Şimdi Ara

BAYMAK KOMBİ SU EKSİLTİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
31.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENİM 9 AYDIR KULLANDIĞIM BAYMAK ECO3 KOMBİM ŞU SIRALAR DEVAMLI SU EKSİLTİYOR 3 GÜNDE BİR SU BASMAM GEREKİYOR KOMBİM Mİ ARIZALI YOKSA PETEKLERDE HAVA MI VAR LÜTFEN CEVAPLAR MISINIZ.... NOT: BU YAZ 3 ADET PETEKLERİM DEĞİŞTİ VE HAVASI ALINDI

• su eksiltiyorsa sisteminizde bir yerde bir kaçak var demektir benim bildiğim kadarı ile

genel bir boruları vb kontrol ettiriniz.

hayırlı günler.
  • aynı sorun bendede var bıktım bu sorundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgsata -- 13 Kasım 2006; 19:18:36 >
  • Arkadaşlar
    Garanti süresi en uzun olan kombi markası ve modeli hangisidir?
    Kombiyi bir defa alıyorsun ama tamir ücretleri çok tutuyor. Dolayısıyla ne kadar garanti o kadar az maliyet. Ben 1999 Ekimden beri Baymak Wolf 20 Fi hermetik kombi kullanıyorum. 3 yıllık garanti süresi içinde de bize çektirdi, garanti bittiğinden beri de her yıl bize masraf çıkartıyor. En son üç yollu vana bozuk dediler 240 ytl fiyat verdiler. Petekler ısınıyor kullanma suyu ısınmıyor. Bizim binada bu kombiden 4 tane var. Bir komşu arıza ve masraflara dayanamadı Bosch B1RDW 2442 H aldı, şimdilik memnun.
    Ben de bu 240 ytl yi vermektense yeni bir kombi alayım diyorum ama şimdi hiç yoktan 1500 ytl vermek beni zorluyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Kararsızım. Bu üç yollu vananın daha ucuz bir tamir yöntemi yok mudur?
    Garantisinin bittiğinden bu yana 4 yıldır bu Baymak bize çektirmediğini bırakmadı.Her sene iki defa arızalanıyor. Şimdiye kadar belki kombinin fiyatı kadar bize masraf çıkartmıştır. Kışın en soğuk günlerinde bizi soğukta bırakması da cabası. Kendi paramızla rezil olduk. Servise niye bu kadar arıza yapıyor bu kombiler dediğimizde "abi bu kombiler aslında alman malı oranın şartlarına göre yapılmış. Türkiye şartlarında çok arıza yapıyorlar. İlk modelleri böyle ama yeni çıkan modelleri revize ettiler onlar arıza yapmıyor" dedi. Dedi ama artık Baymak'ı bedava verseler almam çünkü çok çektirdi bize. Binadaki 4 Baymak kombi de aynı sorunları yaşattı. Sizden isteğim garanti süresi uzun 1000-1500ytl arasında kaliteli ve sorunsuz kullanabileceğim bir modeli bana tavsiye etmeniz.
    Ayrıca yukarıda bahsettiğim Bosch B1RDW 2442 H nasıldır?(1.180 ytl)
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: bahtiyaraziz

