Şimdi Ara

Bence biz Microsofta ihanet ediyoruz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
3
Favori
15.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
321 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 2-3 gündür kafama çok takılmaya başladı arkadaşlar bu. Adamlar bölgesel fiyatlandırma yapmış , doların 8.25 olduğu ülkede aylık 44 liraya sana gamepass sunmuş ki yıllık alırsan 180 lira gibi inanılmaz ucuz bir rakama tekabül ediyor. Biz ne yapıyoruz peki? Dijital oyun hesap satımı bölümünden gamepassi bile nasıl daha ucuza getiririz ona bakıyoruz. Kusura bakmayın ama bizler bu hizmeti bu kıyağı haketmiyoruz! Bizler ölücüyüz. Bize ne müstehak biliyor musunuz? Sony müstehak bize. Bir oyuna 600 lira vermek müstehak. Bu adamlar yarın ülkeden bu desteği çekerse sorumlusu bizleriz bizler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RyDeR -- 28 Ekim 2020; 17:56:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İhanet degil adamlar bunu bile bile acmis zaten. İnsanlar bunu yapsin diye. Hatta yeni guncellemeyle ayni hesapla farkli iki konsolda ayni anda online olabiliyorsunuz. Oyun oynamak haricinde ikisi de ayni anda diger uygulamalari kullanabiliyor.

Ama haksizlik oyun fiyatlarindan sikayet etmekle oluyor. Yada konsol fiyatina. Herifler yapabilecegi her seyi yapti ozel fiyatlandirma yapti hala bazi videolarda bu oyun fiyatlari ne indirim yapsinlar falan diyorlar. Yuklenmemiz gereken yer baska
    Hocam ben 2.el al-sat yapan bi insanım. Öğrenciyim bu işten harçlık çıkarıyorum. Önceden de saatcide çalışıyordum.

Neyse Ipad Pro Son nesil 128GB 11" Wi-Fi + Airpods Pro + Apple Pencıl 2 ilanı açtım buraya. Normalde sahibindene acar bırakırım buralara hiç açmazdım, acsamda bakmazdım yazana edene.

Ürünler sıfır kargo kutusu bile açılmamış bak. Kendisi alsa 1 ay bekleyecek gelmesini. Buna rağmen;

Sahibindende 9.700 veren adama ölücü diyordum burda 7000-7500 diyorlar. Bu ölücülük değil. Hadsizlik, terbiyesizlik, arsızlık. Ölücülük yapma diyince de şu kadara bu kadara aldın, kullandın fırsatçı falan diyorlar.

Donanimhaberde gördüğüm ölücü, ürün almak icin yazdığı ilanı okumaya bile ihtiyaç duymadan direk sallayan, hakaret eden, piyasadan bihaber, 1 hafta önce alınan ürünün 2 ay önce alınmış ürünle aynı fiyatta sanan bu kadar 10 iq insanı başka yerde görmedim.
  • 180tl'sına yıllık gamepass nasıl alınıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

180tl'sına yıllık gamepass nasıl alınıyor?

Microsoft müşteri hizmetlerini arıyorsun yıllık live gold alıyorsun. İlk defa alıyorsan , 1 aylık ultimate alıyorsun +6tl daha önce kullandıysan +45 225 liraya tekabül ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: RyDeR

Microsoft müşteri hizmetlerini arıyorsun yıllık live gold alıyorsun. İlk defa alıyorsan , 1 aylık ultimate alıyorsun +6tl daha önce kullandıysan +45 225 liraya tekabül ediyor.

Alıntıları Göster

Bahsettiğiniz şekilde daha önce 1 yıl üyelik aldım, yalnız live gold üyelik xbox.com yada konsol üzerinden alınamadığı için müşteri hizmetleri yöntemini denememiştim. Aslında soruyu sorma nedenim, aylık 44tl'den 180'e nasıl ulaştığınızı anlamak içindi.

Diğer konuya gelirsek, hesap satış konusundaki oyunlar ne yazık ki gamepass'a eklenen yada eklendiğinde sürekli kalan oyunlar değil, hesaplar P1 ve P2 şeklinde paylaşılınca oyunlar daha ucuza oynanıyor ve hesap alıp satmak bu yüzden insanlara daha cazip geliyor. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 28 Ekim 2020; 18:16:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Bahsettiğiniz şekilde daha önce 1 yıl üyelik aldım, yalnız live gold üyelik xbox.com yada konsol üzerinden alınamadığı için müşteri hizmetleri yöntemini denememiştim. Aslında soruyu sorma nedenim, aylık 44tl'den 180'e nasıl ulaştığınızı anlamak içindi.

Diğer konuya gelirsek, hesap satış konusundaki oyunlar ne yazık ki gamepass'a eklenen yada eklendiğinde sürekli kalan oyunlar değil, hesaplar P1 ve P2 şeklinde paylaşılınca oyunlar daha ucuza oynanıyor ve hesap alıp satmak bu yüzden insanlara daha cazip geliyor. Teşekkürler

Alıntıları Göster

Üstadım oyun için hesap alımı tabiki yapılsın ki bende yapıyorum. Benim isyanım gamepass hesap satışları ya. Adamlar bize değer verip bu ülke için müthiş bir adım atmışlar ama biz baltalıyoruz sanki :/ Teşekkürler.

