Şimdi Ara

Benq-Siemens EL 71 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.407
Cevap
2
Favori
174.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: java

Telefonu elime alıp biraz inceledim ve almaya baya bi karar verdim... Şimdi 2 sorum daha var izninle...

1- T9 sözlüğünün işleyisi siemens, samsung, sonyi nokia gibi mi işliyor yoksa Motorolanın kullandığı iTap yazılımı mı kullanıyor... Annemde Benq M100 var o iTap kullanıyor ve ben bir kelime bile yazmayı beceremedim de... Yani iTap ise bir daha düşüneceğim almayı...

2- Video çekimi Samsung E730'a yada 176*144 çeken diğer telefonlara göre nasıl...? Bugün ilk defa bir D600 kullandım da komşumuz bir düğün kaydetmiş sanki handycam gibi kaliteliydi ve beni acayip cezbetti de... Tabi 352*288 ama EL71 176*144 çöz. tede kaliteli kaydetsin (gündüz dışarıda vs) yeter aslında...

1-T9 sözlük tıpkı NOKIA'daki gibi tıkır tıkır işliyor.
    2-Video çekimi Samsungtan iyi bunu rahatça söyleyebilirim. 6630 gördüysen eğer çok benziyor kalitesi.

• video çekimi görüntüsü hoşuma gitti. ilk eline alanlar cömert sabunu gibi hissedebilirler ama zamanla alışırlar bu durma. tuş ışıklandırmaları gayet başarılı. tuşlara biraz tırnak ucuyla basmanız gerekiyor. tum bunlara ragmen ses hoşuma gitmedi. daha guzel bir ses beklerdim. iyatı da sınıfına göre yuksek. siemsni devraldık die bu benq e bişeyler oldu. ey benq siemsn ne kadar ugrassanda nokia ve pantech den yukarı fiyat koyassın boşa gendini kasma
  • Eğer bir eksikliğini görmezsem son anda telefonu bende alacağım...

Bu arada tema isteyenler için alttaki linki gördüm deneyin bilgilendirin...

http://www.handygemein.de/themes_el71.html
  • fiyatı sınıfına göre yüksekmi bu özelliklere sahip daha ucuz hangi model var yazarmısın?
  • herkese merhaba,
    el71 i uzun araştırmalardan sonra aldım ancak incelemek nasip olmadı çünkü kaydırarak açıp kapatırken telefon kendiliğinden kapanıyor tabiki her seferinde pin kodunu girip yeniden açmak zorunda kalıyorsunuz. Alacak olanlar dikkat etsinler ben yarın telefonu değiştiriyorum.
  • EL 71 kayar kapağı kapattığınız zaman direkt olarak tuş takımı devreye girdiği zaman kayar kapağı açmadan telefon açmaya çalıştığınız zaman biraz zorlanıyorsunuz bu durumda bazen kapanmalara yol açabiliyor. Bence sizin aldığınız telefonda bir problem var.Dediğim gibi bu fiyata bu telefon çok iyi.Fiyat ve haketme karşılaştırma yaptığınız zaman bu telefon bu fiyata bence iyi,e900 vede w810i le zaten kıyaslama yapılamaz bu 2 telefonda bu telefondan üstün ama daha pahalı.Bu iş ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi.Aralarında 150-200 YTL arası fark var ve değermi derseniz o da size kalmış.Telefonum iyi resim çeksin pili daha uzun gitsin derseniz direkt w810i alın derim.w810i bence e900 den daha iyi bir telefon ve o da fiyatını hakeden bir telefon fakat ben 5 gün önce geçici olarak samsung x210 aldım benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.Yani bu iş birazdane isteyip ne beklediğinize de bağlı.Telefonu taksitle alacağım derseniz bence gidin w810i alın.Çünkü fiyatı inanılmaz düştü.Bundan 1-2 ay önce EL71 almak daha mantıklıydı ama şimdi bir üst ağabeyleri neredeyse aynı fiyatlara gerilediği için satın alma mantığı kalmadı fakat 400-450 ytl ye telefon almaya çalışanlar biraz daha fazla para verip bu modeli düşünebilirler.EL 71 in pili bence çok az gitmiyor.Samsunglarla aynı sürede gitmekte.Bu telefonun siyahıda gelecekti ki o daha da karizmatik görünümlü.

• quote:

Orjinalden alıntı: peril

herkese merhaba,
    el71 i uzun araştırmalardan sonra aldım ancak incelemek nasip olmadı çünkü kaydırarak açıp kapatırken telefon kendiliğinden kapanıyor tabiki her seferinde pin kodunu girip yeniden açmak zorunda kalıyorsunuz. Alacak olanlar dikkat etsinler ben yarın telefonu değiştiriyorum.

