Şimdi Ara

Benim Oyun ÖTV yi kim kaldırırsa ona. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
1
Favori
6.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BAŞLAMTA ÖTV NE! İçimizde ki potansiyel terörist suriyelileri, mültecileri ve pkk sevicileri şutlayan kim olursa oy ona verilmeli

• Siz oyunuzu ben KARA PARA EKONOMİSİNİ yok edeceğim diyen adama oy verin arkadaşlar.

ÖTV MTV bunlar boş işler.

Türkiye ekonomisinin neredeyse tamamı gayri resmi dir. Vergiler çoktur ama herkes vergi kaçırır. Ecevit hükümetini de batıranda Bu kara para ekonomisiydi

Kayıt dışı ekonomiyi bitirirseniz bu vergiler zaten kendiliğinden kalkar. Hiçbir siyasi parti lideri de koltuğa oturduğu zaman ceplerini dolduramaz.

KARA PARAYI bitir bu memleket 3 senede Düzlüğe çıkar bir daha da kriz yaşamaz kolay kolay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 21 Haziran 2021; 11:2:40 >
  • Çalıp çırpmayan, har vurup harman savurmayan birileri gelse zaten bu kadar vergiye ihtiyaç duyulmayacak.

Siyaset o kadar kirlendi ki. Temiz insanları aralarında tutmuyorlar artık.

• Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Bayılıyorum bu "hükümetimiz dış ticaret açığını kapatmak için ötv koydu yeaa" kafasına. Pırıl pırıl. Milyarlarca doları betona gömmeseydiler, üretimi istihdamı teşvik etselerdi ne olurdu acaba?

Hükümetimizin bizi düşünüp dış ticaret açığı artmasın diye ötv aldığı kalemlerin başlıcaları...

Otomobil - vergisiz fiyatının 3 katına kadar çıkıyor
    Alkol - bir kutu birada bile %70'e yakın vergi yükü var
    Sigara - paketin yarısından fazlası vergiye gidiyor
    Akaryakıt - rafineri çıkış fiyatından fazla ötv kdv var
    Kola limonata - dış ticaret sağlığımızı düşündükleri için bunlarda da ötv var
    Mobilya beyaz eşya - büyük çoğunluğu yerli üretilen mobilya beyaz eşyadan da sağlam ötv indiriyorlar
    Maaşlardan kesilen vergiler - paraları mazallah ithal ürünlere harcarız diye %40'a kadar gelir vergisi ve üstüne %15 sgk primi kesiliyor.
    Elektrikli otomobil - bütün dünya vatandaşına ne olur elektrikliye geç ben sana vergi iadesi yapacağım derken bizimkiler önce mtv (güya çevreyi kirleten araçlar için alınıyordu bu) üstüne ötv geldi. Mazallah yerli togg'umuz dururken ithal elektrikli otomobil alırız da cari açığımız artar.

Dimi canım kardeşim?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Şişelenmiş sudan ÖTV alıyorlar ya şaka gibi

• Alıntı

metni:
    Bu vergiler nereye gidiyor?

Verene gitmediği kesin.

• Zor iş.

Bu kadar yüksek bir şeyi düşürürsen, bir çok sonucu olur.

Dün 500 bin TL'ye araba almış adam, yarın aynı araç 250 bin TL olduğunda haliyle bu işe söylenir. Ben 500 bin TL vermek yerine bir ev bir araba alabilirdim diyebilir.

Araba fiyatlarının bir anda düşmesi bir fırsat, süreli bir kampanya gibi algılanabilir ve insanları ihtiyacı olmasa da araç almaya itebilir. Bununla beraber zaten içinden çıkılamayan istanbul trafiği daha kötü hale gelebilir değil, kaçınılmaz olarak gelecektir.

Burada mantıklı karar, bu vergileri almaya devam edip yatırıma dönüştürmek olur. Her yeri metroyla doldurursun, otobüsleri balık istifi olmadan, konforlu bir şekilde oturarak seyahat edebilecek hale getirirsin, kısacası toplu taşımayı medeni hale getirirsin.

Yine bu parayı ilk amacına uygun olarak kullanıp riskli konutları dönüştürürsün, yatırım yapıp doları düşürmek için kullanırsın. En sonunda da azar azar ötv'yi düşürmeye başlarsın. Hem doların düşüşü, hem ötv'nin düşüşü hem de toplu taşıma araçlarının medeni hale gelmesiyle biz de diğer ülkeler gibi 2-3 bin birime araba alabilecek seviyeye geliriz.