Arkadaşlar
    Garanti süresi en uzun olan kombi markası ve modeli hangisidir?
    Kombiyi bir defa alıyorsun ama tamir ücretleri çok tutuyor. Dolayısıyla ne kadar garanti o kadar az maliyet. Ben 1999 Ekimden beri Baymak Wolf 20 Fi hermetik kombi kullanıyorum. 3 yıllık garanti süresi içinde de bize çektirdi, garanti bittiğinden beri de her yıl bize masraf çıkartıyor. En son üç yollu vana bozuk dediler 240 ytl fiyat verdiler. Petekler ısınıyor kullanma suyu ısınmıyor. Bizim binada bu kombiden 4 tane var. Bir komşu arıza ve masraflara dayanamadı Bosch B1RDW 2442 H aldı, şimdilik memnun.
    Ben de bu 240 ytl yi vermektense yeni bir kombi alayım diyorum ama şimdi hiç yoktan 1500 ytl vermek beni zorluyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Kararsızım. Bu üç yollu vananın daha ucuz bir tamir yöntemi yok mudur?
    Garantisinin bittiğinden bu yana 4 yıldır bu Baymak bize çektirmediğini bırakmadı.Her sene iki defa arızalanıyor. Şimdiye kadar belki kombinin fiyatı kadar bize masraf çıkartmıştır. Kışın en soğuk günlerinde bizi soğukta bırakması da cabası. Kendi paramızla rezil olduk. Servise niye bu kadar arıza yapıyor bu kombiler dediğimizde "abi bu kombiler aslında alman malı oranın şartlarına göre yapılmış. Türkiye şartlarında çok arıza yapıyorlar. İlk modelleri böyle ama yeni çıkan modelleri revize ettiler onlar arıza yapmıyor" dedi. Dedi ama artık Baymak'ı bedava verseler almam çünkü çok çektirdi bize. Binadaki 4 Baymak kombi de aynı sorunları yaşattı. Sizden isteğim garanti süresi uzun 1000-1500ytl arasında kaliteli ve sorunsuz kullanabileceğim bir modeli bana tavsiye etmeniz.
    Ayrıca yukarıda bahsettiğim Bosch B1RDW 2442 H nasıldır?(1.180 ytl)
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler.

arkadaşım bu konuyu yeni başlık altında açsanda bu konu başlığı dağılmasa

• su eksiltmenın kombisi ile alakası yok. tesisatınızın bir yerlerinde kaçak vardır. eğer yeraltı tesisat ise bunu belirlemeniz zor olacaktır. ama zamanla sızıntının oldugu yerde yeşermeler oluşacaktır. eğer sızıntı az ise ve sıcak su kısmından ise bu suyun buharlaşması ile gözle görülmeyebilir. sizin en kısa zamanda uzman tesisatçı firması ile görüşüp kaçak yerının tespit edilmesini sağlamanız gerkıyor.
  • Eğer sürekli yüksek derecelerde yakıyorsanız ve su basıncınız düşükse buharlaşma sebebiyle eksiltmesi normaldir.
  • Konuyu hortlattım ama şu aralar ben de bu sorundan müzdaribim..Demirdöküm yoğuşmalı sargon kombi var ve 2 günde bir su basınç hatası veriyor ve su basıyorum..Şu an kombi yaz konumunda vede bazende kapalı tutuyorum ama genede su bitiyor..Sizce neden olabilir.Bu arada 2 hafta önce petekleri komple boşaltmıştım ve doldurdum onunla bir alakası olabilirmi..
  • ÖNCELİKLE KOMBİLERİN EN SIKINTILI DURUMLARINDAN BİRİDİR...TESİSATINIZLA İLGİLİ BİR KAÇAK VE DE SIZDIRMA OLMADIĞINA EMİN OLUN Kİ EMİNSENİZ KOMBİ İLE ALAKALI BİR TANK HAVA BASINCI VE 3 YOLLU PARÇAYI KONTROL ETTİRİN...
    WWW.KOMBİKLİMAMERKEZSERVİSİ.COM SAYGILAR
  • petekler hava yapmış olmalı. Sirkülasyon esnasında bu hava kombiye taşınır ve kombi havayı tahliye eder bu durum ise barın düşmesine neden olur.Tekrar kombiye su basın ve petek havalarını alın. bütün peteklerin havasını aldıktan sonra kombinin bar basıncını ayarlayın.Yalnız dikkat edin fazla su basarsanız emiyet ventili açacak ve kombiden su tahliye edilecektir.

www.kombistanbul.com
  • En uzun süreli garanti 5 yıl ile ferroli dedir. Ayrıca vaillant ta da 2 yıl fabrika garantisi +2 yıl da isteğe bağlı ücretli garanti sistemi vardır.

www.kombistanbul.com
  • Tesisat sisteminizde kaçak olmadığından eminseniz, kombinizin genleşme tankında sorun vardır. Ya genleşme tankı arızalıdır ya da genleşme tankı basıncı düşmüştür. Her iki durumda da servis müdahalesi şarttır.