• İlginç bir konu ama haksız sayılmazsın.

• İhanet degil adamlar bunu bile bile acmis zaten. İnsanlar bunu yapsin diye. Hatta yeni guncellemeyle ayni hesapla farkli iki konsolda ayni anda online olabiliyorsunuz. Oyun oynamak haricinde ikisi de ayni anda diger uygulamalari kullanabiliyor.

Ama haksizlik oyun fiyatlarindan sikayet etmekle oluyor. Yada konsol fiyatina. Herifler yapabilecegi her seyi yapti ozel fiyatlandirma yapti hala bazi videolarda bu oyun fiyatlari ne indirim yapsinlar falan diyorlar. Yuklenmemiz gereken yer baska

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ben yıllardır ps kullanıcısıyım ama bu sene xbox da planlarım arasında. Gamepass de tüm oyunlar mı erişime açık yoksa çer çöp oyunlar mı ? Misalen şuan almış olsam bf5 açık mı yada yeni çıkacak bf6 ne kadar süre ile düşüyor gamepass e ?

• Xbox konusunda bence ms kabahatli, xbox 360 yıllar sonra gelebildi tr'ye, Sony getirdi ps3'ü, çatır çatır sattı en başından beri.
    Ne oldu, millet spotcudan garantisiz xbox 360 aldı, bir de üstüne kırdırıp korsan oynadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: weehwet

Beyler ben yıllardır ps kullanıcısıyım ama bu sene xbox da planlarım arasında. Gamepass de tüm oyunlar mı erişime açık yoksa çer çöp oyunlar mı ? Misalen şuan almış olsam bf5 açık mı yada yeni çıkacak bf6 ne kadar süre ile düşüyor gamepass e ?
    Fifa 21 hariç nerdeyse tüm ea oyunları açık yani bf5 oynarsın. Diğer soruna gelirsek Çer çöp oyun da var kaliteli oyunlar da senin kendin kütüphanesine girip bakman lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Msb101 kullanıcısına yanıt

Geçen seneden pay biçersek fifa 20 nin kullanılabilir oldugu tarihe göre fifa 21 in gamepass de kullanılabilir olması için kaç ay geçmesi gerekiyo. Mesela fifa 20 fifa 21 çıktıgında mı aktif oldu ?

• quote:

Beyler ben yıllardır ps kullanıcısıyım ama bu sene xbox da planlarım arasında. Gamepass de tüm oyunlar mı erişime açık yoksa çer çöp oyunlar mı ? Misalen şuan almış olsam bf5 açık mı yada yeni çıkacak bf6 ne kadar süre ile düşüyor gamepass e ?

şurada gamepass'te bulunan oyunların listesini bulabilirsin. gelen-giden oyunlar hep güncel.

https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/games

• quote:

Geçen seneden pay biçersek fifa 20 nin kullanılabilir oldugu tarihe göre fifa 21 in gamepass de kullanılabilir olması için kaç ay geçmesi gerekiyo. Mesela fifa 20 fifa 21 çıktıgında mı aktif oldu ?

senesine göre çok değişiyor... fifalar bazen mayıs gibi, bazen haziran gibi ekleniyor diyebiliriz. temmuz-ağustosa sarkan yıllar da olmuştu sanırım. madden serisi daha stabil, super bowl olduktan 1 hafta sonra ekleniyor direkt :D

bu arada microsoft studios oyunlarının tamamı çıkış günü ekleniyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 29 Ekim 2020; 13:17:6 >
  • weehwet kullanıcısına yanıt

FIFA 21, 20'ye göre biraz daha erken gelir. FIFA 2020 için ek paket çıkmıştı, özel bir durumu vardı. FIFA 19 mesela 24 Temmuz'da EA Access'e gelmiş.

Konuya dönersek Larry Hryb ile Xbox'ın oyun dünyasına bakışı tamamen değişti, bunu görenler birkaç yıl önce Xbox'a şans verdi zaten. Microsoft şimdi meyvelerini topluyor, PS'in iyi-kötü olması Xbox'ın kaçınılmaz başarısını etkilemez.

• quote:

Fifa 20, mayıs 2020’de gelmişti. Yani 21 de seneye mayıs haziran gibi gelecektir ea playe.

• Msb101 kullanıcısına yanıt

Gayet iyi benim için. Zaten hep geç alan biriyim oyunları. bu nesil xbox alacam sanırım. Cevaplar için teşekkürler herkese

• Abiler.
    Bilgisayarda da bu oyunları oynayabiliyormuyuz?
    Yoksa xbox sahibi mi olmamız gerekiyor?

• Hocam ciddi ciddi dünyanın en büyük şirketlerinden birinin yöneticilerinin senin bu sistemi gerçek aile kullanımından farklı olarak kullanıp, satış yapacağının hesabını yapmadığını mı düşünüyorsun? Sokağın başındaki marketin sahibi bile daha derin düşünüyordur, emin ol.

• önce microsoft b*ktan indirme sistemini düzeltsin oyunu zar zor 10-15 denemede 40 gb'lık oyunu 500 gb veri indirerek indirdim 1 saat oynadım ertesi gün oynamak için tıkladım baştan indirmeye başladı  

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.