Şimdi Ara

Bebek Güvenlik Kamerası(50$) inceleme yazısı(Aliexpress)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
6
Favori
3.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özellikle zaman zaman gelen sorular bir nebze olsun yardımcı olabilmek adına birşeyler yazmak istiyorum.
    Bundan yaklaşık 15 ya da 20 gün önce bir bebek monitörü sipariş verdim.Belki Anne ve Baba adaylarına bir faydam olabilir düşüncesiyle sizleri bilgilendirmek isterim..Belki bir faydam olabilir..

Bebek monitörü
    Tek renk beyaz olarak elime ulaştı.
    Aldığım link:
    Bebek monitörü aldığım link tıklayınız

İyi şekilde paketlenmiş.Paket içeriği 2 adaptör bir ,adet kamera ,bir adet monitör.
    İçinde kendi pili vs var ekstradan herhangi bir pil ihtiyacınız yok.Bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum.
    Ürün Kutusu bu şekilde
    Paket içeriği:

Monitör ekranında bir ekran koruyucu var çizilmemesi adına kaldırmamanızı öneririm.Hemen monitörün sol kısmında on off tuşu var ona basarak açıyorsunuz.Daha sonra bebek kamerasının hemen sağ kısmında bir giriş var kutu içinden çıkan kamera adaptörüdür denilen adaptörü ise kameraya takıyorsunuz ve kameraya adaptör araclığı ile güç veriyorsunuz.Daha sonra monitörde connecting yazıyor bağlanıyor deniliyor.Ve yaklaşık 10 sn sonra hiç bir ayar yapmadan görüntü alıyorsunuz.
    İzleme monitörünün üzerindeki nota işareti bebek ağladığında bir nebze sakinleşmesi adına müzik çalıyor.O tuşa bastığınızda bebek kamerasından müzik sesi geliyor..

Gece performansı

ki benim kamerada benim için en önem verdiğim şeylerin başında geliyor.Gece performansı harika..Gayet net monitörde karıncanlanma vs yok..uzun mesafelerde etkili..Ev içersinde kullanımı eminim ki rahat..

Gündüz performansı...

bu konuya gelirsek Her kamere gündüz iyidir denilicek haklısınız.Çünkü kameralar güneş ışığından faydalanıyor.Ama benim için önemli olan hareket hızı idi.açıkcası ben tatmin oldum..

Bu anlık olarak yazdığım inceleme yazımda kelime ya da anlatım hatalarım olabilir.Affola diyorum.İşin özü Bu cihazı anne ve baba adayları alabilir.Kupon ile daha uygun fiyatlarada alınabilir.Bana yaklaşık 200 tl ye mal oldu.
    Ürün paketleme iyi
    ürün malzeme kalitesi (PLASTİK VS ) İYİ
    Görüntü kalitesi gündüz iyi
    Görüntü kalitesi gece harika
    Bana kalırsa Anne ve baba adayları bu ürünü rahatlıkla alıp kullanır pişman da olmaz...
    Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 30 Mart 2017; 11:26:15 >

• Hayirli olsun oncelikle hocsm. Urun guzele benziyor. Gumruge takilmadi mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Hayirli olsun oncelikle hocsm. Urun guzele benziyor. Gumruge takilmadi mi ?

Teşekkürler.satıcıya not olarak lütfen paket tutarını 20dolar aşağısı yazın dedim.öyle yazdı sıkıntı çıkmadı.gerçektende gece performansı 0 ışıkta bile harika

• Hocam Hayırlı olsun, güzel ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PinkOmega

Hocam Hayırlı olsun, güzel ürün.