www.kombistanbul.com
  • Benim de aynı problemim vardı. Sızıntının petek vanasının birleşme yerinden olduğunu ancak sızıntı odanın bir kısmına su bastığında anlayabildim. Teflon sardı fayda etmedi. Birkaç defa keten ile sarıp iyice sıkınca durdurabildim. Şu an yine su eksiltme var ama 3 ayda yarım bar düşüyor.
  • Arkadaşlar cevaplar için sağolun..Servis geldi ama sanırım gene çözülmedi..
    Servis kombiye hava basmış böyle bişey dediler..Ama ne hikmetse 1.6 bardan 1.1 bara düştü gene 2 günde..Benim sorunum yaklaşık 3 haftadır var..Acaba kaçak olsa şu ana kadar çıkardı diye düşünüyorum..Evi iyice bir kontrol ettim..Kombi en az 5-6 kere 2-2.5 bar arasından 0.9 a kadar düştü..Bu kadar su 3 hafta zarfında biryerden çıkardı sanırım dimi..Şimdi tekrar demirdökümü arıyım diyorum ama adamların bilmeden sizin tesisatta sorun var demelerinden korkuyorum..Bu tesisatta sorun olduğunu nasıl anlarız acaba..Bir yerde okudum kırmadan etmeden hemen anlıyorlar ve tamir ediyorlarmış..Robot vs gibi bişey yazıyordu..Sizce ne yapmalıyım..
  • En korkunç olanı tesisatın beton altından su sızdırması.
    Sızıntıyı bulana dek bir sürüe yer yıkılır.
  • Servisi gene çağırdım bakalım ne olacak..Boş yere biyerleri kırmam inşallah..Başka bi yerde bişey okudum.İlk önce kombiye 1.5 bar su basılır sonra kombi ve altındaki tüm vanalar kapatılır.1 gün sonra kombi ve vanalar açılıp bakıldığında hemen su azalma olursa tesisatta kaçak var diyordu..
  • Kombiniz ne marka olursa olsun tesisat borularında meydana gelen su sızıntılarını kimyasal ile kapatıyoruz. Kalorifer borularında sıcak su ile birlikte kaynak bölgelerinde yer yer açılmalar oluşmaktadır. Tesisat içerisinden bir bardak suyun dışarı çıkması kombinizin suyunun düşmesine sebep olur. Hiçbir yeri kırmadan kimyasal ile onarıyoruz.
  • KOMBİ BASINCI NEDEN DÜŞER ? 0552 269 9148

http://propetektemizleme.com/kombi-su-eksiltmesi/

Kombilerin basınçlarının sürekli olarak düşmesi normal değildir.Kombilerin basıncı yılda 3-4 defa az miktarda düşüyor ise bu normal bir durumdur fakat kombinizin basıcı saat başı,haftada 1kez,günde 3-4 defa,ayda 5-6 kere düşüyor ise haberler iyi değil demektir. Kombinizin basıncının düşmeme sebepleri 2 şekildedir ;

1. Kombinizin içinde bulunan mekanik aksamından dolayı olan basınç düşme sebepleridir.Bunlar hava tankının içinde bulunan hava gazının %100 seviyesinin altına düşmesi yani %70 civarına düştüğü zaman geriye kalan %30’luk kısmı bastığınız su basıncı ile doldurmaktadır.

2. kombinizin basıncının düşme sebebinin bir diğer sebebi ise kalorifer tesisatında kaçaklardan dolayıdır.Yapmanız gereken ilk işlem peteklerin vanalarını,hava aldığınız anahtar yerlerini kontrol etmek,peteklerin bağlantı yerlerini kontrol etmek bunların hepsine baktıktan sonra görünen bir sıkıntı olmadığı netleşmiş oldu.

