Şimdi Ara

BEL FITIĞI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
223
Cevap
14
Favori
91.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca şunu da belirtelim ki; mutlaka ama mutlaka göbek bölgenizde yağlar varsa ertin ve hemen kilo verin çünkü bel vücudu taşıdığı bütün yük onun üzerine biniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 1 Şubat 2015; 22:36:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de kalçaya ve bacağa vuran ameliyatlık bir fıtık var, hatta fıtığın bir parçası kopmuş, o da sinirlere baskı yapıyor. 2 doktor ameliyat dedi. Üçüncüsüne ameliyat olmak için gittim. O profesör de idare et dayanabildiğin kadar, vücut kopan parçayı atar dedi.

• Bir de uyguladığım ve ağrıları inanılmaz şekilde yok eden bir şeyi paylaşmak istiyorum. Belki uygulamak isteyen olur. Uzun vadede ne olur bilmiyorum ama bunu yaptıktan sonra ağrı kesici almama gerek kalmadı.
    Aktarlarda satılan ve pahalı olmayan bir madde var, çamlardan elde ediliyormuş reçine gibi bişey. Zift diyorlar. Bunu eritip bir bezin üstüne yayıp belinize yapıştırıyorsun.
    Bu ağrıları çeken bilir. Sadece uygulayıp ağrılarından kurtulan ve Allah razı olsun diyen olursa diye paylaşmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cblack42

Bende de kalçaya ve bacağa vuran ameliyatlık bir fıtık var, hatta fıtığın bir parçası kopmuş, o da sinirlere baskı yapıyor. 2 doktor ameliyat dedi. Üçüncüsüne ameliyat olmak için gittim. O profesör de idare et dayanabildiğin kadar, vücut kopan parçayı atar dedi.

21 yaşındayım benimde bel fıtığım var maalesef ve kalça + bacaga vuruyor. Ameliyatlık olduğunu düşünmüyorum bu devirde doktorlar ameliyattan para aldığı için alayı ameliyat diyor.
    daha 19umda belirmişti fıtık yine bacağıma vuruyordu fakat bazı hareketleri yapınca geçmişti şimdi tekrar basladi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liez07

quote:

Bende de kalçaya ve bacağa vuran ameliyatlık bir fıtık var, hatta fıtığın bir parçası kopmuş, o da sinirlere baskı yapıyor. 2 doktor ameliyat dedi. Üçüncüsüne ameliyat olmak için gittim. O profesör de idare et dayanabildiğin kadar, vücut kopan parçayı atar dedi.

21 yaşındayım benimde bel fıtığım var maalesef ve kalça + bacaga vuruyor. Ameliyatlık olduğunu düşünmüyorum bu devirde doktorlar ameliyattan para aldığı için alayı ameliyat diyor.
    daha 19umda belirmişti fıtık yine bacağıma vuruyordu fakat bazı hareketleri yapınca geçmişti şimdi tekrar basladi

Ağrılar ortaya çıkmadan bel ve karın kasları egzersizle güçlendirilmiş olsa iyi, ki zaten o zaman ağrı ortaya çıkması da pek mümkün olmaz. Ama ağrılı dönemde çoğu hareketi yapamıyorsun. O yüzden imkan varsa en iyisi yüzmek galiba...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Liez07

quote:

Ağrılar ortaya çıkmadan bel ve karın kasları egzersizle güçlendirilmiş olsa iyi, ki zaten o zaman ağrı ortaya çıkması da pek mümkün olmaz. Ama ağrılı dönemde çoğu hareketi yapamıyorsun. O yüzden imkan varsa en iyisi yüzmek galiba...

Yürümemi zorlamıyor hatta geçen gün arkadaşımla 12de evden çıktım aksam 8de eve girdim 20 dk ancak oturmuşuzdur onun haricinde hep gezdim o esnada hiç ağrı hissetmiyorum ağrı oturunca oluyor. 2 yıl öncede aynı şekilde olmuştu bio enerji tedavisi ile geçmişti.