Teşekkür ederim.Gerçektende f/p ürünü diyebiliriz...
    Selamlar
  • Hocam kamera görüntüsü dışarıdan izleyebiliyormuyuz cihaz internete bağlanıyormu?
    Aslında aradaığım tamda işte bu cihaz tabi bu kadar fiyata değil :)https://www.e-bebek.com/motorola-mbp854-hd-wifi-lcd-ekran-kamera-p-mtr-mbp854/?OM.zn=CategoryTopSellers-21-w21&OM.zpc=MTR-MBP854&utm_campaign=VisilabsCategoryTopSeller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaNcEt -- 1 Nisan 2017; 17:24:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaNcEt

Hocam kamera görüntüsü dışarıdan izleyebiliyormuyuz cihaz internete bağlanıyormu?
    Aslında aradaığım tamda işte bu cihaz tabi bu kadar fiyata değil :)https://www.e-bebek.com/motorola-mbp854-hd-wifi-lcd-ekran-kamera-p-mtr-mbp854/?OM.zn=CategoryTopSellers-21-w21&OM.zpc=MTR-MBP854&utm_campaign=VisilabsCategoryTopSeller

Merhabalar;
    Kamera görüntüsünü dışarıdan izlenemiyor sadece monitör aracılığı ile kameraya bağlanabiliyorsunuz.Eğer öyle birşey dersweniz ip kameralar var.. onlar istediğinizi karşılar gibi düşünüyorum 23 dolar civarıydi.Bence benim aldığım cihaz idealdir.. böyle bir cihazalıp illaki ben izlerim derseniz. o ip kameradan alıp izleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Hocam kamera görüntüsü dışarıdan izleyebiliyormuyuz cihaz internete bağlanıyormu?

Merhabalar;
    Kamera görüntüsünü dışarıdan izlenemiyor sadece monitör aracılığı ile kameraya bağlanabiliyorsunuz.Eğer öyle birşey dersweniz ip kameralar var.. onlar istediğinizi karşılar gibi düşünüyorum 23 dolar civarıydi.Bence benim aldığım cihaz idealdir.. böyle bir cihazalıp illaki ben izlerim derseniz. o ip kameradan alıp izleyebilirsiniz.

Hocam benim istek aslında şöyle, ev içindeyken bu dahili monitörü ile izleyeyim, bebek bakıcıya bırakılacağı zaman da yine bu kamerayı kullanayım istiyorum ama bu seferde mobilden izlemeye devam edeyim :) Ekstra 2. bir masraf yapmamak adına.
    Diğer ip camleri biliyorum baktım onlara bulamazsak en son ihtimal o olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaNcEt -- 1 Nisan 2017; 17:44:7 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Merhabalar;

Hocam benim istek aslında şöyle, ev içindeyken bu dahili monitörü ile izleyeyim, bebek bakıcıya bırakılacağı zaman da yine bu kamerayı kullanayım istiyorum ama bu seferde mobilden izlemeye devam edeyim :) Ekstra 2. bir masraf yapmamak adına.
    Diğer ip camleri biliyorum baktım onlara bulamazsak en son ihtimal o olacak.

Merhabalar;
    İlla ki ben böyle isterim derseniz bu cihazdan 50 dolar civarına alın birde ipi kamera alın maksımum 75 dolar masraf olucak istediğiniz özellikteki cihazlar Türkiye de fiyatlar malum...

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    hocam vox özelliği nasıl ?
    en önemlisi o.

zira,

200tl yerine, 300 tl civarı verip TR garantili yi home-2 gibi daha kaliteli görüntü olsun, ipcam özelliği de olmuş olsun
    hem avantaji da hareket algılaması ki bebek büyüdükçe daha çok lazım olabilecek bişiy.

baby crying detection özelliği de var ama işte sıkıntı şu olabilir, cep telefonuna bildirim demek, gecikmeli bilgi gelebilir veya cep telefonu o anda kullanımda ise farkedilmeyebilir vs.vs..

ama sizin cihazda vox tertemiz çalışır gibi geliyor bana?
    bir de, hareket bildirimi var mıydı sizin cihazda? ve de şarjı nasıl gidiyor monitörün? ( voxlu ve voxsuz)
    kamera zaten prize bağlı çalışıyordur herhalde.
  • Serkan Hocamın tavsiyesi üzerine almış olduğum ürünün sipariş ve elime ulaşması arasında sadece 8 günlük süper hızlı bi fark oldu ki Serkan Hocam da inanamadı :)

Ürün çok kullanışlı hafif ve işlevsel.
    Sanırım tek sıkıntı Türkiye de servisi olmaması.

