Şimdi Ara

Bebek Maması ve Bezi İçin Sıcak Fırsatlar (953. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.676
Cevap
772
Favori
996.645
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teşekkürler. alerji hiç olmadı, bunu biraz da sudocreem kullanımına bağlıyorum. sleepy bazen sızdırma yapıyor ve ince gibi çocuk doluyor. o yüzden aklımın bir ucunda değiştirme düşüncesi var.

• Tugi-uA kullanıcısına yanıt

Sleepy'nin o kenar kısımları bir molfix ve prima gibi degil zaten. Çiş için o bez yeterli ama kaka için sıkıntılı. Çok bol bez takarsanız daha kolay taşma yapar. Sıkı takarsanız iz yapar. Malesef bebek bezlerinde bu kaçınılmaz.

6 aya kadar bebek bezlerinde Baby Turco Sleepy Molfix çok farketmiyor aslında. 6 aydan sonra bebek çişi ve kakası arttıkça işte o zaman bezlerde seçicilik daha çok gerekiyor. Bebek büyükdükçe pişik sorunu azalır. Bebek büyüdükçe pişik yapma konusunda degil sızdırma ve tutma konusunda seçicilik söz konusu. Bu arada bebek büyüse pişik ihtimali azalsa bile bebek altı uzun süre kakalı ve çişli bekletilirse pişik ve benzeri sıkıntı olur ve ıslak mendil degdikçe rahatsız olur. Mümkünse ıslak mendilleri ılık suda yıkayıp sıkıp kullanın,yada ağız mendili gibi mendiliniz olsun,onları sıcak suda yıkayıp sıkıp sogumadan popo silerken kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OkumadanAlma kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Çok şükür Hiç pişik olmadık. Bunda sudocreem kullanımı ve kirlenen bezi çok çabuk değiştirmek etkili oldu diye düşünüyorum. Elimde biraz sleepy kaldı onlar da bitsin, memnuniyet durumuna göre farklı bezlere yöneleceğim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tugi-uA kullanıcısına yanıt

Molfix ve Primanın 2 numarası Sleepy ve Baby Turco'nun 3 numarasına denk geliyor. Bu oran diger numaralarda da aynen geçerli. 4 aya kadar mümkünse Molfix Pure Soft kullanın ve ıslak mendil de Molfix izotonik sulu hassas ciltler yazanı öneririm.

Bebek şampuanı olarak bütçe müsaitse Ecowell organik bebek şampuanı öneririm. Organiğe bütçe uymuyorsa Sebamed Baby 500 ml. Oda olmazsa Eyup Sabri Tuncer Dogal Zeytinyağlı 500 ml pompalı (şuan Amazonda indirimde kampanyalı 21,90 TL)

Elimde biraz sleepy bez kaldı onlarda bitsin molfixe geçeceğim.
    Islak mendil Molfix yenidoğan izotonik sulu olandan aldım içinde 50 adet var 5 TL den aldım. Şampuan olarak uni baby kullanıyoruz.

Bebek yağı olarak ne öneriyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bebeğim 91 günlük oldu.
    Sleepy ile başladık. Daha ilk haftalarda pişik yaptı. Çok sık değiştirmemize rağmen pişik yaptı. Araştırdım biraz. Forumda birinin detaylı paylaşımında okudum. Molfix pure&soft aldım. Bu bezden çok memnunum. Sürekli pure&soft kullandık sonra.
    Bazen Trendolda çek denk geliyor 10-20 lira. Bazen civilde satılıyor. Denk getirip alıyoruz
    Deneme için padlers aldım içi birsz sert geldi. Kullanılır, taşma yapmadı ama pure&soft a göre biraz sert geldi bize.
    Gene deneme için goon sipariş verdim. Gelmesini bekliyorum.

Son birkaç paylaşımda şampuan paylaşımı olmuş. Ben hep incia aldım. Bazen 1+1 kampanyası oluyor o zaman uyguna geliyor.

Sudokrem yazan arkadaşa tavsiye içeriğine bakın. Yanlış hatırlamıyorsam Petrol türevi içeriyor. Hametan krem kullanılabilir

Bebek yağı olarak frei öl almıştım. Bir tanesi bitmedi daha. Son zamanlarda zeytinyağı sütü diye geçen zeytinyağı var ondan kullanıyoruz.

Biz ele avuca gelene kadar ıslak mendille sildik. Waterwipes kullandık hep. İlk haftalardan sonra bebe temizlik havlusu bir tas su ile popoyu silerek temizledik. Islak mendil yerine böyle yaptık. Ama bir süre sonra kaka yaptığında hep lavaboda ılık suyla yıkadık. Yazın her gün banyo yaptırdık. Özellikle pişik konusunda kaka yaptığında suyla yıkama önlemede etkili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akruban -- 2 Eylül 2021; 12:59:5 >

• Bebek yağı olarak dalin ve jhonson's almıştım vasat bulmuştum. Bir yakınım Almanya'dan markasını hatırlamadığım K ile başlayan bir bebek yağı getirdi onu kullandım ama onuda ayda 2-3 kere. Diğer markalar ne durumda bilmiyorum. Bebek yağı gerekli mi açıkcası bilgim de yok.

