Şimdi Ara

Beslenmem nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
58
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 2 haftadır bu sekildeyim. Tabi duruma gore değişiyor.

Sabah: 1 yumurta + çökelek + 3/4 ramazan pidesi
    Öğlen: Tavuk dürüm+ayran(değişebiliyor. Mesela bugün bimden hindi füme aldım)
    Akşam: iftarda ne varsa. Pirinc pilavi+tavuk+çorba(şehriye veya yayla)
    Sonra spora gidiyorum. Gelince de 1 kaşık tahin pekmezi+200ml süt

Gün içinde evde varsa işte 4-5 erik veya armut yiyorum.

Migrostan 6'lı(içim) Süt alıyorum. 6 lira falandı galiba. Koska tahin pekmezi aldım. 1 ay yeter sanirim. Onun disinda ucuza alabilecegim protein deposu diyebilecegim neler var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cokelek falan bos kalori.Kuruyemis oneririm bro kilo almak istiyosan 1 pakette 600 kalori falan var kaliteli yag alirisn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimkini yazayım kıyasla

Sahur: 5 Yumurta 100gr. un ile yaptığım pankek bunu 40gr. kendi yaptığım fıstık ezmesi ve 1 muz ile yiyorum

İftar: 100gr. pirinç 300gr. et 15gr. tereyağı ( Pilavda 100gr. pirince karşılık gelen yağ)

Ara öğün: Bir ölçek protein tozu.

Hepsi toplam aşağı yukarı 2000 kalori ediyor.

Bu ramazan şekliydi ramazandan sonra değişecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 8 Haziran 2018; 10:28:48 >
  • bide ben yazayım
    sahurda 5 tam yumurta 50 gr fıstık. 1 ölçek casein. 200 ml kefir
    iftarda 50 gr bulgur. 50 gr badem. 1 tane muz soda
    antrenman dan sonra 340 gr tavuk göğüsü 50 gr bulgur ve salata toplam 2300 kalori
  • Hacı bu beslenme çok yanlış geldi bana. Tavuk döner falan 3/4 ramazan pidesi bunlarla yağlanırsın. Tavuk dönerin içindeki tavuk miktarı düşük ve muhtemelen çok yağlı. Protein alımın çok düşük. Bak sana uyguladığım programı yazayım bence aynısını uygulayabilirsin.

Sabah
    5 yumurta 2 sarılı
    160 gr lor peyniri
    80 gr sütlü yulaf ezmesi

Öğlen

80 gr sütlü yulaf ezmesi

Akşam

350 gr tavuk göğsü sote
    yanına da evde ne varsa pilav falan.
  • Yumurta çok besleyici besin ama sarısını günde 1 taneden fazla yemeni önermem. Onun dışında tavuk göğsü veya kırmızı et tüketiyorsan az yağlı veya yağsız tüketmeni öneririm. Ayrıca; Kuru fasulye, Nohut, Mercimek ve Yulaf hayvansal besinlere yakın seviyede kaliteli proteinlerdir aynı zamanda içlerinde sağlık için önemli daha bir çok besin maddesi vardır.

Kısaca tavsiyem; Yukarıda saydığım baklagilleri arttır. Et ve tavuğu yağsız ye ve beyaz ekmek ve beyaz pirinçten uzak durup onların yerine bulgur ve tam buğday ekmeği ekle. Döner gibi besinler çok yağlı olduğu için pek önermem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.