Şimdi Ara

Bedelli Askerlikteki 21 Gün Sorunu Bitmek Bilmiyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bedelli Askerlikteki 21 Gün Sorunu Bitmek Bilmiyor !

Bedellide mağdur olan 500 bin üzerindeki kişi twitter sosyal medya ve diğer iletişim kanallarından seslerini devlet büyüklerine duyurmaya çalışıyorlar. Bedelli askerlikteki 21 gün şartı hem devlete yük ve gereksiz masraf olduğunu hemde kendileri için ayrı bir masraf olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca, 21 gün bedelli eğitimini tamamlayanlarda durumdan şikayetçi ve kaldırılmasını talep ediyorlar. Tamamlayan gençlerden hiçbirisi eğitim görmediklerini acele bir biçimde yemin töreni hazırlıklarını yaptıklarını söylüyorlar. Kışlalardada bedelli askerlik sıkışıklık oluşturmuş durumda.

• 21 gün tamamen rant için ortaya konulmuş. Zaten bunu kaç kez gösterdiler.

Gidenlerden öğrendiğim kadarıyla bütün gün dikilmek dışında yaptıkları birşey yok.

21 gün almak yerine ek ücret ile iptal edilmesi ya da kamu için çalıştırmaları çok daha işe yarardı. Orada boş boş dikileceğine evinden işe gider gibi gitsin, bütün gün ağaç diksin, kat kat fazla yararı olur
    15 ay vatani hiznetimi yaptım 21 günde en fazla yatak yapmayı öğrenirler gerek yok boşa yer işgal etmesinler bu ülkede tam askerlik yapmaya gönüllü binlerce genç var kimse kusura bakmasın geçerli bir gerekçesi olmayıp baba parası yiyen baba parasıyla araba alıp erkeğim diye geçinenleri değil bedelli devlet üzerine para verip almasın boşa askeriyenin istikakını yemesinler gerekçesi olan kardeşlerime sözüm yok bazen vatana hizmet askerlik değil bilim ve zeka ilede olur ama diğerleri boşa israf
  • bedelliyi 21 gün yapmaları son yılların en saçma şeyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resmen vatana 21 gün hizmet den kaçıyorlar çok yazık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Resmen vatana 21 gün hizmet den kaçıyorlar çok yazık
    Ne alakası var, 21 günde nasıl vatana hizmet edecekler.21 günde tüfeği eline alamazsın, bu 21 gün sadece er gazinosu ve kantin önünde bekleyişten oluşuyor.Bedelli koyuyorsun tamam, zaten ödenen bedelin yarısını barınma, techizat, yemek diye yarısını hiç ediyorlar zaten.

oluşan sistem baya baya çarpık bir yapı.Askeri eğitimi düşünüyorsan bedelli getirmeyeceksin herkes gidecek 6-12 ay paşa paşa yapacak yada getireceksen para lazımsa 21 gün gibi boş bir şart koymayacaksın.
  • Altı üstü 21 gün askerlik yapacaksınız ne çok ağladınız be, 2 yaşındaki yeğenim bile bu kadar ağlamıyor

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3F89D34A3 -- 6 Mayıs 2019; 17:51:31 >
  • Bedelli Askerlikteki 21 Gün Sorunu Bitmek Bilmiyor !
    Bedelli Askerlikteki 21 Gün Sorunu Bitmek Bilmiyor !

Allah herkese rte gibi dünür nasip etsin. Amin.

• 21 gün tamamen rant için ortaya konulmuş. Zaten bunu kaç kez gösterdiler.

Gidenlerden öğrendiğim kadarıyla bütün gün dikilmek dışında yaptıkları birşey yok.

21 gün almak yerine ek ücret ile iptal edilmesi ya da kamu için çalıştırmaları çok daha işe yarardı. Orada boş boş dikileceğine evinden işe gider gibi gitsin, bütün gün ağaç diksin, kat kat fazla yararı olur

• Tabi bir de savunma bakanı yurt dışındakiler işinden gücünden olmasın diye onlara uzaktan eğitim getirdik demişti. Onda çok güldüm.

