Şimdi Ara

Bedelli Askerlikteki 21 Gün Sorunu Bitmek Bilmiyor ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sizler oralara gidiyorsunuz, tuvalet temizleyip ayakta dikiliyorsunuz. ben de fistigimi, cipsimi ayagimi uzatarak yiyorum. Kolami içiyorum.

Sizler olmazsanız bunları nasıl yapabilirim?

Size minnettarız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok uğraştık kaldırmadılar ne yapalım gideceğiz
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Kardeşim yürür git işine, ergen kafayla daha çok dayak yersin sen günlük hayatta. Hadi ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30lu yaşlara geldik. Hiç dayak yiyen biri olmadım. Dayak artırdığım olmuştur ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedelli Askerlikteki 21 Gün Sorunu Bitmek Bilmiyor !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Allah herkese rte gibi dünür nasip etsin. Amin.
    Selam ve dua ile

• Ben de 21 günlük askerliğe karşıyım. Çünkü devlete boşa masraf oluyor.
    Ama ulan ne çok ağladınız be. Komutanlar isterse bi tarafınızdan ter gelene kadar askerlik yaptırır size. Bi b*k da yapamazsınız. Rahat batıyor bunlara.
    Bu karşı çıkanları alacaksın bi 21 gün daha yaptıracaksın. Ama bu sefer gerçek askerlik yaptıracaksın. O zaman 21 günde askerliği öğrenirler.

• yahu adamlar 21 güne düşürdü onunda eminim ilk 5 günü boş geçiyordur buna bile itiraz eden var burası isviçre değil beyler ortadoğu her Türk erkeğinin askeri disiplini en az bir yaşaması ve öğrenmesi gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 21 Şubat 2019; 20:39:50 >
  • Beğenmeyen 6 ay yapsın

• La bi susun yaa allah allah. Herif çıkacak baslarim sizin bedellinize alin 15 bininizi gidin 18 ay askere diyecek mal gibi kalacaksınız.
    Sonra seve seve gideceksiniz. Mal gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • devlete hem 15 bin para verip hem de 21 gün sürüneceksiniz 6 ay yapan adamların sizden daha az masrafı var net
  • Birşey olmaz kaç aydır millet gitti geldi baştan olmayacaktı o

• şeyimde bile değil.

2016 kasım 365/1 kd... özlüyorum valla...

• Arrastra kullanıcısına yanıt
    Zaten her verilen kiyafete fatura kesiyorlardir sifir gibi tekrar uretmektense rant böyle olur işte her seferinde sıfır satarak değil 2.eli sifirmis gibi fatura edersin her seferinde

• o 21 günün amacı hiç olmazsa temel eğitimin alınması, bir seferberlik durumu olsa ülke savaşa girse ne yapacak buna itiraz edenler cidden anlamıyorum. Ben zamanında para vermiştim cepheye de gitmem mi diyecekler.
    Bedelli olayına tamamen karşıyım zaten
  • Bulunduğumuz coğrafyada gerektiğinde her erkeğin temel düzeyde askeri becerilerinin olması gerekli. 21 gün de olsa silah kurma, ateş etme vb eğitimleri verilmeli ama ne yazık ki askerlik anlayışımız tuvalet temizliği, mıntıka temizliği, alaturka tuvalet, haftada 2 kez duştan ibaret.

İnsanlara askeri eğitim vermek yerine leş gibi mekanlarda hizmetçilik yaptırıyorlar.

• Lan olum 2 silah sıkında savaş olduğunda ateş etmeyi, rütbeyi vs bilin diye eğitim alıyorsunuz. Ha ne derece eğitim alıyorsunuz mechul. Ben 6 ay yaptım. Acemi birliğinde galiba 1 kere koşmuştum. Formalite icabı 3-5 mermi sıktırıyorlar. Ha en azından teoride öğrenmiş olur, pratik zamanı yabancılık çekmezsin.
  • 17 ay askerlik yaptım hem de terörün tam beşiğinde. Bundan da çok mutluyum. Bence sağlığı sıhhati olan her genç bu görevi yerine getirmeli kaçmamalı. Nöbet başındaki askerler sayesinde analarımız babalarımız kardeşlerimiz bacılarımız ve minik yavrularımız rahat uyku uyuyabiliyorlar bunu unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

17 ay askerlik yaptım hem de terörün tam beşiğinde. Bundan da çok mutluyum. Bence sağlığı sıhhati olan her genç bu görevi yerine getirmeli kaçmamalı. Nöbet başındaki askerler sayesinde analarımız babalarımız kardeşlerimiz bacılarımız ve minik yavrularımız rahat uyku uyuyabiliyorlar bunu unutmayın.
    arkadaşım 17 ay askerlik yaptın birşey demiyorum fakat şuan dünya öyle bir hal aldıki artık asker ordu bunlar geçersiz sayılıyor şuan tek geçerli olan şey Teknoloji. Şuan arkadaşım askerde 1 kamyon ekmek çöpe gidiyor diyor devlet Türk telekomu satacağına askerliği kaldırsaydı bu ülke 20 sene daha ileride olurdu. Askerlik yerine Yazılım ve Programlama eğitimi verilmesi gerekiyor hatta yine abartmıyorum Anaokulunda çocuklara programlama eğitimine algoritma eğitimine başlanmalı. Ama bizim ülkemizin insanları daha doğrusu Müslüman coğrafya öyle bir hal aldıki zannediyorlar savaş çıkınca hepsi süvarilerle atlarla gelecek ama Tepemize yağmur gibi füze yağacağından kimsenin haberi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexus can -- 22 Şubat 2019; 11:41:48 >

• ya kardeşim benim bir arkadaşım bedelli yaptı 21 gün abi adam geldi,21 yıl gibi anlatıyor yeter sus diyorum susmuyor..

Yani gerekirse 21 günde olsa göndermeyeceksin boş ver al parasını otursun evinde bu tipler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.