sonuç mükemmele yakın parayı verince led farda gözünüzü fln almaz alıyorsada artık önyargınızdan oluyordur...

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

Alıntıları Göster
    Kardeş senin anlamıyor musun yoksa trol falan mısın?. Led farlar muayeneden hafif kusurlu GEÇİYOR. Neyi idda ediyorsun hala anlamıyorum.

• Birde karşıdan araç geldiğini göre göre yollar babasının malı gibi hep uzunlarla gelenler var arkadaş uzunu yol boşken yakarsın yada karşıdan uzunla gelen olursa yakarsınki kısa yaksın. Bunlara dikkat edelim.
  • muayene 2 yılda 1 oluyor. far değiştirmek en fazla 10 dakika alır. muayeneden bırakılması çözüm olmaz. her çevirmede beyaz farlara ceza yazılmalı sizin demenize göre ama, yönetmelikte geçen ön aydınlatıcı far rengi beyaz, sis farı rengi sarıdır. ön farlarınızı 3000k olan süpersarı diye geçen ampullerle değiştirirseniz yine ceza yersiniz. Dediğim gibi yönetmelikteki ön aydınlatıcı far rengi beyazdır.
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    merak ettiğim bir konu var aslında.
    karşıdakinin gözünü aldığını bile bile neden ampulü değiştiriyorsunuz.
    herkesin gözünün gördüğü yolu siz far değiştirince daha mı iyi görmektesiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 20 Ağustos 2019; 16:54:8 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.