• Öncelikle herkese geçmiş olsun.. 27 yaşımdayım ve büyük ihtimalle stresten sağ bacağıma vuran fıtığım var. Doktorlar mr a bakarak acil ameliyat dediler şimdilik 2 doktora gittim (beyin ve sinir cerrahi) önceden uyluk ağrısı vardı sonra baldıra indi şimdi ise otururken yatarken hiç bi ağrım yok sadece yürürken az bi uyluk ağrısının yanında ayağımı çekerek yürüyebiliyorum. Hiç dinlenmeden 1 km kadar yurumeye başladım (önceden 100-200 metreydi) ancak fıtık bariz şekilde ilerlemiş siniri tabiri caizse ezmiş gibi. His kaybı uyuşukluk falanda yok ama sağ ayak parmaklarımda güçsüzlük var nitekim üzerinde duramıyorum. Doktor biraz daha ilerlerse küçük ve büyük abdestini tutamazsın daha ilerisi felç dedi ama ben birkaç fizik tedavi uzmanına daha gitmeyi düşünüyorum zor bi hastalık ama buna şükür gelişmeleri buradan yazarım 😊 Allah herkese şifa versin..

• arkadaşlar isviçrede yıllar once bulunan kendini kanıtlamış bir tedavi yontemi girin araştırın

tek seanslık ve kısa süren bir yontem

turkiyede de var yapan bir kişi ATLASVEDENGE yazıp aratarak ulaşabilirsiniz internet sitesini araştırın okuyun

yapılan tedavi sonrası ağrılar zamanla kayboluyor vucut kendini onarıyor

ben yaptırdım çok şükür çok buyuk fayda gördüm

okuyun derim
    herKese acil şifalar
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-62091E307 -- 12 Temmuz 2015; 1:39:42 >
  • Ameliyat tam anlamiyla fail. Oraya bi sey sıkıstırılıyor bi sure sonra eriyince yine başlıyor agrilar. Ayrica ameliyat olunca hicbir zaman eskisi gibi olmaz. Hayat standartin %20 e düşer. Benim önerim bolca sıcak su kaplica vs. Oda gecici çare ama yapacak bir şey yok. Duyduguma gore bi kaplicada su acayip sicak alişamiyosun sadece atlayip çıkıyosun o atlama seni 1 ay idare ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: karamurat08

@merhaba arkadaşlar
    son 1 aydır belimde daha önce yaşamadığım bir ağrı var keskin bir ağrı değil ve özellikle bir harekete bağlıda değil ayağımda bi ağrı yok sadece sinir bozucu bir uyuşukluk aslınada bel ağrım da geçti ama sol ayağımda hafif bir uyuşukluk vr bide geçen gün ayakta bi 5-6 saat bekledim tm belkısmımda ağrı başladı oturunca inanılmaz bir rahatlama hisi veriyrdu kve geçiyordu bunun nedeni nedir bilmiyorum ama koşmayı ve sporu çok seven biriyimdir bu ağır şeyler kaldırmışlığım yok şöyleki ağrı başlamadan öne çok yüklendim spora ama belim zorlycak birşey değildi ve daha öncesinden belimi kıtlatırdım hafif bir ağrı olunca oda geçerdi şu anda herşeyi yapabiliyorum ama insanın içinde hafif bir korku kalıyor .... nedeni ne olabilir acaba daha önce yaşıyanınız varmı bel fıtığı yada belde kayma olabilirmi veya bu uyuşukluk kalıcımı sizce yardım dereniz çok minnettar olurum

Kardeşim Selam ben yaklasık 2 hafta once MR Çektirdim senın yasadıgın sorunların aynıları ıle gıttım doktora ve sonuç bekledığım gıbı FITIK ilk doktor amelıyat dedı tabı amelıyat 27 yasında olunca son alternatıf olarak kalacak bende onumuzdekı hafta bır proftan randevu aldım bakalım o ne dıyecek tavsıyelerı neler olacak sımdıden gecmıs olsun sıkıntıııı

• arkadaşlar araaştırmam sonucu bele iğne vuruyorlarmış ağrı çok şiddetli degilse amelyatlık bişey yoksa ve böylece agrılardan kurtulup iyleşiyormuş

bu şekilde yaptıran varmı

videosu

http://www.uzmantv.com/bel-agrisinda-enjeksiyon-yontemi-uygulanir-mi
  • Ben ikinci ameliyati oldum 4 gun boyunca dayanilmaz agrilardan dolayi bacagima ozellikle de baldirama o kadar siddetli bir agri vuruyordu ki tarifi mumkun degil cok sukur ayagim da ki agri gecti lakin ameliyattan 12 gun gecmesine ragmen belim duzelmedi yarin kontrole gidecem Bilmiyorum Rabbim herkese acil sifalar versin zor hastalik

