Şimdi Ara

Benq-Siemens EL 71 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.407
Cevap
2
Favori
174.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım senin için açtım baktım benim tel alman malı

quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

Please cevap arkadaşlar!! LÜTFEN YAA!!

• quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

Please cevap arkadaşlar!! LÜTFEN YAA!!

El71 %90 Alman malı

Ayrıca El71 çok karizma tel.ekranı falan da güzel..

Alan arkadaşlara hayırlı olsun

• Siemenslerin genelde yeni parti telefonları ve üst sınıf telefonları Made in Germany oluyor. Telefonun eksikleri giderilip üretimde sorun olmadığı anlaşılınca Çindeki fabrika devreye giriyor. Tanıtımdan bir süre sonra fiyat düşmesi de bundan zaten. Kendimden örnek vermek gerekirse ilk çıkan seri A 55 ve tanıtımdan 1 yıl sonra aldığım CX 65 Çin üretimiydi. Tanıtımdan 6 ay sonra aldığım S 65 ve S 75 ise Made in Germany idi. Yani şu anda satılan EL 71 lerde üst sınıf oldukları için büyük ihtimalle Almanya üretimidir.
  • Arkadaşlar bu telefonu ben aldım ve eşime verdim.Çok fazla inceleme fırsatım olmadı işin gerçeği ama menşei alman onu biliyorum.Telefonu ilk aldığımda bu fiyata bu özellikler inanın beklemiyordum ayrıca ufak ayrıntıları bile düşünmüşler.En büyük özelliği online olarak güncelleme yapılabilmesi.Telefonun sesi tatmin edici.Fotoğraf kalitesi 1,3 olduğu için sizleri tatmin etmeyebilir fakat deminde dediğim gibi bu telefonu ilk incelediğimde ayrıntılara önem vermeleri dikkatimi çekti.Ayrıca her modelin güzel özelliklerini bir arada görebilirsiniz.Ne bileyim SE'lardaki fener modu,samsungdaki kayar kapak açılırken çıkan sesler.MP3 ü zil sesi olarak atayabiliyorsunuz.Kulaklıkla dinlemedim ama dış ses w800i den daha yüksek ve daha kaliteli çıktığını düşünüyorum.Belkide benim w800i sürümüm eski.Titreşim modu yine diğer özelliklerde olduğu gibi detaycı olmuşlar.Sivrisinek ten bilmemneye kadar çeşitli modlar belirlemişler fakat aralıklı olarak titreşimli bir mod yok.Konuşma esnasında ses telefonda az çıkıyor, ben açamadım yada beceremedim,karşı tarafı duyarken bazen zorlanıyorsunuz.Fotoğraf çekerken takılma yok menü geçişleride hızlı ben takılmalar olur diyordum aksine hızlı.Bluetooth tanıma problemi olmadı.Bilgisayardan telefona MP3 yüklerken hafıza kartına yükleyemiyorsunuz önce tel hafızasına oradan hafıza kartına,bu işlemi zorlaştıran bir olay.Menüler bana SE uygulamasını anımsattı.Görüntü kaliteli,telefon karizmatik duruyor (genelde bayanlar için ideal bir telefon) ,sevimli ve şık. Temalar,oyunlar idare eder fakat önemli olan verdiğimiz paraya bu telefon seni tatmin ettimi sorusuna verilen cevapsa,bence evet,diğer modellerden sıkılan insanlar için iyi bir alternatif olabilir fakat ben benq-siemens düşünmem derseniz bu özellikde bir telefon almak içinm biraz daha para eklemeniz gerekecek keza bu telefon 525-625 arası satılmakta.

• arkadaşlar, ısınma problemi yaşadınız mı cihazlarınızda hiç?
  • valla eşim kullanıyor,telefon sürekli açık ve hiç öyle bir problem olmadı,telefondan da gayet memnun.
  • arkadsaşlar 1 gb hafıza kartı takılabiliyor mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Barce

valla eşim kullanıyor,telefon sürekli açık ve hiç öyle bir problem olmadı,telefondan da gayet memnun.