• akruban kullanıcısına yanıt

Yaptığınız işlemleri doğru buluyorum biz de uyguluyoruz. Özellikle mümkünse bebeğin ıslak mendille silerek temizlemek yerine poposunu 3-4 dakikada ılık (sıcaga yakın) suda yıkamak. Çok doluysa ıslak mendil ile az kabasını alıyoruz sonra yıkıyoruz.

Artık havalar soğuyor,dikkat etmek lazım bebeğin karnı çok hassastır çabuk üşür ve saatlerce ağlar. Gözyaşlarına dayanılmaz malum.

Ev sıcaksa banyo sıcaksa sıkıntı olmaz belki.

Yenidoğan bebekte mümkünse pahalı da olsa 3'e 5'e bakılmadan Molfix yada Prima Yenidoğan bez ve ıslak mendilleri kullanılmalı. Yenidoğan cildi çok hassas ve popoda acısı olursa ağlar malum.

Bizim bebegin çok az kez pişik oldu. Evde asiti 0.5 altında gerçek sertifikalı organikzeytinyağımız var yemeklerde kullandığımız,biz pişik olmadan 2 günde 3 günde bir sürüyoruz. Pişik olmadan önce sürmeyi öneriyorlar ben de doğru buldum.

• Günün fırsatı: Prima Bebek Bezi Aktif Bebek 4 Beden 136 Adet aylık Fırsat Paketihttps://www.amazon.com.tr/dp/B084JJ8ZP1/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_dl_128NJ3ZWYNBFYTJSR1PG

Bebek Maması ve Bezi İçin Sıcak Fırsatlar

• Molfixciler için Ankara fix gross market (başka şehirlerde var mı bilmiyorum):

Bebek Maması ve Bezi İçin Sıcak Fırsatlar

Düz Molfix (pure soft olmayan) daha pahalıydı.

• akruban kullanıcısına yanıt

bebeğimiz 5.5 aylık doğduğundan bugüne kadar sleppy, prima, evybaby, babyturco, molfix, hatta bim ürünü jenny willy mi neydi hepsini denedik indirimde yakaladığımı alıyorum bir kez pişik olmadı. Islak mendil hiç kullanmadık temizleme pamuğu alıyoruz ve saf su ile temizliyoruz kesinlikle tavsiye ederim. Bezin pişik için bir önemi olmadığını kullandıklarımdan anlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Axib0y

bebeğimiz 5.5 aylık doğduğundan bugüne kadar sleppy, prima, evybaby, babyturco, molfix, hatta bim ürünü jenny willy mi neydi hepsini denedik indirimde yakaladığımı alıyorum bir kez pişik olmadı. Islak mendil hiç kullanmadık temizleme pamuğu alıyoruz ve saf su ile temizliyoruz kesinlikle tavsiye ederim. Bezin pişik için bir önemi olmadığını kullandıklarımdan anlayabilirsiniz.

Ben de farkli farkli markalar kullandim . Pisik sorunu bizde de olmadi lakin kalite farkini anliyorsunuz.

baby turco grubu mesela cok kaka sizintisi yapti.

Sanirim F/P bizim molfix bizim icin

• quote:

Orijinalden alıntı: alvarez

Ben de farkli farkli markalar kullandim . Pisik sorunu bizde de olmadi lakin kalite farkini anliyorsunuz.

baby turco grubu mesela cok kaka sizintisi yapti.

Sanirim F/P bizim molfix bizim icin

Alıntıları Göster

F/P olarak bende önlem botanica'yı öneriyorum.

ilk 3 beden prima premium care kullandıktan sonra 4 bedende tüm piyasadaki markaları denedin en çok önlem'den memnun kaldık ve ömlemden devam ediyoruz son 3 aydır.

4+ ve 5 beden stoğumuda önlemden yaptım onümüzdeki dönem için.

• alvarez kullanıcısına yanıt
    Babyturco ilk serisi cok kötüydü kirmizi paketleri. Naylonumsu biseydi. Simdi doğadan diye serisi cikmis premium care kalitesine yaklasmis nerdeyse. Deneyin pisman olmazsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Baby turco doğadan fp bez ıslak mendilide çok iyi 👍👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paddlers nasıl arkadaşlar,kullanan var mı? Cilt sağlığı açısından sanki en iyi firma izlenimi veriyor.

Amazon SUPER20 kodu kullanıp 100/20 indiriminden faydalanayım diyorum. Bazı bezlerinde 100/20 indirimi veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OkumadanAlma

Paddlers nasıl arkadaşlar,kullanan var mı? Cilt sağlığı açısından sanki en iyi firma izlenimi veriyor.

Amazon SUPER20 kodu kullanıp 100/20 indiriminden faydalanayım diyorum. Bazı bezlerinde 100/20 indirimi veriyor.

Daha cok yurtdisina focus bir firma.

Ellediginiz zaman kalitesiz izlenimi vermiyor. Molfixin bir tik alti diyebilirim.Ancak numara kg kismina dikkat edin mesela 4 numarasi biraz buyuk

• Bizim oğlan bezi bıraktı. Elimde birkaç paket Sleepy külot bez var 6 numara.

İhtiyacı olana verebilirim uyguna. (Ankara içi)

•  Bebek Maması ve Bezi İçin Sıcak Fırsatlar

https://www.amazon.com.tr/Baby-Turco-Do%C4%9Fadan-Bebek-Beden/dp/B08M53V32C

6 numarada da aynı indirim var,17,44 TL.o da.

• 
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.