• Sonunda bende ameliyata karar verdim çarşamba veya perşembe günü çağıracaklar hastaneden iyi bi doktor buldum inşallah iyi olurum.. Ameliyat sonrası süreci buradan yazarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: mstf1071

Sonunda bende ameliyata karar verdim çarşamba veya perşembe günü çağıracaklar hastaneden iyi bi doktor buldum inşallah iyi olurum.. Ameliyat sonrası süreci buradan yazarım..

Hocam nasil oldunuz ameliyatiniz basarili gecmistr umarim

• Ameliyattan başka care kalmayanlar için ankara üniversitesinde profesör ayhan aktar ı öneririm.Yaklasık 5 yıl önce kendisine ameliyat oldum,kurtuldum çok sükür.yanlız aldıgı ücret biraz fazla olabilir.kendi web sitesi de var bildigim kadarıyla.Sonradan da herhangi bir nüks vs olmadı.Tabii agır kaldırmamak, kilo vermek gibi sartlara uymak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PearBear

quote:

Orijinalden alıntı: mstf1071

Sonunda bende ameliyata karar verdim çarşamba veya perşembe günü çağıracaklar hastaneden iyi bi doktor buldum inşallah iyi olurum.. Ameliyat sonrası süreci buradan yazarım..

Hocam nasil oldunuz ameliyatiniz basarili gecmistr umarim

Hocam çok şükür 1 saatlik bir ameliyat tan sonra inanır mısınız bilmem narkozun etkisi geçer geçmez ayakta uyuşma kalçada ağrı vs. Kalmadı.. L5 S1 arasında kocaman Bi fıtık vardı bende 7 tane doktor gezdim hepsi ameliyat dediler. Kaya tuzu-saraçoğlunun kürü-sınıkçı-alabalık hepsini denedim sonuç kocaman bi 0.. Yarın 1 hafta olacak ameliyat a doktor 10 gün yatcan dedi ama ben 8.gun kalkarım 😊 1 ay araba sürmek fazla yürümek evden fazla ayrılmak yok sonra 27 mayıs gibi kontrol e gidecem.. 6 aydır boşuna çekiyormuşum 😐 tekrarlarsa hiç düşünmem ameliyat için.. Şunuda belirtmek isterim çok önemli 1-doktor çok önemli ben sivas cumhuriyet üniversitesi hastanesinde prof.dr. Unal Özüm e ücretli ameliyat oldum (1250 tl) 2-benim fıtık tamamen dağılmamıştı ve kopmamıştı ama neredeyse omurilik hiç görünmüyordu. Fıtığın derecesi ve cerrahın tecrubesi çok önemli fıtığı çok fazla ilerletmemek ve doktoru çok iyi araştırmak yararınıza olacak.. Anlatılacak çok şey var mustafatan18@hotmail.com dan yazabilirseniz

• Arkadaşlar sonunda ameliyat oldum çok şükür problem yok çok memnunum her türlü sorularınız için mustafatan18@hotmail.com .. Ben de çok araştırdım ameliyattan önce bi sürü soru vardı kafamda iyi biliyorum cevap bulamamak nasıl bir duygu o nedenle sorusu olan arkadaşlar elimden geldiğince yardımcı olmak istiyorum .. Geçmiş olsun herkese..