Resmen akplilere sizler bizim tebamızsınız, eşek yerine koysak yine gelir bize oy verirsiniz, gidin işinizi gücünüzü kaybedin diyerek akplileri enayi yerine koydu.

• ben yakın zamanda 21 gün yapıp terhis olanlardanım, başta ne kadar saçma gelse de gidip geldikten sonra herkesin yapması gerektiğini düşünüyorum. en azından emirlere uymayı, tüfek söküp takmayı, atış yapmayı öğrenirsiniz (hayatımda ilk defa orada atış yaptım). allah korusun savaş durumunda savaşın ortasında mı öğretecekler millete ne yapması gerektiğini? 21 günde konsantre bi eğitim olsa da sistemin nasıl işlediğini görüyorsunuz, herkes yapmalı.

kamuflaj rantına ben de sinirlenmiştim ancak gittiğinizde kimseye sıfır kıyafet vermiyorlar, bir önceki bedellinin giydiğini yıkayıp geri veriyorlar.. her gelene sıfır kıyafet yok yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arrastra -- 19 Şubat 2019; 14:53:56 >
  • siz ekonomik daralmaya yatıp kalkın durun bence bu muz yasayı yoksa rüyanızda görürdünüz...
  • Ak parti genel başkanının oğlu 21 gün askerlik yapmamışsa, bu vatan evlatlarının da yapması hak değildir.
  • Ben artık profesyonel askerlik dışında ki askerliğin faydalı olduğunu düşünmüyorum.

Adamlar parasını verdi, zaten bu devlete bir gelir kapısı. Bu adamları 21 değil 1 gün bile alsanız, kağıt kürek işleri,bu işler için yorduğun personeller, kamuflaj, yeme içme, barınma, elektrik, su derken gereksiz bir kamyon masrafa girmeye yok bence.

Hiç alınmamalı.

Not: Kısa dönem olarak geçen sene askerliğimi zaten yaptım. Ne şahıslara ne de devlete bir faydası olduğuna inanmıyorum. Babalarımızdan dinlediğimiz o teşkilat yapısı veya tam anlamıyla fedakarlıkla yapılacak iş yok.
  • Çok parası olan neden 21 gün askerlik yapanla aynı askerliği yapısınmış, ayıp değil mi. Açık artırmayla açsalar kontenjanları. Yarım saatten altı yıla değişik opsiyonlar, kazandıran tarifeler, soran asker paketi falan olsa, reklamları yapılsa..
  • Dedi ve sonra neden döndü?
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/201804291033231255-erdogan-bedelli-askerlik/
    https://www.haberturk.com/tv/gundem/video/cumhurbaskani-erdogan-bedelli-askerlik-sehitlerimize-saygisizlik/480240

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 19 Şubat 2019; 16:48:19 >

• 21 değil 18 gün. Yaptım geldim ama harbiden hamallık bütün gün otur arada 1-2 yürüyüş yap.Ama ben 15 bin verip gittim. Sende gideceksin ben kerizmiyim
  • yelloha kullanıcısına yanıt
    Keriz değilsin ama her hıyarım var diyene tuzlukla koşuyor gibisin.

Ilk para yatıranları hemen alıyorlar. Geç yatıran geç gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yelloha

21 değil 18 gün. Yaptım geldim ama harbiden hamallık bütün gün otur arada 1-2 yürüyüş yap.Ama ben 15 bin verip gittim. Sende gideceksin ben kerizmiyim
    sen uçurumdan atladın diye bu millette senin peşinden gelmek zorundamı? ona bakarsan dedelerimiz 5 sene 10 sene yapmışlar onların günahı ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexus can -- 19 Şubat 2019; 17:31:47 >
  • Bizim bir arkadaş gitti geldi. Diyorki abi çok yordular çok zordu vs vs anlatıyor da anlatıyor ben 15 ay askerlik yaptım 75 gün acemilik yaptım (çavuş talimgah bölüğündeydim ) Eğitimin kralını gördük lakin bunlar kadar ağlayanı görmedim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.