Bazı sorular olmuş ben yanıt vereyim.

Kamera hem prizle hemde güç kaynağı ile çalışabilmekte. İzleme ekranıda güç kaynağı ile şarj olabilmekte.

Bugün iş yerinde denemeler sonucu yaklaşık 60 metre de arada 4 kalın duvar varken ses iletimi kesilmeye başladı gayet güzel bi değer. Görüntü 100 metre civarında kesik kesik olmaya başladı açık alanda 200 metrede görüntü kusursuzdu.

Vox özelliği hassasiyet ayarı mevcut. Evde oturma odasına kurup hassasiyeti arttırıp mutfaktan seslenmemle birlikte ekranı anında açmakta. Hakeza hareket algıladığı anda da.

Şarj konusunda denemelerim olmadı.

Ben nem ölçerde var sanıyordum ama yokmuş. Isı ölçeleri çok hassas ve gerçek ölçüm yapıyor.

Bir de cep telefonu bildirim demişsiniz öyle bi özellik mevcut mu bilmiyorum bu konu da yardımcı olursanız sevinirim.

• hocam bilgiler için teşekkürler, yine birkaç sorum olacaktı

1) siz de aynı yukarıdaki linkten mi aldınız?

2) Vox olayını anladım, güzel,
    ayrıca Hareket algılaması mı var? yani sıfır ses olsa hareketle de monitör aktif hale geliyor mu?

3) vox açıkken yani monitör kapalı standby durumdayken ömonitirün şarkı ne kadar gidiyor
    4) Monitör sürekli açıkken şarjı ne kadar gidiyor? ( şarjı androidler gibi microusb miydi bu arada?
    5) tam ne için kullanacaksınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 23 Nisan 2017; 0:24:3 >
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Evet bende aynı satıcıdan aldım. İlgili ve başarılı satıcı :)

Vox özelliği gayet başarılı demiştim zaten hassasiyet ayarı var diye en ufak bi ses ve harekette monitörü aktif hale getirmekte.

şarj süresini inşAllah 3 4 ay sonra deneyeceğiz :)

Android usb girişi değil onun bi büyüğü kablolusunu bulmak çok kolay güç kaynağı için.

Bebek takibi için kullanacağız.
  • hocam VOX sadece ses aktivasyonu diye biliyorum, yani ses gelince monitör açılıyor filan.

ayrıca sıfır ses ama hareket olursa da uyarıyor mu?
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    hareket algılayınca da açıyor
  • Bende bugün verdim siparişini, başka bir satıcıda 47$ dı, umarım sorunsuz gelir
  • quote:

Bende bugün verdim siparişini, başka bir satıcıda 47$ dı, umarım sorunsuz gelir

Merhabalar
    İyi günlerde kullanın.Eminim memnun kalıcaksınız..
  • Bebeğimizi çok şükür sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldık.

Bu monitörlü kamerayı iyiki almışım dediğim ürünlerden biridir.

Belirlediğiniz süre içerisinde ekran otomatik kapanıyor, Vox modu ile bebek ağladığında otomatik açılıyor, kablosuz sinyal kalitesi gayet iyi evimiz dublex ve bebiş üst katta yatıyor, sürekli yanına çıkmadan kameradan herşey kontrol altında, gece görüntüsü de gayet tatminkar.

Almayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim.

• Selamlar. Bu kamerayi almayi düşünüyorum ancak vergi olayini bilmiyorum..aliexpress vergiyi fiyatin icindemi aliyor yoksa burda extra bir ucret veriliyormu ?

• jybe kullanıcısına yanıt
    Ürünü gg n11 veya hepsiburada ki gibi alıyorsunuz sonra satıcıya pm gönderin faturayı 20 dolar gösterirmisiniz diye. Problemsiz gümrüksüz vergisiz gelir ürün.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.