• Harika ya cok sevindim hocam Allah bir daha yasatmasin inşallah tüm samimiyetimle söylüyorum.. Bu illeti ceken bilir cunku. Bende de iki tane fitik var l4-l5 ve l5-s1 arasinda su an fizik tedavi deniyorum iki ay once yataktan kalkip tuvalete bile topalliyarak giderken şu an daha iyiyim çok şükür.. ama egzersizleri birakirsam her şey geri dönüyor. Çevremde kime sorsam sakin ameliyat olma diyor ama sizinki gibi basarili ameliyatlari gordukce umutlanmiyor degilim

• Selam arkadaşlar. 30 yaşındayım. Bende bel fıtığı 2 yıl önce başladı ve bu süre içerisinde uzun zaman çok hafif bir şekilde bacağımda ayrı ve uyuşma durumları oluyordu. Fakat işim icabı sürekli oturmamdan kaynaklı olduğunu düşündüğümden önemsemiyordum ve bu rahatsızlıktan dolayı doktora da hiç gitmemiştim. Ta ki çalışmış olduğum firmada ayakta çalışmaya başlayıp sürekli ağırlık kaldırma mecburiyeti olduğu zamanda bu ağrılar daha da arttı ve artık ağrı hiçbir şekilde geçmiyordu. Belimde ağrı oluyor aynı anda bacağıma ağrı ve uyuşukluk olarak vuruyordu. Bu da yürümemi zorlaştırmaya başlamıştı. Birkaç kilometre dinlenme ihtiyacı olmadan yürüyebiliyordum ama ağrılardan sonra 300-400 metrede dinlenme ihtiyacı hissetmeye başlamıştım. Nette araştırmalarımda siyatik rahatsızlığı olduğunu düşündüm.

Daha sonra Üsküdar Devlet Hastanesi'nde doktora gittiğimde de aynı şekilde siyatik olduğumu ve verdiği bir takım ilaçları kullanmamı söyledi. İlaçları kullandıktan sonra belimdeki ağrı geçti fakat bacağımda ki ağrı ve uyuşukluk geçmediğinden 1,5 aylık gibi bir süre sonra tekrar doktora gittim. Durumu anlattım. Doktor MR çekilmemi ve sonuca göre karar vereceğini söyledi. MR sonucu çıktıktan sonra 4-5 tane bel fıtığı bulunduğunu ve birisinin patlamış olduğunu acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Karar verdiğimde gelip gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra ameliyat olabileceğimi söyledi. Karar vermem yaklaşık 2 ayı bulmuştu ve bu süre içerisinde tanıdıklar vasıtasıyla başka doktorlara da MR sonucunu gösterdiğimde durumumun ameliyatlık olduğunu söylediler. İnternette de sürekli inceleme yapıyor hastalıkla ilgili videolar izliyordum.

Videolarda ve makalelerde ameliyat olunmaması durumunda ayak düşüklüğü(topallama ve yürürken durduk yere sendeleyip düşme rahatsızlığı) veya felç kalınabileceği sonuçları rastlanıldığı ile ilgili bilgilerde vardı. Birkaç gün düşündükten sonra ameliyat olmaya karar verdim ve 9 mart 2015 tarihinde ameliyatımı mikrocerrahi yöntemi ile Ümraniye Devlet Hastanesinde yaklaşık 1,5 saatlik bir sürede bölgesel anestezi ile (belden aşağısı uyuşturularak) ameliyatımı oldum. Ameliyattan sonra yaklaşık 3-4 saat içerisinde belimden aşağıda bulunan uyuşma yüzde 70 kadar geçince ayağa kalkıp tek başıma yürüyebildim. Ertesi gün sabah (ameliyattan 17 saat sonra) taburcu oldum ve uzun süren (üç parça halinde toplamda 40 gün kadar) istirahat verildi. Ameliyattan hemen sonra bacağımdaki ağrılar çok şükür tamamen yok oldu. Ara sıra ters hareket edince veya dengesiz yük kaldırınca ağrı vurma durumları oluyor. Bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Tekrar aynı yerden fıtık sorunu oluşmaması için ameliyattan sonra 4-5 ay kendinize dikkat etmenizde gerekmektedir. Hastalığı ileri seviyede ameliyat olacakların mikrocerrahi yöntemi ile olmalarını tavsiye ederim. Bölgesel anestezi ile ameliyat olduğum için de hiç zorluk çekmedim. Hayatımdaki ilk ameliyatım olduğundan çok korkarak ameliyata girdim fakat çok şükür hiç sıkıntı çekmedim ve iyi ki hastalık daha fazla ilerlemeden ameliyatımı olmuşum.

Uzun bir yazı olduğu için kusura bakmayın. İnşallah bel fıtığı olanlara başımdan geçenleri yeterince anlatabilmiş ve fayda sağlayabilmişimdir. Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.