Şimdi Ara

Beyaz farlara artık birşey yapılmalı(Cimer'e bildiriyoruz.) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
30.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben haftada en az 2 kere yaylaya çıkıyorum halojen ampul den memnun degildim göstermiyodu tabiki 10 liraya beyaz ampul alıp takın demiyorum ben philipsin xenon ampulunu kullanıyorum halojen ampul kadar göz alıyo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunu nereye bildirirsen bildir düzeltilmesi çok zor, sayıları çok fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanki buraya yorum yazanların aracı fabrikadan çıktığı gibi hiç dokunulmamış. Hatta camları bile filmsiz herkesin.

Kaçınız sürekli far ayarı yapıyor da bunlara laf ediyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

yapma yaw?

daha iki gece önce yolumda giderken arkamdan gelen çin malı ledli bir accent era'nın ışığı aynadan gözüme sekti. kör oldum sandım. dörtlüleri yaktım sonra önüme geçti, selektör çaktım arkasından kaç kere anlamadı bastı gitti.

önüme bakıyordum ve rahatsız oldum. buna ne diyeceksin? bu arada kullanmadığınız bir şey için nasıl fikriniz olabiliyor?

Alıntıları Göster
    Sen bayadır kullanmışsın herhalde baya bilgin var.
    Bide git önce bir türkçe yazmasını öğren sonra konuşalım.
    Son kez de , benim yazdığımı iyi oku , arkadan demiyorum önden diyorum anlayışında problem var heralde. Led ampul alacağına kitap alda türkçeni düzelt.

• quote:

Orijinalden alıntı: -dead

yap 1 tanede ayni kafayi bizde yasayalim

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Sen bayadır kullanmışsın herhalde baya bilgin var.
    Bide git önce bir türkçe yazmasını öğren sonra konuşalım.
    Son kez de , benim yazdığımı iyi oku , arkadan demiyorum önden diyorum anlayışında problem var heralde. Led ampul alacağına kitap alda türkçeni düzelt.

Alıntıları Göster
    laf mı sokmuş oldun şimdi sen bana?

şükürler olsun okuduğumu anlıyorum. türkçe de biliyorum. sen önce yazdığını tekrar bir okuyuver, ondan sonra paylaş. bizler de aa bu adam böyle demiş diyelim.

neyse blok. artık yazsan da okumayacağım.

• Juan - Juan kullanıcısına yanıt
    Gercek suruculer gozu kapali kullanir. Ben uyku gozlugu takiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

saçmalıyorsun onlar ceza yemez sen yakar yakmaz ceza yersin demedi deme...
    Kisam sari olacak uzunum deli beyaz olacak

• Emrah_d kullanıcısına yanıt
    @Emrah_d
    Normalde böyle bi yorumu kaale almam, ama gerçekleri yazacağım.
    Arabamın farları orjinal mercekli beyaz ve rahatsız etmeyen türden.
    Ayrıca otomatik ayarlı.
    Aracımin camlarında film yok, orjinal fabrikasyon kararmalı.
    Oldu mu.

• Fabrika çıkışı orjinal xenon farlarda otomatik yükseklik ayarı olmak zorundadır. Avrupa standartları bunu zorunlu kılar. Türkiyedede muayene istasyonu(tüvtürk) otomatik far yükseklik ayarı olmayan xenon farları ağır kusur olarak muayeneden bırakır. Google'dan basit bir araştırmayla görebilirsiniz.

Sonradan takılan sistemler tabiki göz alıyor. Bunlar yasaklanmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 24 Ağustos 2019; 2:19:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan_141414

Beyaz far yasaklansın diyen arkadaş sen evinde sarı ampul mü kullanıyorsun beyaz kullanıyorsun neden daha güzel aydınlatıyor demi bence boş yapmayın uzunları yakmadıkca göz almıyo önünüze bakın karsıdan gelen arabanın farına degil
    ben evde beyaz led ampul kullanıyorum ama iyi olduğundan değil hanım istiyor bende gönlü olsun diye öyle yapıyorum :)
    ama kendi oturduğum odada dimmer ile sona kadar kısıp öyle kullanıyorum ,böylece gözüm fazla yorulmuyor

geceleri beyaz her zaman göz alır ,göz yorar bunun tartışmasına bile gerek yok

önünüze bakın ,karşıdan gelen arabanın farına değil ,mi dedin :)
    o nasıl olacak ?