Geriye kalan tek seçenek ise kalorifer tesisatının yapım aşamasında oluşan hatalardan biri olan kaynak hatasıdır.Bu durumu düzeltmek için 2 seçenek vardır ;

KIRMADAN DÖKMEDEN KİMYASALLAR İLE KAÇAK DURDURMA
    1. kalorifer tesisatındaki kaçağı bulmak için bir yerden kırarak işe başlamanız gerekir veya tespit yaptırıp kaçağın olduğu bölgeyi kırmak olabilir.Kaçağın olduğu yerde laminat parke,seramik vb. gibi önemli parçaların altında ise önce parkeyi sökmek gerekir fakat parke sağlam çıkmadığı zaman silbaştan parke yaptırmak durumunda kalırsınız veya seramik kırılmak zorunda olduğu zaman yedek olarak fazlaca seramik yok ise ya farklı seramik yapılmalı yada bütün zemindeki seramikler değişmelidir. Ama İsterseniz bide 2. seçeneğe bakalım;
    2. günümüzde teknolojinin ve sanayini ilerlemesi ile birlikte bu tür sorunlara da teknolojik çözümler bulundu.Hiçbir yeri kırıp dökmeye ve Kirletmeye bile gerek yok. Firmamız DERE TESİSAT evinizde oluşan kaçakları kırıp dökmeden ALMAN malı KİMYASALLAR ile kaçağınızı Garantili olarak durdurabiliyoruz ve sorununuzu çözüyoruz.

• KOMBİ BASINCI NEDEN DÜŞER ?
    Kombilerin basınçlarının sürekli olarak düşmesi normal değildir.Kombilerin basıncı yılda 3-4 defa az miktarda düşüyor ise bu normal bir durumdur fakat kombinizin basıcı saat başı,haftada 1kez,günde 3-4 defa,ayda 5-6 kere düşüyor ise haberler iyi değil demektir. Kombinizin basıncının düşmeme sebepleri 2 şekildedir ;

1. Kombinizin içinde bulunan mekanik aksamından dolayı olan basınç düşme sebepleridir.Bunlar hava tankının içinde bulunan hava gazının %100 seviyesinin altına düşmesi yani %70 civarına düştüğü zaman geriye kalan %30’luk kısmı bastığınız su basıncı ile doldurmaktadır.

2. kombinizin basıncının düşme sebebinin bir diğer sebebi ise kalorifer tesisatında kaçaklardan dolayıdır.Yapmanız gereken ilk işlem peteklerin vanalarını,hava aldığınız anahtar yerlerini kontrol etmek,peteklerin bağlantı yerlerini kontrol etmek bunların hepsine baktıktan sonra görünen bir sıkıntı olmadığı netleşmiş oldu.

Geriye kalan tek seçenek ise kalorifer tesisatının yapım aşamasında oluşan hatalardan biri olan kaynak hatasıdır.Bu durumu düzeltmek için 2 seçenek vardır ;

KIRMADAN DÖKMEDEN KİMYASALLAR İLE KAÇAK DURDURMA
    1. kalorifer tesisatındaki kaçağı bulmak için bir yerden kırarak işe başlamanız gerekir veya tespit yaptırıp kaçağın olduğu bölgeyi kırmak olabilir.Kaçağın olduğu yerde laminat parke,seramik vb. gibi önemli parçaların altında ise önce parkeyi sökmek gerekir fakat parke sağlam çıkmadığı zaman silbaştan parke yaptırmak durumunda kalırsınız veya seramik kırılmak zorunda olduğu zaman yedek olarak fazlaca seramik yok ise ya farklı seramik yapılmalı yada bütün zemindeki seramikler değişmelidir. Ama İsterseniz bide 2. seçeneğe bakalım;
    2. günümüzde teknolojinin ve sanayini ilerlemesi ile birlikte bu tür sorunlara da teknolojik çözümler bulundu.Hiçbir yeri kırıp dökmeye ve Kirletmeye bile gerek yok. Firmamız DERE TESİSAT evinizde oluşan kaçakları kırıp dökmeden ALMAN malı KİMYASALLAR ile kaçağınızı Garantili olarak durdurabiliyoruz ve sorununuzu çözüyoruz.

0552 269 9148

• https://www.angoratesisat.com/kombi-su-basinci-duserse-ne-olur/

http://www.ankaramertyapi.com

http://www.ankarasukacagi.net
     BAYMAK KOMBİ SU EKSİLTİYOR

Kombiniz su eksiltiyorsa bu firmalar ile irtibata geçin işiniz sorunsuz çözülür iyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.