Şimdi Ara

Bedava Amatör Denizci Ehliyeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
13
Favori
2.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet 2023 yılına kadar 1 milyon denizci ehliyeti veriyor. E devlet şifrenizle girip 10 saatlik uzaktan eğitiminizi alın, yanında kısa mesafeli telsiz eğitimi de veriyorlar. Bu arada 24 metreye kadar ticari olmayan tekneleri kullanabiliyorsunuz Ehliyet alırken 100 lira gibi kart ücreti ödüyorsunuz. Kaçırmayın derim.

amatör denizci eğitim ve başvuru sistemi
    Amatör Denizci Eğitim ve Başvuru Sistemi
    https://adbs.uab.gov.tr/users

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Activision -- 20 Eylül 2021; 11:25:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaktan eğitim mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kaptan olabiliyoz mu ben kaptan yada pilot olmak istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet. Sınav da uzaktan artık. Eskiden liman başkanlıklarında yapılıyordu.

• Konu dışı konusu olduğu için sazan.avi diyerek gizliden açtım, doğru çıktı  

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam, kayıt oldum :)

• Online sınavı zormudur
    Edit: Ezber odaklıymış pek zor değil gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 18 Eylül 2021; 19:5:56 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bunların hiçbirini yapmadım trabzonda bi tanıdık var belediyede sana denizci ehliyeti veriyimmi dedi olur dedim sonraki gün getirdi verdi :d şaşırdım bende

• kabakara61 kullanıcısına yanıt
    Karadenizde işler farklı yürüyor başka bir ülke gibi orası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 18 Eylül 2021; 22:35:47 >
  • ne sürebiliyoz hocam bununla?

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt

24 metreye kadar ticari olmayan tekneleri. Tekneler de ülkemizde otomobiller kadar ucuz olduğu için hemen başvurdum.

• Bunun la mesela şuhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-deniz-araclari-satilik-kampanya-moss-yacht-dan-vip-ruby-5%2C50mt-951846708/detay. Kullanılabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Huan8

24 metreye kadar ticari olmayan tekneleri. Tekneler de ülkemizde otomobiller kadar ucuz olduğu için hemen başvurdum.

güzelmiş başvuruyom.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huan8

hocam tekneden kasıt, yat gibi şeyler de oluyor mu? merak ettiğimden sormaktayim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faydalı bir bilgi, daha öncesinde sınavlar yüzyüze olduğu dönemde bir 50 lira kaybetmiştik, ödeyip sınava gidemeden. Bari bu sefer alalım, acaba 50 lirayı düşerler mi :)

Ben 50 ödesem?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-31EBF3EDD

Bunun la mesela şuhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-deniz-araclari-satilik-kampanya-moss-yacht-dan-vip-ruby-5%2C50mt-951846708/detay. Kullanılabilir mi?

Dünya turu bile yaparsın.

Bu olay da SRC belgesine benzedi. 2005 yılı öncesinden ehliyeti olanlara 20 liraya verildi ben de aldım.

• Uzaktan eğitimle denizci nasıl olunacak ki, hayatında deniz görmemiş adam da denizci olabilir bu mantıkla. Uzaktan eğitim saçmalıktır, ama isteyen alsın ben de inceleyeceğim neymiş diye.

• Telsiz sınavına giricem yarın paralı değil sanırım ama amatör denizcilik sınavı paralı gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

Konu dışı konusu olduğu için sazan.avi diyerek gizliden açtım, doğru çıktı  

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam, kayıt oldum :)

Rica ederim ne demek herkes faydalansın

• Sınav kolay mı olur acaba bilen var mı? Çalışmadan girsek geçemeyiz herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-31EBF3EDD

Sınav kolay mı olur acaba bilen var mı? Çalışmadan girsek geçemeyiz herhalde

Hocam bunu yazıyorsan sen sınava girme zaten e-devlet şifren ile girip bakmaya bile üşenmişsin gir bak 254 ders var 10 saat sürüyor eğitimler sen eğitime girmeyeyim parasını verip direk belgeyi alayım kafasındasın kusura bakmada sen birşey alamazsın

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.