Şimdi Ara

BEL FITIĞI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
14
Favori
91.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    G.O...

Bel ağrınız gece uyandırıyormu?
    Sabah kalkınca belde tutukluk oluyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

G.O...

gece uyandırmıyor

kasılma ve agrı oluyor süreklı hafif agrı ayagıma vurmuyor

ben yarın ortapeti doktoruna gidecegim

bel agrı fıtık işlerine ortapedi bakarmı yoksa beyin cerahimi bakar

teşekkürler.

• https://www.youtube.com/watch?v=Uvn2cSjfCAI

buda dursun burada

•  BEL FITIĞI

BEL FITIĞI

benim sonuç bu bel fıtıgı dedi ama bende ayagıma vuran bir durum yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 24 Eylül 2014; 15:28:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

G.O...

madem birşeyer bildiğini ima ediyorsun ve bu soruyorsun yardımcı olacaksın niye cevap yazmıyorsun ?
    önceki mesajlarına baktım elle tutulur bir şeyde yazmamışsın. anlamıyorsun boştan yere yazıp kendini yorma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 24 Eylül 2014; 15:41:23 >
  • Valla arkadaşlar bendede bel fıtığı var ama kesin tedavisinin ameliyat oldugu söyleniyor fakat ameliyatın riskleride fazlaymış.
  • ekrankarti E kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun....

Sizin ağrılarınız nasıl.....?
  • Arkadaslar merhaba, annemde eskiden beri vardi fitik cok fazla agir tasimadigi ve zorlamadigi icin sorun olmuyordu hayatina normal devam ediyordu. Gecen hafta ust uste evleri silmis, hali yikamis ve 1 hafta boyunca surekli temizlik yapmis ve cumartesi gunu bel fitigi nuksetmis. Doktora gittik 10 tane igne vermis agri kesici, doktor bel fitigi patlamis ameliyat olmasi lazimmis yoksa felc kalabilirmis diyor. Arkadaslar bel fitigi ameliyati sart mi? Bu ameliyati olupta tamamiyle iyilesen oldumu? Var mi aranizda bu dertten muzdarip?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yeni ameliyat oldum benim ayagima vurmuyordu ama yurutmuyordu da belime bicak saplaniyor du sanki Gittim doktora mr cektirdim iki tane var biri patlamis ameliyat sart dedi.Biraz arastirdim doktoru iyiymis baska yere de gerek duymadim oldum cok sukur simdi iyiyim ama daha yeni oldugum icin kesin bisey de diyemem Rabbim kimseye yasatmasin hakikaten cok zor Herkese acil sifalar

• Arkadaşlar binbirdelik otunun iyi geldiğini duymuştum burada yazıyor okuyabilirsiniz http://bilgibahcem.blogspot.com.tr/2015/01/bel-ftg-romatizma-icin-sifal.html
  • Selam arkadaslar
    bel fitiginden o kadar muzdarip insan varki ancak ceken bilir. Ben 2000 senesinde bel fitigina yakalandim. Tam bir perisanlik idi. Artik dayanilmaz bir hal aldi yatalak oldum. 6 ay yatakta gecirdim. Intihar edecek dereceye geldim. Son care olarak ameliyat oldum. En baslarda rahatladim. Sanki dunyaya yeniden gelmis gibiydim. Ise girdim calismaya basladim. Birgun yagmurda kaldim. Her tatafim islandi. Usudum eve zor ettim kendimi. Ve bel sancisi basladi. Elektrik carpar gibi tam belimin ortasina agri saplaniyordu. Ciglik cigilga kaliyordum. O gunleri hatirlarken halen de titriyorum. 2 hafta yatakta kaldim isten cikmak zorunda kaldim. Agrilar herzaman yoktu ama bir basladimi belden asagi felc gibi oluyordu. Oldugum yeere yigiliyordum. Dedim ya ceken bilir.sene 2015 oldu halen cekiyorum yilda 2 kere yere yigiliyorum 2 hafta yatakta geciriyorum. Herzaman sagdan soldan alternatif cozum sunanlar oldu. Yok ütü yapanlar yok ip gecirenler falan. Hicbirini denemedim. Ama artik ne olursa olsun dedim. Birini denemeye karar verdim. Annem de bel fitigi. Doktora gitti 3 fitigin var dedi. Annemle beraber gittik bir eve. Tabi biz tedirginiz ne yapacak diye. Kadin anneme uzan dedi eli ile dokundu 3 fitigin var dedi. Sasirdik tabi doktor da demisti. Eli ile dokundu tamam dedi. Ben de uzandim. 4 fitigin var dedi. Eli ile fitiklara biseyler yapti. Tamam dedi. Okadar. Gecen haftayi yatakta gecirmistim. Bugun kadinin yanina gittik ve oturuyorum simdi. Ağrı yok sadece uyusukluk var. 1 ay icinde hisey kalmaz dedi. Normal hayatina devam et. Dedi. Olumlu bir sonuc alirsam herkese tavsiye ederim. Gerci kadin asmis kendini evine gelen gelene. Tum yurttan geliyorlar dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: higo2121