Hocam nasıl değiştiriyorsun telefonu ya? Ben aynı modelden almak için aldığım günün ertesi günü gittim adam bundan sonra muhattabın servis dedi.. Cihaz 11 gündür serviste. Hemen hemen aynı problem vardı bende de. 1 gün kullanmak nasip oldu. Bu arada cihazı TİCARET AHLAKI çerçevesinde değiştirmesi gerekip değiştirmeyen mağazanın Sirkeci BOĞAZiÇi İLETİŞİM-Telsim Cepshop- olduğunu söylemek istiyorum!
  • Telefonu bugün aldım ve ödemeyi yapğıp hattımı taktıktan 5dk sonra pişman oldum maalesef...

Bi kere menu çok yavaş ve mesajlar bölümüne girdiğimde (sim kartta 23 mesaj var) telefon 1 dk civarı iptal oluyor, donuyor vs... Mütemadiyen denemelerimde hiçbir mesajı okuyamadım...

Menu çok yavaş diye tekrarladıktan sonra pek çok bölümde telefon kilitlendiği tam anlamıyla hiçbir özelliğini doğru dürüst göremedim... Ya ben tuşları çok hızlı kullanıyorum makşine bana cevap veremiyor yada alet sorunlu...

Alet sorunlu diyelim benimle beraber başka bir öğretmen arkadaşım aldı onda da aynı sorunlar var...

Neyse aldığımız yer tanıdık dedim bu gece deneyeyim belki sim kartı yeni takınca okumaya vs çalışıyordur ondan donuyordur, eğer sorun devam ederse yarın geri getirip değiştiririm... Sağolsunlar ok dediler bakalım sabaha kadar şarjdan sonra ne olacak...

Umarım sorun yoktur yada sadece bizimkiler sorunludur yoksa iade etmek 2 telefonu zor olabilir başka bir ürün almak neyse ama... Başka ürün alayım desem bu fiyata benzer özellikte başka telefon yok... Muhtemelen paraya kıyıp w810i alacağım...

Son olarak bu telefonun kulaklık sesi gerçekten az... Kardeşimi aradım neredeyse karşı taraf duyulmuyor... Samsunglar nereee bu nere... Nokiaların (asla nokia tel kullanmam) bu konudaki üstünlüğünden bahsetmeye gerek yok ama...

Kısacası şu anki izlenimlerim boşa giden 590ytl...

• quote:

Telefonu bugün aldım ve ödemeyi yapğıp hattımı taktıktan 5dk sonra pişman oldum maalesef...

Bi kere menu çok yavaş ve mesajlar bölümüne girdiğimde (sim kartta 23 mesaj var) telefon 1 dk civarı iptal oluyor, donuyor vs... Mütemadiyen denemelerimde hiçbir mesajı okuyamadım...

Menu çok yavaş diye tekrarladıktan sonra pek çok bölümde telefon kilitlendiği tam anlamıyla hiçbir özelliğini doğru dürüst göremedim... Ya ben tuşları çok hızlı kullanıyorum makşine bana cevap veremiyor yada alet sorunlu...

Alet sorunlu diyelim benimle beraber başka bir öğretmen arkadaşım aldı onda da aynı sorunlar var...

Neyse aldığımız yer tanıdık dedim bu gece deneyeyim belki sim kartı yeni takınca okumaya vs çalışıyordur ondan donuyordur, eğer sorun devam ederse yarın geri getirip değiştiririm... Sağolsunlar ok dediler bakalım sabaha kadar şarjdan sonra ne olacak...

Umarım sorun yoktur yada sadece bizimkiler sorunludur yoksa iade etmek 2 telefonu zor olabilir başka bir ürün almak neyse ama... Başka ürün alayım desem bu fiyata benzer özellikte başka telefon yok... Muhtemelen paraya kıyıp w810i alacağım...

