Şimdi Ara

Benq-Siemens EL 71 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.407
Cevap
2
Favori
174.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadşlar bende bu telefonu çok beğendim almak istiyom ama dediklerinizden sonra aklımda sorularda oluşmuyo değil size bi sorum olcak

Ben bu telefonun 1 gb hafıza ile kullanmak istiyom acan aranıza 1 gb hafıza ile kullanan var mı yani herhangi bir kasma oluyo mu makineyi bunu merak ediyom ....
  • cok saol kardes ya en ıyısı telefonu alırken bakmak ısınma aşırımı ...
    bide el71 in 1gb hafıza kartını bı formda calıstıra bıldıgını okumustum...
  • evet, 1GB'ı hatta 2GB'ı destekliyor.. Gsmarena daki kullanıcı yorumlarından daha detaylı bilgi edinebilirsin bu konuda..
  • Arkadaşlar, cihazı almak isteyenler önce bu linke bir baksın...

http://forum.donanimhaber.com/m_9144972/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3213213 -- 6 Eylül 2006; 19:48:44 >
  • Telefon bence yavaş değil. Gayet yeterli bir hıza sahip. Fakat data kablosunu nereden bulabiliriz bilen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sansar61

Telefon bence yavaş değil. Gayet yeterli bir hıza sahip. Fakat data kablosunu nereden bulabiliriz bilen var mı?

Istanbul > Sirkeci

Edit: Bu arada telefon bencede yavaş değil.. Onlarca telefon kullandım ve hızı gerçekten iyi düzeyde diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ß.m.Ø -- 5 Eylül 2006; 14:12:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sansar61

Arkadaşlar bu telefon'la ilgili bazı konulara değinmek istiyorum. Bazı arkadaşların belirttiği sorunlar gerçekten var. Bazı zamanlar rahatsız edici duruma gelebiliyor. Mesela yavaşlığı gerçek ve pili az gidiyor. Ama bu telefonu geri iade edip başka telefon aldırmayı gerektirmiyor. Çünkü çok güzel yanlarıda olan bir telefon. Mesela malzeme kalitesi ve şıklığı. Ekran kalitesi çok süper ve dış hoparlörü çok kuvvetli. (sanırım pilin çabuk bitmesine ekran ve sesin yüksekliği sebep oluyor). Kayar kapağı çok iyi yağ gibi kayıyor adeta. Fotoğrafları çok güzel çekiyor. (Bir ara size bir iki örnek koyarım.) Flash'ını el feneri olarak kullanabiliyorsunuz. Yani bu fiyata daha iyisini bulamazsın.

bişi sölemek istiyorujm.. bu telin şarjı biraz kurcalandığında bile en az 2 gün gitmiyosa yazıktır günahtır benc.. o kadar özelliği olan bi, teli en fazla 2 gün bi şarj ile nasıl kullanmayı düşüyosunuz ?? alanlara bişi demiyorum ben gerçi ama..

bu arada ekran OLED imiş... OLED ekran çok az güç tüketen bi ekraN TİPidir... bu yüzden şarjjın az gi,tmesinde etkisi olduğunu düşünmüyorum... ama tel çalarken sesin yüksek çıkması pilin bitmesinde büyük bi etken... (sx1 im var ve sx1deki deneyimlerim sayesinde konşuyorum)

*peril eğer bunu okursan... EL71 inin yenii değiştirdiğin telin şarjı ne kadar gidiyo sölermisin.. merak etimm.. (sx1 im serviste.. eğer ölü çıkarsa servisten bu teli albilirim)

• Arkadaşlar, cihazı satın almak isteyenler önce buraya baksın!

http://forum.donanimhaber.com/m_9144972/tm.htm
  • Geçen telefoncuda yakından görme şansım oldu..
    Kullanılan malzeme ve tasarımı gayet başarılı,ekranın büyüklüğü de telefonun boyuna göre gayet iyi..
    Kaliteli,şık ve özellikli;
    başarılı bir telefon
  • ya arkadaşlar bu telin siyahı yok mu ?

ayrıca normal kullananlardan bu telin bekleme süresinin ne kadar gittiğini öğrenmek istiyorum.... oyun oynamam ben telde.. müzik de dinlemem... sadece kamera video bazen .. genelde msj konuşma ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

ya arkadaşlar bu telin siyahı yok mu ?

ayrıca normal kullananlardan bu telin bekleme süresinin ne kadar gittiğini öğrenmek istiyorum.... oyun oynamam ben telde.. müzik de dinlemem... sadece kamera video bazen .. genelde msj konuşma ??