Selam arkadaslar
    bel fitiginden o kadar muzdarip insan varki ancak ceken bilir. Ben 2000 senesinde bel fitigina yakalandim. Tam bir perisanlik idi. Artik dayanilmaz bir hal aldi yatalak oldum. 6 ay yatakta gecirdim. Intihar edecek dereceye geldim. Son care olarak ameliyat oldum. En baslarda rahatladim. Sanki dunyaya yeniden gelmis gibiydim. Ise girdim calismaya basladim. Birgun yagmurda kaldim. Her tatafim islandi. Usudum eve zor ettim kendimi. Ve bel sancisi basladi. Elektrik carpar gibi tam belimin ortasina agri saplaniyordu. Ciglik cigilga kaliyordum. O gunleri hatirlarken halen de titriyorum. 2 hafta yatakta kaldim isten cikmak zorunda kaldim. Agrilar herzaman yoktu ama bir basladimi belden asagi felc gibi oluyordu. Oldugum yeere yigiliyordum. Dedim ya ceken bilir.sene 2015 oldu halen cekiyorum yilda 2 kere yere yigiliyorum 2 hafta yatakta geciriyorum. Herzaman sagdan soldan alternatif cozum sunanlar oldu. Yok ütü yapanlar yok ip gecirenler falan. Hicbirini denemedim. Ama artik ne olursa olsun dedim. Birini denemeye karar verdim. Annem de bel fitigi. Doktora gitti 3 fitigin var dedi. Annemle beraber gittik bir eve. Tabi biz tedirginiz ne yapacak diye. Kadin anneme uzan dedi eli ile dokundu 3 fitigin var dedi. Sasirdik tabi doktor da demisti. Eli ile dokundu tamam dedi. Ben de uzandim. 4 fitigin var dedi. Eli ile fitiklara biseyler yapti. Tamam dedi. Okadar. Gecen haftayi yatakta gecirmistim. Bugun kadinin yanina gittik ve oturuyorum simdi. Ağrı yok sadece uyusukluk var. 1 ay icinde hisey kalmaz dedi. Normal hayatina devam et. Dedi. Olumlu bir sonuc alirsam herkese tavsiye ederim. Gerci kadin asmis kendini evine gelen gelene. Tum yurttan geliyorlar dedi.

http://www.eniyihekim.com/guven-citak/beyin-ve-sinir-cerrahisi/izmir

ben bu doktora gidicem

senin dedigin kadın nerede hangiehirde

birde aynı onun gibi alaşehirde traktör tamircisi var ben gittim ama bana faydası olmadı

gelen çok kişi var günde 100 kişi geliyor sabah 4 de 5 de geliyorlar faydası olan tavsiye ediyormuş

• Ben daha bugun gittim. Simdilik ise yaradi gibi. Kadin tekirdagda. Sonuc alirsam rahatlikla tavsiye edecem. Simdilik kimsenin gunahini almaya niyetim yok. Ben yarin 2 arkdas var. 2si de zor yuruyor. Onlara soylerim. Giderlerse belli olur sonuc.

• 6 ay önce belini zorlamamdan dolayı ağrılarım var. Ağrılar ilk baslarda bacağıma da vuruyordu ve sağ ayak baş parmağımda ise uyuşma vardı. Çok şükür ağrıların bacağa vurması ve parmağımdaki uyuşma geçti. Ancak ağrılar belimde yoğunlaşıyor. 6 aydan bu yana yatakta yan yatamıyorum. Yan yatınca bel ağrım azıyor. Bel ve göbek bölgesindeki yağlarımı eritmeye ve bel kasını güçlendiren egzersizlere başladım (aslında işe de yarıyor ağrılarımı gideriyor).

Neyse yine de hastaneye gideyim dedim MR çektirdim, raporda 2 yerde fıtık başlangıcı olduğu yazıyordu. Raporu doktora gösterdim doktor raporu inceledi bi de mr'a doğrudan baktı ve dedi ki: ''rapora göre 2 tane fıtık başlangıcı var ama mr'a göre bir şeyin yok'' dedi (ulan ne iş anlamadım rapor başka şey söylüyor doktor başka şey)

Aslında emin değilim ama belimi zorlamamdan dolayı sinir sıkışması olduğunu düşünüyorum.

Allah forumdaki kardeşlerime acil şifalar versin hiç kolay değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 21 Ocak 2015; 23:26:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ka_saban

http://youtu.be/7U0CplHXyEY

https://www.youtube.com/watch?v=5IwaG1ET3cY

bence bu yöntemler çözüm degil çünkü tekrar nüks edecektir
  • Herkese geçmiş olsun.
  • Alternatif yöntemler buldum internette hemen paylaşayım:

1- Balıkesir manyas'ta fıtıkçı Mustafa Altan diye biri varmış bir kaç kişi tavsiye ediyor.

2- profesör ibrahim Saraçoğlu'nun kırkkilit otu fıtık kürü varmış şiddetle tavsiye ediyor.

3- Herbalist, İbrahim Gökçek'in iki fıtık kürü varmış bunlar:

a) Gökçek iksir + kemik çayı
    b) Norveç somon balığı tedavisi (''fıtık ağrısı şiddetli ise, somonu strec film ile bele sarmak suretiyle ağrılar dindirilebilir'' diyor)

4- Her sabah bir kaşık polenle süt içmek

Bunları internetten araştırarak buldum. Deneyin belki işinize yarar.

• Bu arada egzersiz yapıyordum bıraktım çünkü egzersizler zorlama yapıyor ve yürümemi etkiliyordu.

Ayrıca bacak bacak üstüne atmayın zira ağrıyı belli bir süreliğine geçirse de, yürüyünce topalliyordum

Şu an ağrı yok çok şükür ama yine de yan yatmaya (uyumak için) korkuyorum ağrım azarsa diye

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.