çok aşırı bir ısınmadan bahsetmiyorum ama hafif bir ısınma oluyor sanki
  • elınde fazla tutmussundur ısınmıstır sana ole gelıodur
  • Telefonu bende aldım. Ses çok kaliteli ve kuvvetli. 3 tane telefonun sesini dışarı verdik. Birde EL71'in sesini verdik diğer 3'ünün sesi hiç duyulmaz oldu. Tellerin birisi K750İ idi. Görünüm ve kayar kapağı çok iyi. Ekran kalitesi süper. Malzeme kaliteside çok iyi. Tek eksiği bence pili az gitmesi. Oda boytları küçük olduğu için sanırım. Ben 512 micro sd aldım, sorunsuz çalıştı. Pilde ileride daha kuvvetli olanı çıkarsa alır onu takarız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cx75

elınde fazla tutmussundur ısınmıstır sana ole gelıodur

bunu bende düşündüm fakat cihazı herhangi bir yere bıraktığımda da ısınıyordu. inşallah halolur...
  • hiç bir uygulama çalışmazken ısınıyorsa ve pilinde aşırı hızlı tükenme varsa bence bir sorun vardır...(güneşte bırakmış olmayasın)
  • quote:

Orjinalden alıntı: haliladige

hiç bir uygulama çalışmazken ısınıyorsa ve pilinde aşırı hızlı tükenme varsa bence bir sorun vardır...(güneşte bırakmış olmayasın)

espriyi görmezden gelerek cevap veriyorum..

Isınma olayı pilde değil.. Aşırı hızlı tükenmede yok.. Makinenin hafıza kartı girişinin olduğu alt kısmı ısınıo!

• bu telde msn calısıomu bileniniz varmı
  • var ya cx 75 den bi tek ekrenı daha kaliteli başka hiçbir farkı yok bu aletin
  • Öncelikle mümkünse kullanan olmadı bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum... EL71 almayı düşünüyorum amaa....

EL71 - Samsung E900 - SE W810i arasında hangisi alınır... Yani biliyorum e900 ve w810i daha pahalı cihazlar ama radyo hariç hemen hemen benzer özellikleri var...

Kısaca görünüm/karizma, malzeme kalitesi, kullanım (menu hızı özellikle), pil süresi, ekran kalitesi, kamera, ses kalitesi gibi konularda EL71 diğer ikisinden geri mi? Geri kalıyorsa 150YTL farkla pahalıyı almaya değer bi eksiklik mi...

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: java

Öncelikle mümkünse kullanan olmadı bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum... EL71 almayı düşünüyorum amaa....

EL71 - Samsung E900 - SE W810i arasında hangisi alınır... Yani biliyorum e900 ve w810i daha pahalı cihazlar ama radyo hariç hemen hemen benzer özellikleri var...

Kısaca görünüm/karizma, malzeme kalitesi, kullanım (menu hızı özellikle), pil süresi, ekran kalitesi, kamera, ses kalitesi gibi konularda EL71 diğer ikisinden geri mi? Geri kalıyorsa 150YTL farkla pahalıyı almaya değer bi eksiklik mi...

Şimdiden teşekkürler...

Görünüm kişiye göre değişmekle beraber bence SL75'ten sonra en karizma sürgülü telefon. Malzeme kalitesi gerçekten mükemmel. Dış yüzeyi metal! Ekran büyüklüğü iyi oranlanmış. Menü oldukça hızlı, ekran kalitesine diyecek yok. 240x320 pixel 256000 renkli son derece net ve parlak. Zaten BenQ ekran konusunda bayağ gelişmiş bir firma. Ses kalitesi W serisini bilmem ama Samsung D600'den daha iyi.. Pil ömrü hakkında yorum yapamayacağım çünkü cihazı o kadar uzun süre kullanma fırsatım olmadı. Ben bu cihazı almadan önce D600 düşünüyordum ancak kesinlikle o kadar farka değmeyeceğini gördüm... Tabii yinede seçim senin..

• Telefonu elime alıp biraz inceledim ve almaya baya bi karar verdim... Şimdi 2 sorum daha var izninle...

1- T9 sözlüğünün işleyisi siemens, samsung, sonyi nokia gibi mi işliyor yoksa Motorolanın kullandığı iTap yazılımı mı kullanıyor... Annemde Benq M100 var o iTap kullanıyor ve ben bir kelime bile yazmayı beceremedim de... Yani iTap ise bir daha düşüneceğim almayı...

2- Video çekimi Samsung E730'a yada 176*144 çeken diğer telefonlara göre nasıl...? Bugün ilk defa bir D600 kullandım da komşumuz bir düğün kaydetmiş sanki handycam gibi kaliteliydi ve beni acayip cezbetti de... Tabi 352*288 ama EL71 176*144 çöz. tede kaliteli kaydetsin (gündüz dışarıda vs) yeter aslında...

• Arkadaşlar ekran görünütüsü ve müzik kalitesi çok iyi ama. Pil ve ısınma sorunu var gerçekten. Telefoun pili 1 en fazla 2 gün gidiyor. Bu değerler ortalama telefon işlemlerini kullanma ile ilgili.
  • hayırlı olsun güzel telefon
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.