Şimdi Ara

Beyaz farlara artık birşey yapılmalı(Cimer'e bildiriyoruz.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
30.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fabrika çıkışı olmayanlar kadar göz almıyor onlar.
    En tehlikelisi orjinal olmayan zenonlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 19 Ağustos 2019; 23:37:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueSKYLINE

Arkadaşlar fabrika çıkışı xenon farlı araçlar da baya göz alıyor trafikte!
    Yasal ve buna göz yumuluyor ama kabak gibi ortada bir gerçek. Göz alanlar merceksiz deniliyor fakat mercekli xenonlar da göz alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    2 beğeni fazla alacam diye atmadığın takla kalmamış. Önce mesajımı iyi oku , omuzlarının üzerinde taşıdığın şeyi bir çalıştırmayı dene daha sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

Helal be.
    Adam çözümü buldu

Adamların farına baka baka araç mı kullanılır alimünyum.
    Yıllardır yanlış kullanıyormuşuz. Çevirin kafanızı sağa.

edit:
    Şaka bir yana son sayfada ki arkadaşın biri yazmış.
    @levcho
    arkadaşın mesajı:
    Arkadaşlar; Bu konu ve başka bir kaç durum ile ilgili destek almak amacıyla, "Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği" ne mail attım.
    Lütfen siz de bu derneğe bir ileti gönderin ve destek isteyelim. Kısa içerikli de olsa sorunumuzu yazalım ve yardım isteyelim. turkiyetrafik@gmail.comhttp://www.trafik.org.tr/

Dernek başkanı İhsan Memiş.

Not : İsteyen olursa, benim gönderdiğim maili özelden paylaşabilirim. Aynı metni gönderebilirsiniz.

Bu ve diğer olumsuz durumların listesi;
    * Fabrikasyon olmayan ve ayarsız beyaz farların yasaklanması ve trafik denetimi ile cezai işlem uygulanması
    * Gerekmediği halde ön ve arka sis farlarını açan sürücülere denetim arttırılması ve cezai işlem uygulanması
    * Gürültülü egzost kullanan araçlara karşı denetimin arttırılması ve cezai işlem uygulanması
    * Müzik yüksek sesle seyreden araç sürücülerine denetim arttırılması ve cezai işlem uygulanması

Eskiden bizim çocukluğumuzda televizyonda animasyon kamu spotları oluyordu. Kuralları anlatıyorlardı.
    Bence onların faydası oluyordu.
    aradım bulamadım youtube'da.
    O tarz bir kamu spotlarıyla yine az çok fikri olur bizim akılsızların.

Alıntıları Göster
    Kendin söylemişsin zaten sola bakarak araç sürülmez. Tabiki o KAFANI sağa çevireceksin ve önüne bakarak araç süreceksin.
    O LED FARLARA BAKA BAKA ARAÇ SÜRÜLMEZ KİM NE TAKIYORSA TAKAR EĞER Kİ SUÇ DEĞİLSE VE CEZASI YOKSA. SON OLARAK KİMSE SANA SORMAK ZORUNDA DEĞİL LED FARLARI TAKARLARSA. SONUÇTA YASAL...

• quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

Onune bakmasin yani

Alıntıları Göster
    Önüne bakacak zaten. Önüne bakarsa hiç bir sorun teşkil etmiyor o farlar. Ben kendim kullanmıyorum ama önüne bakarak sürersen bir sorun olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Preobrazhenski

Bakmayınca oluyorsa ben uzunları kapatmam bir daha, nede olsa bakmayınca göz almayacak.
    Sizin uzunlar ile o farların kısaları arasında dağlar kadar fark var. O karşıdaki de uzunları yakınca ne yapıyorsunuz. Kaputtan stad ışığı çıkartıp mı yakıyorsunuz?

• Ananananananan A kullanıcısına yanıt
    Yaş kaç? 15 felan?

• jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Yine de alıyor hocam ve aldığı zaman da mercek tam bize odakladığından ışığı daha kötü bir şekilde gözümüzü alıyor.

• Skayn kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam size katılıyorum, hatta mercekli xenonlar göz aldığı zaman , mercek ışığı tam bize odakladığından daha kötü bir şekilde gözümüzü alıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueSKYLINE -- 20 Ağustos 2019; 1:17:25 >
  • O binalara ayna koymak gerek ışık geri çarpsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Onu yapmayın bunu yapmayın ne yapacak millet. Aracın farına baka baka araç sürmezseniz hiç birşey olmaz.
    Ben aracımda sarı halojen kullanıyorum farlar mercekli.
  • Bu olayda cam film gibi çok fazla ne ceza yazmakla ne başka şekilde geçer. Bitmez çok zor.

• quote:

Sizin uzunlar ile o farların kısaları arasında dağlar kadar fark var. O karşıdaki de uzunları yakınca ne yapıyorsunuz. Kaputtan stad ışığı çıkartıp mı yakıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Ben uzunları yakıyorum, o soysuz da uzunları yakarsa bu sefer en göz alıcısından yeşil lazeri tam göz bebeğine denk getiriyorum.
    Sarı renk harici far ve sis trafikte yasaktır, umrunda değil ama bilgin olsun bari...
  • quote:

Önüne bakacak zaten. Önüne bakarsa hiç bir sorun teşkil etmiyor o farlar. Ben kendim kullanmıyorum ama önüne bakarak sürersen bir sorun olmuyor

Alıntıları Göster
    uzun yolda hiç araç kullandın mı? yada hiç araç kullandın mı? herhalde babanın aracı üzerinden saçmalıyorsun.. tabi yanda otururken son yol çizgisine bakıyorsundur sen.. ben olsam vurur kafayı uyurum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

uzun yolda hiç araç kullandın mı? yada hiç araç kullandın mı? herhalde babanın aracı üzerinden saçmalıyorsun.. tabi yanda otururken son yol çizgisine bakıyorsundur sen.. ben olsam vurur kafayı uyurum..

Alıntıları Göster
    Komik şey , babamın aracı değil kendi çalışıp biriktirip aldığım aracı kullanıyorum. Ayrıca ayda 1 kere gece yolculuğu yapıyorum yaklaşık 3 saat. Ve ayrıca ben rahatsız olmuyorum ve bunu dile getiriyorum ben kendi aracımda kullanmadığı mı da söyledim. BU FORUMDA SENİN GİBİ DAHA NİCE BOŞ İNSANLAR VAR.

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Led farlar muayeneden geçiyor aslan parçası. Zamanında sana çok yedirmişler ki böyle konuşuyorsun. Ayrıca senin gibi tipler burada böyle boş boş konuşurlar sadece. Yok yeşil lazer tutuyormuş adamın gözüne. BİRAZ UFAK AT.

• zwartevis kullanıcısına yanıt
    Bu güzeldi... +1.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.