Şimdi Ara

Beyaz farlara artık birşey yapılmalı(Cimer'e bildiriyoruz.) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
30.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Kardeş senin anlamıyor musun yoksa trol falan mısın?. Led farlar muayeneden hafif kusurlu GEÇİYOR. Neyi idda ediyorsun hala anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    sizin gibileri o muayeneden geçirenlerin de sizi çevirip cezaya boğmayanların da belasını bulması temennisiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 20 Ağustos 2019; 16:53:13 >
  • Bazılarına cidden laf anlatılmıyor. Farlarım halojen ama yukarıda bahsettiğin kalitede bir far veya philips xtreme ultinon h4 bulursam alacağım. Geceleri 1mt fazla görmek bile büyük fark yaratır. Bunu göz almadan sağlayabilme imkanı bulursam direkt takarım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Juan - Juan kullanıcısına yanıt
    Hocam baban ateşli bir hastalık geçirdi mi veya nükleer santralde falan çalıştı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Genelde 20 milyon hatta başarı için 40milyon isteniyor başarı oranına göre zekası çok tartışılır

• denize nargile ile giren suriyeli = göz alan xenon kullanan tip = sis olmayan havada sis açan tip = camlar açık mahalle arasında müziği fulleyen tip

ülke bunlarla dolu malesef.
  • Adam muayeneye giderken orjinallerini twkıp geçiyor, daha sonra yine takıp milleti kör ediyor bu asalkalar. Polis bu tip lamba takanları mutlaka çevirmeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbulda en çok ticari taksilerde ve sarı dolmuşlarda görüyorum böyle aşırı parlak beyaza yakın sislerle dolaşıyolar. Normal fabrika çıkışlı ön sis farı önde gideni rahatsız etmiyo zaten, bunların ışığı odaksız yeri göğü aydınlantıyo. Arka sis açık gezenlere de ceza lazım orası ayrı.

• Söylemeden geçemeyeceğim.
    Geçen yolda arkamdan bir dana. tam 6 tane far görüyorum aynamda. dana ne varsa yakmış dörtlüler le uyardım ama tabi ne anlayacak. 1-2 dk sonra yol verdim geçti. Meğer nissan juke muş. Dana!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben onlara uzun yakıyorum onlar yolu görecek diye ben niye kaza yapayım

Plakada delik var diye muayeneden geçmezken bu farlar nasıl geçer anlamak zor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangisine bir şey yapıyorlar da beyaz fara yapsınlar ?
    son zamanlarda trafik adeta insanların insafına kalmış ,dayı olan kural falan dinlemediği gibi ,birde üste bile çıkıyor

fabrika çıkışlı olanlarda göz alıyor ,bu beyaz ışığı araçlarda kullanmayı akıl edene ne diyelim bilemiyorum
  • Sokak lamalari yetersiz olunca insanlar da boyle cozumler uretiyor :/ ... Once devletin ilgili kurumlari hizmet vermeli yani ssitem duzgun iken absurtluk vs olsa sadece o tip arac sahipleri sucludur derdim....

Onemli unutulan bir detay var .

Dovlet bahmiyir durumu :/ ...
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    görsün görülsün diye + ayarsız diye kullanıcıyı değil muayeneui yapana kız...

• Arkadaşla alay edenler olmuş ama haklı. Hatta benim fikrim fabrika çıkışlı arabaların da yasaklanması yönünde.. Hele o yeni honda civic' ler nasıl bişeydir ya. Birgün dağlık bir yolda ilerlerken arkamdan belirdi. Nasıl bir beyaz ışıksa ne aynaları görüyorum ne de önümü. Yansıması bile kör ediyor. Hemen sağa çektim geçsin diye. Çok gereksiz bu kadar ışık ya. Karşı taraftan bir araba gelince yola bakılıyor, evet te yine de şiddeti yüksek ışık olmaması lazım.
  • Arkadaşla alay edenler olmuş ama haklı. Hatta benim fikrim fabrika çıkışlı arabaların da yasaklanması yönünde.. Hele o yeni honda civic' ler nasıl bişeydir ya. Birgün dağlık bir yolda ilerlerken arkamdan belirdi. Nasıl bir beyaz ışıksa ne aynaları görüyorum ne de önümü. Yansıması bile kör ediyor. Hemen sağa çektim geçsin diye. Çok gereksiz bu kadar ışık ya. Karşı taraftan bir araba gelince yola bakılıyor, evet te yine de şiddeti yüksek ışık olmaması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    sülalene sövüyorlar diyorum, senin gibiler hala ben yakarım kimse karışamaz bana diyor, inanılır gibi değil.
  • hele arkamdan gelenler yokmu en zevkliside o. Önce önüme geçmesine izin veriyorum sonra arkadan yapışıp uzunlar açık rahatsız edebildiğim kadar rahatsız ediyorum. Bazıları uyarmak için 4 lü bile yakıyor çok zevk alıyorum cidden
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

Helal be.
    Adam çözümü buldu

Adamların farına baka baka araç mı kullanılır alimünyum.
    Yıllardır yanlış kullanıyormuşuz. Çevirin kafanızı sağa.

edit:
    Şaka bir yana son sayfada ki arkadaşın biri yazmış.
    @levcho
    arkadaşın mesajı:
    Arkadaşlar; Bu konu ve başka bir kaç durum ile ilgili destek almak amacıyla, "Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği" ne mail attım.
    Lütfen siz de bu derneğe bir ileti gönderin ve destek isteyelim. Kısa içerikli de olsa sorunumuzu yazalım ve yardım isteyelim. turkiyetrafik@gmail.comhttp://www.trafik.org.tr/

Dernek başkanı İhsan Memiş.

Not : İsteyen olursa, benim gönderdiğim maili özelden paylaşabilirim. Aynı metni gönderebilirsiniz.

Bu ve diğer olumsuz durumların listesi;
    * Fabrikasyon olmayan ve ayarsız beyaz farların yasaklanması ve trafik denetimi ile cezai işlem uygulanması
    * Gerekmediği halde ön ve arka sis farlarını açan sürücülere denetim arttırılması ve cezai işlem uygulanması
    * Gürültülü egzost kullanan araçlara karşı denetimin arttırılması ve cezai işlem uygulanması
    * Müzik yüksek sesle seyreden araç sürücülerine denetim arttırılması ve cezai işlem uygulanması

Eskiden bizim çocukluğumuzda televizyonda animasyon kamu spotları oluyordu. Kuralları anlatıyorlardı.
    Bence onların faydası oluyordu.
    aradım bulamadım youtube'da.
    O tarz bir kamu spotlarıyla yine az çok fikri olur bizim akılsızların.

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.