Siyahı var ama güzel ülkemin sınırları içinde HENüZ yok.
    müzik-oyun olayı istemem diorsan sana 1,5 - 2 gün gidecektir..
  • arkadaslar bu telefon üzerindeki sinyal ledini nasıl calıstırırız....
  • quote:

Orjinalden alıntı: gümüs

arkadaslar bu telefon üzerindeki sinyal ledini nasıl calıstırırız....

Menu > Ayarlar > Görüntü (ekran) > Ekran koruyucu > Enerji koruma modu'nu açık hale getirirseniz bekleme modunda led yanıp sönecektir. cevapsız çağrı ve mesaj olduğunda led daha hızlı yanıp sönüyor.
  • darkchild merhaba,
    ilk şarj ettiğimde 2 gün gitmişti şu an 3 gün kadar dayanıyor. birde benim bulunduğum yerlerde telefon çok iyi çekmiyor bununda telefonun şarjının daha çabuk azalmasına neden olan bir etken olduğunu duymuştum. telefonun çok yavaş olduğunu da düşünmüyorum ancak keypad silikon yerine metal olsaydı kullanması daha kolay olabilirdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

ya arkadaşlar bu telin siyahı yok mu ?

Siyahı var ama güzel ülkemin sınırları içinde HENüZ yok.
    müzik-oyun olayı istemem diorsan sana 1,5 - 2 gün gidecektir..

ya iyi de müzik oyun yok ama ... bunlar yokken bile 1-2 gitmesi çok az.. 500-600 ytl para veriyoz... en azz 2-3 gün gitmesini istiyorum ben... o kadar pahalı ve güzel teli artık 1-2 gün gitcekse şarjı istemem maalsef... gözümü s88 e diktim bireaz da bu yüzden... ama ona da menüsü yavaş falan diyolar.. tel almak zor iş...

• Arkadaşlar ben bu telefonu 3 hafta önce aldım gayet memnunum şu ana kadar okuduğum 2 sayfadaki sorulan sorulara cevap yazmak istedim;
    1. Telefonun ekran ve dış ses kalitesi mükemmel
    2. Konuşurken gelen sesi artırmak için konuşma esnasında yandaki ses artırma düğmeleriyle sesi artırabilirsiniz.
    3. Takılmalar bazen oluyor ama çok değil bu normal çünkü çoğu telefonda o kadarlık takılma vardır menu hızları gayet iyi bi arkadaşımda samsung E900 var ondan çok daha hızlı.
    4. Temalarla çok daha hoş oluyor Java arkadaşımızın verdiği ve kendi sitesinden yüklediğim temalarla çok daha güzel oldu.
    5. Telefonu alalı 3 hafta oldu her geçen gün şarj seviyesi arttı tabiki doğru şarj işlemi önemli şu an normal bi kullanımla 3 gün, eğer mp3 veya oyun oynarsam 2 gün gidiyor.
    6. Malzeme kalitesi ve işçiliği çok iyi ama yüzey alüminyum olduğu için sert bir cisimli çizilebilir ve kimyasal maddelerden etkilenebilir.
    7. Tuş takımını plastik olması iyi aslında kolayca deforme olmaz.
    8. En iyi özelliklerinden biride bunu kimse yazmamış ekran camının çizilmez malzemeden olması.
    9. Java oyunlar ve uygulamalar isterseniz telefon yeni çıktığı için buna özel oyunlar daha çok yok ama D 600 le aynı ekran çözünürlüğü olduğu için oyunlar uyuyor www.getjar.com sitesinden indirebilirsiniz.
    10. Telefon hafızası 17 MB yazılmış ama bunun 8 MB kadarı kullanıcıya ayrılmış.
    11. Data kablosu çıkmıyor ama bilgisayarımda bluetooth var bilgisayara telefon kutusundan çıkan cd deki Mobil Phone Manager'i kurdum bilgisayarın yanına gelir gelmez bluetooh açıksa telefonu hemen görüyor ve bağlantı kuruyor bu sayede istedğiniz her işlemi yapabiliyorsunuz onun için data kablosu almak isteyen arkadaşlara bluetooth almalarını tavsiye ederim ilerde başka telefonlarlada kullanabilirsiniz.
    12.Son olarak ben bu telefonu 525 YTL ye aldım bu fiyata alabileceğiniz bu kalitede hiçbir telefon yok.