Son olarak bu telefonun kulaklık sesi gerçekten az... Kardeşimi aradım neredeyse karşı taraf duyulmuyor... Samsunglar nereee bu nere... Nokiaların (asla nokia tel kullanmam) bu konudaki üstünlüğünden bahsetmeye gerek yok ama...

yorumun için saol boylece bu telefonu almaktan temelli vazgecmiş oldum

• Satın aldığım yer Turkcell KVK bayisiydi hiçbir sorun çıkarmadılar rahatlıkla geri aldılar bende oldukça şaşırdım şu an elimdeki EL71 de hiç bir problem görünmüyor. Problemli olanın şarjı da 1 gün içinde yarıya iniyordu bunun ki 24 saat içinde şarj sadece 1 bar aşağı indi. Ancak benq siemens almakla hata mı ettim hala düşünüyorum. Almadan önce şikayet sayfalarına da baktım ve benq siemens el71 ile ilgili hiç şikayet göremedim ancak sony ericssonlar ile ilgili bir hayli şikayet vardı...
  • quote:

590 mı? Hey maşallah!
  • Arkadaşlar bu telefon'la ilgili bazı konulara değinmek istiyorum. Bazı arkadaşların belirttiği sorunlar gerçekten var. Bazı zamanlar rahatsız edici duruma gelebiliyor. Mesela yavaşlığı gerçek ve pili az gidiyor. Ama bu telefonu geri iade edip başka telefon aldırmayı gerektirmiyor. Çünkü çok güzel yanlarıda olan bir telefon. Mesela malzeme kalitesi ve şıklığı. Ekran kalitesi çok süper ve dış hoparlörü çok kuvvetli. (sanırım pilin çabuk bitmesine ekran ve sesin yüksekliği sebep oluyor). Kayar kapağı çok iyi yağ gibi kayıyor adeta. Fotoğrafları çok güzel çekiyor. (Bir ara size bir iki örnek koyarım.) Flash'ını el feneri olarak kullanabiliyorsunuz. Yani bu fiyata daha iyisini bulamazsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sansar61

Arkadaşlar bu telefon'la ilgili bazı konulara değinmek istiyorum. Bazı arkadaşların belirttiği sorunlar gerçekten var. Bazı zamanlar rahatsız edici duruma gelebiliyor. Mesela yavaşlığı gerçek ve pili az gidiyor. Ama bu telefonu geri iade edip başka telefon aldırmayı gerektirmiyor. Çünkü çok güzel yanlarıda olan bir telefon. Mesela malzeme kalitesi ve şıklığı. Ekran kalitesi çok süper ve dış hoparlörü çok kuvvetli. (sanırım pilin çabuk bitmesine ekran ve sesin yüksekliği sebep oluyor). Kayar kapağı çok iyi yağ gibi kayıyor adeta. Fotoğrafları çok güzel çekiyor. (Bir ara size bir iki örnek koyarım.) Flash'ını el feneri olarak kullanabiliyorsunuz. Yani bu fiyata daha iyisini bulamazsın.

Ben TELEFONUMU istiyorum!!

• Arkadaşlar bu arada int. forumlarda okuduğum kadarıyla pilin ömrünü uzatmak için kontrastı düşürmek çok faydalı oluyormuş..
  • Valla onu beşi bilmem mutlaka güzel yanları var, olmasa hiç satılmaz elbette ama bana göre olmadığına karar verip parayı bastırıp W810i aldım...

Hayırlısı artık... Kısmet böyleymiş...
  • arkadaslar yazdıklarınıza baktımda alacaktım bu telefonu korktum acıkcası bılmıyorum
    Gercekten de okadar yavaşmı bu cihazz bide bu ısınma benım sx1 de vardı bi sorun olmadı ..
    el71 ile gprs üzerinden tv izlene biliniyomu .....?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gümüs

arkadaslar yazdıklarınıza baktımda alacaktım bu telefonu korktum acıkcası bılmıyorum
    Gercekten de okadar yavaşmı bu cihazz bide benım sx1 bu ısınmade vardı bi sorun olmadı ..
    el71 ile gprs üzerinden tv izlene biliniyomu .....?

SX1 için de 1ton karalama yapıldı!! Ama açıkçası her 10kişiden 9'u aşırı memnundu cihazından! Bende Sx1 kullandım ve gerçekten EFSANE cihazımdı benim! Sorunu ısınma ve kişiden kişiye göre değişmesine rağmen pil.
  • telefonun firmwarei çıkmıştı onu yüklemeyi deneyin bide
  • sx1 gercektende bir efsana dogru ama insan sıkılıyor artık el71 almayı dusunuyordum ama okuduklarımdan sonra korttum yavas olamsı cok kötü .... gercekten yavasmı lutfen bi cvpp
  • quote:

Orjinalden alıntı: gümüs

sx1 gercektende bir efsana dogru ama insan sıkılıyor artık el71 almayı dusunuyordum ama okuduklarımdan sonra korttum yavas olamsı cok kötü .... gercekten yavasmı lutfen bi cvpp

ya ben 1 gün kullandım, sonra ISINMA problemi dolayısıyla servise verdim. Benimki hiçte yavaş değildi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.