utangaç çocuklar gibi mi araba kullanacak millet ,birilerinin keyfi olsun diye ?
    üstelik zaten karşıdaki arabanın farına hiç bakamıyorsun ,isterse normal far olsun ,beyaz ışık ise bakmasan dahi göz alıyor ,ki zaten senin söylediğin tarz bir araba kullanımı olmaz ,gece karanlığında şunun farına bakmayım ,şurayı görmeyim diyerek araç kullanan var mı cidden ?
    benim 11 saat araç kullandığım zamanlar oldu ,misal saat 21:00 gibi yola çıkıyorum ve 8-9 saat kadar gece araç kullanmış oluyorum
    bu kadar saat senin dediğini nasıl yapacağım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Evler için de beyaz ampül önerilmez zaten internette araştırırsanız detaylı bilgi bulabilirsiniz... Ben henüz internet yaygın değilken okuduğum bilim-teknik dergisinden öğrenmiştim...
    Ve evimde hala sarı ışık kullanırım...

Araçlar konusuna gelince de, günümüz otomobillerinin farları universal standartlarda üretilmiştir, Otomotiv endüstrisinin geçmişinden bu yana kim bilir ne arge çalışmaları yapılmıştır bu konuda optimum haline gelene kadar. Siz endüstrinin tüm bu tecrübesini yok sayıp çinden alınan ve kontrolsüzce foton saçan ampülle sağlanan aydınlatmayı sağlıklı bulup savunabiliyorsanız pes demekten başka denecek bir şey yoktur...

Beyaz ampül maalesef aşikar bir şekilde rahatsızlık yaratıyor sizde yaratmasa bile toplumun ekseriyeti bundan şekvacı nihayetinde..
    Ayrıca aracı güzel gösterdiğini düşünenler tarafından yapılıyor olabilir fakat bilmedikleri şey şu dışardan bakan o aracı bile göremiyor. Kaldı ki bu kadar insan beyaz farlı arabaların güzelliğini kıskandığı için şikayetini belirtiyor olamaz, rahatsız olduğu için yazıyor insanlar... Niye durup duruken beyaz ampülcülere savaş açsın millet...
    "Beyaz farlarla daha iyi görüyorum, görüş alanımı büyütüyorum" diyenler siz de kusura bakmayın Sizin özgürlüğünüz benimkinin başladığı yerde biter... En talihsiz bahane de bu aslında "daha çok görüyorum" daha çok görüyorsan bi şeyler normal değil işte anlasana... Ayrıca daha çok görme ihtiyacı neden doğuyor? Hız kurallarına, takip mesafesine vs tüm kurallara uyan adamın daha çok görmesine gerek yok ki...

Kalın sağlıcakla inşallah bir gün fikriniz değişir...

Alıntıları Göster
    sizin bu anlattıklarınıza büyük çoğunluk tamamen katılıyor ,çünkü bu konuda başkasının anlatmasına gerek yok ,insanlar birebir yaşıyor
    standartları sağlıyor denilerek maalesef yasal durum oluşturulmuş ,o nedenle sadece araç sahiplerini duyarlı davranmaya davet edebiliriz

aslında beyaz far kullananların kendi gözleri de olumsuz etkileniyor ama ya farkında değiller yada havalı oluyor diye katlanıyorlar

diğer konu ise yağmurlu ,sisli ve karlı havalarda beyaz ışık ile görüş daha az oluyor

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    hiç rahatsız etmediğine nasıl emin olabiliyorsunuz ?
  • Cimerden gelecek cevap belli: Tamam.

• Emrah_d kullanıcısına yanıt
    Komik olduğunuzu farkında değilsiniz sanırım.
    Yazacak başka bir şey bulamadınız mı?

• birde sarı ampül takanlar türedi onlarada el atmak gerek

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı yanıtınız yok.
  • Otobanı babasının yolu görüp devamlı uzunlarla gidenler türedi kardeşim sen daha iyi görecen tamam anladık ama karşıdan gelene ne yapacak. Farlarında mercek yok takıyosun led ampulü karşısına geç bak oo çok parlak fakat dağıtıyor ve yolu güzel göstermiyor hem sen göremiyon hem karşıdan gelen sonra uzunlarla git. vebalini nerede verecen. Birde sislere beyaz ışık takan arkadaşlar sis lambanız tofaşçı lambası oluyor siste yağmurda karda işe yaramaz oluyor. beyaz far bile siste karda yağmurda normal ampul kadar olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.