Şimdi Ara

Bazı bi-xenon farlar neden 4 tane uzun atar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela 2018 jeep renegade tek uzun atarken 2018 passat 4 uzun atıyor sebep nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çünkü o volkswagen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat bi-xenon değil ondan olabilir.
  • 4 atar derken? yani hem uzun hem de kısalar mı selektör atıyor demek istediniz? bazı araçlarda öyledir o evet... benim arabam passat değil ancak farlar komple kapalıyken selektör yaptığımda hem uzunlar hem de kısalarla selektör atıyor, farlar kısalarda yanık iken sadece uzunlar atıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

4 atar derken? yani hem uzun hem de kısalar mı selektör atıyor demek istediniz? bazı araçlarda öyledir o evet... benim arabam passat değil ancak farlar komple kapalıyken selektör yaptığımda hem uzunlar hem de kısalarla selektör atıyor, farlar kısalarda yanık iken sadece uzunlar atıyor...
    Aynen dostum, araçta kısa ayrı uzun ayrı ama uzun atarken uzunlar la beraber kısalar da uzun atıyor.

• PAssatın bi xenon olmaması lazım.Led vardı o sebepten yapabilir.Bi xenonda ise tek xenon merceği+ kısa uzun yansıtma yapan kapak var içinde.Normal xenonda ise tek lamba xenon+ uzun için halojen lamba kullanılıyor ve ikisi selktörde aynı anda yanıyor...
  • H4 H7 farkı o

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek varis

H4 H7 farkı o
    Öyle değil hocam onu biliyorum, benim dediğim kısa h7 uzun h7 ama kısada uzun yakıyor.

Yoksa hem uzun hem kısa yakan soket H4 bunu biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Öyle değil hocam onu biliyorum, benim dediğim kısa h7 uzun h7 ama kısada uzun yakıyor.

Yoksa hem uzun hem kısa yakan soket H4 bunu biliyorum

Alıntıları Göster
    bağlantı şekli öyle hocam. öyle yapmış adamlar.
    Merceksiz fara sahip fluencelerde öyle. Yeni kasa hyundai elantralar ve İ20 de aynı şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Merceksiz fara sahip fluencelerde öyle. Yeni kasa hyundai elantralar ve İ20 de aynı şekilde.

Alıntıları Göster
    4 adet uzun oluyor, neyse bunu sordum sadece sıkıntı yok hocam fazladan uzun göz çıkarmaz sonuçta

• quote:

4 adet uzun oluyor, neyse bunu sordum sadece sıkıntı yok hocam fazladan uzun göz çıkarmaz sonuçta

Alıntıları Göster
    4 adet uzun olmuyor. selektör kolunu çektiğinizde kısa farlar devreye giriyor o kadar. yani kısa far, uzun farmış gibi davranmıyor. uzun far reklektörünün yanında kısada yanıyor

• Bi-xenon demek adından anlaşılacağı üzere iki(bi) farın tek düzenekte bulunması demektir. Bi xenon dediğimiz farda kısa far için ayrı uzun far için ayrı ampul bulunmaz. Kısa farın üzerinde bir perde bulunur uzuna alınınca bu perde kalkar. Bahsettiğiniz farlar bi xenon değildir.

• Kimisi sis farlariylada atiyor uzun kisa ve sis fari ayni anda

• audi a6 2011 model xenon ampul ısınana kadar sellektörde halojeni yakıyor. ısınınca halojen yanmıyor, mercekle sellektör yapıyor.

bravonun bi-xenon farında sellektörde kısalar yanıksa hem mercek hem halojen yanıyor. uzunları yakınca da durum değişmiyor, halojen açık mercek açılmış şekilde uzunları var.

sattığımız 2015 model a4'te uzun kısa xenondaydı, uzun ya da sellektör için ayrı bir ampul yoktu. balast ampulün içinde olan modeller o şekilde tepki veriyor.

tamamen modelle ve yapısıyla alakalı kısaca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nzm_turkey

Kimisi sis farlariylada atiyor uzun kisa ve sis fari ayni anda
    2010 öncesi bravolarda sis farı yanıkken sellektör yaparsanız kısaları söndürüp uzunları yakıyordu. sellektör bittiğinde tekrar kısalar geri geliyordu. peugeot'nun bir modelinde de sis farı uzunlarda birlikte sellektör yaparken açıp kapanıyordu. bazı araçlarda bu tip fabrikasyon özellikler olabiliyor. ama apaçilik için yapanlar daha fazla tabi.

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    Bi-xenon far demek hem uzun hem kısaların xenon olmasıdır. ilk zamanlarda sadece kısa farlar xenon olurdu genelde. uzunların da xenon olduğunu belirtmek için bi-xzenon terimini ortaya attılar.
    bahsettiğiniz şey sadece ampul tipiyle ilgili olan bişeydir, tıpkı halojenlerde h4 h7 vs. olduğu gibi.
  • nzm_turkey kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Alıntıları Göster
    Bak hocam sana sorayım, şimdi ben benim 500l ye mercek yaptıracam aliexpresste ürün buldum.

Ürün bu

Bazı bi-xenon farlar neden 4 tane uzun atar?

Çinli kardeşime sordum bana bi xenon dedi, şimdi merak ettiğim sorum şu.

1- bende zaten uzun var merceği uyguladığımda toplamda 4 adet uzun mu yanacak?

2- 4 uzun olmaması için ne işlem yapmam gerekiyor çünkü benim farlar H4 değil yani hem kısa hem uzun değil, uzun ayrı kısa ayrı o yüzden kısaların sadece kısa olmasını istiyorum.

• quote:

Bak hocam sana sorayım, şimdi ben benim 500l ye mercek yaptıracam aliexpresste ürün buldum.

Ürün bu

Çinli kardeşime sordum bana bi xenon dedi, şimdi merak ettiğim sorum şu.

1- bende zaten uzun var merceği uyguladığımda toplamda 4 adet uzun mu yanacak?

2- 4 uzun olmaması için ne işlem yapmam gerekiyor çünkü benim farlar H4 değil yani hem kısa hem uzun değil, uzun ayrı kısa ayrı o yüzden kısaların sadece kısa olmasını istiyorum.

Alıntıları Göster
    bu merceği kısalara takacaksınız, sellektör yaptığınızda uzun ampulü yanacak. uzunları yaktığınızda ister uzunlarla beraber merceği kaldırmayı, ister kısalar yanarken sellektörde sadece merceği kullanmayı ayarlayabilirsiniz. röle ile ayar yapacaksınız bu konuya. kısalar yanıkken uzundaki sellektör ampulünü iptal edecek bir röle kullanırsanız çözüm sağlamış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aoe_

bu merceği kısalara takacaksınız, sellektör yaptığınızda uzun ampulü yanacak. uzunları yaktığınızda ister uzunlarla beraber merceği kaldırmayı, ister kısalar yanarken sellektörde sadece merceği kullanmayı ayarlayabilirsiniz. röle ile ayar yapacaksınız bu konuya. kısalar yanıkken uzundaki sellektör ampulünü iptal edecek bir röle kullanırsanız çözüm sağlamış olursunuz.

Alıntıları Göster
    Hocam sağol ama bana daha anlaşılır anlatabilirmisin.

Şimdi benim araçta alt farlar uzun, üst farlar kısa, bu merceği taktığımda selektör yakınca sadece alt farlardaki uzunlar yansın istiyorum mercekli kısalar olduğu gibi kısa kalsın istiyorum.

Bu mümkün'mü şimdi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.