• merhaba Alaaddin kardeş..

EL71 i nasıl şarj ettin acaba merak ettim.. ben mp3 videodur oyundur.. hiç alakam olmicak..sadece konuşma msj laşma olayına girdiğim zaman 4 gün gitmez mi acaba ??

*bu arada bu sorun herkese... şunu merak ediyorum... S88 in 920 mahlık bataryası bu tele takılıyo mu ??? eğer takılıyosa bu teli alabilirim.. yani bekelme süresini uzatmak elimizde en azından bu şekilde tatmin olmayabnlar için... kendi sitesinden baktım ama uyup uymadığını gösteren bi yer yok... en iyisi telcilere gidip danışmak...

hem s88 kullananlar.. hem de EL71 kullananlar batarya modelini yazsın buraya anlayalımm..
  • Arkadaşlar sizlere birkaç dışarıda çekilmiş foto örneği koyuyorum.
     Benq-Siemens EL 71

Benq-Siemens EL 71

Benq-Siemens EL 71

Benq-Siemens EL 71

• quote:

Orjinalden alıntı: No fear

merhaba Alaaddin kardeş..

EL71 i nasıl şarj ettin acaba merak ettim.. ben mp3 videodur oyundur.. hiç alakam olmicak..sadece konuşma msj laşma olayına girdiğim zaman 4 gün gitmez mi acaba ??

*bu arada bu sorun herkese... şunu merak ediyorum... S88 in 920 mahlık bataryası bu tele takılıyo mu ??? eğer takılıyosa bu teli alabilirim.. yani bekelme süresini uzatmak elimizde en azından bu şekilde tatmin olmayabnlar için... kendi sitesinden baktım ama uyup uymadığını gösteren bi yer yok... en iyisi telcilere gidip danışmak...

hem s88 kullananlar.. hem de EL71 kullananlar batarya modelini yazsın buraya anlayalımm..

Orjinal bataryalar şekil itibariyle farklı ancak ilerleyen günlerde daha yüksek amperli piller çıkacaktır tahminimce. Genelde bu tarz cihazlara olur böyle şeyler. (bkz. SX1, MPX220 vb.)

• Benq siemens e mail attımm.. bunu yazdımm

quote:

merhabalar...

şuan da siemens sx1 kullanıyorum faKAT artık son nefeslerini vermeye başladı alet..

neyse ben EL71 yada S88 almayı düşünüyorum.. ancak bu ikisi arasında kaldım... fakat kafamı en çok meşgul eden EL71 in bekleme süresi .. nette en fazla 3 gün gittiğini öğrendim oda oyun mp3 işlerine hiç buklaşmazsak.. !!? .. ama S88 daha fazla gidiyo diye duydum.. çünkü EL71 in pili 570 mah falan... S88 inki ise 920 mah...

şimdi ben EL71 almak istiyorum biraz da tipinden dolayı fakat sorun şu : aldığım zaman şarjının biraz daha fazla gitmesini istiyorum.. S88 in 920 mahlık pilini EL71 aldığımda EL71 e takabilirmiyim... yani uyuyomu ? yani daha çok bekleme süresi elde etmek istiyorum.. sonradan da olsa .. eğer uyumlu ise S88 bataryasını EL71 e alıp onu kullanmam mümkünmü.. ??

EL71 i aldıktan sonra uyuyosa bi S88 bataryası alıp takmak istiyorum yani özeti bu...

bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.. tşkler hoşçakalın iyi çalışmalar..

(örneğin yeni nokialarda böyle .. yani yeni nesi bataryaları bütün yeni tellerinde kullanılabiliyo vs.. eğer sizinki böyle değilse bence mutlaka olmalı .. çünkü S88 in pili EL71 e olmuyosa.. EL71 almicam ve S88 i de tipinden dolayı almayabilirim ve bu yüzden nokia ya yönemlmek zorunda kalıcam)

ayrıca asılsız ,gerçepğe dayanmayan bekleme süresi yazdığınız için ürün özelliklerinde sizi ve bütün tel firmalarını kınıyorum.. 300-400 saat vs. hiç bi tel dendiği gibi gitmiyo...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.