Bu şekilde bu para adam akıllı yatırıma dönüştürüldüğünde zaten bir çok kişi arabası olsa da kullanmak istemez. Metro altyapısı adam akıllı olsa, istiflenmeden, medeni bir şekilde toplu taşıma araçlarını kullanabilsek, özellikle büyük şehirlerde araba büyük külfet haline gelir. Park yeridir, trafiğidir kimsenin tercih edeceğini düşünmüyorum, sadece şehir dışına çıkmak için, tatile gitmek için kullanılır.

Himym izleyen belki hatırlar, ted araba aldıktan sonra barney, "burası new york, burada asla araba kullanmayacaksın" diyordu.

• Kimseye oy yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oy vermemekle geçersiz oy atmak aynı şey değil. Oy vermek istemiyorsan bile git ve geçersiz oy at mevcutların yüzdesinden düşsün

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

Yazdığımı okumamış anlamamış birde beni hükümet taraftarı yapmışsın bu iktidar dan e eski ortağı dan sürekli mağdur olan bana bir zulümdür.

La adamlar içine etti yerine gelen para olmadan nasil düzeltecek para buluttan toplanmiyor eski Türkiye nin mirası tükendi hazine boş.

Gelen enkaz devralacak. Yetkili İngiliz mahkemelerinde anlatırsın garantili projeleri niye odeyemeyecegini belki vicdana gelirler 

Bak tekrar özetliyorum süslemeden once üretecek kazanacak sonra keyifle yiyeceksin her şeyin sırası var sırası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 21 Haziran 2021; 14:59:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖTV sebep değil sonuçtur.

Önce vergileri adam gibi almaları, affetmemeleri lazım. Üstüne de vergileri alırken nereye harcandığını adam gibi denetlemek lazım.

• ötv kalksa xtv ytv ztv gelir boşuna ümitlenmeye gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani konuyu açan arkadaş kısaca oy vermicem kimseye demek istemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz707

Yani konuyu açan arkadaş kısaca oy vermicem kimseye demek istemiş.
    dünyada böyle bir vergi yok. ekonomide de başarısız olduğumuza göre demek ki sorun bizde

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sonra AKP'lileri elestirirler makarnaya komure oy satiyor diye. Sizin farkiniz mi var? Bu ulkenin asil derdi adalettir, demokrasidir, bunlar duzelmeden ekonomi duzelmez, anlayin artik sunu. Yoksa komur veya otv indirimine oyunuzu verirsiniz iste, sonra rusvet alan yetkilileri elestirirsiniz. Farkiniz var sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 21 Haziran 2021; 16:36:44 >
  • Bedavacilik , asalaklik , ulufe dağıtmak kısacası başkasının parasını başkasına peşkeş çekmek ve bu yolda yolsuzluk ile o paranın büyükçe bir bölümünü tırtıklamak çok daha cazip olduğu için kimse seni dinlemeyecek.

Bizim toplumumuz malesef asalakliga alışmış durumda...

• Ötv kaldırmayı vaat etseler ne olacak ki? Ötv kaldır btv getirir, btv kaldırır ktv getirir...

İllaki bu milletin sırtına bu parayı yüklerler bir şekilde. Alışmış kudurmuştan beterdir.

Bir kere ötv zehirini enjekte ettiler millete. Bu vergi ya da başka vergi bir şekilde bedelini ödetirler...

• Ötv kaksın kdv düşsün, sonramı.

Bizim esnafımızı biraz tsnıyorsam.
    Ötv kdv dahil 45 tl
    Ötv kdv düşünce fiyat 55 tl
    Efen dim, biz kampanya yapmıştık 45 tl indirimli fiyatıydı biz 65 tl den 45 e düşürmüştük.

Halk bu esnafı desteklermi destekler, adam arabamın fiyatı düşecek der, niye 10 a aldığımı 8 e satayım.

Truzim yeme içme vb bir çok alanda kdv düştü ne oldu, fiyatlar tavan yaptı. İndirim öncesinde fiyatlar çok daha düşüktü.

Biraz gerçekci olun, sarı yanar yanmaz kornaya asılın bir toplumuz.

• Daha dün akıl hastanesinden kaçmış bir meczup ÖTV'yi kaldıracam derse yeminim olsun oy pusulasına o kaçkının adını ve soyadını yazarak sandığa atacağım. O kadar bıktırdı artık bu vergiler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.